Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

mira007

S ohledem na kultovní filmy série Terminátor mi tenhle film přijde jen jako ubohá vykrádačka názvu a sám film o sobě žádná pecka není. ()

H4ku11

Hlavnou postavou vo filmoch o Terminátorovi je predsa Terminátor. Toto je už úplne niečo iné, ďaleko od originálu aj celej série. Šedý priemer. ()

Milky.

Ze série Terminátorů, kde každý následující je nejspíše jen další bobek na hromadu, to má určité přednosti. Člověk konečně vidí válku i přímo ve filmu a ne jen v předpovědích a vizích. Taky někteří terminátoři byli vcelku dobrý nápad (myslím ty obří boty, co se vozili na transportních lodích). Zároveň ovšem některé věci nepotkaly logiku ani z rychlíku. Stejně tak jako mě baví, že létající terminátoři mají asi jako jedni z mála infrakamery a je to jakože by to mělo být něco super? Infrakamery se dají pořídit za pár tisíc, představa, že bojový robot z budoucnosti by neměl podobné možnosti v základní výbavě je asi stejně směšná, jakože vezmu auto a nebude mít posilovač brzd a řízení. Ale ono by se pak asi těžko točil film, když se postavy nemůžou schovat za roh nebo do stínu a supermoderní roboti je přehlídnou. Nakonec vcelku příjemná akce, kterou si umím představit na některém z televizních kanálů jak ji konzumují televizní diváci o víkendu odpoledne nebo večer. Asi něco takového, jako když se vám první rande vlastně docela líbilo, ale už jí nenapíšete, protože podruhé už ji vidět nechcete. ()

perko

Kdybych hodnotil film jako pokračování Terminátora, musel bych se rozzlobit a dal bych nejvýš dvě hvězdy. Když na film ale nahlížím jako na sci-fi akčňák, můžu s klidem v duši udělit čtyři hvězdy. ()

Klajnik

Sice to má strašně děravý příběh, kterej je o ničem - jen k sobě lepí akční aktrakce, ale aspoň se pokusili o jiné zasazení. Následné pokusy o rehabilitaci značky jsou už úplně tristní. ()

Andresito

Všechno, co je na novém terminátorovi špatně, rozhodně není vinou režiséra, ale scénáře, na kterém je prostě moc vidět jak byl slepovaný a různě upravovaný. Akce je skvělá, kamera umí vtáhnout do děje (skvělá scéna s vrtulníkem), ale když herci něco vypustí z huby (a není to zrovna hláška z dílů minulých, kterých je tu opravdu požehnaně), nutí vás to obracet oči v sloup. Co se týče postav, jediný Marcus Sama Worthingtona dokáže opravdu zaujmout. Bale s Yelchinem Connora ani Reese moc nepřipomínají. Na vině je opět scénář, který jejich charaktery definoval až neskutečně ploše. Přes to všechno čtyřka svým předchůdcům ostudu určitě nedělá a jako přemostění k pětce funguje. I když tuhle funkci měla plnit už trojka, že? 70% ()

kukentipla

O čem to je? 4. díl Terminátora se odehrává v roce 2018. John Connor je ošlehaným bojovníkem. Jenž se musí proti svému přesvědčení spojit s (nenapíšu spoiler), aby zachránil někoho (nenapíší spoiler)........ Co já NATO? Nejdříve pozitiva. Akce a zase akce. Obřímý výbuchy vonící napalmem. Nové druhy smrtících terminátorů. Drsné pohledy Worthingtona a ještě tak 100x ultradrsnáčtější Baleho. Pár pomrknutí na znalé diváky citací předchozích dílů. A teď přijdou na výčet negativa. Scénář vykrádá pecky let minulích (velice přesně a vystížně to popisuje Shadwell) navíc je neskutečně děravej. Děravější než Alpy na švýcarských hranicích. Jedna neligičnost následuje druhou (Connor skočí do rozbouřeného moře (vlny, že by z toho měl Peterson 30-ti minutovou erekci)aby se v dalším sřihu vynořil v ponorce). Neliginočnosti jsou proloženy trapným klišé (zachránit či nezachránit zajatce), diology jsou na úrovni rozhovoru žehlícího prkna a termosky na čaj. Pokud vám ke štěstí stačí nějeké to efektivní "bam prásk bang" je terminátor Salvation filmem pro Vás. Mně to nestačilo. ()

naxicka

Film Terminator Salvation jsem měla možnost vidět na předpremiéře CSFD. Takto bych tedy chtěla poděkovat organizátorům;-). Musím říct, že jsem čekala něco mnohem horšího. Ano, liší se to poněkud od předešlých dílů, ale myslím, že to není na škodu. Film mě vtáhl a celou dobu jsem se strachovala o Sama Worthingtona a držela palce Christianu Baleovi. Jistě, byly tam nějaké nesrovnalosti a i nějaké ty humorné nedostatky v dějové lince a příběhu, ale musím říct, že to byl kvalitně natočený akční film, kde si přišli na své i fanoušci starého dobrého Arnieho:-). Byla tam akce, akce, akce, kvalitní herecké výkony, Arnie, terminátoři, terminátoři, terminátoři a terminátoři...:D Ještě bych mohla poznamenat chvílemi slabší dialogy, ale celkově jsem vycházela z kina spokojená a s pocitem obdržení lepšího filmového zážitku, než jsem si představovala. Já i kamarádka (v těchto končinách dobře známá jako Mertax ;-)) jsme z kina odcházely spokojeně a celkem nadšeně;-). Když to tedy všechno poskládám dohromady, hodí mi to celkové hodnocení 4*. ()

Pawlisman

Dobrá šílenst a nuda. Bezbřehá akce, kterou jsme už viděli na 100 způsobů. Stejně tak celý scénář a scény, které vídáme díky penězo hrabivým lidem z Hollywoodu stále dokola. Amerika prostě vyhazuje peníze vniveč. Toto neni umění, toto neni zábava. Ke klasické (novodobé) amreické total akčňárně patří samozřejmě i desítky nelgičností, které nás většinou rozčílí, někdy naštěstí i rozesmějou. Prostě totální propadák a film o méně než nulové hodnotě. Jediný klad je atmosferický a strašidelný robot-terminátor, který nás párkrát vyděsí i zde. Jinak big bullshit. 4/10 ()

muoaner

Těšil jsem se na tenhle film snad víc jak na ztracení panictví v pubertě. Sice scénář je trošku fádní asi jako předimenzovaný zástup máminých truhlíků v okně, ale jinak zbytek stojí za to. Nemá smysl srovnávat s Cameronovou jízdou a ani to nebudu dělat, termík 1, 2 byl sám o sobě, 3 sama o sobě a tohle zase něco úplně jiného. Dávám 3* za film a 1* za podporu a hlavně za comback Arnieho. Tak tedy tudum tu du tum tu du ()

poet

Vypnúť mozog, pustiť si toto efektné videjko a zahryznúť sa do popcornu. To je asi všetko čo vám chce povedať trojpísmenkový režisér.:)) I´ll be back... ()

Strike

No že by to bylo zklamání se říct nedá, nic moc jsem od toho nečekal. Nakonec z toho vyšel takový normální akční film. Začátek fajn, potom prostředek dost nuda a závěr (pop příchodu do Skynetu) se mi velmi líbil,už jen proto, že tahle část měl konečně nějakou atmosféru, oproti zbytku filmu. Jinak Bale byl fajn, Yelchin taky a Worthington má našláplo na to bejt takovou tou ,,tupou" akční hvězdou (ala Sly, Arnie dřív) současnosti. Ještě pár připomínek - 1. Film za 200 mega a půl filmu se tam chodí po poušti (ve tmě)...??? no sorry 2. McG je patlal co prostě neumí. Většina filmu totálně bez atmosféry. Samozřejmě potěší odkazy na starší Tčka, ale to je asi tak vše. V tomhle světle je potřeba vyzdvihnout Mostowa za T3. 3. Opravdu si scénáristi nemohli odpustit postavu Star? Jen kvůli tomu, že vezme spínač se tam musela na.rat dětská postava? 4. Nesnáším Bryce Dallas Howard a miluju Michaela Ironsidea. ()

Tomyš

Jako izolovaný film naprostá bomba. Musím se přiznat, že jsem se nenudil snad ani minutu, a to ani jako fanda Terminátora. Ale duch Terminátora už vypršel. Američané si myslí, že brutální stroboskopicko-epyleptický záchvat nahradí klasickou terminátorovskou atmosféru. Ani náhodou. Mají s tím problem nejen v sérii Terminátorů, ale třeba i v Matrixu. Ale jak říkám, samostatný film na ukradeném základě by to bylo na 5 * ()

stankub

Tento film neberu jako pokračování, ale samostatný film, nebo zrod nové série TERMINÁTOR. Jinak mě mile překvapil Sam Worthington (Marcus), který dokonce zastínil Legendu Johna Connora. ()

Phillo

Atmosféru to má skvelú, no je otázkou, či je umenie vytvoriť atmosféru na place pár kilometrov štvorcových púšte a plechu. Terminator Salvation pôsobí maximálne provinčne (dobieha dokonca aj takú "jednoostrovnú" Mamma Miu) a nebyť tých pár drahých "plech na plech" scén, netušil by som, kam sa podeli tie všetky peniaze. McG si uvedomuje, že podobnú šancu už asi ťažko dostane, takže sa sústredí na jednotlivé epizódky a kamerové nájazdy, ktoré si vychutnáva ako málokto. Efektné to je, efektívne ani trochu. Robí to z ako tak možnej postapokalyptickej sci-fi len akési druhoradé DVD pokračovanie úspešnej série. Škoda toľkých skvelých hercov. Ak je na vysokorozpočtovom blockbusteri najzaujímavejší pixelový rakúsky dôchodca, je to smutné. 35% ()

Const.ex

Nevím jak ostatní, ale tohle je "více-méně" ten Terminátor, na kterého čekám od T2.. má sice nějaké ty vady a nedodělky, ale je tím snad opravdu horším "terminátořím" filmem než T3?? ___Pro mě byl T3 utrpením (jako film dobrý.. ale jako "terminátoří" film byl pro smích - což je dost neslučitelné: terminátor + smích = zklamání) a na TS jsem se těšil hodně dlouho a vkládal jsem do něj velké naděje.. možná až moc a to se mi trochu vymstilo, ale přece mám z TS dobrý pocit. __McG sice není kdoví jakej zeřisér, ale nápady a atmosféra se mu upřít nedají. Postapokaliptickou budoucnost servíruje se zápalem, jenž se dá snad srovnávat jen s oblibou M. Baye v megafonech. Akční scény mají spád, výborné technické provedení a hlavně dostatek nezbytného "kovu". Při scéně s Harvesterem jsem na nějaké (tolik proklamované) srovnávání s Transformers ani nepomyslel. O takové tísnivé atmosféře, jakou obří terminátor dokázal na plátno přenést, si mohou obří roboti, v čele s Optimem, nechat jen zdát (spíš byla cítit inspirace Válkou světů). A T-600 jsou jako předchůdci T-800 natolik "cool", že bych na ně mohl na plátně zírat klidně další dva filmy a po T-800kách by se mi ani nazastesklo.. Nutno také podotknout, že inspirace Blade Runnerem ve vystihnutí atmnosféry centra Skynetu taky není vůbec k zahození.. mě aspoň dost potěšila (industraliazované město s ohnivými výbuchy nad fabrikovými komíny... jen nostalgicky zamáčknout slzu). ___Co se herců týče, tak Sam Worthington odvedl sakra dobrou práci. Né že by mě John Conor a "jeho" odboj nezajímal, ale Marcus Wright je přesně to, co TS potřeboval: Aby případná nová trilogie nezačínala hned s Conorem jako hlavním hrdinou co vede odboj proti strojům.. Aby to celé začalo jinak.. a také navázalo jinak na T1 a T2, s někým koho jsem doteď neznali, ale také s někým kdo je dost zajímavý, aby utáhl celý film.. Jen je škoda, že na podlaze střiny zůstalo ležet těch cca 20 eRkových minut, jenž by celý film trochu více pojily a snad i zamázly některé "do očí bijící" střihy mezi scénami. Nezbívá něž si počkat na režisérský sestřih na DVD. Třeba se ve finálním sestřihu objeví i pár dalších songů od Alice in chains :-).. čímž se dostávám k soundtracku od Dannyho Elfmana, kterého si možná ani pořádně nevšimnete, protože Elfman dokázal hudbu složit tak precizně, že při sledování filmu "neruší" a do celku přesně zapadá.. ale po pár přehráních soundtracku samostatně (což doporučuju) jsem v něm objevil jakési skryté kouzlo a už se nemůžu dočkat, až se na TS kouknu znova a tu hudbu si pořádně užiju. ____Marcus Wright + T-600 a Harvester + postapokaliptická atmosféra + skvělá hudba + pár slabých míst + vystřihnutí 20ti eRkových minut = **** ()

jerenymo

No tak jako musím se přiznat četl sem recenze a spousty koment´ářů zde a musím podotknout že z nich sem vydedukoval, že je to zklamání a že se z tohoto filmu stal průměrný film, který nemá jiskru. To musím vyvrátit, páč mě se to líbilo dost. Samozřejmě že v porovnání s jedničkou (na tož dvojkou) je to průměrný film,ale to už bylo jasné od začátku.....prostě první dva snímky nelze překonat ani náhodou. Ale tohle byla prostě lahoda jahoda. Odkazy ve filmu na dvojku, byli dobrou třešinkou na dortu , který nám naservíroval McG. Samozřejmě že plno věcí šlo zvládnout líp a samozřejmě se film opírá hlavně o efekty,ale to sem právě očekával (a dalo by se říct že vyžadoval). Pravdou je že christian nepředveld asi to oslnivý co se od něj čekälo,ale i přesto byl výbornej no a na sama si pomalu zvykám a v téhle roli se mi velmi zamlouval (sem zvědav jak se představí v avataru). No a nakonec nemůžu nezmínit se o arniem. Myslím že to šlo eště tak nějak trochu doladit že sice obličej byl tak nějak věrohodný (ale já CHCI prostě víc :D). těším se na další díly....na další nuklearní náboje v podání rodiny connorů :D ()

klokyn

Toto nie je príbeh Johna Connora! Neviem kam sa podeľ ten sympatický charakter z dvojky a trojky, ale v najnovšom pokračovaní Terminátora je John Connor večne zamračený "vojak", ktorý stále vykrikuje, alebo šepká do vysielačky. Toto je príbeh Marcusa Wrighta! Úplne nová postava, napoly stroj, napoly človek, avšak oproti Connorovi je omnoho ľudskejší a vo filme mu naozaj fandíte. Absolútne by mi neprekážalo, keby bol tento film len jeho príbehom a nebolo by to pokračovaním Terminátora - len by bol dej zasadený do podobnej apokalyptickej vízie budúcnosti. Pretože tá bola zobrazená dokonalo, len sa mi akosi k Terminátorovi nehodila. Akčná a zvuková zložka bola super a keby sa toto sci-fi nevolalo Terminator Salvation, uvažoval by som nad plným počtom hviezdičiek. ()

krusty2

No tak bud som blazon alebo neviem co je dobry akcny-sci-fi film. Ludia ak bol 3.diel lepsi ako toto tak zozeriem seno. Podla mna scena od pumpy k mostu je jedna z najlepsich akcnych scen za poslednych par rokov. Jonathan Mostow je u mna LOSER ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013