Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Grifindoor

Mě se tenhle film strašně líbí, zařadil se do mých absolutně nejoblíbenějších. Nevim jesli je to tim prostředím starých Brugg, nebo frackovitým Farellem či neustále klejícím Harry Wattersem (Ralph Fiennes), ale tenhle film má tak zvláštní atmosféru, že nemít ho rád prostě nejde!:-) Jak se to kurva muže někomu nelíbit:-))) ()

snupko13

Skvelá lahôdka pre milovníkov britského filmu, sprevádzaná skvelou hudbou. Aj zabijáci sú len ľudia s hodnotami, ktoré ctia a možno viac ako ostatný? Podľa mňa Farrelov najlepší herecký výkon, čo som doposiaľ videl. Po tomto filme som sa rozhodol, že musím tie skurv..é Bruggy vidieť :) ()

Boxer666

vůbec nevim čim mě tenhle film okouzlil, asi ta magická díra Bruggy, nebo úctihodný výkon Colina Farrella, najdou se tam pro mě nudné chviličky, jako pro chudáka Farrella co chodil s tim tlustým partákem po památkách ;-) ()

kacudzde

O tom, že i někteří nájemní vrazi mají čest. Neskutečně otrávené grimasy Colina Farrella, citlivý Brendan Gleeson, neoblomný Ralph Fiennes a nádherné historické město. Akorát ten konec nemusel být tak nadsazený. " Zkurvený Bruggy..." ()

adamm90

Dva nájemní vrahové na výletě v Brugách.... Ani oni nevědí, co v oněch Brugách dělají, ale to se brzy doví.... Hlavní hrdina Ray na své první "fušce" zastřelil omylem spolu se svým cílem i malého chlapce. A to, jak se ve filmu dovídáme, jeho šéf neodpouští.... Výborný film plný vynikajících hereckých výkonů a senzační hudby..... To musíte vidět!!! Téměř 5* ()

MaryLou

"Ale ona na mně vzala flašku!" Nemůžu na to zapomenout, film, který je správně šílený. A do Brugg bych se chtěla někdy kouknout. Proč ? Může za to tenhle film. ()

merten78

Film přesně dle mého gusta.Bavil mě hned od začátku a to pak ještě pořádně dupnul na plyn, když se na scéně objevil Ralph Fiennes.Mé hodnocení nejlépe vystihují slova jednoho z hlavních hrdinů:"Měli bychom najít rovnováhu mezi zábavou a kulturou". ()

panic25

parádní film se skvělými dialogy a irským přízvukem farrela, tady není moc co dodat až skvělý výběr místa pro natáčení bruggy jsou opravdu krásné město ()

FireBlader

I když bych místy měl drobný výtky k realističnosti scénáře, musim hodnotit 5*. Scénář i tak příjemnej, zajímavě propleteno, s humorem podáno, skvělá hudba, nádherný záběry opravdu pohádkovýho města a perfektně zahraný postavy... To už pak člověk přecejen může nad drobnostma přimhouřit očko, ne? :-) ()

J2

Těsně po shlédnutí bych dal asi hvězdiček pět, ale s menším časovým odstupem dávam čtyři. Ale těsně. Něco takhle stylového jsem ovšem dlouho neviděl - všechno je super, atmosféra, kamera, herci, ale co mě dostalo úplně nejvíc, je režie. Jednoduchá, ale o to působivější. A s jasnou dramatickou inspirací.. Ok, finální scéna asi není nikterak originální, ale konec, který následuje a pár minut později, to zachraňuje. Nadšen. totálně. ()

Karel69

Po prvních pěti minutách sem si říkal: „Pane Bože to zase bude nuda!“, ale z nějakého důvodu sem se do filmu tak zažral že sem na jeho konci nevěděl kam se poděly ty dvě hodiny, naprosto mně do sebe vtáhl. Opravdu nevím jak je to možné, protože po skončení filmu jsem se zamyslel a nemohl sem přijít na to co se dělo tak úžasnýho, že sem upadl do takovýho transu. Možná to bylo krásnou atmosférou místa dění, nebo geniální jednoduchostí a uvěřitelností celého příběhu a dokonalým vtipem který kupodivu do vážného námětu perfektně zapadl. Jedinou skvrnkou na kráse je podivné přežití skoku z věže, které teleportovalo mou bradu až na zem. Ale celkově dokonalý zážitek a velká úcta k Martinu McDonaghovi, protože tento druh filmu většinou není můj šálek čaje, ale tenhle kousek mě naprosto pohltil. ()

estella

Okamžitě míří do mého top 10! Někde jsem tu četla, že tento film bourá žánrová klišé... Ano! A s jakou elegancí! A nádhernou, ba překrásnou, hudbou! Invence režiséra a scénaristy v jednom je tak povznášející, že vás tento film okamžitě a najednou zvedne ze židle, abyste mu provolali slávu, a současně vás srazí dolů tíhou věrného obrazu lidské podstaty. ()

emil_sojka

Nevím, co tím chtěl režisér říct, ale prdel si rozhodně nedělal. Svůj záměr myslel vážně. Možná kdyby si dělal prdel, trochu bych tu vzniklou hrůzu pochopil. ()

Naranyan

Hodně jsem zvažoval nejen hodnocení ale i komentář. Vlastně mě ale napadá jediné slovo. Zvláštní. A nutno podotknout ve velice kladném slova smyslu. Já budu upřímný i za cenu, že se možná ztrapním. Tenhle film mi vyloženě připadal jako umělecké dílo. Je to něco osobitého, pronikavého, snad na dosah ruky, co vyzařuje z In Bruges. Pamatuji se docela dobře, jak jsem se kdysi zadíval v jedné galerii na obraz. Do té chvíle šlo umění jako celek mimo mě. Najednou více než půlhodinu zírám stojíce na jednom místě na překrásný obraz. Něco se ve mě pohnulo. Věřím, že právě a přesně v té chvíli jsem alespoň částečně pochopil, jaké kouzlo, magično se v umění skrývá a mnoha lidem, snad většině, (snad někdy i sběratelům) může zůstat skryto navěky, jen to nechtějí z nějakého důvodu přiznat. Na poodhalení tajemství vám totiž nestačí žádná moudrá knížka, žádná sebedokonalejší znalost, to se musí cítit... A já Brugy, i když vám to nepopíši, kvalitně nevyargumentuji, věřte nevěřte, opravdu cítil. ()

pavont

Film obsahujuci mnoho dobreho. Od cierneho humoru cez hlasky az po zaujimave figurky. Bohuzial sa nepodarilo atmosferu udrzat pocas celej dlzky a obcasne hluche miesta znizuju celkove hodnotenie. Od Ralpha som cakal tiez viac. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky