Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Hwaelos

Třaskavá směs podivných ingrediencí: řachavá a nekorektní komedie, drama o zcela vážných věcech (mrtvé děti a tak), naprosto divné situace (debata o válce liliputů) = výborný film. Jen víc takových! A hlavně by mě teda zajímalo, co má furt s těma vietnamcema:) ()

Johny_fork

Díky slušnému vyvrcholení alespoň průměr, jinak si mě tento výlet do Brugg příliš nezískal, některé dialogy jsou sice slušné, ale povětšinou působí strojeným, umělým dojmem, chování ústřední dvojice mi přišlo rovněž těžko uvěřitelné, navíc pohled na krásné Bruggy začne po chvíli trochu nudit. ()

brutale

Veľa z Tarantina a morálnych zásad, trošku drog, prostitúcie, rasizmu, výsmechu Ameriky, ospravedlnenie Kanade plus mini love story v závoji melanchólie, obdivu histórie a lásky k pivu, pre mňa v súčte vytvárajú film, ktorý nepotrebujem vzhliadnuť znovu... Možno to vyplíva aj z toho, že pán Martin McDonagh je hlavne dramatik. ()

adamo_znk

Opravdová filmová lahůdka s nezapomenutelnou atmosférou a úžasnými hereckými výkony. Magický film, protože "....i v pekle, i po smrti ... aspoň bych nebyl .....v těch zasranejch Bruggách!" ()

Terva

CITÁT . Vypadněte z Londýna, vy debilové. Zajeďte do Brugg...... a já ani netuším, kde ty Bruggy vůbec jsou......je to v Belgii. Dva nájemní vrazi přijíždějí do Brugg čekat až se jim ozve jejich šéf. Jejich rozdílné pohledy na život a hlavně na Bruggy nás dostávají do ironických a vtipných dialogů obou hlavních hrdinů. Ken ( Brendan Gleeson ) je romantik a má rád památky, Ray ( Colin Farrell ) je ironik, milovník teplého piva a trpaslíků ( neteplých ). Ray nemá " kurva " Bruggy vůbec rád, jeho pohled trochu změní setkání z dívkou Chloe ( Clémence Poésy - mimochodem nádherné jméno ) , která dělá pro filmový štáb a momentálně točí scénu z trpaslíkem, pardon liliputem. CITÁT : Špinavý děvky a trpaslík rasista...jdu domu....a to vše v Bruggách. Vše se začne hroutit, když zavolá jejich šéf Harry ( Ralph Fiennes ), karty jsou rozdány, tak zpět do Brugg. Piano, které nás doprovází skoro celý snímek se ke konci mění v šílené bubny a tvrdou metalovou kytaru. V konečné, dramatické, části se piano zase vrátí a doprovodí ho housle, viola a klarinet. Morální zásady je třeba ctít..... Hudbu dělal Carter Burwell a mimo jiné zazní - Schubert : 24. Der leiemann v podání Andrease Schmidta nebo On Raglan road od Dubliners http://www.youtube.com/watch?v=7iC5L79J9dc kteří doprovodí tu smutně nádhernou a hrdinskou scénu na věži v Bruggách, na náměstí, nebo song Touch of Evil od Henryho Manciny. CITÁT : Kurva, co když Peklo znamená skončit až do smrti v těch zkurvenejch Bruggách !!!!!! ()

Chermy

Netradiční nudná komedie, která má překvapivě tak 3-4 hodně vtipné okamžiky, ale stejně na ni asi brzy zapomenu..... ()

moviesfan

Opravdu vtipné i zajímavé drama. Našel jsem zde hodně okamžiků, kdy se mi styl humoru fakt líbil. Akce tam moc není, ale akce která se tam objevuje stojí za to. Díky za další zajímavý akčňák v neamerickým stylu. Hodnocení: 70% ()

MrCreosote

Ne, Colin Farrell není králem tohoto snímku, tím se totiž suverénně stává Ralph Fiennes - nebo snad znáte někoho jiného, kdo rozmlátí telefon a odjede si do Brugg vlastnoručně vyřídit účty? ()

