Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

curfew77

Upřímně, čekal jsem to o dost horší. Cameron to samozřejmě není, ale režisérský floutek s nesnesitelně sebestředným pseudonymem McG přesto odvedl dobrou řemeslnou práci, která ve mě nechala rozhodně silnější dojem, než bezvýrazná terminátoří trojka. Určitě i díky hereckému obsazení, protože Bale a Worthington jsou bytostní profíci, H.B.Carter jako vždy boží, a nechybí ani sexy bonus zosobněný B.D.Howard - snad jen ten nebetyčně trapný polštář jí měli z blůzy na prvních kamerovkách vytáhnout. Pitomostí je ovšem k vidění vícero, ale před návštěvou bijáku tohohle ražení se holt musíte smířit s tím, že supermoderní stroje se snaží samy sebe konstruovat co nejpodobnější lidem, jakkoli je to vrcholně nepraktické, při zabíjení vydávají bůhvíproč zvuky jako divoká zvěř, a hlavně: dělají opakované stejnou chybu jako ten nejtupější záporák z bondovky, tudíž své nejdůležitější nepřátele pořád dokolečka indentifikují, mlátí, zatýkají, zavírají do cel a přesunují tam a sem, místo aby je na místě odpráskli. A když pak v závěru zaslechnete zásadní větu "Jeho srdce to nevydrží", je vám jasné, že nějakých nečekaných konců se tady opravdu nedočkáte :) Terminator Salvation vůbec divákům všechno servíruje extrémně po lopatě, takže názorně vyloženou past na létajícího robota musí některá z postav pro jistotu ještě okomentovat ve stylu "Tohle je přiláká". Proč tedy čtyři hvězdičky? Akční scény mají (na rozdíl od trojky) opravdu koule, odkazy ke kultovním prvním dvěma dílům jsou mile sympatické a atmosféra se jim přeci jen místy docela blíží. Plus vysloveně směšný a omylem obsazený céčkobéčkař Ironside, o kterém jsem byl přesvědčen, že už nežije - inu, žije, a "umí" pořád stejně :) 70 %. PS: Je to sice hodně od věci, ale přesto: film z nedaleké apokalyptické budoucnosti, ve kterém si VŮBEC NIKDO nezapálí, je pro mě příkladnou ukázkou blbého hollywoodského alibismu. To už jsou mi milejší Reitmanovy "cigarety ve vesmíru" ze skvělé satiry THANK YOU FOR SMOKING :))) ()

skalicky

Velice milé překvapení,moc sem od tohoto filmu nečekal ,protože ani jeden s předchozích terminátoru mě nikterak zvlaště neoslovil,ale když sem se díval na první díly vždy sem si představoval jaké to bude po onom soudném dnu..moje představy byly trošku jinné ale tento film je překonal..bravo..postava Arního potěšila škoda jen že neměla více času na setrváni na plátně!Robotycké příšerky byly v celku originální!škoda jen že některé akce se s minulích dílu opakovaly alei tak je to perfektních 85% ()

kolik27

Tento žánr mě nikdy nebral ! Musím uznat že efekty pěkné, ale toť vše jelikož, než se proberete z efektů, tak je konec ... ()

angyy

Tolik efektů uvařených v takové drahé polívce. Neříkám že to bylo naprosto hrozný, ale ke starším Téčkám se to nemůže ani připlazit. Alespoň ty roztřepané Ryanovské přestřelky stály za to. 70% ()

jafuska

ajaj tak tohle se opravdu nepovedlo, válka dvou světů, ale proč proboha? kdo vymyslel takový nesmysl? ani mě nebavily ty předcházející díly , ale toto je fakt už moc, ()

Narg

Slátanina, výsměch sérii Terminátora. Ten děj je vyloženě stupidní a po tom, co jsem viděl skvělou TIII a její fantastický závěr, čekal jsem, že další díl bude ještě větší nářez a ještě větší Fallout. Výsledek ale vůbec nestojí za ty dvě hodiny času. ()

Prubner

Natočeno je to dobře, ale se scénářem je to horší. Dialogy jsou slabé a kdybych nad tím hodně přemýšlel, tak bych objevil hafo nelogičností. Hlavně otázku, proč stroje nezabijí Kyla Reese rovnou, když už ho chytili, a čekají, až ho Connor přijde osvobodit ? Nebo proč povstalci pronásledují uprchlého Marcuse, když by ho mohli zastavit tím signálem ? A mimochodem: je zvláštní, že při chytání Marcuse dělají povstalci takový brajgl a nenapadne je, že by je díky tomu mohly vypátrat stroje ( a ještě zvláštnější je, že stroje si toho brajglu vůbec nevšimnou). Atd. Atd. Každopádně je to nejslabší díl série a klidně bych se bez něj obešel (jakož i bez těch dalších, které asi přijdou). Trojkou to mohlo skončit, ta byla výborná. ()

