Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

VanTom

Chvílemi je to natočené vyloženě skvěle a vtahujícně, přesto nelze přehlédnout, že se tvůrci více starají o efektní výbuchy než logiku děje. Ale není to až tak zlé, naopak terminátorské univerzum rozšiřuje čtvrtý díl relativně bezproblémově a se spoustou odkazů na minulost. Protože jako samostatný film vlastně nic zásadního ani zajímavého nepřináší. ()

pravdovravny

Tento štvrtý diel je na zaslúžených 4.5 hviezdy. Prvých 45-60 minút je epický postapokalyptický scifi akčný triler. Po tom ako stretne Marcus Williamsovú to padne do priemeru, čo je škoda lebo dovtedy to bol smelý nástupca starých terminátorov! Myslím že tento diel pekne dokresľuje nejaké situácie(napr.T-800) ale zasa sa trošku robí zmätok s dátumom súdneho dňa. Ale Bale a Sam sú skvelý akčný herci a tu to len potvrdzujú. Inak páčilo sa mi že každá osoba má svoju epickú hlášku s predchódzích dielov. Mal som pocit že režisér hral veľa hodín Battlefield 3, čo je cítiť v úvodnej scéne :D ()

lykan9

Dlouho jsem přemýšlel, zda udělit čtyři hvězdy nebo plný počet. V rámci žánru se totiž jedná o skvělou sci-fi akční podívanou, které nenuceným způsobem odkazuje na předchozí filmy. Obsazení je oproti Vzpouře strojů takřka dokonalé a celkově je film velmi zábavný. Přesto jsem se rozhodl udělit "jen" čtyři hvězdy. Když totiž Salvation s Terminátorem 1 a Dnem zúčtování, tak nemám potřebu se k Salvation vracet jeko u zmíněných předchůdců, které velmi rád shlédnu i po sté. To je asi ta jediná chyba, kterou Salvation má. ()

Sany33

Cameronov svet hýril nielen rozpracovanosťou, ale predovšetkým dobrým zmyslom pre kontinuitu a naráciu, ktorú tu strieda iba sled akčných scén v prvej polovici filmu a dilema načrtnutá v traileri a snaha byť hlbším filmom v druhej polovici. Pretože po treskúcej hodine (či množstve pretáčania) aj scenáristi pochopili, že mrhajú potenciálom sveta, a tak sa rozhodli vydať do iných sfér a hrať aj na myšlienkovú strunu. Pôsobí to umelo, a preto je dobré nasadiť len ďalšiu akčnú scénu a doplaziť sa k záveru. Postup, ktorý Cameron využívať nemusel, lebo jeho dva diely boli celistvé bez ohľadu na množstvo trikov v zábere. 55% ()

D28

No tak,ľudia,majte srdce a prižmúrte /červené?/ oko.TS je fajn akčný film,pri ktorom som sa ani chvíľu nenudila.Bezchybný určite nie je,mohlo tam byť viac originálnych nápadov,ale v svižnom tempe ma bez väčších trapasov doviedol až k pc.Logiku v akčných a sci-fi filmoch jednoducho nerozoberám,superinteligentné dialógy nečakám.Hercov chcem 100%-tných a nesklamali.Moon ma milo prekvapila a nebudem proti,keď novou jednotkou veličiny charizma sa stane 1 Worthington /ale moje srdce stále patrí Christianovi,i keď nie Johnovi/.Výsledný pocit z filmu však napriek prevahe plusov nad mínusami je ten,že príbehov o terminátoroch už asi máme všetci dosť... ()

strelenaL

Na tento film jsem se hrozně moc těšila. Potěšilo mne , že si v pokračování Terminátora zahraje hlavní postavu (Johna Connora) Christian Bale, protože filmy s tímto hercem mě, zatím nikdy nezklamaly. Děj filmu je na začátku velmi uloudaný, než začne nějaká ta akcička musí si divák na ni počkat. Soundtrack k filmu je super. Co se týká scénáře, tak ten má několik děr. Prostě vám přeskočí jedna dějová scéna do druhé a opodstatnění žádné ?? To je aspoň pro mě hlavní chyba tohoto filmu. Jinak mě naprosto uchvátily akční scény, potom také prostředí kde se děj odehrává (podle mého přítele skoro jako hra Fallout 3 :-), pobavily mě i některé vtipně zakomponované věci z předešlých filmů o terminátorovi. Málem bych zapoměla na Arnieho :-) fakt namakanýho... Christian svou postavu zahrál přesvědčivě a skvěle. SPOILER: Pokaždé když řekl něco (odboji) např. : Tady je John Connor, pokud posloucháte tak patříte k odboji...jsem se musela usmát. (omlouvám se za spoiler, ale nemohla jsem si pomoct :-) John je takovým patronem pro lidi, udává směr. Ale hlavní a důležitou součást příběhu vede Marcus Wright (Sam Worthington). Tento herec je pro mě úplný nováček, ale má něco do sebe. Závěrem bych chtěla dodat... film nebyl zase tak špatný, proto co se týče bodování na 5* bohužel tento děravý scénář nemá. Ale ***hvězdičky bych dala určitě hercům(Christianovi a Samovi), super akčním scénám a * Arniemu ;-). ()