JohnCZ

Výborná gangsterka, jejíž nejsilnější stránkou jsou právě perfektní slovní přestřelky a černohumorné situace. Ústřední dvojka opravdu nejde pro slovíčko "fuck" daleko a charisma z nich prýští na všechny strany. I po několikátém zhlédnutí stále skvělá zábava a Clémence Poésy je tu svou krásou až nebezpečně odzbrojující. ()

jahol

Pulp Fiction na evropský způsob, sevřenější, procítěnější, podmalovanější, s dialogy rozprostřenými dál od cynismu a černé grotesky. Nebýt závěrečné části, kde se scénář příliš rozmachuje od osobního konfliktu až k symbolickému přesahu, dostaly by Bruggy maximální hodnocení. ()

Nick Tow

Martin McDonagh raz ako turista navštívil Bruggy a kurva...normálne ho to mesto posadilo na riť. Tu by sa mi, kurva, páčilo natočiť nejaký film, povedal si...a začal premýšľať, o čom by to akože malo byť, keďže McDonagh nie je kurva nijaký dokumentarista, aby behal s kamerou po pamiatkach, alebo točil filmy o výrobe belgickej čokolády, alebo také čosi. Aj tak hrajú v tom jeho fláku Bruggy viac ako dôležitú úlohu, skoro by sa dalo povedať, že Bruggy sú tu kurva ďalší herec na placi. No...je to taký film, že buď beriete, alebo neberiete. Príbeh je pritiahnutý za vlasy, ako keby ho práve skalpoval nejaký Indián, ale o to tu až tak, kurva, nebeží. Pretože je kurva slasť počúvať dialógy Raya a Kena (áno, samozrejme, nedá sa pri tom kurva nespomenúť si na "quenťácke" dialógy Vincenta a Julesa) či sledovať prácu Rayovho (vlastne Colinovho) obočia a jeho pritrúbly kukuč, či Fiennesovu kreáciu uhladeného psychopata. A vôbec, stačí sa len rochniť v tej atmosfére, pripomínajúcej chuť čierneho belgického piva. Alebo varenej čokolády? A keby ste kurva veľmi chceli, tak tam kurva nájdete aj nejaké tie...ako hovoria intouši "existenciálne" vrstvy. Aj keď o tie tu, podľa mňa, fakt kurva nejde. Ako hovorím, buď beriete, alebo neberiete. P. S. A teraz z celkom iného súdka. Ak vás rajcujú stredoveké mestá a mystérium okolo nich, hovorí sa, že Bruggy sú veľmi podobné Benátkam - a to nielen len tým, že sú tam kanály a lodičky, ale aj prezývkou "mesto smrti". Isté vysvetlenie tohto pojmu nájdete v novele belgického symbolistu a dekadenta Georgesa Rodenbacha (1855 - 1898) s príznačným názvom Mŕtve Bruggy. (Vyšla v slovenčine kedysi v 80. rokoch ako prémiovka a sem-tam sa na ňu dá naraziť v antikvariátoch. Českí čitatelia sú na tom trochu horšie: Mŕtve Bruggy vyšli v češtine - pod názvom Mrtvé město - pradávno, ešte za prvej republiky a v antíkoch už na ňu narazíte iba s veľkým šťastím.) Hm, ja by som si na rozdiel od Raya vedel život v Bruggách celkom dobre predstaviť. ()

M.Macho

Dost švihlá gangsterka o "největší pr*eli světa". McDonagh je zdatný dramatik a prokázal i kvality filmřské. Bruggy jsou ulítlým peklem pro !!! svědomitého vraha a jeho kámoše - pivaře. Pak příjde Ralph a všechno to rozstřílí a zabije a zničí. Film, který nemá rád američany, belgičany, faráře a jinou chamraď je příkladem temného humoru, tragické nadsázky... ()

