Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

Diskuze

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

jak napsal Gertrudo, zdá se, že se to začíná rozpitvávat jen pro to, že je to Nolan.

na příspěvěk reagoval Robiiik

srncek

Otázka znie, či by ľudia v budúcnosti, ktorí boli zachránení ľudmi z budúcnosti vymreli, ak by nezachránili ľudí z minulosti. Ak by som chcel zmeniť svoje konanie v minulosti, nemám ešte záruku, že sa zachovám rovnako. Za predpokladu, že existujem v minulosti tak ako v budúcnosti, a každý okamih je vlastne moje iné ja, v každej dimenzii sa môžem rozhodnúť ináč.

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

baribal

Je to blbost, ale taku najdes v kazdom filme s cestovanim v case.

Najlahsi priklad. Iba tvojim vplyvom do minulosti sa tvoji rodicia stretnu a splodia ta. Je nieco take mozne aspon teoreticky?

Nie je, cize dost velka logicka diera, ale to uz je sucastou asi kazdeho filmu kde sa cestuje v case. Respektive, mozno si nepamatam, ale to bola iba jeho domnieka ze ho vedu ludia z buducnosti.

Ak by to boli mimozemstania, tak to to logicky pasuje bez problemov.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

takovéto věci by se daly rozebírat i u Terminátora například, když do toho přimícháte jeho pokračování, pak je teprve guláš. Nějak ty smyčky a paradoxy prostě v teorii fungují a tak to tvůrci používají.

Robiiik: se podívej :D

na příspěvěk reagoval Robiiik

Apollyon09

Dobre teda, ja už na viac dnes nemám, som moc unavený na túto debatu..filmu som porozumel dokonale, to mi stačí a som spokojný..možno niekedy inokedy sa sem do diskusii vrátim..predpokladám, že to tu bude aktuálne s pribúdajúcimi návštevníkmi kina ešte niekoľko týždňov :)

na příspěvěk reagoval Gladiator15

Apollyon09

SPOILER - keď "plával" v tej 5. dimenzii, sám povedal, že rpíde na spôsob, ako sa s Murph spojiť a odoslať jej tie kvantové info, takže než tak učinil, stále sa opakovalo len to prvotné Z LÁSKY počínajúce varovanie, aby nikam necestoval..

srncek

Vo filme bolo jasne povedané, že červiu dieru ako aj čiernu dieru tam osadili ONI (teda 4 či 5 rozmerný ľudia z budúcnosti), aby zachránili ľudstvo v minulosti, čí by zanikla ich budúcnosť. Brandová sa po ceste červiou dierou povedala (bol to prvý kontakt, a povedala "to sú oni"). Ten robot v čiernej diere povedal, že uzatvárajú túto dimenziu, teda čiernu dieru.

A bohužiaľ, na svete existuje toľko nepredvídateľných faktorov, že nejde predpovedať ako sa kto zachová. Ak by ľudia z budúcnosti akokoľvek zmenili minulosť automaticky by musela zaniknúť ich budúcnosť.

A ak nejde vrátiť čas, ako môžem zmeniť minulosť?

na příspěvěk reagoval srncek

Apollyon09

SPOILER - To STAY v morzovke, čiže odhováranie samého seba aby nešiel nastalo skôr, ako súradnice a to dôsledkom časovej smyčky v ktorej sa nachádzal dookola, až kým neprišiel na to, ako nájsť spôsob ako dostať tie kvgantové info an Zem..bolo to presne ako King vraví, z toho prejavu lásky, citov a túžbe nikdy svoje deti neopustiť po tom, ako sa dozvedel, že celé to malo byť len jednosmerné a určené na zachovanie druhu, nie za jeho záchranu na Zemi a až potom prišiel na to, ako sa s ňou spojiť inak, než zhadzovaním kníh z police a vtedy sa časová smyčka prerušila a nastala zmena minulosti z budúcnosti na inú budúcnosť, kde konečne mohol minulosť zmeniť a zachrániť ľudstvo..je to šialené vôbec o tom písať, zložito sa to číta ja viem :)

na příspěvěk reagoval Apollyon09

Apollyon09

SPOILER ale kdyby tam nešel, tak by se nikdy nedostal do té černé díry a nikdy by Murph nemohl poslat ty souřadnice na záchranu světa. Takže si to asi uvědomil, i když byl z toho samozřejmě stejně zdrcený.

Zřejmě to mělo nějaké propojení s tou láskou a tedy jeho vztahem s dcerou. Kdo ví, na jakých principech přesně to ti 5D lidé dělali.

na příspěvěk reagoval Robiiik, Robiiik

TheDarKnig

Ale niektorý ľudia museli byť prvý. Predsa aj vo filme bolo povedané, že čas plynie iba jedným smerom. Môžeš ho spomaliť, ale nie vrátiť. Ak mohol ovplyvniť gravitáciu v jednej miestnosti, prečo nie niekde inde? Čo mu v tom bránilo?  Nespôsobí zmena minulosti zmenu v budúcnosti? Možno uvažujem príliš jednostranne, ale proste mi tam niečo chýba.

A hlavne to nelogické Cooprove správanie. Chcel zabrániť sám sebe, aby odišiel a pritom si poskytol súradnice tam, kde nikdy nechcel ísť? Veď predsa vedel, že nechce ísť a dá si súradnice? Asi ho ovplyvnili ďalší ľudia, ale už z 6 dimenzie.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, srncek, srncek

srncek

SPOILER: presne, taky proc by ji delali dva roky cesty od zeme a ne treba na odstavnym parkovisti vedle mesice zejo..

E=mc2 , TheDarKnig

SPOILER - Tá prepojenosť medzi červou a čiernou dierou je evidentná vďaka záveru, LENŽE aby sa vôbec kedy dostali do tej časovej smyčky,museli niekedy raz PRVÝ raz prejsť najprv červou dierou, ktorá ich dostala na iné miesto vo vesmíre, kde následne mali možnosť nájsť čiernu dieru atď..tá červia diera nemohla byť nikým vytvorená, proste tam bola a časová smyčka ho odtiaľ nepustila skôr, ako sa veci vyriešili v minulosti a nastala iná budúcnosť tým pádom...je to kurva zložité a je už hodne hodín na takú debatu, ale skrátka najprv sa musel prvý krát dostať do červej diery, poriešiť tam všetky tie veci, aby zmenil minulosť a vrátil sa v budúcnosti, kde tou červou dierou nikdy neprešiel, čiže na miesto, kde tá červia diera ten prvý krát v tej prvej minulosti bola..AVŠAK NIJAK TO NEDOKAZUJE, ŽE TÚ ČERVIU DIERU VYTVORILI ĽUDIA..LEN SI TO MYSLELI NA POČIATKU, NIČ VIAC.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, baribal, Apollyon09

baribal

spoiler třeba nemohli komunikovat s lidstvem jinak :) Jelikož byli zřejmě neskutečně vyvinutí, až za naše klasické bytí.

E=mc2

SPOILER: ja nejsem hnidopich a nechci kazit kouzlo filmu, jde mi jen o tom pochopit jádro pudla.. a to kdo a proč vytvořil červí díru a časovou dimenzi.. zatim to chapu tedy tak, že lidstvo budoucnosti při hledání dalších planet vytvořilo červí díru, která končí někde v jiné galaxii a v podstatě na to "dojelo".. a tak se rozhodli, budoucím (minulým) generacím zanechat vodítko jak se tomuhle megap*ůseru vyhnout.. a přesně dokázatelné to bylo díky "té" rovnici, která začala dávat smysl až po tom, co vytěžili data z černé díry.. bleh.. chce to prostě další projekci

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Apollyon09

SPOILER ty lidi v budoucnosti 2 zachránili lidé z budoucnosti 1, protože tehdy ještě byli lidé z budoucnosti 2 lidé z minulosti a tak to je nekonečný kolotoč. Čas je plochý kruh.

A ne, on měl možnost změnit ty události jenom v tom pokoji Murph, nikde jinde.

na příspěvěk reagoval Robiiik, Apollyon09

Robiiik

Robiiik (hodnocení, recenze)

E=mc2

No tak, nekaž mi to! :D Originál jsem ještě neviděl, ale mě kupodivu, ač remaky všeobecně nemusím, ty severské adaptace do hollywoodského prostředí nevadí.

TheDarKnig: Ano, "obyčejn" je pěkné slovo - příběh, který se mohl stát.

Uživatel TheDarKnig smazal svůj příspěvek.

E=mc2 (hodnocení, recenze)

baribal

no jo možno by bolo najlepšie nenatočiť film vôbec a tým by dokonale Nolan demonštroval svoju ideu časovej smyčky :))

na příspěvěk reagoval baribal

srncek

spoiler to by šlo, ovšem kdyby ve filmu nebylo to propojení té červí díry s černou dírou - a ta byla zřejmě pokus o to, aby se lidstvo zachránilo.

na příspěvěk reagoval srncek

Apollyon09 (hodnocení, recenze)

A kto zachránil tých ľudí v budúcnosti, ktorý potom zachránili ľudí v minulosti? Prečo nemohol Cooper zmeniť udalosti na zemi dávno pred tým ako nastala potravinárska kríza. Formou akou menil udalosti v izbe Murph sa vlastne dostal na úroveň Boha. Mohol zmeniť vývoj celého ľudstva už od jeho počiatku. Ja nie som žiadny fyzik, ale celý ten koniec mi prišiel minimálne nereálny. Možno je Nolan novým Vernom, alebo len hlupákom a snílkom, ktorý oslepuje masy pekným pozlátkom.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, TheDarKnig

E=mc2

SPOILER: ale proč vytvářet červí díru a tu časovou dimenzi.. nebylo by snažší prostě dát lidem rovnou zprávu "vykašlete se na millerovou, edmunda a manna"?

na příspěvěk reagoval E=mc2

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)