Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Ilhan

Psema to napsal naprosto přesně. Člověk si ten film užívá a pak najednou ke konci přijde taková lobotomie, která mu ten zážitek téměr dokonale zkazí. Prostě lidi, kteří vypotí 4 litry krve, pak ještě jakou dobu rozjímají, skočí z několika desítek metrů vysoké věže a dole si ještě nějakou tu minutku pokecají, no, to prostě do takového filmu nepatří. Byl jsem přesvědčený o 4 hvězdách a tohle mě hodně nalomilo. Po nějaké době přemýšlení jsem si ale uvědomil, že se na to rád podívám znovu, o té wtf scéně budu vědět a dokážu jí přejít, takže si film užiju i bez nepříjemného překvapení, takže tomu ty čtyři nechám. Strhnu to ale na hraničních 70 %. ()

Callas

10/10 Snově uhrančivá atmosféra historického městečka, trefný smysl pro humor a skvělí herci s úžasným dialektem. To je pro mě In Bruges. Čím se mi ale film dostal hlouběji pod kůži je nejspíš kontrast krutého příběhu a lidskosti hlavních hrdinů. Colin Farrel a Brendan Gleeson vykouzlili opravdu něco vyjimečného. ()

F.W.Colqhoun

Martin McDonagh udělal pro Bruggy vlastně to samé, co Woody Allen pro Barcelonu, Paříž a co udělá v dohledné době pro Řím. Jen trochu irštěji, což obnáší jisté rozdíly – slušnou hloubku, člověčinu a smirk, o němž se Allenovi nesnilo. Pokud jde o mě - naštěstí. Turistická agitka je ale jen jeden z mnoha pozoruhodných rozměrů filmu. Octneme-li se na kanálech, v katedrále, hotýlku nebo bordelu, nikdy to není ani málo samoúčelné. Už ten důvod příjezdu je takový neturistický... Scénář vybroušený po všech stránkách (dialogy, pointování, morál...) servíruje fantastická herecká trojice Colin Farrell, Ralph Fiennes, Brendan Gleeson, na něž je radost pohledět a nemenší slast poslouchat. Jelikož se přes všechnu proklamovanou a vlastně nezanedbávanou gangsteřinu jedná o konverzační komediální drama, obsazení bylo zjevně klíčové. Přestože je docela legrace, vše se točí okolo závažných témat – vina, dospění, role, a způsob, jakým o nich film pojednává, jej přinejmenším v žánru řadí úplně nejvýš. Film jako stvořený pro opakovaná zhlédnutí – už pro tu vánoční pohodu. ()

Earl10

Stylová, drsná a nekonvenční gangsterka s perfektními dialogy. McDonaghova prvotina mě nazaujala, ale v tomto případě jeho filmařina dostává nový rozměr. Originálně vybrané prostředí a neskutečně jistí herci, kteří si své neobvyklé charaktery užívají plnými doušky, s magickou atmosféru tvoří jedinečný zážitek. Farrell by měl hrát pouze v těchto filmech, protože mainstream mu nesedí, ale v těchto menších filmech je dokonalý. Stylový záporák i ujetý konec stojí taktéž za zmínku. Na druhou stranu se najdou i hluchá místa, vlastně taková vata vyplňující skvělý základ. [85%] ()

DocBrown

Po pomalejším rozjezdu dobrá podívaná s několika skvělými momenty. Navíc jsem si rád oživil místa, které jsem také poměrně náhodou před 2 lety navštívíl. Neměl bych problém dát 4*, ale pak přichází hodně mizerný konec, kde jsou hrdinové téměř nesmrtelní, dumdum čistě prostřeluje tělo a rozprskává se až o pár metrů dál. ()

Merkin

Tragikomické vánoční představení, kde jednotlivé elementy do sebe v závěru zapadnou stejně dobře jako trpaslík do pohádky. Půvabné exteriéry belgické karantény působí díky skvělé kameře opravdu pekelně, bravurní herecké pojetí mrazí v zádech a cynika scénáře vás donutí v těch pitomých Bruggách zůstat až do úplného? konce:) ()

provitamin

Skvelé skĺbenie komédie a krimi zasadené do prostredia mesta Bruggy. Thrillerom by som to nenazval. Dobre napísané postavy, vtipné dialógy, hlášky, vypointované scénky, pozeranie pamätihodností v Bruggách v kontraste so šňupaním kokaínu s trpaslíkom a prostitútkami. Predpokladám však že obyvatelia Brúgg nebudú snímkom úplne nadšení v dôsledku väčšieho množstvo špatných slov na adresu mesta. ()

Paity

Jeden z mála snímků s Colinem Farrellem, na které se dá alespoň trochu koukat. Jinak i on už natočil řadu podobných filmů a někdy i s lepším vás výsledkem. ()