Suzie05

Taky bych se jela podívat do Brugg. Colin Farrell byl skvělý turista znuděný a otrávený, jeho hlášky byly taky super a já musím dodat, že už jsem vážně potřebovala vidět takový fillm. ()

Marek1991

Surrealistické, satirické, ironické, veľa čierneho humoru a banda, ako naši bratia Česi hovoria "pošukov"! Naozaj je to jedinečný film, ktorý ponúka zvraty v tom, či sa má človek bláznivo smiať alebo až z duše plakať. Mimochodom pre mňa by asi tiež boli prdel sveta. S morálkou som teraz problém ani tak nemal, až na niektoré veci, ktoré ma mrzeli, že nedopadli inak, väčšinou to bolo pre to, že tie postavy boli svojím spôsobom blázni. A tak celkom som sa pobavil, teda vlastne veľmi veľa, lebo bláznivú vec som urobil tesne pred tým, než som si ten film pozrel, takže ma napádali aj prepojenia s mojím osobným životom, ale inak až na pár neokorenených vecí, či nevhodných scén, či niečoho chýbajúceho, to bolo dosť dobré. ()

Padme_Anakin

Kouzelné městečko v Belgii a v něm dva zabijáci z Londýna na vynucené dovolené.. Atmosféra snímku podmanivá, hudební podmaz skvělý, no a Brendan Gleeson s Colinem Farrellem úžasní, Jérémie Renier tentokrát v menší roli, ovšem nepřehlédnutelný.. Stylová záležitost plná černého humoru, který se mi zamlouvá a baví mě, k tomu jako bonus nepředvídatelnost děje, celou dobu jsem v duchu hádala, kdo komu tu palici ustřelí.. ()

TheSame

Jeden z mých oblíbených filmů, viděl jsem ho sedmkrát, a při každé dobré příležitosti se na něj dívám rád znovu. Romantického člověka uchvátí nejen krása tohoto neznámého belgického městečka a atmosféra, která se vpila do celého snímku, ale i herecký výkon Ralpha Fiennese, kterému Colin a Brendan zdatně sekundují. Martin McDonagh ví, co dělá... A co se týče hudby, vynikající... Sedne k tomu víc, než cokoliv jiného... 5* je možná moc, ale pochopte, je to srdcovka, 90% ()

Cubinho

Nečetl jsem si k Bruggám žádný komentář předem a vůbec jsem netušil o čem film je, ba vůbec o jaký žánr se jedná - jen jsem zahlédnul, že to má relativně vysoké hodnocení a že se u toho spolubydlící celkem smál... Čekal jsem, abych pravdu řekl, nějakou typicky tupou komedii "dnešní doby". Ale čeho se mi dostalo... Neznám podobný film. Bez jediného klišé, s úžasnou atmosférou "gotických" Brugg, podbarvený podmanivou hudbou a s perfektní ústřední dvojicí nájemných vrahů, ve které ještě zvlášť vyniká úžasný C. Farrell. A vůbec všechny postavy - od liliputa po Harryho - jsou vybrány neuvěřitelně skvěle a všichni jsou svým způsobem tak sympatičtí... Nejsilnější moment je těžko vybrat - zastřelení malého chlapce, dialog na věži či dodržování zásad? Či snad dialog o válce černých s bílýma nebo romluva o nějakém belgickém vtipu? Ač nedávám plný počet (ale velmi silné 4*), jsou pro mě Bruggy po Gran Torinu druhým nejlepším filmem roku 2008. 9.1/10 ()

liquido26

V Bruggách, v hlavní roli Bruggy, dále hrají Bruggy a je to dobře, protože to město je tak nádherný, že by se tam mohl odehrávat jakejkoliv příběh a pořád by to bylo super. Tento příběh je navíc docela fajn. V Bruggách jsem před pár lety byl, bohužel jen na půl dne v rámci exkurze po Beneluxu a hrozně chcalo, takže bych se tam rád někdy podíval znova :-) ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky