Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jaký otec, takový syn. Navenek vypadá Martin (Eric Stoltz) jako normální zdravé dítě. Ale pod jeho zevnějškem se skrývá výjimečná bytost. Za prvé je génius. Za druhé je plně dospělý, přestože je mu teprve pět let. Ale nejpozoruhodnější ze všeho je, že Martin je synem lidské mouchy, vědce, jehož geny byly tragicky zdeformovány při nezdařeném experimentu. A nyní je jen otázkou času, kdy se zmutované geny uvnitř Martina probudí k životu. Film Moucha II. je se svými zvláštními efekty hrůzyplným pokračováním, které svému předchůdci konkuruje jak v napětí, tak v obrazotvornosti. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (156)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Pokračování mouchy? Dalo se to čekat, ale při vyměně režiséra Cronenberga za kvalitativně úplně jinou třídu (Kdo je Chris Walas?Tvůrce speciálních efektů původního filmu) se nedá očekávat nic než velké zklamání. Žádná wau scéna, která by aspoň maličko připomněla dokonalého Jeffa Goldbluma jak leze po stěně a stropě. Velká nuda, kterou ani trocha krve a nechutnosti na konci snímku nedokáže změnit v nic víc než zbytečné pokračování, které se snaží navázat na jeden výborný film. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Keď sme začiatkom poslednej dekády minulého storočia videli na VHS Muchu 2, tak nám bolo úplne šuma fuk, že jednotku natočil akýsi Cronenberg a bolo to umelecké dielo, zatiaľ čo pokračovanie je iba parazitujúca béčková vykrádačka. Stačilo nám zopár nechutných scén a pohľad krásnej Daphne Zuniga. Preto sa už neodvažujem k takýmto typom filmov vracať, za prvé by ma sklamali a za druhé zničili pekné spomienky na mladosť. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Na záver dňa pokračovanie kultového snímku, s minimálnymi očakávaniami. Keď je takýto film ukotvený na niečo cez 40%, v čo ma divák dúfať? Jednotka bola nie len po vizuálnej stránke, ale najmä psychologickej, dejovej, absolútnym skvostom. V tomto prípade ide príbeh úplne do sračiek, to je jasné, ten je totiž rapídne zjednodušený, pričom už nemá čo ponúknuť, respektíve ako originálne naviazať na predchodcu. Vizuál ale rozhodne nie je žiadnou tragédiou, na koniec 80’tok ponuka to lepšie, pričom efekty rozhodne nepôsobia dojmom, narýchlo zbúchaných “na kolene”. Za mňe medzi 3-štyri. Určite to nie je tak zlé, ako je to tu odprezentované .. ()

Specs 

všechny recenze uživatele

Hláška: Martin Brundle: - "Viděl jsem vás na kazetě. Byl jste tam tu noc, co otec zemřel. Pracoval na léku." Stathis Borans: - "Proto ses přivlekl až sem? Najít lék?" Martin Brundle: - "Jste má jediná naděje." Stathis Borans: - "Chlapče, to poslední, co jsem, je něčí naděje. O tom vážně nechtěj slyšet." Martin Brundle: - "Musím to vědět." Stathis Borans: - "Brundle mi ukradl dívku. Tvoji matku. Přivedl ji do těhotenství a způsobil její smrt. Rozpustil mi ruku a nohu v muším slizu. Neměl jsem ho rád. Šel mi na nervy. Pokud jde o ten lék, na kterém pracoval, táhl tvoji matku, která kopala a křičela, do telepodu, že se spojí do jednoho krásného těla. Tak mu tvoje matka vystřelila mozek brokovnicí. To je tvůj lék. Odejděte." Beth Logan: - "Bastarde! Kde je váš soucit?" Stathis Borans: - "Vzdal jsem to. Stálo mě to ruku a nohu." Martin Brundle: - "Stálo vás to víc." ()

UncleG 

všechny recenze uživatele

Další pohádka z říše hmyzu… Při jejímž sledování jsem se nemohl zbavit pocitu, že zelená luční kobyla z Včelích medvídků se hýbe o fous realističtěji než Walasova Brundloucha. V podstatě jde o zbytečný blábol a hamižnou touhu filmařů vyrejžovat z leptajících zvratků ještě ňákou tu kačku. Jedné pozitivum (alespoň pro mě): v druhém díle už naštěstí nehraje Geena Davis. A to je, přiznejme si, trochu málo. Když už před sebou máte dlouhý večer a nevíte co s ním, oprašte radši starou knihovnu a přečtěte si něco od Sekory. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (6)

  • Natáčelo se od 30. dubna do 19. července 1988 v Kanadě a v Kalifornii (USA). (Varan)
  • Na začátku filmu, když jde Martin Brundle (Eric Stoltz) prozkoumat zařízení Bartok Industries, můžeme vidět spícího hlídače, před kterým leží na stole kniha s názvem "The Shape of Rage". Ta pojednává o filmech Davida Cronenberga, který režíroval předchozí díl. (Terva)
  • Tržby ze severoamerických kin činily 20 milionů amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 38,9 mil. (NIRO)

Související novinky

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (více)

Reklama

Reklama