Reklama

Reklama

Než někoho pohřbíš, ujisti se, že je opravdu mrtvý! Manželky jsou vždy nespokojené. Té Clintově se hnusil venkovský život a rozhodla se spolu se svým milencem Cortem k návratu do víru velkoměsta. Jenže v cestě jim stojí nejen Clint, ale i nedostatek peněz. Za pomoci malé lahvičky jedu se tedy rozhodnou zabít dvě mouchy jednou ranou. Jenže život skýtá nejedno překvapení a to největší proradné milence teprve čeká. Ne nadarmo se říká, že pomsta nejlépe chutná podávaná za studena... (Řitka video)

(více)

Recenze (91)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Tenhle třicet let starý komorní televizní film strčí do kapsy spoustu mnohem mladších kriminálních dramat. S odstupem času bych ho zařadil do stejné škatule s některými nevážně vážnými coenovkami aj. Pomsta mrtvého muže je řádně propečená do křupava a podávaná za studena, jak to mají Klingoni nejraději. Ale na můj vkus je až příliš komplikovaně vykonstruovaná. Nepochybuju, že domácí kutil Clint byl šikula, ale pochybuju, že by přes noc zvládnul práci pro partu řemeslníků na týden. Každopádně nadprůměrné divácké uspokojení, mimo jiné i z výkonu J. J. Leigh, která bývala v podobných rolích úžasná. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Noční můra E. A. Poa! Joanna je pěkná čubka, které nestačí svého muže Clinta podvádět s Cortem, což je pro změnu zase pořádný sviňák. Rozhodnutí manžela zbavit se je naplněno, jenže tím horor teprve začíná. Štěstí, že byl Clint pohřben ledabyle a Joanna nebyla ve svém jednání důsledná. A když Clint zjistí, o co všechno přišel, usoudí, že oběma milencům udělá ze života peklo. Film se mi líbil ještě více než před lety a ve světle řady nedomrlých thrillerů a hororů posledních let ho shledávám jako velice podařený. Pěkný byl nápad s domem. Jen s tím rotvajlerem by mě nikdo natáčet nedonutil... ()

Reklama

obitus 

všechny recenze uživatele

Film si pozornost zaslouží především pro jméno režiséra a povedené herecké obsazení, protože vše ostaní je o poznání nezajímavější. Příběh je tuctovější než třicátý osmý díl Stop hrůzy a televizní zpracování mu příliš nepřidává. Občas se objeví zajímavý úhel kamery či náznak atmosféry, aby to bylo ve vteřině zabito nějakou přihlouplou replikou, či očekávanou událostí. Darabont rozvěsil před divákem v Pohřbeném zaživa desítky pušek a ze žádné nezapomněl v přesně očekávaný okamžik vystřelit. A to je trochu nuda. ()

starbrejkr 

všechny recenze uživatele

Rozhodně jeden z nejlepších televizních filmů, co jsem viděl. Až po hodně dlouhé době jsem se dozvěděl, kdo že to režiroval - a hele, Frank Darabont, tak to už se pak ničemu vůbec nedivím. Už tehdy uměl výborně pracovat s napětím a atmosférou, k čemuž mu vydatně pomáhá i skvělý Tim Matheson. Momenty když se ta ruka prohrabuje hlínou anebo naprosto úchvatná scéna "zaučování" mladého patologa ("Vyměňoval jsi někdy olej u auta? Tohle je stejný") jsou perly. Až se to někdy zas objeví po desáté hodině večerní na Nově nebo Primě, vřele doporučuji. Mrazivý a inteligentní horror/thriller ()

Thomick 

všechny recenze uživatele

Prvotřídní psychologická hra s geniální pointou. Už při svém rozjezdu Darabont moc dobře věděl, kde může prorazit a na co se v budoucnu bude moci spolehnout - a sice na schopnost vybudovat neopakovatelně tísnivou a "svěrací" atmosféru a na vrozenou filmařskou zručnost. I když neměl k dispozici tunu peněžního materiálu, dokázal stvořit tak malý a zároveň velký film, že nad tím vším zůstává rozum stát. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • John Carpenter v komentáři k filmu Upíři (1998) říká, že byl Frankem Darabontem požádán, jestli by se neujal role řidiče náklaďáku. John odmítl s vysvětlením, že by hrál jedině postavu, která někoho zabije, nebo postavu, která bude v posteli s krásnou ženou. (facojurka)

Reklama

Reklama