Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Dir

Uz dlho sa mi nestalo, aby mi film sadol do nalady, tak ako teraz. Ale aj keby sa to nestalo, tak ho hodnotim 90% Je to velmi prijemny film, s peknou hudbou, dialogmi, exteriermi (Brugy su fakt krasne) a aj herecky je to zvladnute podla mojho gusta. Urcite sa to oplati vidiet ! ()

Naby

Opravdu super nápad. Bavil jsem se od začátku až do konce. Neveřil bych, že se dá spojit a to velice kvalitně drama, komedie, thriller, parodie, .... no prostě snad všechno do jednoho filmu. Opravdu mega počin! Rozhodně si pusťte a neberte to příliž vážně ;-). Vrchol vtipu bylo, když se tam objevil někdo nedokonalý, v našem případě trpaslík bílé pleti, který měl vždycky když se zhulil rasistické kecy, kde nakonec zjistil že v mega válce se přidá k bratrům černochům :-D. PS: V Brugách jsem byl a je to tam menší, než to na první pohled ve filmu vypadalo ;-). ()

landavid

Sláva!!!!!Konečně film který má narativní spád,hlavně nádhernou melancholickou atmosféru s překrásnou hudbou od svého dvorního skladatele (Cater Burwell),která ve filmu i sama o sobě na cd funguje skvěle.Dialogy jsou správně načasované a chytré.Pokud někdo tápe a srovnává Monty Python s Brugama, tak tento scénář by napsal asi Eric Idlle. Brendan Gleeson,Colin Farrell a Ralph Fiennes jsou ideální kombinací herců a nedokážu si představit,že by je nahradil někdo jiný.V každém z nás i když není zrovna altruista je něco dobrého a to je ukryto uvnitř.A to samé naopak.Úplně chápu jak je to s těma trpaslíkama,válkou,drogama,besídkou a bytím vůbec.Synecdocha. ()

RoyBatty444

Thriller trochu, komédia aby to zohrialo a krimi málo. Js som si zobral so sebou krásne mesto a drsný humor možno aj trochu napätia. V podstate to je drsný balík zo srdcom. K svojmu hodnoteniu musím pripísať, že som v Brugge bol a film to mesto presne zachytil takže komu sa páčia filmové kulisy hojsa pozrieť v reále. Čo je na tomto filme nezabudnuteľné sú scény kde Farrell robí drzého fracka z predmestia a Brugge nenazve inak ako ˝It's a shithole˝. Jedna s najlepších scén filmu je kde Farrell narazí na amerikáncov s hambáčskými postavami a nazve ich ˝You's a bunch of fuckin' elephants˝. ()

vlnka

Ja som Colina Farrela až doteraz rada nemala. Mala som z neho pocit, že je to iba ďalší fešáčik a lá Orlando Bloom, ktorého doslova neznášam. A on ti Colin vie aj hrať! A má úplne super írsky prízvuk, ja mám tak trošku (no dobre, tak trošku viac) slabosť na tieto britské a írske prízvuky tak mi bol hneď od začiatku filmu sympatický. A tá zápletka je konečne niečo nové, neobohrané a dokonca ma prostredníctvom filmu veľmi očarili Brugy, ja som si normálne vravela: "Tam raz musím ísť!" A keď sa zjavil aj Ralph...no balzam na dušu, výborne som sa bavila. ()

Matt2626

Tento film som mal stiahnutý na disku snáď 2 roky a nikdy som sa k nemu nedostal. Až včera. A veru že som neoľutoval. Aj keď v zásade nemám rád prekrývanie žánrov (čierne komédie), táto bola ako maľovaná. Pomohol tomu aj môj veľký obľúbenec Colin Farrell a jeho nezameniteľná gestikulácia .) Aj keď boli samozrejme aj mierne hluché miesta, lebo v tempe aký film nasadil sa nedalo pokračovať navždy, tak ma bavil a vyslúžil si 80% ()

Spike86

Scénář tohoto filmu je zajímavý a netradiční spolu s námětem. Příběh se, alespoň ze začátku, zdá takový nijaký, ale toto není o nějakém hutném silném složitém příběhu. Příběh je střídmý vystavený a vygradovaný postupně. Působí zde na jedné straně příjemná atmosféra prostředí, památek a na druhé straně temná atmosféra zabijáků, jsou zde i jinak další protiklady. Proti temnému příběhu a emocím je zde přítomný i černý humor, který je občas docela vtipný. Konečný dojem ze scénáře a filmu jako takového je příjemná lehkost. Velice dobrý výkon podal Colin Farrell. 83% ()

watchtower

Jako komedii bych to kvůli pár hláškám rozhodně nekvalifikoval. Nemění to však nic na faktu, že se jedná o dosti nadprůměrný film se skvělým příběhem. Jen mě zklamalo, že toho "kurva", tam bylo kurevsky moc. Film jsem viděl dabovaný a o to víc mně zklamala mizerná nápaditost českých dabérů, když je čeština má tolik malebných výrazů. To fakt tahalo za uši. Za to ale McDonagh, jako Angličan, nemůže. ()

Mr. Zero

Jedna z nejlepších komedií posledních let :)) Skvělá hlavní herecké duo. Colina Farrella sem nikdy fakt moc nežral ale timhle si mě fakt získal. Skvěle vybrané místo děje. Bruggy sou nádherný :)) Skvělý soundtack. Ůvodní piánovka je prostě bomba :)) Jediná škoda je že neskutečnej Ralph Fiennes se objeví až ke konci filmu... ()

ragtime

Už dlho som sa tak dobre nezasmial, také množstvo nekorektného humoru, bizarných situácií, skvelého Ralpha Fiennesa a bezpochyby excelentného Colina Farrella sa len tak nevidí. Film sa u mňa zaradil do kultových už po pár minútach. Odporúčam navštíviť aj predstavenie od režiséra McDonagha v činohre SND, Mrzák z Inishmaanu. ()

Wildchild8

Naprostý masakr :) Herci jsou zvoleni neskutečně, Farrella mám rád čím dál tím víc, jeho postava v tomhle filmu je bombová. Srdeční záležitost odehrávající se v krásném měste, která ma všechno co by film totohle kalibru měl mít, od skvělých herců po perfektní děj :) ()

veere

Bruges? What a shithole? Jsem si stále říkal, že mi to nějak moc připomíná divadelní hru, a ono taky jo - když tak koukám na bio režiséra... Jináč příjemná konverzační gangsterka, celkem dobrá pointa ()

gizi

Čekal jsem, že se snad ze zajímavého, pomalého a trochu nudného začátku vyklube něco kloudnějšího než tato zasraná sračka. Bohužel už i Anglie natáčí takové nesmysly jako Amerika. Colin Farrell je u mě absolutně neherec, snad jen pro někoho dobře vypadá. Celé jeho herectví je v blbých grimasách. Mohlo z toho být něco mnohem zajímavějšího. Bohužel jen 60%, a to ještě nadsazuji. 17.11.10. ()

ThomYorke

Byli jste někdy v Bruggách? Ne? Já taky ne. Ale jen tak z nudy jsem souhlasil se sestřinou nadídkou, jestli s ní nechci jít do kina na "novej film s Colinem Farrelem". Kromě nás bylo v kině asi tak dvanáct dalších lidí a myslím, že nikdo z nich nemohl očekávat takovej nářez! Vynikající gangsterská hořká komedie plná černohumorných hlášek, patřičně oslazená malebností historických Brugg, skvělými hereckými výkony Colina Farrela, Brendana Gleesona a Ralpha Fiennese a krásou Clémence Poésy. Takže chci: Podívat se do Brugg. Zapařit s Colinem Farrelem. Pohádat se s Ralphem Fiennesem. Pokecat si s rasistickým trpaslíkem. Cokoliv s Clémence Poésy. ()

Agent008

V Bruggách jsem nebyl, ale věřím, že je to hezké město. Film nebyl špatný, ale ani dobrý... Bylo to někde na pomezí vtipu, osobitého stylu, ale místy též nudy. Náměť dobrý, spracování uspokojivé, děj omšelý. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky