Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

enyvan

Film jsem neznal a nic jsem od něho tedy nečekal. O to víc mě překvapil! Stejně jako Martin McDonagh používá v divadle filmové prvky, tak ve filmu jsou patrné divadelní prvky. Nejvíc právě v dialozích, které jsou někdy absurdní, někdy zábavné, ale skoro vždy dobře promyšlené a zajímavě vypointované. (Stylem natočení mi to trochu připomělo film Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi, který natočil další divadelní řežisér Tom Stoppard ) Ale stejně, nejlepší jsou Ralph Fiennes a unuděnej Colin Farrell! :-) ()

romanz123

Do chvíle, než do "fucking Bruges" přijel Harry, to u mě bylo i na plný počet bodů. Pak se ale bohužel vyskytlo pár přehnaných a nelogických scén a zbytek filmu byl pro mě sotva na 3 hvězdičky. Celkově ale přesto převládá pozitivní dojem, takže za krásné Bruggy, velkou dávku humoru a výborné herecké výkony celkově 4 hvězdičky. ()

D||X

Velice, ale velice příjemný film. Ze začátku se spoustou vtipu, několikrát jsem se zasmál nahlas! Příjemně odvyprávěno, pěkný příběh, má to myšlenku. Nádherné prostředí, skvělé výkony, krásná přítelkyně. Jeden bod tomu, ale přecijen srazím. Není to DOKONALÉ... Film udělal z belgičanů a belgické policie idioty. Místy velká nelogičnost, ale můžu upřímně říct, že film je dobrý ! :) ()

P@\/EL

Poměrně vydařené kriminální drama, které se táhne ve velmi poklidném tempu, ale nějakým záhadným způsobem dokáže diváka pohltit a zaujmout. Děj je zpestřen celkem velkým množstvím zajímavých dialogů, což je rozhodně pro film obrovským přínosem. Jediné, co se mi moc nelíbilo, byl poněkud zvláštní závěr a vyvrcholení filmu. ()

Archvile

Colin Farrell v úlohe gangstra výzorom podobným Pročkovi v ktorom sa prebudilo svedomie. Celý dej balansuje medzi kriminálkou a čiernou komédiou. Drsné, vtipné a silne pozerateľné. ()

just a child

In 'fucking' Burges, to je vám taká zvláštna gangsterka kypiaca čiernym humorom, iróniou, nádhernou hudbou a poctivými zabijákmi. Veľmi zaujímavý snímok. Pochutíte si. ()

vikin

Pane jo, to bylo moc dobrý. Farrell s Gleesonem jsou výborní, stejně jako vtípky a hlášky který jsou od začátku do konce. Nenápadnej filmeček, ale o to víc mě překvapil. A ještě něco - krátce po shlédnutí filmu jsem sázel na fotbal a jen tak z nostalgie jsem vsadil na FC Bruggy - a bingo :-) ()

jonnybe

Byl jsem překvapen a mile překvapen. Farella jsem moc nemusel nevim proč, ale považoval jsem ho za "protekčního". Přiznám se, že nekorektnost mám rád a furt být ohleduplný jde někdy pěkně na nervy. No ale zpátky. Bruggy jsou hezké město a možná bych se tam podíval velice rád. Jinak Gleeson byl výbornej parťák a z Fiennese šel strach. Udělat ho na tak malém prostoru to chce něco umět a mít charisma. Za nekorektnost a tlustý Američany co dostanou infarkt 5. PS: Snad ta válka mezi černejma a bílejma nebude. ()

Tomulka

Colin Farrell předvedl svůj nejlepší herecký výkon jeho podání Ray bylo famozní. Brendon Gleeson a Ralph Fiennes jsou páni herci a opět to dokazují svým perfektním výkonem. V Brugách je pro mně ironickým až místy černým počinem, ale poukazuje na pár dosti zásadních hodnot v lidském světě. Čekal jsem nějákou střílečku a byl jsem velmi překvapen komorností snímku a velmi dobrým scénářem. ()

Vendem

Je opravdu příjemné sledovat, že po všech těch Tarantinech a Ritchiích se najde tvůrce, jehož smysl pro nadsázku nikdy neupadá v trapnost slovního žonglování a hláškujících figurek ani nekončí nabubřelými poctami brakovému průmyslu. I když se v Bruggách „fuckuje“ jak o závod, nezapomíná se tu vedle pro mě velice atraktivního humoru a vtipných dialogů (navíc s půvabným britským akcentem) na tragičnost postav, které osud svedl do středověkými hradbami obklopeného očistce v severozápadní Belgii. Vskutku neznám mnoho autorů, kteří by tak poutavou formou dokázali reflektovat princip viny a udělat z kdysi asi chladnokrevných zabijáků zoufalé, kajícné postavy. A když už nad tím tak přemýšlím - ač se hlavní hrdina co chvíli zmítá v depresích, úhrnem ve mně film vyvolal naprosto opačné pocity. Zvláštní! ()

Mort09

Existenciální gangsterské drama, plné černého humoru. Velmi netradiční, přesto skvělé. Po pravdě nevím co tomu filmu vytknout. 95% ()

naiva

Film má dva klady - Bruggy a hudbu. Za tou stojí Carter Burwell a odvedl velmi dobrou práci. Jako obvykle. Jinak velká slabota. Jestli někdy uvidím jiný film Martina McDonagha (to ale asi ne...), určitě nebudu nemile překvapen, protože po tomto filmu mám pana McDonagha za mizerného scénaristu i režiséra. Bruggy jsou plné rádoby originálních jadrných hlášek, které jsou o hodně jalovější a trapnější než v tarantinovkách a coenovkách. Úplně nepovedené jsou ale i ty dialogy, které mají být "normální". [Doplnění 17. 2. 2018:] přece jen jsem se podíval na Billboardy a dobře jsem udělal, jsou mnohem lepší. ()

Lenss

Uz jen kvuli dvema frazim: "vy tam nechoďte.... coz u r a buch of elefants" a "- a s kym budou trpaslici? hm? s kym budou?" to stoji za to. Je to tak nudne zabavny, ze sem se vlastne nikdy nenudil tak rad. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky