Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

kombajn

Do poslední pecky s Christianem Balem to má daleko, nicméně po děsivé trojce přece jen příjemný film. Škoda, že Bale tlačil na přepisování a více místa pro Johna Connora, určitě bych v dalším díle raději viděl Sama Worthingtona, než Balea a to Bale patří k mým nejvíce oblíbeným hercům. ()

Joe321

Narozdíl od mé kamarádky, která nedá na trilogii dopustit stejně jako já a ohodnotila film po dojetí titulků vulgární smrští, jsem si Salvation celkem užil. Hned první akční scéna s výsadkem mě s přehledem zatlačila do sedadla, kde jsem zůstal i po harvestraci a odlepil se až při příchodu Marcuse ke Connorovi. Tady bohužel začíná film ztrácet a při spoustě věcí jsem si klepal na čelo nebo uchechtával. Konec je neskutečně hloupý. Po ohlasech jsem ho sice hloupý čekal, ale stejně mě to zaskočilo. Často jsem se taky uchecht, když ze sebe Christian Bale vydal batmanovský chraptivý výkřik. Pak je tu ale výborný Anton Yelchin, který působí velmi přirozeně a přítomně. Těšim se na jeho další role. Když tedy vynechám pár těch nelogičností (Connora jde zabít termouš beze zbraně a jen jeden ve fabrice na jejich výborbu, Marcus je snad vyspělejší model než T-X, srdce atd.), tak je to solidní akční zábava a já si jí užil. Když se na plátně objevila Arnoldova T-800, tak jsem málem vykřikl. Ještě jak pak dostane po hubě a s tím kamenným výrazem obličej zase pomalu otočí, to jsem se už radostí klepal. Jenže vzápětí mu ksicht uškvaří granát a to mě zase nesmírně nakrklo. ()

lekr

Nebylo to tak hrozný ale rozhodně jsem čekal víc. Příběh není špatný, ale problémje v tom žeje celý založen na bombastické akci a efektech, což je sice pěkné ale v jádru je Salvation jen dobře zabalené nic. McG se sého terminátora snažil co nejvíc odlišit od prvních tří a to se mu stalo osudným. Tohle mi přišlo spíš jako přímý přenos někde z války v Iráku, i když postapokalyptický svět byl velice velice dobře vystižen. Každý terminátor je i trochu vtipný, tady nebyl žádný vtip, místo toho jen místy trapné rozjímání Johna Connora a kopírování starých dobrých hlášek, které z úst Johna Connora zněly dost trapně. Ale jinak nic proti Christianu Balovi. Nejlepší na celém filmu je beztak ten digitální Arnold na konci. Terminator Salvation rozhodně není špatným filmem a je určitě přínosem do postapokalyptických sci-fi, ale od Terminátora jsem prostě čekal víc!! ()

Chen

Je to jiné, ale ne tak rozjuchané, jak jsem od McG očekával. Daří se mu budovat poměrně temnou postapokalyptickou atmosféru. Sam Worthington opravdu krade celý film pro sebe a jeho postava je bezesporu nejzajímavější. Terminator Salvation není tak filozofický a "hluboký" jak si mnozí přáli, ale není to ani tak povrchní akční podívaní, jak mnozí tvrdí. Peněz za kino nelituji, lituji spíše toho, že se Terminátor asi pěkně dlouho nevrátí s ohledem na slabé výdělky. ()

Maddlis

Mno, vzhledem k tomu, že už je to docela doba, co jsem viděl posledního Terminátora, a tak nějak jsem pozapomněl, jak se to všechno mělo, časové nelogičnosti a paradoxy mě nijak netísnily, takže jsem de facto sledoval prostě novýho Terminátora. A musim říct, že se mě to líbilo. I přes to, že už hlavní Téčko neni Arnold (jedna z mála věcí, který mi z předchozích Terminátorů uvízly v hlavě :D), Sam Worthington je skvělej. Christian Bale mě nepřekvapil, to že ho Worthington předčil, s tim se nedá než souhlasit. A hudba taky perfektní. Jako akčňák mi to prostě přišlo dobrý, a když se zamyslíte nad tim, že to je už vlastně ten čtvrtej díl, tak myslim, že to vubec nebylo špatný. Nutno ovšem dodat, že film jsem viděl v kině, což atmosféře velmi příjemně dodalo:-) ()

johny89

Kardinální nuda. Sice docela hezky natočené, ale scénář nudný, přímočarý jasný a předvídatelný. Takhle to nemůže dopadnout líp :-) ()

M.i.k.e

po tom všem co sem o TS slyšel a četl bych čekal vcelku propadák,ovšem nakonec se byl vcelku spokojenej.Jako pokračování Terminátora to u mě sice příliš neobstálo,protože tomu prostě něco terminátořího chybí,ovšem jako samostatný akční film je to opravdu dobrá oddechovka...uvidíme co se na nás chystá v dalších dílech...v hodnocení je to za slabší čtyři.Těch 70% je tu celkem odpovídajících... ()

HappySmile

Bohužel mi připadalo, že tahle apokalyptická vize budoucnosti neměla s původním Terminátorem nic moc společného, snad až na již zmíněné slovo v názvu... Byla to slušná akční střílečka s fešákem Christianem Balem v hlavní roli, takže bylo i na co se dívat, ovšem Arniemu se to nevyrovná, a kdo čekal něco v jeho stylu, bude nejspíš zklamán. ()

Martin741

Terminator Salvation je pre mna obrovskym sklamanim. Preco? Hlavne v ulohe terminatora chyba Arnold Schwarzenegger a scenaristicky ma film kopu hlucheho miesta a nelogickych scen. SPOILER! - V skynete v tovarni na vyrobu terminatorov bojuje s ludmi len jeden stroj, zvysne terminatory su asi na PN, alebo maju dovolenku .... neviem presne. Kazdopade pisem velke LOL. Za druhe : Bale vyskocil z helikoptery do otvoreneho rozbureneho oceanu..... strih ...... a hned sedi v ponorke. To ako ho ta ponorka zobrala na palubu UPROSTRED ROZBURENEHO OCEANU BEZ TOHO, ABY JU VYSTOPOVALI? A BEZ TOHO, ABY SA DO NEJ DOSTALA VODA? Dalej : Marcus casto jazdi na autach. Pytam sa : Prosim vas, ako je mozne, ze aj po X rokoch po Sudnom Dni maju stale nahustene gumy a dokonca aj kvalitny dezen? ........KONIEC SPOILERU! Reziser McG sa prilis nezaoberal dialogmi, lebo tie su fakt miestame dementne a pozeram, ze ako reziser na Camerona rozhodne nema. Aspon, ze je tu dostatok akcnych scen na cele s vybornym Sam Worthingtonom, aj ked aj tie posobia niekedy samoucelne. 17 % ()

Wiikii

Jako samotný film je to dost dobrý počin, ale jako čtvrté pokračování úžasné trilogie to je smutná známka toho co udělají lidi pro peníze !!! Je to strašný to co se řeklo v prvních třech dílech se zde překroutilo a poté až použilo. Například co ten Kyle Reese ? V jedničce je to charismatický silný muž který má maximálně 20let a tady to je nějak 18letý posera, který dělá drsňáka ! Že by se za 2 roky tak změnil ??Ale nejen to je tam toho nespočet... No i tak musím ale vyzdvihnout tu "krásnou" ponurou kameru a už profesionální efekty, ale na dvojku to nemá :) .... HODNOCENÍ: 55% (3*) ()

rakovnik

Scénář tohoto filmu je slušně propracovaný, herecké obsazení příjemné, efekty zajímavé a pěkné, ale...chyběl mi tam ten hlavní, T-800, Arnold. ()

MrPierc

Tak moc rád bych dal alespoň 4 hvězdy !!! Ale nemohu, protože ten film už nemá to kouzlo jako předešlé díly. Film je sice plný syrových a hrůzných scén, ale chybí tu ten opravdový nádech ! Chybí tu jeden vs jeden robot. Chybí tu současnost ... Film je technicky a vizuelně vysoko, ale hlavní věci jsou strašně překrášlené počítačově (Cameo Arnie, někteří roboti ). Jedině , kdy film začne dostávat smysl a obrátky je , když přijde na scénu Sam Worthington alias Marcus Wright, který tomu opět dodá lidskost :-). Bale jako John Conor je hrozný, pořád jenom řve až to leze na nervy. Nehodí se tam, měli tam raději dát toho Johna z T3. ()

Rocky88

No tak kde začít. První dvě "Téčka" jsem viděl asi milionkrát, T3 určitě víc než 5x, takže celé schéma mám v hlavě. A musím říci, že mě TS bavil. Ať mi nikdo neříká, že T3 při psaní scénáře TS ignorovali, jelikož právě z informace o zabijákovi Johna Connora těžilo napětí z posledních scén (ta bitka mě opravdu našponovala). McGinty se podle mě osvědčil (ale pouze pro zvolenou strategii - akční apokalypťák útočící na vysoký box office, přidanou Cameronovu hodnotu už by pochopitelně nezvládl). Akci má na háku, apokalyptickou atmosféru držel skoro celý film a dojemných scén tu moc nebylo, takže se pohyboval defacto ve svých vodách (ano, jedna dojemná tu byla, ale neskutečně dementní). Nechápu reakce těch, kteří filmu vyčítají "madmaxovitost" - tohle je atomovkama vybombardovaná budoucnost, čekali jste snad všude travičku zelenou? A proč tu spoustě lidem vadí opancéřované náklaďáky? Jak jinak se přepravovat po zbytcích silnic? A kterej vůl by si auto v těhle podmínkách neobrnil? Kdyby to takhle nebylo, každej by zas nadával, proč to tak není, že je to logický. No anebo zajatce - když chci dělat pokusy a napodobit lidskou tkáň, asi těžko mi bude stačit jeden člověk. Proto tu nechápu námitky typu "zajmu na tak dlouho, aby se dalo osvobodit"...No nechám to být. Ještě jednou - akce skvělá. Na druhou stranu se ale moc sází na autentičnost (roztřesená kamera) a nehledí se na bomabstičnost (Cameron je Cameron). Scénář taky tak hrozný nebyl, jen zas hodně věcí mění - to se mi právě líbí, aspoň nevím, co čekat (kromě Connorovy jizvy - super). Herci velice dobří - Bale takovej standard, Worthington parádní, Yelchin také ( v některých záběrech vypadal totálně jako mladej Biehn - pochvala), Moon moc hezká a kupodivu i schopná hrát, Helenka moc kvalitní sviňucha. Nově představení terminátoři mi připadali výborní - Skynet má prostě vojáky do všech situací a lokalit. No a T-800 na konci - mňam. Akorát mi tak nějak nijaká připadala hudba. Elfman na tyhle vody nemá, ten "kovový" tón, který vykouzlil Brad Fiedel v T2 zde opravdu chybí. Aby to ale nevypadalo, že moc chválím - dalo se z toho všeho vymáčknout více, nevyužitý potenciál tu jistě je, takže trochu zklamání přece jen cítím... ()

WoWoW

Bohužel za svými staršími nevlastními bratříčky tenhle postapokalyptický Terminator zaostává, ale je pravda, že pořád i přes některé trochu hloupé situace a dialogy to byla slušná akce s mnoha naprosto skvělými momenty. Fakt jsem se v kině bavil hlavně ve dvou momentech, prvním byl když John Connor (Bale) prohlásí větu "I will be back" a pak pár vteřinový výstup Arnolda, protože ten jásot v kině byl prostě skvělý. ()

Topco

Veľká slabota. Bezduchá akcia, minimum príbehu, nezaujímavo spracovaná najdôležitejšia postava príbehu - John Connor, žiadna pamätná sekvencia. Aj na obyčajný blockbuster trocha málo. U mňa max. 6/10 a vidieť to už nechcem ()

Adaamos21

Těch nelogických trapáren ve scénáři bylo trošku moc na můj terminátoří vkus. Namísto čtení McCartyho Cesty, kterou pan režisér McG (nevím proč, ale přijde mi, že je to zkratka slova Magor) doporučil svému tvůrčímu ansámblu, se měl raději sám vrhnout na četbu knižně vydaného Terminátora a Soudného dne od pánů Randalla Frakese a Wiilliama H. Wishera, kteří spolupracovali na filmových scénářích obou filmů. Pak by třeba i pochopil o čem svět Johna Connora je. This is not the future my mother told me about. ()