J.Bourne

McDonaghovu tvorbu znám hlavně z divadelních prken, kde se trefuje přímo do mého šálku piva. Bruggám se to úplně nedaří, hlavně scénáři. Děj si jede pořád jednu linku, nikak zvlášt neklesá, nijak zvlášť nestoupá, významě nepřekvapuje, ale zároveň nenudí. Co mi však chybělo nejvíc, byl humor. V divadle (viz. Osiřelý západ) se dost často trhám smíchy. Tady sem se občas pousmál... Ale je tu jedno významné ALE, které mé hodnocení výrazně zvedá. A sice atmosféra. McDonaghovi se povedlo vytvořit film s neuvěřitelnou atmosférou. Takovou, kterou divadlo nezvládne. Prostě do Brugg se chci už jenom kvuli tomu filmu podívat. Skvěle je využíváno středověkých uliček, které jsou v noci krásně osvětleny. No prostě lahoda. Herci hrajou dobře a nejvíc mě asi bavil Ralph Fiennes. No a teď dát čtyři, nebo pět hvězd. No dám čtyři, ale nevylučuju, že až se na film podívám znovu napálim pět, i přes ten trošku slabší scénář, potažmo děj. ()

ti88na

Napriek nápaditému scenáru, ktorý bol bezpochyby aj vtipný, peknému prostrediu, výbornému Gleesonovi a otravnému Farrrellovi, som tento film skôr pretrpela. Nebola to moja šálka kávy, aj preto ma to dosť nudilo a ku koncu som sa prepracovala len s vypätím síl. ()

kolemjdouc

Vše stojí a padá na Farrelovi.Myslím že dnes by v roli zabijáka nebyl ,po učinkování ve všech těch scifi apod,tak famózní.Film jsem viděla podruhé a vím o čem píšu.Poutavé prostředí exteriérů a musím zdůraznit i interiérů,to vše podtrhlo dojem z filmu ()

blues

"Měl jsem v sobě koňské anestetikum, nemával jsem nikomu. Mával bych možná jen koňovi!" Kvalitní herecké obsazení kopíruje obsazení čtvrtého HP a já vůbec nelituju, že jsem na tenhle počin zašel do kina. Černé tragikomedie nejsou můj šálek čaje, ale pitvořící se Farrel je parádní a jeho přízvuk tomu jen dodává šťávu, film tedy doporučuji jedině s titulkama! Fiennesovi nezvládnuté afekty jsou jak z učebnice psychologie a chudák na to potom sám doplatí... ()

Káronoš

Colin Farrell jednou řekl že už je herec, který si může role vybírat a né vzít každou roli za kterou dostane slušný zisk. Po tomhle filmu sem pochopil že to myslel vážně, protože jeho výkon v Bruggách byl skvělí a jeho přirozenost kterou mě v jeho filmech fascinuje dovedl k dokonalosti. Role Raye kterého hraje se kněmu náramně hodila a opravdu sem mu baštil každé slovo, ale Colin samozřejmě nebyl jediným pozitivem filmu, Kromě dobrého hereckého obsazení v čele z úchvatnou režií tu máme nadupaný příběh plný zábavných dialogů, který praskají ve švech svojí drzostí, originalostí a kultovním vtipem. Zápletka byla zábavná a sršela z ní krutá realita. Film i zahrál na emoce a konec byl shrnut tak že ikdyž ste věděli všechno jako by ste nevěděli nic, nebo to na mě aspon tak esteticky působilo. Hodnocení: 8/10. ()

Ondis

Opravdu zvláštní krimikomedie. Film založený na divným britským humorem, kterému teda moc neholduju, mě prostě nedostal. Celou dobu se nic nedělo a pak najednou bez jakéhokoliv napětí se zase událo všechno:-) Prostě britskej film... ()

dormouse

Mnohem lepší snímek, než jaký jsem čekala. Částečně gangsterka, částečně love story, moralita, ulítlé dialogy. Vzhledem k velkému množství dost kvalitních komentářů se nebudu snažit o to jim konkurovat. Ze všech ulítlých momentů ale musím vyzdvihnout jeden, který zahřál mou pragmatickou duši. Ralph Fiennes coby zlý gangster chystající se ke konečnému řešení marně hledá na plánku města svůj hotel a snaží se jej orientovat vůči řece. K čertu se všemi Bondy, kteří vždy v každém městě každé země každého kontinentu vědí přesně, kam a jakou nábližkou mají jít. ()

DannyBoy80

Hodně jsem se na ten film těšil, mám rád černý humor, ale tohle byla nudná kr...... Tragické a sprosté rozhovory (tohle mělo být jako ftipné), tragické herecké výkony (kromě Gleesona), tragický scénář, nesmyslný děj a vůbec celé je to nesmysl. Asi 8x jsem se díval na hodinky kdy to zkončí. Srovnávat to s Coenama nebo Tarantinem (a to Tarantinovy nove filmy nemám rád) je zhovadilost. Ale Brugy jsou krásné, někdy bych tam chtěl jet, ovšem tady se hodnotí film a ne cestopis. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky