Reklama

Reklama

Psychologický thriller vypráví o skupině problémových puberťáků, které rodiče poslali do nápravného zařízení na Fidži. Tábor však je ve skutečnosti vězením, kde dospívající děti podléhají vymývání mozků a jsou zneužívány svými strážci.
Psychologický thriller režiséra Christiana Duguaye vypráví o osudu skupiny teenagerů, s nimiž si rodiče nevědí rady, a proto je pošlou na Fidži do tábora s nápravným programem. Zdi, které by je oddělovaly od okolního světa, nejsou zapotřebí, protože z ostrova uprostřed Pacifiku se nedá utéct, a děti navíc musí stále nosit senzory. Dr. Hail (Peter Stormare), který je vedoucím tábora, i jeho pomocníci mají dokonale propracovaný systém šikany, v němž nechybí brutální násilí, vymývaní mozků ani sexuální zneužívání... (HBO Europe)

(více)

Recenze (148)

Spike23 

všechny recenze uživatele

Tak Mila Kunis v thrilleru, hned jsem na to musel kouknout. Nevím jak se tohle někomu může povést, ale tenhle film je střídání snad až nepopsatelného napětí a totální nudy. Potom dále jsem nepochopil, jak někdo může udělat psychologický thriller s hlavními postavami, o kterých se dozvíte jen téměř základní informace, tudíž žádný vztah k nim snad nikdo ani mít nemůže a tím pádem mně teda vůbec nevadilo, když tam náhodou někdo umřel. Připadalo mi, že tyhle celkem kritické chyby dost brzdily skvěle se rozvíjející příběh. Celkově lehký nadprůměr( za hlavní roli :-) ) ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

No, zdejší obsah je trochu zavádějící. V podstatě jde o to, že si Stormare hraje na filosofa a staví ostrovní tábory na převýchovu problémových teenagerů, do kterých lze nezbedné dítko poslat. Do jednoho z nich se dostane Mila Kunis a pár dalších maníků, kteří mají trochu problémy s respektováním rodičů, a jsou v trochu drsnějších podmínkách nuceni změnit svůj přístup ke společnosti... V Boot Camp rozhodně nejde o nějakou explicitní brutalitu, ale spíš o to, nakolik podobná zařízení mohou fungovat, jak daleko zacházejí tamní "výchovné metody" a jestli je Stormare bůh nebo satan. Po většinu času se tu kráčí po tenké linii mezi tím a chvílemi si říkáte, že za tím napravováním mladých rebelů je vcelku dobrá myšlenka, u které jenom zoufale vázně provedení. Film vychází ze skutečných událostí a všechno spěje ke konečné konfrontaci Stormara s Gregorym Smithem (přítel Mily, který ji přijede zachránit), ale hlavní problém vidím v tom, že se snaží tolik držet reality a po většinu času si tak vlastně zoufáte nad tím, že sledujete to samé pořád dokola. Chápu, že mělo jít hlavně o náhled na to, jaké praktiky se v podobných táborech používaly, ale vůbec by nevadilo, kdyby to bylo celé lehce pohollywoodštěné. Základní atributy bych nechal a neměnil bych ani "poselství", ale jako hlavního hrdinu bych nasadil hláškaře/grázla (něco jako teen verze Sawyera z LOSTu), který by mohl neustále prudit všechny okolo a v závěru by všechny vyfuckoval a odplul s Milou do západu slunce. To by byl film! :) ()

Reklama

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Reálnému základu je Výchovný tábor hodně vzdálený. Ale když zapomene na tu absurdnost, jde o zajímavý námět s velkým potenciálem. Bohužel chování, o které tu jd upředevším, je absurdní stejně jako příběh samotný. Až v posledních 15ti minutách dokážu něčemu z toho uvěřit. Do té doby je chování těch ovcí fakt k smíchu. ()

maverick10 

všechny recenze uživatele

Film zalozeny na psychologii a dramatu ma nejslabsi nohy v psychologii a dramatu. Proto se neudrzi ve stoje a neustale pada o slabe psychologicke řidko mezi postavami. Reziser nedokazal realisticky vykreslit myslenkove pochody cloumajic s kazdou personou na ostrove. Misto dusne hutne atmosfery, plne dramatickych okamziku - jsme byli svedky pubertacke revolty na skautskem tabore! Diky vsak moc za Milu - to jen diky ni se dalo na co koukat! ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Noční můra poctivého psychoterapeuta. 1) O jedné dobré věci se musím zmínit hned na začátku - film mě docela vtáhl do děje, nenudil jsem se. 2) Ovšem není mi moc jasné, co chtějí tvůrci filmu divákovi sdělit. Je to, k čemu ve filmu dojde, důsledek zásadně mylné koncepce Tough Love Boot Campů (možnost A) anebo je chyba ve špatné realizaci jinak správné myšlenky (možnost B)? Buď se má film postavit za jeden názorový pól nebo má dát divákovi jasný pohled a nechat na něm, ať si zvolí (možnost C). Mlhavé těžko čitelné jakoby rozmazané kontury mravního poselství, bylo-li jaké, mi ovšem žádnou z uvedených tří altenativ nenabídly. 3) Podobně nejasná je i úloha chlapce Bena (herecky přiměřený Gregory Smith). Zatímco on sám je mravně čistý, jeho jednání má stejné parametry pouze v případě, že idea převýchovného tábora je nesmyslná (možnost A). Sám totiž až do svého útěku nemůže spolu s divákem definovat možnost B. Snad by bylo možné takto odvodit, že tvůrci se staví proti podobným táborům principiálně. 4) Film se stejně tak mlhavě vyjadřuje i k další zásadní otázce. Kdo vlastně je odpovědný za chování mladých delikventů? Jsou to oni sami? Celý tábor je koncepčně postaven na principu, že ano. S tím jsou v hrubém nesouladu flashe, které ukazují rodinné zázemí, tuším asi pěti, teenagerů i konec konců ono sezení s rodiči v LA. 5) V celém filmu jsem viděl pouze dvě metody k nápravě delikventů - přísnou kázeň a kapku surové "hry", po nichž vždy (sic!) dochází k průlomu v sebevnímání. Nemohu si pomoci, ale jediné, co takto presentované psychoterapeutické působení může s určitostí přinést, je přetvářka a vnější poslušnost a poddajnost, chování, které spolehlivě zaručí cestu zpátky na pevninu. 6) Chtěl jsem původně film ocejchovat třemi hvězdičkami, ale postupně během psaní komentáře si uvědomuji, kolik je toho, co se mi nelíbí. Pár pěkných kluků to už nezachrání. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (5)

  • Na jednom snímku prezentace Dr. Haila (Peter Stormare) na semináři v L. A. je možné vidět slovo "Responsability". Takové slovo ale neexistuje, jeho správné znění je "Responsibility", v překladu "Zodpovědnost". (Cheeker)
  • Zkratka "ASAP", kterou nosí "účastníci tábora" na tričkách ve filmu, znamená Advanced Serenity Achievement Program, tedy Moderní program pro dosažení klidu. Ve skutečnosti ji můžeme přeložit i jako "Jakmile to bude možné", což ukazuje touhu tábor co nejrychleji opustit. (Cheeker)

Reklama

Reklama