Reklama

Reklama

Psychologický thriller vypráví o skupině problémových puberťáků, které rodiče poslali do nápravného zařízení na Fidži. Tábor však je ve skutečnosti vězením, kde dospívající děti podléhají vymývání mozků a jsou zneužívány svými strážci.
Psychologický thriller režiséra Christiana Duguaye vypráví o osudu skupiny teenagerů, s nimiž si rodiče nevědí rady, a proto je pošlou na Fidži do tábora s nápravným programem. Zdi, které by je oddělovaly od okolního světa, nejsou zapotřebí, protože z ostrova uprostřed Pacifiku se nedá utéct, a děti navíc musí stále nosit senzory. Dr. Hail (Peter Stormare), který je vedoucím tábora, i jeho pomocníci mají dokonale propracovaný systém šikany, v němž nechybí brutální násilí, vymývaní mozků ani sexuální zneužívání... (HBO Europe)

(více)

Recenze (148)

zdenny 

všechny recenze uživatele

Zde se jedná o zneužití moci a naprosté fyzické, ale především psychické ovládnutí chovanců. Samozřejmě že hnacím motorem byly finance z programu plynoucí. Jednalo se ale také o zneuznaného vědce, který chtěl svou filosofií o předělaní osobnosti přesvědčit hlavně sám sebe, že jeho závěry jsou správné. Jinak mezi námi: Dost z ve filmu viděných výchovných prvků bych pro ty parchanty, co máme u nás ve věznici, realizoval. Věřte, prospělo by to. ()

TommyDiamond 

všechny recenze uživatele

Zavřít vzpurné a nepoddajné mládí na ostrově a chtít po něm, aby konečně jednou začalo sekat latinu? To vážně není nápad k zahození. Je pravda, že nápravné praktiky a opatření na ostrově klidu byli víc než neortodoxní, ale jsme přece ve filmu a asi by nikoho nebavilo nechat mlaďáky bez kapesného a s domácím vězením. Obrovskou vadou celého snímku je béčkové provedení a kýčovitost některých scén, které nejen dokáží odpudit zájem diváka, ale i zlehčit význam celého díla..... ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Máte-li problémy se svým nezletilým dítkem, tak ho pošlete do výchovného tábora na ostrově Fidži, tam už vaši ratolest sadistický a perverzní bachař Logan srovná pěkně do latě a to tak, že si rázem ani nevzpomene na drogy a drobné delikty, kterých se dopustil. Vyfasuje černé tričko a kecky a detekční zařízení na nohu, a dokud se jeho stejnokroj nezmění na bílou barvu, tak tu trestanec ztvrdne, dokud nepřijde k rozumu. Doktor Hall vládnoucí zde pevnou rukou, už má své výchovné metody, jak nezvedence napravit a udělat z něj lepšího člověka. A aby taky ne, když je sám autorem tohoto výchovného. programu. Když už nezabere ani to, tak si vás podají vaši spoluvězni. Kdyby tenhle příběh byla čirá fikce, tak bych si pomyslel, že tvůrci měli celkem zvrácený smysl pro humor a asi chtěli poukázat na problémovou mládež, ale tohle je natočeno podle skutečných událostí. Zajímavý námět v rukou zkušeného, ale velmi průměrného režiséra Christiana Duguaye pramálo funguje a vychází naprázdno. Scény fyzického týrání, ponižování a mučení jsou velmi slabě natočeny a je jich zoufale málo. Když už se má dostavit nějaké to dramatické napětí, v tomto případě související se zoufalým útěkem z ostrova, tak se prostě divák musí smířit s tím, že Duguay to natočí bez napětí, mdle a nudně. Tento film je vůbec nějak až moc nudný a nevýrazný. A tak nějak zkratkovitě natočený bez scén, které by nějak byly zapamatování hodné, i když pohledné Mile Kunis, Gregory Smithovi a Peteru Stormaremu nelze upřít snahu, ale zvláště Stormara jsem už viděl hrát mnohem lépe. Je otázkou, zda by z podobného originálního tématu vytřískal víc jiný režisér. Rozhodně však lze prohlásit, že v Duguayově režii se jedná o slabý a nudný film s několika dobrými scénami, ale celkově byl slibný námět solidně pohřben. 40% ()

