Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Ondr@932

Tak toto je famozní film! Naprosto delikátní z gotického města Brugy a navíc se skvělým hereckým obsazením a navíc i docela sympatickým :-) Colin Farrell skvělý! A černý humor v tomto filmu nesměl chybět. K tomu chvílemi vulgární části také přišli vhod. Prostě jistá spokojenost! Dávám 9,5/10 ()

loleknos

Začátek filmu mě velmi odradil vzhledem k mé povaze. Ale s trochou dávky trpělivosti jsem přešel tu "nudu" a dobře sem udělal. Film se rozjel velmi emotivně, vše mělo najednou spád a co hlavně: Režisér si skvěle pohrál s morálními hodnotami hl. postav ač to v životě nemusí být vše tak jak je to ve filmu podané (Kdo by se nechal dobrovolně zabít pro druhého bez jakéhokoliv odporu a s odevzdáním). Podívejte se však sami. Podnětný film :) ()

cartwheel

Sice zdaleko upřednostňuji McDonaghovu divadelní práci, ale Bruggy byly tak vlivné, že už nikdy nebudu moct slyšet "Bruggy" a neříct si v duchu/nahlas "Fucking Bruges". ()

redwik

Trošku mi to pripomínalo Pulp Fiction, až na jednu maličkosť: bolo to o triedu lepšie. Prvá trištvrte hodinka bola najviac mega, potom to už bolo trošku moc pomalé, ale aj tak prvotriedna podívaná. Tak dobre a schuti som sa už dlho nezasmial, a pritom šlo skôr o drámu. Colina Farrella nepovažuje za svojho obľúbenca, no v shithole meste bol jednoznačne najlepšou postavou. A úplne najlepšia bola scéna z parku. Filmu môžem vytknúť iba zopár maličkostí, ako napríklad na môj vkus až hrozne pomalá hudba. Colin Farrell - Ray /:/ Brendan Gleeson - Ken /:/ Ralph Fiennes - Harry /:/ Clémence Poésy - Chloe /:/ Jérémie Renier - Eirik /:/ Thekla Reuten - Marie /:/ Eric Godon - Yuri /:/ Jordan Prentice - Jimmy ()

Critic

A great day this has turned out to be. I'm suicidal, me mate tries to kill me, me gun gets nicked and we're still in fucking Bruges. Velice vtipný film, kterému však označení "komedie" ani trochu nesluší. ŽÁDNÝ film co znám není tak vážný a vtipný zároveň. V rámci žánru jasných 5* (tenhle žánr totiž jen tak víc než jednoho zástupce mít nebude). ()

KUFI

Krome karate seku do liliputanovo krku nic moc teda. A konec uplna hovadina. Hlavne to jak do nej nasazi nekolik strel dum-dum a on ma v sobe jenom maly dirky, pritom liliputan ma hlavu na kasi a to ho to jenom strejchlo. Taky pusobilo hodne divne, ze se ty ustredni postavy kazdou chvily nahodou potkavaji na jednom malym namesticku, pritom Brugy jsou velky jako pulka Brna a maji pres 100k cisel. Ale komedie nejsou muj salek piva, jeste tak Homolka anebo hovadak Leslie Nielsen. ()

papaprochy

Tento film se stal jedním z mých nejoblíbenějších. Od začátku až do konce totiž naprosto věruhodně popisuje pocit jednoho "městského kluka" a jednoho postaršího nadšence do historie v typicky historickém belgickém městě. Právě tento kontrast mezi pohrdáním a zájmem je kouzelný a vždy mi vyloudí úsměv na tváři. Měl jsem tu čest se v Bruggách doopravdy procházet a tento film mé pocity přesně shrnul. Vše je doprovázeno jednoduchým, ale úderným dějem a perfektními výkony v čele s Colinem Farrellem. Navíc je celý film prošpikován britským humorem, který je asi mně nejbližší. Proto nemůžu zvolit nic než plný počet hvědiček. ()

cure

Fucking European Pulp Fiction. Next trip will be to fucking beautiful city - Bruggy. The view on the square can be really romantic. Good movie, excelent dialogues and professionally acting. FOK ()

AloeB

Nikdo mi nevymluví, že Martin McDonagh je génius a je strašná škoda, že jeho nejlepší hra paradoxně nikdy nebyla zfilmována. Tento film však tento prohřešek dokonale nahrazuje a osobitý McDonaghův styl je zde využit do zdánlivě neškodné gangsterské komedie, která ale komedií rozhodně není a to i přesto, že jsem se smál jako už dlouho ne. Tedy částem, kterým se smát má, protože jestli něco mistr opravdu umí, tak zkombinovat až mrazivé drama s působivým černým humorem. Tak má vyšperkované opravdu všechno, od geniálních dialogů, po příběh, charaktery, vyznění filmu a samozřejmě také výborně zvolenou lokaci, protože jestli je něco v západní Evropě natolik působivého jako jižní Evropa, tak jsou to Bruggy. Jejich esence byla dokonale využita a ve mě Vánoční Bruggy dokázaly probudit nostalgii. Přestože tam bylo až nereálně málo turistů. Komu na tom ale sejde, jedna malá hrubka film nezkazí a ten nikdy nezakolísal, možná kapičku v samotném závěru, poslední scény to však zvládli napravit. Rozhodně chci film někdy znovu vidět a pokud ano, proč ne v Bruggách :) ()

Porp odpad!

Mám chuť si založiť 1000 falošných účtov na CSFD len preto, aby som túto somarinu dostal do modrých čísel. Ako už len toto môže mať toľko percent? Dovolíš mi POMO? ()

Ygnor

Vedle jiných cynický "komedií" , které byly stvořeny a které jsem v poslední době viděl, tak tato je suverénně nejslabší. Vůbec mne to nebavilo a nepřišel jsem tomu na chuť ani po jakémsi sebezapření. ()

Razzor_82

"Kurva, jasně že nevidíš! Zrovna jsem tě střelil zkurveným slepým nábojem do oka!" Gangsterská komedie + psychologický art se doplňují v malebných Bruggách.  Dva mafiánští poskoci sypou peprné hlášky jako kulomet. Výtečné herecké obsazení. McDonagh prezentuje špičkovou řemeslnou školu Guye Ritchieho. Má to srdce i neskutečné empatie. Mrazivost prostředí a komorní hudby ježí chlupy. Závěr je skvělým zakončením pochmurného thrilleru. 9/10 ()

JimiH

Jedna z nejlepších buddy movie plná hořkého humoru, skvělých hereckých výkonů a nádherného belgického městečka. ()

Jarome

"I grew up in Dublin, I love Dublin; If I grew up on a farm and was retarded, Bruges might impress me-but I didn't so it doesn't" ()

Chester7

Váhám mezi 4* a 5*, ale dávám 5*, protože ta britská angličtina mě vždycky dostane a Ralph Fiennes vypadá opravdu zle. Navíc, jedna z nejlepších hlášek za poslední dobu, co mě dostala do kolen - Colin Farrell (Ray): "One gay beer for my gay friend and one normal beer for me, because I am normal." ()

bakeero

Film předcházela pověst konverzační gangsterky. Něco ve stylu Pulp Fiction. Několik úvodních scén ještě takový zážitek slibovalo, ale jak stopáž ubíhala, přestávaly mě natahované a rádoby COOL rozhovory ústřední dvojice bavit. Je zkrátka až příliš patrné, že režii měl pod taktovkou divadelní režisér, který se snažil vytvořit kultovní dialogy za každou cenu. Pár dobrých hlášek a vtipných scén se tu opravdu najde, ale v závěrečných scénách dostává logika na zadek a absurdita stoupá do závratných výšin. V paměti mi tak utkvěla hlavně podobnost Colina Farrella a Sagvana Toffiho :-D ()

pulDag

Film ne nebodobny Snatchi ci Lock, stock and two smoking barrels. Jen se oproti temto dvoum filmum hraje na o neco vaznejsi notu... pecka... jedno teploussky pivo pro mýho teplyho kamose, a jedno normalni pivo pro me, protoze jsem normalni =) ()

Eyron161

Výborně napsaná a natočená gangsterka, atmosférická, tvrdá a občas i vtipná. Ve zkurvenejch Brugách to začíná téměř nudou, pak se ale kolotoč začne roztáčet a gradovat ke skvělému ne-tak-úplně-happy-endu. Pro fanoušky Tarantina a Ritchieho povinnost. ()

ecis

Ambicozny film spadajuci do akejsi novej vlny gangsterskych filmov “a la Western Promises” – komorne, vtipne, s pomalou skladbou pribehu a atmosfery. Herecke obsadenie len sprijemnuje zazitok – hlavne posledna tristvrt hodinka s Ralphom Fiennesom je skvela. Collin Farell stupa v mojom rebricku oblubenych hercov. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky