Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

st.ranger

McG měl zůstat u natáčení klipů, tak jako Nispel a podobná banda pseudo-režisérů. Akční scény jsou zajímavé, bohužel kromě té na konci, ale dohromady moc nefungují a příběh sám o sobě taky nedává smysl. Celou dobu jsem sledoval film v představách, že až to na konci bouchne, lidstvo vyhraje. Jenže nesmyslný Connorův monolog mě zcela ubezpečil v tom, že tahle tragédie bude mít pokračování. ()

Silence

Vizuálně pěkně ztvárněné, ale hloupé (až směšné) a strašně špatně sestříhané postapokalyptické scifi. Některé triky jak z produkce Asylum, ale těch několik osvěžujících nápadů nejen v akčních scénách a sympatické herecké výkony zachraňují slabší průměr. A kdy že má premiéru ten čtvrtý Terminátor? 4/10 ()

BoPo

Dostať do rúk príbeh s potenciálom aký Terminátor má a natočiť toto? Malo to byť temnejšie a aj príbeh mohol byť prepracovanejší. Tvorcovia zrejme spoliehajú na to, že verní fanúšikovia budú radi, že môžu vidieť nového Terminátora a nedostatky filmu nebudú brať na vedomie. Urobiť z kultu tuctovú sci-fi strieľačku je hanba. ()

Johny_fork

Můžu říct jen to, že pohrdám zdejšími tříhvězdičkovými hodnoceními, McG hluboká poklona, nevěřil jsem tomuto videoklipaři, ovšem on věděl, že tohle je životní šance a využil jí maximálně, samotný vizuál je geniální, tu atomovou spoušť doslova cítíte, obvláště mě dostala scéna, kdy John Connor padá se sestřeleným vrtulníkem a kamera jako by se otáčela s ním, najednou leží na zemi a vy cítíte, jak je těžké se zvednout, vím, že je to detail, ale toho si právě vážím nejvíc, rozvěž odkazy na původní sérii vyšli na výbornou a možná přijde i Arnie. Další věc je ozvučení, které je svojí genialitou srovnatelné s novým Star trekem, opravdu doporučuji návštěvu kina. No a herecké obsazení, neskrývám, že obdivuju Christiana Bala, ale kdo by zahrál Johna Connora líp opravdu nevím, co jsem nečekal bylo, že ho herecky minimálně vyrovnal teď už né neznámý Australan Worthington, tomu chlapíkovi věříte, že dokáže utrhnout terminátorovi hlavu a přitom z jeho výrazu cítíte vnitřní rozpor a hledání sama sebe. Akční scény jsou fantastické, jediná malinká vítka, vykrádání trapných transformerů ani není nutné, strhující, napínavé, nadějné, nejdražší nezávislý film v historii je kurevská řežba, sice to není thriller s Arniem, ale je to válečná řežba s Balem, říkejte si co chcete, tohle se povedlo! PS: Pomo: "Danny Elfman nevýrazný" To si děláš srandu? ()

adamo_znk

I přes hromadu otřepaných akčních klišé a hromadu nelogičností si myslim, že nový Terminátor je důstojným pokračováním této skvostné série. Vždycky jsem totiž toužil po filmu přímo z budoucnosti, kdy se řeže lidský odpor s nepřemožitelnými stroji a toho se mi dostalo. Christian Bale byl klasicky ve své roli precizní a fakt mě překvapil Sam Worthington, jehož postava byla pro příběh naprosto zásadní. Akce suprová, příběh mě taky bavil, odkazy na předchozí díly mě potěšily ... no a zjevení velkýho áčka v závěru mě dostalo. Jak už jsem ale napsal v úvodu, nechápu ale proč všichni do filmů cpou : děti, "moudrý starešiny", nebo pro příběh zcela nepotřebný pseudovztahy. No a ještě musim hodit špínu na hudbu, jelikož mě upravenej main-theme celkem sral. Jedině na začátku a pak skoro v závěru (kdo viděl ví) byl klasickej, nepředělanej a skvostnej ! ()

McClane

pořád něco vybuchuje, proháněj se tam supertichý transformeři, který se vás překvapí uprostřed pouště, odboj má pomalu lepší vybavení než stroje a Skynet projevuje ještě mnooooooohem větší demenci než dřív. Pokud něco nevybuchuje a mluví se, tak je to jedno WTF za druhým a člověk se musí smát. Navíc nepobaví ani "I'll be back" ani další odkazy na předchozí díly. 50% hlavně za vizuální stránku. ()

brutale

Ak by tento film, bol jedným z dielov seriálu, nepoviem ani mäkké F. Pán Cameron musí priasť blahom, za prebratie štafety a ja pradiem s ním... ()

