Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Worthington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa. (Bontonfilm)

FIBO

James Cameron opět dokázal, že... to se nedá slovy líčit. Vizuální orgie s příběhem, který líčí lidstvo tak jak ho známe a opět je člověk tou největší kurvou v galaxii. Běžte na to do kina, neboť žádná recenze nemůže popsat to, co způsoběj ty obrázky v pohybu. Jinak kdo jiný mohl dělat hudbu, než Cameronův dvorní skladatel James Horner, který přináší nové motivy a místy se sám vykrádá (Glory, Titanic...). Dávám 7 hvězdiček z 5-ti. ()

Heraldika

Poctivých 75% za tuhle pohádku, ve které hrají šmoulí indiáni s upírským úsměvem. Dobře se na to dívá a před fantazií pana Camerona nelze než smeknout. ()

Rousse

Po technické stránce více než dobré - to je fakt. Ale já nejsem typ diváka, který by šel do kina jen proto, aby žasl nad technickým provedením filmu. A už vůbec ne tehdy, pokud film trvá téměř 3 hodiny. Kdybych měla počítat všechna ta klišé, kdy jsem nevěřila vlastním uším a očím (a někteří diváci v sále neváhali vyprsknout smíchy), nedopočítala bych se (zato jsem se dopočítala 2 lidí, kteří to vzdali v půlce filmu). Kdybych měla počítat, kolikrát jsem se za dobu trvání s nímku podívala na hodinky, nedopočítala bych se a ke konci jsem již nabývala dojmu, že mi tento druh pohybu způsobí vykloubení zápěstí:-) Avatar se tak pro mě stal bohužel synonymem nudy a ocenit na něm můžu maximálně tak snahu tvůrců a pak už jen to, že jsem strávila kulturní večer v dobré společnosti. ()

ne0

James Cameron je zmrd. To je hlavní věc, kterou jsem si z tohoto filmu odnesl. Kdyby nepotřeboval "Written and directed by", tak by mohl stvořit úžasný film. Neřikejte mi, že by nenašel dobrého scénáristu, který by ze zajímavé myšlenky udělal úžasný film. Takhle je to na pohled orgastické, akční... Nenudí to, ale rozdělení na hromadu zlých a pár hodných film degradují. Až moc. Škoda, že příběh nemá trošku lepší smysl, s takovým rozpočtem by se dalo udělat úžasné filmové dílo. Takhle to je naprosto typický příklad komercionalizace umění... ()

lskala

Na nový film od Jamese Camerona, jsem se těšil už delší dobu. Postupem času a s novými Trailery se očekávání zvedalo. Týden předem, už jsme měli rezervované místa na 3D verzi. V den náštěvy kina, už jsem byl přesvědčen, že uvidím skvělý film, který si zaslouží vysoké hodnocení. Nasadil jsem si "brýle", film začal a od té chvíle, kdy se Worthington probudil jako Avatar, zjevil se na plátně tak nádherný a dokonalý svět planety Pandora, že tomu nemohu uvěřit do teď. ( 24 hodin po shlédnutí). Ještě se mi nestalo, že bych po příjezdu z kina domů, litoval, že ten film nepokračuje dál. Film AVATAR mě naprosto uchvátil svým ztvárněním. Cameron do něj vložil svojí duši, své veškeré umění. 90% - 5***** ()

vanderbart

Řekněme si to na rovinu - je to líbivě provedené, 3Dčko tomu dává něco navíc (i když bych příště prosil titulky i na 3D, ten dabing mne ubíjí), ale ani tak nelze úplně vynahradit velmi předvídatelný příběh, kde se objevují i menší nesrovnalosti. Ale celkově to působilo velkolepým dojmem, působivá krajina. Avšak také love story a klasický souboj mezi jasným dobrem a zlem. I to je Avatar... PS: velkolepější kácení stromu jsem ještě neviděl :)) Ps2: ten hlavní záporak působil až neskutečně vtipně, jak se snažil být tím největším drsňákem na každém záběru :D Btw do top5 ani nápad, pryč s tím ;) ale ono to počáteční nadšení trochu opadne, toho bych se nebál ()

skinnee

vizualne prepracovane, proste orgazmus pre oci. Pribeh lacny a plytky a k tomu mi cely dojem kazil zly slovensky dabing...zatial to je na slabsie 4* aj ked davam tomu dalsiu sancu ale najradsej bez dabingu. ()

upson

Prostě okouzlující.......chyby najdete vždy......ale když Vás film donutí nehledat je:-)Prostě úchvatné ()

Cejny

Takže nejočekávanější film roku konečně zhlédly i mé čtyři oči (šestery, počítám-li i 3D brýle) a mozek se skoro nestačil divit, co že se to vlastně všechno snaží zpracovat (rozhodně musím vidět i 2D). Seznámení se s dějem a důvody, proč se nacházíme právě na Pandoře jsou sice stručné, ale filmu to vůbec v ničem neubírá a spoustu maličkostí si pozorný divák může domyslet sám (jako např. v jakém roce se celý děj odehrává). Osobně mi to zase až tak moc nevadilo, protože jsem byl natěšen, jaké efekty a grafiku uvidím. Příroda, živočichové a rostliny jsou prostě okouzlující, zde se grafici a Cameron pěkně vyřádili, to se musí uznat - pohled na létající hory, z nichž padají nekonečné vodopády byl vskutku úchvatný a noční Pandora byla snad ještě kouzelnější, než ta denní, a o to jediné v tomto filmu šlo. Příběh je sice jednoduchý a připomínal mi Pochahontas, ale jak už jsem řekl, o příběh v tomto snímku zase až tolik nejde a kdyby byl o něco složitější, tak už by se k takto provedenému zprcování nehodil a bylo by to akorát na škodu. Parádní film to rozhodně byl, ale rozhodně měl své mouchy, které mi nedovolí jej ohodnotit plným počtem. 8/10 ()

ferero

Film je opravdu, jak mnozí říkají "vizuální orgasmus", ve 3D o to víc. Ovšem dějově je to průměrný americký akčňák, který nás ničím nepřekvapí. Film trvá téměř 3 hodiny, a na to abychom věděli jakým směrem se bude ubírat a jak skončí nám postačí pouhých 15 minut. Bohužel jsem se místama lehce nudil. :) 75% ()

NALBERTik

Pocahontas + hra Lepší než život z Red Dwarf + volební program strany zelených = Avatar. Ovšem v perfektním podání (3D kino 22/12/09). Závisláci na WoW museli při sledování tiše závidět...hlavní hrdina nejenže hrál svou oblíbenou hru "live", ale navíc se nakonec stal její součástí, stejně jako Eragon si osedlal draka, všecko se to odehrávalo ve světě škaredých(opravdu škaredých, Tolkienovic elfové sou krásné stvoření, totok né) elfů v jejich nádherném lese...jáj těch vykradených věcí z jiných filmů či knížek je zde milión....ale natočené je to moc hezky...dávám 3 :) Jo a Indiáni by todle mohli pouštět jako svou historii, kdyby trochu predelali konec...:) ()

Looser

Každopádně multimediální masakr umocněný 3D imaxem. Osobně jsem po půl hodině zcela přestal vnímat rozdíl mezi hranou a animovanou částí. Jednoduchý příběh, který mi v určitých rysech připomněl District 9 (model příběhu from zero to hero), kdy pozemštan přijede, zamiluje se, spasí planetu.............. Je až je neuvěřitelné jak hype, známá jména a dostatek peněz dokázaly tak "jednoduchý" příběh dostat nahoru (v pozitivním slova smyslu). Celkové hodnocení se těžko odděluje od pocitu ze speciáních efektů, zatím 4 hvězdy, po druhém shlédnutí možná pět. ()

IMPAIRED odpad!

Toto je uživatelský manuál k filmu AVATAR: Film je určen zmanipulovanému vymletému americkému publiku. Jasně, poznal jsi v tom dobývání ameriky, jsi bedna. Všechny charaktery mluví krásně bez zadrhnutí, reagují hollywoodsky a drsně, celé je to absolutně filmové. Jsou jasně daní dobří a zlí, všichni víme kdo je zezačátku drsný a pak se s hlavnim hrdinou skamarádní. Hlavní hrdina je vozíčkář. Začínáme: Promluvy do duše o tom pekle tam venku, všechno a všichni tak drsný! A záběry v otevřený helikoptéře a hlavní hrdina: jóóóó! To tam prostě taky patří, koneckonců, je to americký film. A pak tři modrý cápky (jeden z nich absolutně bez výcviku), který podle všeho stály miliardy dolarů, jen tak bez ochrany a všeho pošlou do lesa plnýho nepřátel, jeden má lidskou zbraň, to má logiku, šmoulové stejně poznaj pouze Gargamela (to je ovšem trapné!). Marinák si nevšimne celýho stáda brutálních nosorožců, hlavně že se otočí okamžitě na ty malý modrý opice. No jo, všimnout si stáda slonů, to je těžký jako kráva pro profesionálního průzkumníka. Asi hráli tichou poštu. Trapný útěk před obří krysou, mmmm. Uplne vidim kdo je zachrání. Kmen modrých Robertů Wadlowů [ http://www.guinnessworldrecords.com/records/human_body/extreme_bodies/tallest_man.aspx ]. Ne, spletl sem se. To přijde až později, ted bezmyšlenkovitě skočil do propasti. Cápek bez výcviku s tim tělem běhá a skáče jak atlet! Ksakru, má štěstí že tam je voda. Ten film mohl taky mít jenom půl hodiny. Právě, rambo je trapnej, rozmyslet se kam skočit a skoro to nepřežít letělo v osmdesátých, ted se skáče bezhlavě a vždycky do vody. Ten modrej parchant se v tom rovnou sková. No, aspon za tu hlavní modrou aktérku díky, konečně hraje v americkym filmu i HNUSNÁ ženská! Dali šanci komparzistům, zatimco hlavní modras tam skáče mezi houštinama jako zkušenej lesní amatér. Tak, a tohle už je vážně debilita! Debilní podělaná demence! Začnou smyčce, úuuuuu, kolem proletí medůza, ta kráva nahodí ksift jako kdyby právě proletěla cihlovou zdí a nezastřelí ho. Film mohl mít právě 35 minut. Jako letící bílý spektrální něco je důvod nezastřelit hlavního hrdinu? Jasně, to chmíří tam fouknul Cameron aby jí dal znamení, blbka měla nabitý ostrý, vozíčkář by skončil jako Crow [ http://www.csfd.cz/herec/1994-lee-brandon/ ]. Blíží se noc, milionovýho cápka tam nechaj. V naprosto neznámym prostředí si z naprosto neznámý látky vyrobí pochodeň, no necháme tomu prostor pro director's cut. Jde po něm smečka krysích vlků, šmoulově ho už prostě musej zachránit. Další jezera v propasti nejsou přípustná! Jasně, vydrží, jako v každém filmu nepřátelé jsou hloupí a útočí po jednom, smečka kapitalistických vlků. Proti tlupě by si kripl ani neškrtl. Ta hnusná ženská tam přiběhne naštěstí včas, klasika, ted propadnou bezmeznou láskou do propasti něhy a on lí olízne ouško. Pak jí poškárlí penisem (podle všeho = délka lidského x 2,17), uplně to vidim. Je běžně pravidlem, při střelbě z luku je nejlepší skákat, to se člověk vždycky trefí, a neúčinnější útok je mlátit je s nim. Ta se vyzná! Krvelačná bestie! Celá smečka hladoví a vydá se pro kus žvance a potkaj postiženýho američana s ohněm a ženskou co je bičuje lukem. Povídá si se psem když ho zabíjí? Cameron dělá ze šmoulů mohykány? A les se rozsvítí. James cvaknul spynačem (y=i), hlavně že když si potřeboval předtim zapálit (pochoden) bylo zhasnuto. Ale všechno dává smysl. "Děkuju" "Za tohle se neděkuje" "Jo, okej, am sory" To je drámo. Stejně každej ví, že tohle povede k semenným orgiím. Následuje: To je všechno tvoje vina, že na tebe sami zaútočili, tvoje vina že jsi bezmocný postižený američan v džungli na cizí planetě a že vlci maj občas hlad. Hajzle! Ale už zněj housle, ta ho žere! Strong hárt, nou fýr, proto ho zachránila, slyšíte to. Bože, to sou kecy! Uvědomuje si vůbec někdo jaká je tohle snůška keců? Aspon někdo? No, nejen že je pěkně hnusná, ale taky namyšlená a blbá, at táhne do džungle, vozíčkář je zase sám. Běží za ní, připlachtila k němu tlupa medůz, ona ho kvuli tomu žere, a když se zeptá konečně na něco normálního (co to jako mělo znamenat?) odpoví typicky hollywoodsky: pojd. Jasný. Mě to tak baví! Přivedou ho do osady, to je úplně jak vystřižený z vesnice hurónů. I ty zvuky! Fakt z nich dělá indiány! Myslíte že na marsu čtou májovky? Sovetský zvez vysílal Vinetoua do vesmíru! Jde z něj zápach, říká šaman, tlupa indiánů se tomu směje, ve vesmíru milují britský humor. Zpátky na základně: Kdo je Eewya??! Jak se vubec opovařuješ zeptat, vozíčkáři ze země? Proboha, těmihle vyhrocenými filmovými konflikty se nikdy nepřejíme. No, ten idiot je příšernej šprt. Haleluja hory? Jeees! Ten to žere. V životě takové lidi nepotkáte, ty žijí jen v hollywoodu. A vždycky když se objeví něco uplně úžasnýho, VŽDYCKY musí nějakej američan říct něco jako OH MY GOD!, vždycky. Je to nebetyčně špatně hraný. Došlo vám taky že ten chlápek vůbec nespí? Ten musel tři měsíce na něčem frčet jestli to vydržel. Lítající koně, musíš si ho vybrat a on si vybrat tebe... Nepřipomíná vám to Herryho Pottera? Pak deset minut vyprávění o druidismu a objímání stromů, běhání v lese to je zlej sen, tomu musela sebeúcta zvracet když odříkával ty jejich modlitby. No, třeba ho to naplnuje. V tom případě to tam možná vydržel i bez drog. V každým případě, TOHLE je jediná dostatečně záživná část filmu. Dále: Zabil zvíře šípem, zpráva že může osedlat lítacího koně. Svět lítacích koní, ještě že nikdo z nich neřekl Oh my god. A všechny zvířata tam maj zásuvku. Přípojku. Film musí být akční = svýho koně poznáš tak, že se tě pokudí zabít. Jasný, slepice ani pštrosi to taky nemaj moc v hlavě v pořádku. Fialovej strom, romantika, a už jí przní. Já to řikal. Tak, a ted klasika: nejdřív mě sem poslali, byli sme domluvený, ale já se zamiloval, všecko se změnilo, zlato věř mi, už ti nikdy lhát nebudu.. Aaaah, zívačka. Kdyz to hollywood konečně přestane bavit? Máme jedenadvacátý století ksakru. V tomhle století pořád lidi baví lidi šokovat vykořistovánim indiánů? Šípy proti vrtulníkům jsou jasná volba, rovnou by mohli osedlat létající koně a vletět do vrtulí. Strom hoří, padá... Ou maaaj gaaad. Pořád nechápu proč na vozíčkáře všichni řvou, no tak vrtulníky už odletěly a řvát do lesů je asi druhým stupněm šílenství. Bobe, vzal sis modrou choleričku. Srdceryvná zpomalený debilní debilní debilní záběry a do toho ječí ženská, zatraceně to moderní diváky dojímá. Ježíši.. Banda ekologů s vozíčkářem utíká z vězení: no to mě absolutně rozbilo. Tenhle film dosahuje svýho vrcholu průběžně každou půlhodinu! A Grace to dostala! Krámy v týhle situaci, to vážně posere celej den. Ale nese to statečně! Hlavní postavy vždycky umíraj nejdýl, miluju. Návrat: Jasný, dokáže to co před nim dokázalo jenom pět borců.. vozíčkář.. osedlá smrtonosnýho ptáka, předvede se, šmoulinka se do něj zas zabouchne a všichni budou štastní a porazí vrtulníky lukem a šípy. Přesně tak, ale ještě předtím by si měl divák dosyta užít scény kde se zpívá! K čemu to je? Doboha! K čemu? Má to působit etnicky? Skutečně? Že přišli o město a tak si vlezou ke svítícímu křoví a zazpívaj si. Takhle, to je přesně vono. Tohle je opravdu špatné, i na film z L.A. Patetické scény snad ani nebudu popisovat. Na to by asi ani nešla vytvořit parodie, to je naprosto odporné prostě. Úplně - všechno okolo Tobruk makto a I SEE YOU proto vynechám. Ale oni i mluví jak indiání. Ty a ty, synu toho a toho.. tohle bylo přesně v indiánkách! Cameron vykradl co se dalo. Ponaučení: můžeš úplně všechno posrat, na planetě modrých lidí stačí přiletět na něčem velkém a červeném a jste za vodou. A ty rituály, kde se všichni sesednou a kroutěj se a pronášej prázdné věty, jsou ještě horší než zpívání. Grace, umři! Prosím! Fajn, je ve věčých lovištích a sbírá vzorky. Tykrávo, má to už dvě hodiny, a sledujeme jak je snadné vzburcovat kmen indiánů pivními řečmi. Jak snadno se dá zmanipulovat smečka pohanů.. I když ve srovnání s opravdu krvelačně a imbecilně vykreslenými vojáky je to stále ještě dobré. Vidim jak si průměrný divák říká: přesně takový vojáci sou! To je jasný ne?! Chtěj jenom ničit a bavěj se tim! Jojo, každej má vojáky prokouklý, hlavně Cameron. Další vlna amerických keců a pohledů, tohle už musí mládež uplně vymejvat. A CHLÁPEK MLUVÍ SE STROMEM, SMYČCE, DOJÍMAČKA, DOPRDELE! Já se asi rozbrečim jak se mi mozek snaží vytýct ušima! Tak, ta bita konečně vypadala celkem reálně, vyhrávají špatňáci, pohádka končí? Ne, zasáhne vyšší moc. Pošle tam stádo nosorožců a ptakopysků! A ty krysopsy zezačátku. A ta scéna kde vrčí jedna z těch krysomyší na JEHO lásku a skloní hlavu: to už jsem vubec nepochopil, takový nedůležitý vymýjející hloupý úmorý americký papetický neskutečný sdělení divákovi, zabil bych toho kdo to napsal. A já vím kdo to napsal. Brzo mu obálkou přijde antrax, uvidíte. S tim granátem pak měli štěstí jako prase, no budiž. Konec: no tak ale šéf zloduchů vytváří dobrý bejkárny, nářez. Docela je níčí. Ale nezníčí. Konečně je konec. Zřím tě. Zřím tě. Zřím vás. Zduřte. KONEC MANUÁLU. () (méně) (více)

