Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Blue.Shark

Od začátku, co jsem věděl o Salvation, jsem si myslel, že i když už tam nebude Arnold, nemůže to přece dopadnout špatně. Dopadlo. Nebojím se tento počin nazvat brakem, pokud uvážím starší díly. Konce jsem se dobral pouze se sebezapřením a téměř všechny rádoby zvraty se daly předvídat už od začátku. Prostě jedno veliké zklamání...a korunu tomu nasadili hydroterminátoři. Už jsem čekal, kdy přijde ptakoterminátor, kočkoterminátor, nebo tasemnicoterminátor (ten by nebyl tak vzdálený od hydroterminátora). Proti hercům v zásadě vůbec nic nemám. Christian Bale je můj oblíbenec a Sam Worthington taky není až tak k zahození, nicméně je smutné, jak celý velkolepý projekt (se sebelepšími herci) může poslat ke dnu totálně nepochopená předloha nebo špatný režisér (nebo obojí). Modlím se, aby McG nevzal do rukou Terminátora V. ()

Ad4mson odpad!

PG-13 nuda, kterou nezachrání ani Bale ani Worthington. A k*rva co měla znamenat ta černošská holčička? Jo už vim, poslední hřebík do rakve McGho. ()

Gagner

Pro mě typický americký blockbuster, hrdinky krásky z pódia, hrdinové svalovci se strništěm. Film je touto akcí přímo přeplněn, což jsem i uvítal, protože tohle byla vyloženě přehlídka atrakcí. Bohužel jak už tu někdo řek, příběh se prakticky téměř neodehrává. Úsměvný byl počítačový Schwarzenegger, toho si mohli odpustit. Ale jako popcornová zábava to splnilo účel a dobře jsem se bavil. ()

RomeroIsGod

Myslím, že mnohem lepší než vyměklá (a trochu zbytečná) trojka. Postapokalyptickej svět nemá chybu, příběh udrží pozornost celou dobu a akce maj grády. Perfektní scéna s vrtulníkem na jeden záběr a další vychytávky, včetně dobrý hudby a našláplýho Arnieho(!) :-) Půlnoční premiéra Slovanský dům 80% ()

Ondra603

Kdyby v názvu nebylo Terminator, možná by bylo celkové hodnocení lepší. Já osobně to jako Terminatora neberu, pro mě je to něco nového. Bavil jsem se od začátku do konce. Dvojka Bale a Worthington, vynikající. Jasně nad filmem se nesmí moc přemýšlet, ale připadal jsem si jako bych se vrátil zpátky do dětských let kdy jsem koukal na původního Terminátora s vykulenýma očima. Arnolda si, ale mohli odpustit. ()

Stanley619

Děkujeme Vám, pane McG, že jste zničil Terminátora, asi jako Schumacher zničil Batmana. Rostřesená kamera nebyla nikdy debilnější a nesnesitelnější. Digitální Arnold byl taky hroznej. Naser si McG, tohle si posral. 50% ()

Flopik

Parádny akčný film pri ktorom som sa ani chvíľku nenudil.Videl som to už dávnejšie no teraz som sa rozhodol pozrieť si to znovu a som fakt spokojný.Christian Bale a Sam Worthington super dvojka . Akcia vôbec nechýbala keď už sa zdalo že bude kľud hneď sa niečo posralo a opäť sa rozbehlo ničenie.No a záver nemal chybu a celkom ma aj dojal nie k slzám ale bolo to proste emocionálne.A ešte tá konečná bitka nemala chybu u mňa 5* a 100%. ()

Yokolobuna

Překvapivě se nejedná ani zdaleka o takový průšvih jako jsem si myslel. Slušný akční film s ucházejícím příběhem, který občas zakopne o nějaký ten nesmysl nebo klišé. Občas je to pitomoučké, ale i tak pobaví, být tam o něco víc Arnolda, bylo by to už za 4. ()

msn

Temna atmosfera budouciho sveta (nastineneho v Terminatorovi 1 a 2), kde lidstvo bojuje proti strojum je ta tam. Snaha byla, ale originalu to nesaha ani po kotniky. Scenar oproti predchudcum deravej jak emental. Akce to jen tezko zachrani, kdyz i ta ma nasazenou latku hodne vysoko diky Cameronovi. Pokud se chcete podivat jak za ziva umira dalsi z mnoha drive velmi vyvedenych filmovych serii, tak zatnete zuby a na tenhle brak se podivejte .. ale dejte si bacha, abyste nedostali klisoidni mrtvici, protoze finalni scena se srdickem je vskutku holywoodsky propecena (v tom nejhorsim slova smyslu). ()

Lilloos

S Terminátorem to nemá co dělat, ale tak strašné to zas nebude, když jsem ani jednou nezívla. Stoprocentní akčňáky zrovna nemusím, ale tenhle mě bavil. Bojuje se proti všemu, co je z plechu a proč, to je vlastně jedno. Jen je zbytečné si v závěru hrát na nějakou ultramegamyšlenku, kterou jsem po bombovém výplachu mozku stejně nepochytila. ()

Azurovydrak

Postapokalyptický svět po Dni zúčtování jsem kdysi toužil vidět asi nejvíc z celé Terminátoří ságy a proto to nejspíš udělím vyšší hodnocení, než by si snímek kvalitativně zasloužil. Vyměnit Nicka Stahla za Christiana Balea byl až příliš velký skok - z vyděšeného mladíka je tu bojem zocelený vůdce, což... není úplně špatné, ale přijdou mi pořád jako dva odlišné charaktery. Arnold opravdu chybí. Na druhou stranu Sam Worthington to táhne nahoru, téma napůl robot-člověk je konečně něco nového. A triky jsou taky na úrovni. 70% ()

jorgus

rada nelogickych der boje 1 proti 1 v najednou prazdne tovarne na roboty az po drzeni zajatcu, urcenych k zabiti po dobu nezbytne nutnou aby je bylo mozno zachranit..atd..atd:)plus zbytecne roztekana dokumentarni kamera, plus par hlasek ktery rozesmaly..neveril jsem tomu a na oddychovy snimek si to nemelo davat znacku Terminator do loga:) ()

Boomstick

Poriadna jazda do minulosti,plna nostalgie.Neustale sa tu hlaskuje,pripomina na stare filmy a rozprava machoistyckym dialektom.Bohuzial,v dnesnej dobe,ma uz velkolepe explozie a akcia tak lahko neuchvatia.V podstate je to priemerny akcny film,ktory sa vdaka Terminator nalepke dostava do lahko nadpriemernej urovne. ()

MAJkLSON

Rozpaky nebo zklamani, ktere jsou zde u mnohych pritomny, nejsou pocity, ktere zazivam ja. K novemu Terminatorovi jsem pristupoval jako k prvnimu dilu nove trilogie (ale buhvi, co bude s dalsimi dily), ktera si z te predesle bere jen to podstatne a respektuje ji, a taky s velkou rezervou a obavami, kvuli ne zrovna superlativy oplivajicim recenzim. Nakonec to ale vubec nebyla spatna podivana. Je to jeden velky drive inspirovany hned nekolika filmy (treba Matrix za vsechny), oplivajici hutnymi akcnimi scenami a prijemne hrajicimi herci (Worthington vladne vsem). Shrnuto a podtrzeno: Rozhodne lepsi a zabavnejsi podivana nez-li jine letni blockbustery - Wolverine a Andele a demoni dohromady a lepsi nez T3. Nektere dialogy (Connoruv monolog do Marcusova obliceje...) a situace (tehotna Connorova mlada jde do boje proti skynetu...) jsou sice k poklepani si na celo, ale cert je vem! ()

Gerrard8

Veľmi dobrý film po akčnej stránke aj sa mi páčíl príbeh. McG ma naozaj prekvalil, len v dobrej stránke. Podla mňa je najdôležitejšie, aby to človeka bavilo a nenudilo a ja som sa naozaj pobavil. A ako posledné musím vyzdvihnúť výkon Bale a mladého Yelchina. ()

lady01

Nejsem extra fanoušek Terminátora a právě proto se mi to asi líbilo... :-) Je mi jedno, na co to mělo navazovat či nenavazovat a je mi úplně fuk, jestli to neukázalo nic nového či překvapujícího. Já byla přišpendlená k sedadle v kině od začátku do konce a doslova to zhltla. Možná jsem prostě blázen do těchhle akčních, na každém kroku vybuchujících filmů... A i když bych asi mohla něco vytknout , jsem z filmu nadšená. ()

xxSmoldaxx

Tak rozhodně lepší než 2. pokračování, ale na 1. a 2. díl to opravdu nemá. Akce je dost, ale kolikrát je narušena zběsilým střihem, hudba (nikoli však zvuk) a scénář odfláknuty. Samozřejmě efekty jsou na úrovni a celková dějová linka také. Herci odehráli, co měli - nic víc,což je trošku škoda při takovém castingu. Ale hlavně jsem doufal jsem v delší cameo (dá-li se tomu tak říkat) Arnolda :) 75% ()

gonga

Průměrný akční film s nudným a ne příliš inteligentním scénářem plným takových hloupostí, že to jednoho otráví. Fakt nemůžu strávit film s tak neuvěřitelně tupým hlavním padouchem jako je Skynet... Ach ty scénáře, to se neda žrat. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013