Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Braga

Čím dál víc chápu Camerona, proč se mu po dvojce do dalších dílů nechtělo. Jsou totiž zbytečné. V jedničce šlo v podstatě o záchranu vůdčí osobnosti hnutí odporu, ve dvojce (kromě téhož) především o zabránění nastání samotného soudného dne a následné války se stroji. Cameron to měl celé skvěle promyšlené a jeho vize byla jasná - budoucnost se dá změnit. Pak ale přišla trojka s protichůdnou myšlenkou, že soudnému dni se nedá zabránit, dá se pouze oddálit. Na tento koncept navazuje právě Terminator Salvation (čtyřka?!). Bez ohledu na to, jak moc je tenhle film zábavný (akce je hodně a není vůbec špatná, atmosféra taky není k zahození, Bale se do role Johna Connora hodí dokonale a sympaťák Sam Worthington je opravdu velkým příslibem do budoucna), se asi jen tak nebudu moct zbavit pocitu, jak těžko je uchopitelný (jako samostatný film působí nekomplexně a trochu prázdně a jako pokračování kultovní série neuspokojuje skoro vůbec - na Cameronovu osobitou ponurost McG nemá a na vtipné a lehkonohé variování ala Mostow se tahle látka prostě nehodí) a vlastně zbytečný. Úplně nejproblematičtější je to s navázáním děje na předchozí díly, především ohledně časových paradoxů (v tomto aspektu jsem scénáristům už předem jejich práci upřímně nezáviděl, jelikož mi bylo jasné, jak složitý před nimi stojí úkol - no a bohužel to moc neustáli). S tím také souvisí, že je trochu nesmyslné nadávat na McG, který je vlastně pouhým realizátorem scénáře, na kterém se sám (pokud se nepletu) nijak nepodílel (čímž neříkám, že by si TS nezasloužil zajímavějšího a nápaditějšího režiséra). I tak mám ale docela chuť na další zhlédnutí - hlavně kvůli titulní dvojici, výborné honičce náklaďáku s mototerminátory a digitálnímu Arniemu. ()

p.a.douch

Problém!! Mám velkej problém!! Tenhle film není zase taková hrůza, ale s prvními filmy o Terminátorovi nemá skoro nic společného. Podle mě tyto filmy těžily z kontrastu Terminátora v naší součastnosti. Tím, že se tento film odehrává v budoucnosti, je toto kouzlo pryč. Je to celkem ucházející film, triky dobrý, herci mi ale moc nesedli. Worthington bohužel hraje hůř než Arnold. Dá se to vydržet, ale je to zkrátka průměr. 50 %. ()

LeePriest

Kdyby se film nejmenoval Terminátor ale nějak zcela jinak, šlo by o jakž takž dobrý kousek. Původní dva filmy Terminátora však patří k absolutní špičce ve svém žánru, takže od pokračování bych čekal něco více. Ve filmu se objevuje pár nelogických chyb a Terminátor bez Arnolda Schwarzeneggera (když nepočítám krátkou scénu na konci filmu, kde je navíc digitální Arnold a ne skutečný) není ono. ()

Pavlosos

Vypadá to jako by se ságy Vetřelec a Terminátor ve svých úspěších téměř rovnaly. První filmy jsou kulty, dvojky naprosté pecky (a obě režíruje James Cameron), trojky nadprůměrné filmy a čtyřky slabé. To však ještě v tomto případě zas tak neplatí. Není to už původní klasika Terminátor (v hlavní roli Arnie, prostředí tvořící současné a hlavně nezničené USA), ale také to není špatný film. Nabízí nám pohled na svět po jaderné válce a na Válku proti strojům, přináší mnoho nových Terminátorů, ale především vsunuje do popředí dvě postavy: Johna Connora (Christian Bale) alias Vůdce Odboje a nově Marcuse Wrighta (Sam Worthington) alias Prototype Infiltratora, který má splnit úkol, který jeho předchůdci nemohli splnit, a to zabít Johna Connora. Neříkám, že je to přelomový film, ale film s trochu jiným (a samozřejmě úspěšným) pohledem na téma Terminátor. 75% ()

Eeve

Pozitívom a dobrou stránkou tohto filmu je vysoká variabilita rôznych tipov terminátorov (mototerminátory, hydroboti, a všetka možná iná háveď), ich parádne scifi zvuky, a takisto parádne efekty. Bohužiaľ, to je asi tak všetko, čo si na tomto filme cením. Prím tu tentoraz nehraje John Connor, ale napodiv pravdepodobne pôvodne zamýšľaný vedľajší charakter Marcus Wright - urobený a ako charakter rozpitvaný naozaj kvalitne. Bohužiaľ v druhej polovici filmu je zopár "kvalitných" wtf momentiek a pár dosť hrubých klišoidných scén si tvorcovia tiež mohli odpustiť. Zobrali to proste z iného konca, ako doterajší rejžovia predchádzajúcich Terminators, čo im nemôžeme zazlievať, každopádne u mňa najslabšie ohnivko v celej sérii. ()

dmatejek777

Bez Arnolda není Terminátor Terminátorem. Atmosféra předchozích třech dílů je také naprosto pryč. Navíc jsem celou dobu čekal, kdy se objeví hodný Terminátor a´la Arnold. Čekal jsem marně. Věřím, že Terminátor 5 bude naprosto jiný. ()

hony23

Skynet si nedá pokoj a posílá do boje proti zbytku lidstva další a další plechovky. Nemohu si pomoci, ale točit Terminátora bez Arnieho je stejně nesmyslné, jako kdyby britové natočili Mr. Beana bez Atkinsona nebo frantíci Četníky bez Funése. Přestože akční scény nejsou natočeny špatně, sledujeme jen průměrné sci-fi. A terminátoří série si průrměrný film dovolit nemůže! ()

mararati

Z mého pohledu, na rozdíl od předchozích tři dílů, se jedná o dost povedené sci-fi. Ano sci-fi, až v tomto čtvrtém dílu žánrově převažuje sci-fi. Atmosféra bezútěšnosti je zvládnuta na jedničku a bezpečně přetrvávají i hororové prvky. Akční scény nejsou o nic horší, než v předchozích dílech; myslím si, že jsou i výrazně lépe natočené, nic se zbytečně netřese, aby se rozostřily nedostatky počítačových úprav, jako u řady jiných filmů tohoto žánru. Jediné, co bych mohl vytknout, je dost nelogický konec, který celkově dokresluje atmosféru podivné marnosti toho všeho, co se v celé sérii odehrává… ()

Vostok

Nebylo to uplně špatný , akce dobrá příběh to taky má akorád někteří herci mi tam nesednou a přímo mi lezou na nervy :-D jako např. představitel johna conora byl upa na hovno :-p a počitačově udělanej arnie byl taky směšný no prostě trapas a konec se mi taky nelibil vubec . ale uplně debilní to není ale super taky ne je to no rozporu plné ()

Silblade

První neterminátorovský Terminátor, alespoň v tom smyslu, že se dva jedinci vyslaní do minulosti nesnaží navzájem pozabíjet. Post.apokalyptický svět strojů, to zní pěkně. Jen kdyby to bylo tak pěkný, jak to bylo předvedeno v prvních dvou dílech (bylo to i ve třetím?). Tenhle svět nevypadá zase tak depresivně, slunce svítí, vítr fouká, lidé jsou šťastní... trochu... někdy.:D Teď vážně - příběh je o ničem. Říkám to bez skupulí, vlastně se tam nic zásadního nestalo, ani jsem neměl pocit, že by se něco zásadního dělo. Kdybychom film rozdělili na menší úseky, spíš bychom se dívali na mizerný seriál, které taky občas trpí tím, že některé díly jsou doslova vata, příběhově o ničem. Marcus Wright, ač hlavní postava, mi tam připadal zbytečný, klidně bych se bez něj obešel a soustředil se jen na Connora. Jenomže paradox je v tom, že Marcus Wright , tedy Sam Worthington, odehrál svoji "ne"důležitou roli lépe než Bale alias Connor, takže vlastně bez Marcuse by film nestál ani za zhlídnutí traileru. Velmi napjatě jsem čekal, co bude nebo nebude s Arniem, určitě jsem v tom kině nebyl sám, kdo ani nedutal, když se objevily obrysy lejtek silnějších než moje obě stehna dohromady, hrudník širší než obvod sekvoje a obličej vražednější než xicht Chucka Norrise (doufám, že není nikde poblíždasdjbbvccvhudfhadf....).:D Kdyby v tomhle nestrojovém stavu byl Arnie alespoň po celý souboj s Connorem a Wrightem, automaticky bych dal o hvězdičku výše a absenci příběhu i nepost-apokalyptickou atmosféru bych odsunul na vedlejší kolej. Nevím, nakolik byla tahle digitální forma Schwarzíka technicky a finančně náročná (asi hodně, když tam "hrál" jen asi 10 vteřin), ale kdyby tam byl déle... považoval bych to za revoluci ve filmařském průmyslu, protože by se tímto docela přesvědčivým, či aspoň uspokojujícím způsobem mohli do filmu dostat již některé zesnulé legendy filmu. A některé bych si opravdu ale opravdu přál vidět, třeba takového Bruce Leeho.:) Zpět k Terminator Salvation... anebo tady už radši skončím. Už vlastně není co říct, pozitivního či negativního. 3 hvězdy. ()

Dacsus

Ako akčnému sci-fi niet tomuto filmu moc čo vytknúť - jedine to, že neprekonal T2. Ibaže dvojku ťažko niečo prekoná, to je to. ()

brasek

Po pár vzhliadnutých repríz mi nový Terminátor nesedí po chuti. Vidíš prvýkrát, necháš sa akciou obalamutiť, spokojnosť ti nechýba a po druhom či treťom vzhliadnutí zistíš, že vlastne snímok ti nemá čo ponúknuť. Menín hodnotenie na 3*. ()

Ignitus.C

Chudák ten Yelchin... No k filmu: Při sledování, jsem se pořád ztrácel, a nevěděl jsem, kterej z těch chlápků je kterej... Jinak Moc hezký nápad, a moc hezká dějová linka. A moc hezká Bryce Dallas Howard! ()

Ace.A.T.L.

Divím se, že jsem tu ještě nehodnotil a nekomentoval. Tak to napravím. Film jsem viděl hodněkrát od jeho vzniku a svým způsobem si mě hodně dostal. Je to asi tím správným post-apo nádechem. Efekty pěkný, obsazení mi sedí a pořád tam je to, co tam má bejt. Líbí se mi dokonce víc, než některý jiný díly, ikdyž je dost odsuzovanej. Za mě si zaslouží 4* a DOPORUČUJU ()

Tunheber

Solidní pochcání jinak moc dobrý série, tohle už s tím milým akčňákem s Arnoldem v hlavní roli nemá nic společného. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013