Daniellea

Záměrně jsem o tomto filmu nic nečetla ani před zhlédnutím ani teď. Je to velmi jednoduchý příběh (obvykle mě na filmu dostane nápaditost a síla příběhu). Je akční a bojový (což nemám ráda). Je to ekologický film (tedy zavání nudou). Poukazuje na vyvražďování indiánů a jiných kmenů (tedy zavání politikou a politika mě nezajímá). Téměř vůbec se zde nedočkáte vtipu (na filmech oceňuji i dobrý humor). Je to romantické (druh filmů, který nevyhledávám). Příliš mnoho ptáků a jim podobných tvorů (mám ornitofóbii). Tedy závěr? Je to naprosto úžasné a skvělé!! Jako celek to funguje neskutečně. Technicky dokonalé, do všech detailů vychytaná a krásná fantazie, geniální nápad „přírodní sítě“. Chci žít na Pandoře! :-) ()

Michelle8

Když jsem v kinech vídala trailer, vůbec mě to nenadchlo - spíš naopak. Do kina jsem šla trochu s nejistotou i přesto, že je film vychvalován až do nebes. Nakonec mě to dostalo stejně jako ostatní. Nechápala jsem jak tohle mohl někdo vymyslet a následně takhle dokonale přenést na plátno. Cameron nasadil hodně vysokou laťku a myslím, že dlouho nic takovýho neuvidím. Prostě krása. 100% ()

KR4T4S

Trochu s odřenýma ušima, ale maximální ohodnocení nejen proto, že věřím, že odstupem a další projekcí vše úplně "doteče". Příběh je velmi jednoduchý, nějaký hlubší rozměr/význam/whatever v tom nevidím, ale o to tu moc nejde a ani to nevadí. Bál sem se oné do očí bijící ekologické agitky, ale pasuje tam a ani tak moc zdůrazněná není. Audiovizuálno je omračující (a to sem neviděl 3D verzi) - kdo má rád různé potvory maso- nebo i býložravé(?) přijde si jako já na své. Bez té skvěle promyšlené fauny a flóry by ta výtvarná stránka nebyla zdaleka tak působivá. Jednoznačně film na kino, kdo ho uvidí jinou cestou, škodí jen sobě. Ačkoliv nejsem příznivcem kinodabingu, tak ten taky nedopadl nejhůř. A strašně rád jsem se koukal na Sigourney opět v takovém velkofilmu. Do těch mi vždy nejvíc pasuje. Krásnej filmovej vánoční dárek. 24.12. 2009 (2D verze) 90% ______________ 5.2. 2010 viděno ve 3D a zážitek umocněn. Ve finále 95% (5% dolů za ty proslovy a 2, 3 lame okamžiky ;-)) ()

pávek

Avatar v 3D mne dostal, jak už dlouho žádný film, půjdu si ho vychutnat ještě jednou. Jen ta přestávka mi tam neseděla a pak ta blbka, co sypala popkorn po sedačce a ve zmiňovanou přestávku kvílela, jak je to stupidní a dá odpad. Jak se zhaslo, držela pysk a koukala na plátno s pusou dokořán jak kapr. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (více)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)