Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

Diskuze

baribal

Tú červiu dieru tam nedal nikto, ona sa tam skrátka objavila...náhodne rozmiestnená existencia červých dier sa všeobecne očakáva vo vesmíre..

na příspěvěk reagoval E=mc2, TheDarKnig

Robiiik

a hlavne REMAKE :) keď som sa dozvedel že Mr. Originálny Nolan spravil REMAKE Insomnie bol som sklamaný, hoci atmosféra super.

Robiiik

TDK bylo skvělé, TDKR jakbysmet, MoS dal standard supermanským motivům pro 21. století, nemluvě o skladbách jako Arcade nebo Flight, Sherlock měl hezké využití cikánských elementů a asi i něčeho dalšího, Rango Morricone v nejlepším, Lone Rangera si ovšem nějak nepamatuji a The Amazing Spiderman 2 byl až na Electro Suite a možná jednu skladbu taky nic moc.

Takto to aspoň vidím já :)

baribal

SPOILER no keďže je to časová slučka - smyčka tak budúcnosť je minulosť a minulosť je budúcnosť :)

na příspěvěk reagoval baribal

baribal (hodnocení, recenze)

E=mc2

SPOILER: tomu naprosto rozumim, ze Cooper dal do minulosti signal Murph.. ale že tu červí díru a spešl dimenzi za horizontem události udělalo lidstvo budoucnosti, to se mi zdá velmi zvlástní.. co znamená to "lidstvo budoucnosti".. to jsou lidé co tu teprve budou, ale už vytvořili červí díru?

na příspěvěk reagoval E=mc2, srncek, Gertrudo

McMurphy

McMurphy (hodnocení, recenze)

Hlavní předností filmu je očekávaně jeho hlavní představitel MMcC, jehož výkon by mě nepřekvapil mezi nominacemi na Oskara. Pozvolna eskalující příběh do naprosto fantastického zakončení má opravdu sílu! Zpočátku mi některé scény přišly dost nelogické až "trapně", nicméně na konci mi ukázali, zač je toho loket a mě to nadchlo. Samozřejmě, že to cestování vesmírem a objevování bych raději více barvité ale to není natolik podstatné, aby si film nezasloužil 5. Máte-li dnes za shlédnutí filmu utratit přes sto korun, tohle je přesně ten typ filmu, u něhož se to vyplatí - poctivé dílo, kde vám 3 hodiny nebudou stačit... Viděno v kině 6.11. 2014

TheDarKnig

netreba hneď všetko relativizovať keď chceš obhajovať svoj názor, ja ti ho neberiem len nesúhlasím :) Zimmerov trademark sú ťahavé dlhé melódie o max 5 tonoch ktoré sa nemenia tak radikálne rýchlo ako to robí Glass.

na příspěvěk reagoval Robiiik

E=mc2

scénáře jsou dobré, mě vadí vážně jenom ta hudba, ale ne zase tolik ... a třeba v TDK se Zimmer pochlapil.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

L_Johnny

Myslím, že týmto POP spôsobom, čo film ako taký je, teraz Nolan prinúti mnohých ľudí, čo by inak o to ani nezakopli, aby si naštudovali hooodne veľa fyziky, teórií o Čiernych dierach a podobne.. :) Tebe radím, pozri si dokumenty Through the wormhole with Morgan Freeman a viac než základné info budeš mať hneď na dosah ruky.

E=mc2

to byla jenom bezprostřední reakce po poslechu té hudby. Ale dobře, nějaké znaky podobnosti se tam dají najít. Jenže je to zřejmě tak slyšitelné (ta podobnost) i proto, že tolik umělců varhany zrovna nepoužívá. Kdo ví, kolik desítek podobností bys našel u umělců využívajících elektrickou kytaru a další rozšířené nástroje. Pak tedy jde o samotnou melodii a různé další maličkosti, které je liší od sebe. A někdy to může být napodobování a někdy ne. A já na správně použité inspiraci opravdu nevidím nic zlého - když z toho vznikne něco jako tenhle soundtrack.

Robiiik

tak tak, Nolan by nič nestratil ak by zavolal Glassa či Jamesa Newtona Howarda..podobne ako nestratil výmenou kameramana. Ešte by to chcelo vymeniť scenáristu a máme sa na čo tešiť :)

na příspěvěk reagoval Robiiik

TheDarKnig

To by mi ani nevadilo, že někoho vykrade - spíš naopak, protože Zimmer má od jisté doby ty OSTéčka jak přes kopírák, na rozdíl od takového Morriconého, který střídá žánry, nástroje, styly...

TheDarKnig

netreba upadať do bezbrehého relativizmu len preto že komunikuješ s Einsteinom, alebo preto že ti dochádza argument. Táto Glassova hudba - minimalizmus a donekonečna sa opakujúci jednoduchý motív je trademark Glassa a nie Zimmera.

na příspěvěk reagoval L_Johnny, TheDarKnig

L_Johnny

SPOLIER : vďaka časovej slučke vedeli ako to dopadne a čo si mysleli predtým než tam išli, takže vlastne minulosť zmenili cez budúcnosť :)

na příspěvěk reagoval baribal

E=mc2

nádherné vzpomínky na Watchmen. Ale když to teď tak poslouchám, ne, až tolik se to nepodobá. Jenom kvůli použití varhaní hudby přece hned nemusí Zimmer kopírovat. To pak asi kopíroval i Mozart od Bacha protože hráli oba na klavír (resp. toho jeho předchůdce)

na příspěvěk reagoval E=mc2, Robiiik

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

E=mc2

možné to je, ale líp se to pochopí na 10 shlédnutí aspon :D je tam hodně informací, a hlavně těch z fyziky, to je potřeba pochopit postupně...

E=mc2

Formálně je Nolan hodně svědomitý a precizní, nesnaží se o nějaké autorské manýry, takže proto je tak mimořádně stravitelný.

baribal

SPOILER SPOILER vše to udělalo lidstvo z budoucnosti, aby se zachránilo pro tu budoucnost. Tedy tak nějak to říkal Cooper

na příspěvěk reagoval L_Johnny

TheDarKnig

Keď tak rozmýšľam, ono to ani nie je s čím porovnávať, ani to nijak časovo ohraničiť pravda? Toto je nový level filmu ako takého, takže ako neporovnávam s ničím ( pred ani po ) 2001 Vesmírnu odyseu a je to film zo 68-eho, tak zrejme dlho ostanem v tomto rozpoložení aj TU.

rounen

SPOILER : Tak ak som to správne pochopil, čierna diera spôsobila jeho vrátenie v čase či jeho presun do vyššieho rozmeru, kde sa mu zakrivili či vystavali myšlienky do 5 rozmeru vďaka zakriveniu časopriestoru alebo čo :)

na příspěvěk reagoval rounen

baribal (hodnocení, recenze)

SPOILER: první projekce byla úžasná a rozhodně se chystám na druhou. Než na ní půjdu tak bych si rád ujasnil určité detaily, které mi nedají spát.

Zajímalo by mě, jak chápete závěr, kdy Cooper vletí za horizont událostí do černé díry. Rozumím tomu, že ty "záblesky" jsou světlo, které nedokáže utéct gravitaci a pouze se zmítá v oblasti, ze které není úniku. Nevím proč bylo tak nezbytné se katapultovat z Rangera, v Rangeru by se nedokázal dostat do "té" dimenze kde pozoroval pokoji své dcery? Co já vím o černých dírách, tak by Vás správně jejich gravitace nejdříve měla natáhnout jako špagetu a potom roztrhnout jako hada. Ve filmu se však Cooper dostane do nějaké dimenze, kde se může pohybovat časem jako dalším prostorem a k mému údivu je to pouze možné v pokoji jeho dcery. On jí na základě dat z černé díry od TARSe poradí jak tu svoji rovnici vyřešit. Jakmile ji vyřeší, tak se začne měnit budoucnost a ten prostor kde se Cooper právě nachází začne mizet. Po jeho zmizení ho "něco" kopne do červí díry a on se vrátí zpět. Mezitím Amelie se nestačí do červí díry dostat a místo toho přistane na Edmundovi.

Nevím jeslti není nějaká mezera v tom co jsem napsal, ale nerozumím i následujícím detailům. Například tomu, kdo sestrojil nebo jak vznikla dimenze ve které byl pozorvatelný pokoj Murph. Kdo vytvořil červí díru. Pak moc nerozumím rovnici, kterou Michael Caine a potom Murph řešili, jak její vyřešení mělo zachránit lidstvo (je to tak, že výsledek rovnice jim říká, že v blízkosti Gargantuy nemohou být podmínky pro život?). A po zániku červí díry, jak se může Cooper dostat k Amelii, když je v jiné galaxii?

Díky dík za objasnění

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)