Fallen_One 

všechny recenze uživatele

Zdejší popisek není až natolik přesný. Jde o to, že se Mila Kunis neoprávněně a pro zavrženíhodnou maličkost dostane do nápravného zařízení, které vede Peter Stormare hrající si na myšlenkově ujetého filosofa, myslícího si, že jeho metody vojenské šikany a sociální lobotomie dokáží mladé "problémové" puberťáky srovnat do latě. Opravdu se divím, že tyhle "nápravné" tábory skutečně existovaly. Těžko tomu uvěřit, že mohli být rodiče tak debilní (nebo zoufalí, prakticky z ničeho nebo spíš ze sebe) že tam svoje děcka skutečně poslali. Nevím, kdo si zaslouží větší ránu klackem přes hlavu - jestli samotní rodiče nebo zmrdečci Petera Stormara plus on sám. Filmový zážitek měsíce, nad kterým se budu pozastavovat pokaždé, co si na něj vzpomenu. Herecké výkony velmi slušné, děj svižný, překvapující a napínavý. Pěkná Mila Kunis :-) Na druhou stranu to není jen příběh o teen-variaci na Ostrov dr. Moreaua (s velkou nadsázkou), ale také je to příběh o uvěřitelné lásce a stejně tak silné nenávisti. Jistě, možná je to brané trochu s nadsázkou, ale kdoví kdo by neudělal to samé co Gregory Smith. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Noční můra poctivého psychoterapeuta. 1) O jedné dobré věci se musím zmínit hned na začátku - film mě docela vtáhl do děje, nenudil jsem se. 2) Ovšem není mi moc jasné, co chtějí tvůrci filmu divákovi sdělit. Je to, k čemu ve filmu dojde, důsledek zásadně mylné koncepce Tough Love Boot Campů (možnost A) anebo je chyba ve špatné realizaci jinak správné myšlenky (možnost B)? Buď se má film postavit za jeden názorový pól nebo má dát divákovi jasný pohled a nechat na něm, ať si zvolí (možnost C). Mlhavé těžko čitelné jakoby rozmazané kontury mravního poselství, bylo-li jaké, mi ovšem žádnou z uvedených tří altenativ nenabídly. 3) Podobně nejasná je i úloha chlapce Bena (herecky přiměřený Gregory Smith). Zatímco on sám je mravně čistý, jeho jednání má stejné parametry pouze v případě, že idea převýchovného tábora je nesmyslná (možnost A). Sám totiž až do svého útěku nemůže spolu s divákem definovat možnost B. Snad by bylo možné takto odvodit, že tvůrci se staví proti podobným táborům principiálně. 4) Film se stejně tak mlhavě vyjadřuje i k další zásadní otázce. Kdo vlastně je odpovědný za chování mladých delikventů? Jsou to oni sami? Celý tábor je koncepčně postaven na principu, že ano. S tím jsou v hrubém nesouladu flashe, které ukazují rodinné zázemí, tuším asi pěti, teenagerů i konec konců ono sezení s rodiči v LA. 5) V celém filmu jsem viděl pouze dvě metody k nápravě delikventů - přísnou kázeň a kapku surové "hry", po nichž vždy (sic!) dochází k průlomu v sebevnímání. Nemohu si pomoci, ale jediné, co takto presentované psychoterapeutické působení může s určitostí přinést, je přetvářka a vnější poslušnost a poddajnost, chování, které spolehlivě zaručí cestu zpátky na pevninu. 6) Chtěl jsem původně film ocejchovat třemi hvězdičkami, ale postupně během psaní komentáře si uvědomuji, kolik je toho, co se mi nelíbí. Pár pěkných kluků to už nezachrání. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (5)

  • Zkratka "ASAP", kterou nosí "účastníci tábora" na tričkách ve filmu, znamená Advanced Serenity Achievement Program, tedy Moderní program pro dosažení klidu. Ve skutečnosti ji můžeme přeložit i jako "Jakmile to bude možné", což ukazuje touhu tábor co nejrychleji opustit. (Cheeker)
  • Na jednom snímku prezentace Dr. Haila (Peter Stormare) na semináři v L. A. je možné vidět slovo "Responsability". Takové slovo ale neexistuje, jeho správné znění je "Responsibility", v překladu "Zodpovědnost". (Cheeker)

Reklama

Reklama