Hismael

McG vytvořil úplně jinou verzi Terminátora v postapokaliptické době a i když to vizuálně nevypadá špatně, je to určitě nejhorší díl. ()

JohnCZ

Sice úplně jiné, než předchozí filmy, ale ve Full HD na velké obrazovce je to jednoduše tak výborně natočený akční nářez, že tomu ty chyby odpustím. Herecké obsazení výborné, hudba správně epická, efekty špičkové a pokud by ještě scénárista napsal lepší story, neměl bych prakticky co vytýkat. Není to Terminátor, ale skvělý postapo. ()

Terva

CITÁT - Trápí mě budoucnost celého lidstva.......... Film začíná soupisem událostí předešlých příběhů a jeho datum nese rok 2018. CITÁT - Jest-li tohle vyjde, vyhrajeme válku....... Tady se ze skrytu budoucnosti vynořují pásky, které nahrála Sarah Connor pro svého syna Johna. Okolo 23 minuty zazní známá věta, často používaná v této sérii. Věta zní "Pojď se mnou, pokud chceš žít". Jo a zazní i jedno otřepané klišé z filmů o cestování časem "Jaký je den? A rok?......... Scéna okolo 38 minuty lehce připomíná svým dějem Transformers. Na scéně se poprvé objevují Mototerminátoři. Sbírání lidí zase nese náznaky filmu Válka světů. V tomto příběhu figuruje postava Marcuse (Sam Worthington) a zatím nikdo netuší, kam ji zařadit. CITÁT - Mě už smrt neděsí......... Vůbec jsem nepochopil situaci okolo 50 minuty. Marcus a Blair Williamsová (Moon Bloodgood) dojdou v děšti na nějaké opuštěné místo plné kaluží vody a stejně tam na několika místech hoří lokální ohně. Jak můžou v té smršti hořet? Na scéně se tu také ukazují vodní roboti zvaní Hydroboti - opravdu to není Transformers? Ne, je to Terminátor, tedy zatím. Hydroboti mají málo prostoru a rychle scénu i film opouštějí. Michael Bai alias John Connor převzal legendární větu Arnolda Schwarzeneggera v T -80 minut "Já se vrátím" a odešel nakopat Skynet do řiti. Malé cameo si zde zahraje i Arnold Schwarzenegger v digitální podobě. Nepromluví, ale alespoň se na chvilku dotkne zbraně zvané "Bezbolestná" proslavená nejen filmem Predátor. V jedné scéně dokonce odhalíme tajemství vzniku jizvy Johna Connora, viděné již ve třetím díle této série. CITÁT - Co dělá člověka, člověkem?......... I v režisérské verzi je tohle nejkratší Terminátor v dějinách filmu. Tento příběh je věnován "in Loving Memory" Stanu Winstonovi. a Josephu R. Kibicekovi. CITÁT - Osud je jen takový, jaký si ho uděláme............ Tento film je bohužel nejhorší z celé série, hlavně díky tomu, že se z velké části odehrává ve tmě nebo pološeru. Ve filmu zazní píseň Rooster od Alice in Chance nebo You Could be Mine od Guns'n'Roses. ()

Chermy

Asi nikoho nepřekvapí, že nová australská krev(Sam Worthington) je sympaťák, kterého si hned oblíbíte. Koho by ale před lety napadlo, že Kylea Reese si tahkle parádně střihne rusák:-). Bohužel Terminátora si nepředstavuju jako rodinný film a to bude asi zásadní kámen mého zklamání. Možná že už nezbyly peníze, jinak si nedovedu vysvětlit, proč komparz který se nám představí v úvodu je s námi pak v každé scéně až dokonce. Že se lidový vůdce odboje John Connor do všeho vrhá bezhlavě až sebevražedně je drobnost kterou odpustíte. Není přeci voják, ale člověk, kterému maminka od dětství nutila, že je vyvolený, že:-). Nechápu jen, proč v tom krutém postapokaliptickém světě běhají nesmrtelné děti a babičky....proč tam vůbec jsou, když je kvůli PG-13 každá kulka mine........Zbytek naivit tak nějak k Hollywoodu patří, ale radost by spíš udělalo, kdyby se jim vyhnuli....(trojka byla alespoň vtipná, tohle je jen naivní) ()

moviesfan

Velmi slušná akční jízda plná kvalitních triků dokáže zaujmout. Jak by ještě ne, když Terminátor je ve světě filmu pojem. Z čeho jsem rozpačitý je, že jsem postrádal hlavního záporáka. Chyběla mi ještě nějaká smysluplnější akce, kde by děj byl více záživnější. Počítačový Arnie taky nebyl obdivuhodný, ale díky McG, že vytvořil další kvalitní akční sci-fi, na které se dá dívat a užívat si dobrou podívanou. ()

tibenskym

Nemalo to síce pôvodného ducha Cameronovho Terminátora a chýbalo mi, že dej sa točí skôr okolo samotnej akcie ako postáv (ktorích správanie mi často vadilo), a koniec taký...no...ale aj napriek tomu som dostal viac ako som pôvodne očakával. Nemôže to byť stále o tom istom :-) 80% ()

Hwaelos

Slušný akční film rezignující na příběh. Delší komentář to nezasluhuje. Nicméně výbornová popcornovka. ()

PanCitron

Popravdě absolutní spokojenost. Konečně jsme se zbavili (víceméně) prvku cestování v čase, jsme v post-apokalyptickém světě a bojujeme o život - prostě to co se mi na celé sérii zatím nejvíc líbilo. Jasně možná už tu o Terminátory samotné tolik nejde, místy je děj opravdu dost nablblý, ale já se opravdu bavil Osobní pořadí dílů série: 01 - Terminator 2 - Judgment Day, 02 - Terminator Salvation, 03 - The Terminator, 04 - Terminator 3 - Rise of the Machines ()

corpsy

Škoda, že v polovici série odišiel jej tvorca James Cameron. A určite to nebolo časovým vyťažením. Jeho citlivosť pre spojenie akcie a emócie rozhodne chýba. McG je skvelý remeselník, ale predsa len natočil ´´iba jednoduchý´´ vojnový sci-fi s dokonalou výpravou, bombastickou akciou a z hercov jednoznačne triumfujúcim Samom Worthingtonom. ()

ambron

Nemalo to kvalitu prvých dvoch Terminátorov, no napriek tomu má aj táto časť svoje kvality. Predovšetkým akčné scény boli na veľmi kvalitnej úrovni. Škoda, že akcia prevýšila dej, scenáristi sa s ním mohli lepšie popasovať, slabšia štvorečka. ()

m.krudenc

Terminátor bez Arnolda je jako Kostel bez boha. Velice slušný akční sci-fi film, ale toť vše. S původní sérií již nemá prakticky nic společného, k tomu slabší děj, který nezachrání ani dobré efekty. Prostě jsem čekal něco jiného. Je to zlámání. ()

joehot

McG není, a nikdy ani nebude James Cameron. Přesto jsem rád, že CSFD zařídilo předpremiéru tohoto filmu (za což mu mnohokrát děkuji) a já ho tak mohl vidět v předstihu a pořádné kvalitě. Film je svižný, ani na okamžik jsem neměl chuť podívat se, kolik je hodin. První polovina je opravdu vynikající, z té druhé bych vyzdvihl snad jen rypanec do Baleovy vizáže. Když jsme u Christiana Balea - nic moc od něho nečekejte. Tohle není film, kde by se mohl ukázat, takže se ani neukáže, přesto jeho výkon propadák není. A to jej zastínil Sam Worthington, navíc o několik tříd. Jeho postava je tu tak sympatická, že jsem vůbec nechtěl, aby SPOILER!! to své srdce Connorovi dával KONEC SPOILERU.. Anton Yelchin je příjemným překvapením. Danny Elfman podává standartní výkon (já bych tóny tohohle chlápka poznal snad všude), tzn. že hudbě není co vytknout. Snad pár chybek: a)V předchozích dílech byli Terminátoři takřka nerozbitné mašiny, tady do nich stačí, až na jeden případ, párkrát střelit. b)Jak může mít Marcus lidskou krev, když nemá lidské kosti a tudíž ani kostní dřeň? P.S. Digitální Arnie a hláška "I'll be back!" film o rovnou hvězdičku zvedají.. ()

M.Macho

Inu - je to tak, ale musím konstatovat, že jsem byl oproti svému očekávání ZKLAMÁN. Dával jsem T4 poměrně pěknou šanci. Inu - věc se má tak: intertextové odkazy na nevhodných místech, podivná logika, naprosto uměle našroubované cameo T800 s Arnieho obličejem - podivná logika SkyNetu (tak je to jeden cetrální AI nebo má několik podskupin?), Skynet San Francisco vypadalo z dálky jako Mordor a zblízka jak Městro strojů z Matrix 3. No a co čert nechtěl - černošské dítě a transplatnaci srdce. Na druhou stranu si myslím, že se do této fresky vlezlo mnoho vizuálně pěkných věcí - úvodní bitka, sem tam pěkný záběr, mno i ten sépiový filtr. Tak - 3 za snahu a příště, páč je to jasné, jak facka nějakého jiného fracka než McG please... ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013