Skleena

předem nutno podotknout, že hvězdička navíc je za Arnieho. Jinak mi chybělo především napětí, na jaké jsme zvyklí z "předchozích dílů". Tady mi skoro přišlo až nepotřebné fandit nějak hlavním hrdinům, člověka to do židle prostě nezařezalo, aby se strachoval o každý jejich krok a přál jim konec dobrý, všechno dobré. Bale film netáhnul, celkem solidně ho zastoupil Worthington, proti tomu žádná. Po vizuální stránce se mi celkem líbilo postapokalyptické prostředí, ale co se týče scénáře... Facka! A ještě jedna! To, co na diváky z plátna občas létalo, nemohlo nic jiného než fackování zdravého rozumu být. Mototerminátoři? Šmarjá, oni se nechaj zblbnout pseudokódem (bylo fajn, že měli pro každý případ zabudovaný usb vstup na flashku) tak, aby je mohl John Connor osedlat, budiž, ale na čem potom seděl a jak stroj řídil? Sestavili snad roboti v rámci kolekce 2018 onoho motocyklistu tak, aby měl sedátko a řídítka s plynem, brzdou a spojkou? Nebo do sídla skynetu odjel na dobré slovo? O jediném terminátorovi, který čelil lidským hrdinův přímo v sídle skynetu a dokonce v prostorách samotné továrny na terminátory už bylo řečeno, to taky přímo bilo do očí. Že se do souboje nezapojil žádný z robotů ve výrobě beru, ale co ostatní hlídkující terminátoři, které bylo předtím v komplexu několikrát vidět? Copak oni rovněž neměli prioritu číslo jedna terminovat Johna Connora a neměli možnost si předat informace, že právě s ním jeden jejich robotický kolega svádí souboj o kus dál? Achich, takového nevyužitého potenciálu. Škoda, veleškoda. Každopádně ruku na srdce (btw všimli jste si, jak tento orgán dokázali zkušeně transplantovat "open air" jen tak pod jakousi maskovanou střechou? Hygieniky na ně!), komu z vás při pohledu na Arnieho kozy takové, jaké je známe z prvních dvou dílů, neposkočil koutek úst pod tíhou nostalgie alespoň o malý kousek? ()

Jino

70%. Jak jsem psal u T3, že otevírá bránu do pekla ...ehm teda...pro ostatní díly... Tak se to vyplnilo. Je to stejný případ jako u T3, Salvation není špatný jako popcornový oddechový film, ale na první dva díly nedosahuje ani náhodou - ty jsou úpně jiná, na míle vzdálená kategorie. Dojmy z nového Terminátora? Smíšené, hodně smíšené._____Kladné: Nejdříve bych ocenil nápad konečně děj posunout za Den zúčtování tam, kde už stroje likvidují přežívší lidskou rasu. Ano, terminátoři a jiné čistící spotřebiče vypadají hezky, i když teda ten transformeří robot byl docela úlet, ale vem to čert... i tak se akční scény celkem povedly. Příjemným překvapením byl pro mě Sam Worthington, trošičku Anton Yelchin a uvítal jsem také mého oblíbence Christiana Balea. Mluvit o Schwarzeneggerovi a Guns N´Roses nelze jinak než v superlativech... A to je asi tak všechno ke kladům._____Záporné: Atmosféra postapokalytického světa se mnohokrát schovává za slabý scénář, který nabízí jen kvanty zbytečných, tupých a očekávaných dialogů. Pocit nostalgie se nedostavil ani když Kyle Reese odříkával známe úryvky z jedničky. Naprostou zbytečnost beru roli malé nemluvící holky (copak si McG myslí, že je Cameron, který dokázal udělat z malé Newt ve Vetřelcích daleko smysluplnější postavu???). Idiotský konec vymazává fakt, že se McG docela dobře popral s Arnoldovou absencí coby hlavní postavou celé série a dokázal se vyvarovat komickým situacím, jakými byl T3 zahlcen._____Mrzí mě, že byl mnohokrát přepisován scénář a pokud měl být konec takový, jaký prosákl na internet během natáčení, bylo by to rozhodně zajimavější. Mohlo to být i víc temnější a krvavější... točit takový kult jakým je Terminátor se sníženou přístupností je velká blbost._____Pokud bude pokračování (doufám že ne), ať už se toho prosím chopí navrátivší Cameron a posune děj zrovna do doby těch vizí, jakými nás odrovnal v prvních dvou dílech. ()

shyster

Poutač na čtvrtého Terminátora mě lákal "Zapomeňtě na minulost" (nebo tak nějak). A měl naprostou pravdu. Zapomeňte, že se někdy v historii sešli James Cameron a Arnold Schwarzenegger a natočili 2 dokonalé akčňáky. Zapomeňte, že přišel pak Mostow a natočil slušnou poctu předešlým dvoum dílům. Protože se Vám Terminator Salvation na tyhle vzpomínky pěkně z vysoka vys**e a pošlape je. Tohle si prostě nezaslouží. Film je snad ve všech ohledech špatný - ať už scénář (to se snad ani scénářem nedá nazvat), herci (Bale je nevýraznej, ale on mu scénář ani moc nepomáhá; Sam Worthington je dobrej, ale jak se říká: Jednooký mezi slepými králem), triky (viz Wolverine - jak proboha tohle mohlo stát 200 mil? Viděl někdo z nich Transformers 2?). Jedinou výjímkou - a to dost překvapivě - režisér McG. Ten nepotřebuje k akčním scénám žádný scénář a jeho videoklipový střih tak alespoň něco zachrání. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013