Mr.Dogman

Velké, velké zklamání (nejspíše zklamání roku, ale člověk nikdy neví, co může přijít). Žádná atmosféra, žádný strach, žádná svižnost. Bez Arnieho to prostě nejde. Potom také nemastná-neslaná hudba, od jinak brilantního Dannyho Elfmena. Roboti se do filmu dostaví jen tak okrajově. Ještě že si film nehraje na pokračování, ale stejně se to mohlo jmenovat John Connor Salvation. No, ale jinak docela dobrý film, kdyby nebylo tak velký očekávání. ()

Ichabod

Tenhle díl Terminátora podle mne toho jména není moc hoden... Atmosféra si hraje na War of the Worlds ale nedosahuje na ní, stejně tak roboti-motorky se nedotahují na Transformers... Zvuk je neskutečně natřískaný ale na Cloverfield opět nemá a nejsilnější momenty filmu nejsou ty akční (celý závěr mne docela nudil). Uvítal bych více deprese, více hororu nebo alespoň humoru ve stylu Trojky. Původní trilogii (ano i Rise of the Machines je pro mne absolutní oldschool pecka) bych s tímhle filmem opravdu nespojoval a ačkoliv nejde o špatný film, jde o mizerný Terminátoří film, takže si ho pustím ještě tak jednou na DVD a tím to asi hasne. btw asi jsem už fakt divnej, ale jak mam věřit tomu, že je John Connor v ohrožení když ho hraje bad-ass Bale, kterej je asi největším borcem v Hollywoodu? :-D ()

Bagr_007

Možná mi osobně velmi pomohli negativní ohlasy, kvůli kterým jsem k filmu přistupoval s malými očekáváními, takže jsem nakonec odcházel z kina velmi spokojen. To, že se spousta věcí nepovedla a film úplně nenaplnil svůj potenciál, je bohužel nespornou pravdou. V první půlce dějová linie s Johnem Connorem hodně zaostává za tou Marcuse Wrighta, která víceméně nepřestává bavit ani minutu a je vybavena skvělou atmosférou. Oba herci ale odvedli vynikající práci, což ale nic nemění na tom, že o Vánocích se nebude o čtvrtém Terminátorovi mluvit jako o filmu ve kterém hrál Christian Bale, ale jako o první velké roli Sama Worthingtona. Můj výsledný pocit, ale obrovsky pozvedá druhá polovina, která mě nemálokrát naprosto pohltila. Finále v továrně, ať už co se týče dějových zvratů, tak akčních scén bylo velmi solidní a to, že zde režisér McG jenom vykradl svého geniálního předchůdce Jamese Camerona a jeho finále prvních dvou dílů, považuji spíše za výhodu. Co asi každého nemile udeří do očí je samotný závěr. Všichni co víme jak měl původně vypadat poznáme, jak se zde přepisoval scénář špatným směrem. Vůbec by se dalo říci, že za téměř všechny vady filmu viním scénář, protože McG na režisérské stoličce odvedl vynikající práci. Akční scény jsou fantastické, triky, na rozdíl od trailerů, na špičkové úrovni a za ty dlouhatánské nepřerušované záběry a ruční kameru by se nemuseli stydět ani Cuarónovi Potomci lidí. Kino verzi tedy hodnotím 80% a moc doufám v director's cut, ve kterém by neměly chybět scény odebrané kvůli násilí, kvůli délce filmu a kvůli Moon Bloodgood nahoře bez. :-) ()

FrajerTom

I přes to, že jsem od tohoto volného pokračování Terminatora nečekal moc, tak jsem z kina odcházel zklamán. Ano, akce a efekty jsou více než povedené, ale pokud se v příběhu režisérovi nepodaří zužitkovat skvěle vybrané herce, výborného digitálního Arnolda ani potenciál legendárního Danny Elfmana, nemůže přijít nic jiného než rozpaky a zklamání. ()

svobik

Salvation mě nijak nepřekvapilo. Ty dvě hodiny ve mě zůstaly po projekci uchovány jen asi na pět minut a všechno, co si teď dokážu vybavit, je akorát tak trapný vtip s Arnoldem a fajn Worthington. McG by zasloužil pochvalu za vydařenou akci, ovšem takového Balea nedokázal vůbec nasměrovat. Všichni víme, že ten chlapík má na víc než na dvouhodinové soustavné mračení. Scénář je zlý sen (proč nedali za celou dobu alespoň jednou na jevo, kvůli čemu Connora tolik obdivují a poslouchají ho na slovo, atd.) a film klasické popcornová splachovačka, která vůbec nemusela vznikat. Nic by se totiž nestalo. Filmová noc 2009 (květen) ()

zigíš

myslím, že negatívna bolo dost! McG je dobrý režisér, žádny génius to asi nebude, na druhú stranu robit z camerona boha ked 12 rokov netočí nyšt než vrak lode též nie je dvakrát košer. avatar bude pod stromek, teraz pokecajme o tom jak sa žije po súdnom dni ..nevesele, zato s pekným postapokalyptickým filtrom. bale do počtu, worthington cool, bloodgood je moon a michael ironside zalezlý v ponorke. jeden sa pri tom nenudí, akčná jazda od začátku -občas zvolníme aby hlavné postavy pokecali- takmer do konca. a michael ironside furt zalezlý v ponorke (jak ten ma nasral) každú chvílu som čakal, že konečne vyleze a začne to tam mydlit hlavanehlava (to by bola teprv divočina) no nyšt, vynahradil mi to arnie v luxusne strihnutom cameu ..a ano, posledných pet minút je katastrofa, ale skúste sa spýtat finchera jak je tažké natočit dobrý konec, chytráci :D ()

cpt.Lynch

Bez Arnolda bude terminator vždy poloviční... kdo čekal že tomu bude jinak, je asi trochu mimo. Kdo cekal ze se 4 pokracovani muze vyrovnat genialitě T 1 a 2 tak je magor až na půdu. Kdo od tohoto filmu moc nečekal, mohl být mile překvapen, nebo alespoň málo uražen. Co je dobré: postapokalyptická atmosféra; slušně odehrané jak Balem, tak především Worthingtonem; docela mile překvapil příběh (to že je Worthington terminátor se dalo vytušit, ale že je to - i před sebou samým - utajený infiltrační prototyp... signál který měl zničit skynet a nakonec zničil velitelství odboje...); občas výborné akční záběry; docela se podařilo navázat na tradici a příběh předchozích dílů; relativně málo pičovin. Co nepotěší: pičovin je pořád přespříliš (trapní motoboti a jště trapnější když si jednoho z nich Bale osedlá, transplantace srdce v polních podmínkách, centrálu Skynetu hlídají pouze dva terminátoři); místy je to nuda; bez Arnolda to není ono; místy dementní počítačové animace, kdy je kladen důraz na efekt a rychlost, což v důsledku vede k totální zmatenosti a nepřehlednosti (např. závěrečné souboje s terminátorem ve fabrice) - velký to nešvar současných akčních filmů; po geniální trilogii jasný posun k průměrnosti... Celkově nejde o špatný film, neurazí, ani nenadchne. Je to tak na 3,5* ale vzhledem k snaze implementovat alespoň na pár záběrů počítačového Arnolda budu velice shovívavý a dám 4. ()

Jacob23

Stejne jak u posledniho videneho hitu(ST)tady jasne prevazuje ucast v kine a stim spojeny dokonaly zvuk a pomerne vydarena hudba.Jako kurna dnes uz u vetsiny filmu je zpracovani daleko pred scenarem.Ale zato samo nemuze kupodivu McG ale tapajici scenaristi.Prvni pulka naplno vtahne do podarene akce a skveleho prostredi ale nicim jinym neoslovi-druha az na par vyjimek je vpodstate stejna=vsechno vybuchuje,nekdo nekam furt bezi/jede.J.Connor sic ziskal legendarni jizvu,T-800 se taky ukazal ale jedinym hereckym hrdinou je Sam Worthington.Pro me proste zklamani-vsechno by slo na vybornou jen pridat na temnosti,osudovosti,napeti cimz T vzdy vynikal..P.S.:jinak si myslim ze vymenit Nicka Stahla a Claire Danes nebyla az takova vyhra ()

jitrnic

Nejsem nějakým znalcem série, takže mi nevadí, pokud se Terminator Salvation někde dějově odchyluje od svých předchůdců (ty se, pokud se dobře pamatuji, také drobně odchylovaly od těch svých), v komentářích uvedené námitky k logice některých scén uznávám, ale nevadily mi, protože jsem si je uvědomil až při odchodu z kina. Pro mě je tenhle film přinejmenším stejně dobrý jako třetí díl. Arnie mi nějak nechybí, Christiana Balea jsem se trošku obával, ale zbytečně, je to dobrý John Connor a největší perlou je tu Sam Worthington jako Marcus. Hlavně se však tomuto filmu povedlo zachovat náladu předchozích dílů. Patos obecně nemám rád, ale pro tuto jeho zvláštní apokalyptickou odnož mám zkrátka slabost. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013