Kubi21

Není to prostě ono. Akce a kamera super, ale chybí tu větší vtáhnutí diváka do Terminátořího universa. Slušně odvedená sci-fi, u které je největší problém, že má v názvu "Terminátor". Stojí to za vidění, ale jako pokračování doposud skvělé série to prostě nesedí. Škoda, 3x škoda!!! ()

Kuzmik

Od úplného začátku filmu nás provází strhující akce, fantastické počítačové efekty s obdivuhodnými záběry. Christian Bale coby John Connor, předvedl skvělý výkon stejně jako Sam Worthington. Film mi přišel jako kombinace Války světů s Transformers, neboť některé scény jsou jako vystřižené z těchto filmů. Zkrátka solidní práce režie i herců, ale celkový příběh mě nějak zvlášť nezaujal. Terminator Salvation můžu doporučit pro ty co mají rádi akční scény s nádechem Sci-fi. ()

natalanka

1 hvězda a to bez nejmenšího slitování. U mě to nezachránilo ani postapokalyptické vyobrazení světa. Shlédla jsem všechny díly za sebou. Tenhle byl nejmíň logický. A nejvíc zapomenutelný. Hrdina má zřejmě i na kadeřnici, jak se nám krásně přeloupl z 3 dílu z blond na černo. Terminátorů ve válce pobíhalo jako šafránu. (Jeden si tam s polovinou těla zahrál hned na začátku a pak až továrna.) Ten óbrrobot mi připomněl stroje mimozemšťanů z Války světů a opravdu ten terminátor se šátečkem na hlavě...to bylo něco. Nějak mi tam chybí zástupci T-X (krásná terminátorka , dokonalý stroj z minulého dílu), to nemluvě o zastaralém T-1000 (tekutě kovový terminátor z druhého dílu), které Skynet vytvořil a kterých by tam mělo lítat jako máku. A probůh co ty nahrávky pro synáčka od Sáry Connorové ???? To měl čas si je rozvrhnout jak je bude poslouchat? Dnes první kazeta, za měsíc druhá až nám to vyšlo k větě "..a to je vše co ti mohu říct?" A co ta malá holčička se spínačem? Jo a paradox. MY V NOCI NEVYCHÁZÍME, KVůLI TERMOSENZORůM. Ale ohýnky kvůli usušení si klidně udělají. A ta mrkvička....kde ji pěstovali? Ve sklepě? Opravdu jsem hrubě nespokojená. Jako by to někdo slátal horkou nití. Ne. Tohle se jim vážně nepovedlo. :-( ()

ryb1ck4

50% za ten "sračkojdní" konec... Patosu na rozdávání s Christianem v hlavní roli. V Batmanovi byl ten jeho výraz kchůl, ale tady už bohužel nee ;-) ()

Jaromír

Pro mě zatím jednoznačně nejlepší Terminátor. Tenhle film má něco do sebe. Dobré efekty, skvělá hudba (což je u Terminátora standard. Kdyby tam nebyl ten otevřený konec, který je strašné klišé, tak by byl ještě lepší. Každopádně jsem se u filmu perfektně bavil. ()

intro

V porovnání s prvními díly Terminator Salvation pokulhává, ale oproti 3 dílů je to výrazné zlepšení. Mě osobně se film líbil, má sice pár slabších míst, ale jinak nadprůměr. Dávám 75%. ()

Emmet

Takže s tímhle filmem nemůžu být naprosto spokojen. Vzpomínáte si na Terminátora 1? No jistě že ano byla to bomba. A co dvojka? No snad ještě lepší než jednička. Trojka? No.... ,ale to co se povedo v Terminator Salvation je skutečně neuvěřitelné. Jako by McG vzal scény s Terminator 2 narve vám je před ksich a začně epilepticky máchat s kamerou. Super ne? A teď si představte ,že se na to díváte hodinu a půl. BOMBA. Jsou z zde také enormě nepříjemné detaily obličejů herců. Skutečně nepovedené. ()

Hollister

Slušné sci-fi postavené hlavně na efektech, kdyby se nejednalo o pokračování slavné série. Do plnohodnotného pokračování Terminátorovské ságy má Salvation hodně daleko a jeho vznik je vlastně zbytečný. Ať si kdo chce, co chce říká, Terminátor bez Arnolda prostě není Terminátor a nezachrání to ani několika vteřinová scéna, kde se v ne příliš povedené digitalizované podobě objeví. ()

Daxus

Špatný. Tvůrci už nevědí co by a nedaří se jim to. Předvídatelný příběh zasadili do kulis tak špatných, že je celá atmosféra apokalypsy z předchozích dílů v prdeli. Cameron vytvořil peckózní atmosféru, která by si zasloužila mnohem lepšího nástupce. Tohle je ztráta času. 8% za hezkou pilotku, milovnici strojů. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013