Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

Diskuze

krtkoRK

krtkoRK (hodnocení, recenze)

eddie wedder ..forever!.. tak tento film ma fakt, že dostal.......magic bus :))

Pode

Pode (hodnocení, recenze)

V životě mi žádný film takhle nevzlezl pod kůži. V životě jsem neměl v přehrávači muziku tak dlouho jako soundtrack útěku. Zásah až do sdrce. 100%

tomi114

tomi114 (hodnocení, recenze)

Film som videl pred 3 dnami a stale mi chodi po rozume! Ked idem spat na to myslim a niekedy pocas dna ma to napadne, proste taky unik, male dobrodruzstvo, na ktore urcite pomyslame vsetci. Ti ktori sme v nasich zivotoch silno priputani, asi je tazko jedneho dna zmenit zivot podla tohto filmu a tazko pochopit, preco takto chcel premrhat svoj zivot. Ja si myslim, ze nie vsetci musime hladat stastie v zivote rovnako. Neviem si predstavit iny koniec momentalne, aky tento film mal. I ked vtedy ked tam prisiel k nemu ten medved, som uz len cakal, ze to skonci rychlo. Tento film ma srdce, je pomaly, ale v daka nemu si clovek moze predstavit zivot, respektive uplne iny zivot, ze nie je potrebne sa hrnut za bohatstvom a peniazmi, bohatstvo moze vyzerat aj uplne inak...

Maxmilian

Maxmilian (hodnocení, recenze)

bady, trosk use prober. Neni mozne co tady placas za blbosti. No a to tve hodnoceni filmu stoji za to. Skoda slov.

BigDeal

BigDeal (hodnocení, recenze)

a toto povie človek ktorý vôbec nehľadí na kvality filmu, film je pre neho dobrý len ten, ktorý zdieľa jeho presvedčenie a záľuby. Inak si potom neviem vysvetliť prečo všetky jeho filmy, ktoré majú v názve Hitlera majú 5* a filmy ako Into the wild, Pán prsteňv (všetky), Harry Potter (všetky), spaľovač mŕtvol a ďalšie majú odpad! Takýmto ľuďom by mali zakázať aj chodiť na csfd. Pôvodne som ti chcel ukázať klady filmu ktorý sa ti zdal nudný ale keď som si pozrel tvoje hodnotenia dospel som k názoru, že to nemá zmysel.

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

nicox: můžeš jít třeba do kina, stáhnout oponu a podívat se na to na plátně

Maxmilian

Maxmilian (hodnocení, recenze)

Neskutečné. Pokud máš svůj sen, tak za ním běž. To vše splňuje daný příběh. No a pokud si vezmeme do paměti, že film je dle skutečné události, není co dodat. 148 minut a na konci jsem si říkal: " to už je konec?" Zvládl bych ještě jednou tolik. Lze zde pozorovat pravou americkou svobodu. Takový "malý" výlet přes celou Severní Ameriku. Jak běží film, tak se postupně seznamujeme s hlavní postavou, která je vlastně ve filmu jen jedna. Velký obdiv patří Seanu Pennovi, ne jen za strhujcí režiji, ale také za herecké obsazení. Emile Hirsch odvedl výbornou práci. Lze vidět, jak se s postavou úplně ztotožnil a zžil, jakoby celý život trávil cestou na vysněnou Aljašku. Dlouho jsem neviděl film, kterému bych dal i více než 5* a nějaký čas asi zase neuvidím. Film prostě diváka vtáhne, sám jsem šel sněhem, sam jsme sjižděl řeku, no prostě úžasné.

Evourek

Evourek (hodnocení, recenze)

Nejprve jsem četla knihu, která mě teda uplně dostala.. takže, když jsem koukala na film přesně jsem věděla co mě čeká, ale jako většina filmů, které shlédnu až po přečtení knihy mě útěk do divočiny nezklamal. Naprosto dokonalá hudba a celkově uplně kouzelné:-)

Rosso

Rosso (hodnocení, recenze)

velmi neobyčejný a vyjímečný film, jeden z nejlepších filmů vůbec, jeho umístění se jistě v brzku bude dosti zlepšovat

MarkHoppus

MarkHoppus (hodnocení, recenze)

Podle me jeden z nejlepsich filmu, kterej by si zaslouzil byt i v prvni padesatce. Strhujici, alespon podle me pribeh okoreneni skvelym vykonem talentovaneho herce Emile Hirsche. Ale nejen pribeh a Emile, ale opravdu nadherne prostredi, ve kterem se film odehrava proste divaka dostane, film je dlouhy pres dve hodiny a myslim si ze mohu rict ze sem se nenudil ani u minuty.

Legza

Legza (hodnocení, recenze)

Tento film mi dal spousty pocitů a myšlenek...ale hlavní je tak, kdy jsem si uvědomil, jak marnotratný život žiji. A ta druhá nejvýznamnější, pro lidi o kterých vypráví tento film není na světě porozumění a systém, jakým funguje svět je postaven úplně na něčem jiném! Bohužel!!!!!!

Curlyman

Curlyman (hodnocení, recenze)

Jeden z najkrajsich filmov, ake som kedy videl, silny pribeh, vynikajuci Hirsch, hudba ako uliata :) Frodo23: ked som tu cital o com je film, mal som silny pocit, ze tento pribeh odniekial poznam, a naozaj to bolo z Headway, prave som to tam cital :)

Audreyi

Audreyi (hodnocení, recenze)

Nádhernej film! Na konci jsem měla asi nejdelší záchvat pláče v dějinách kinematografie :(

mandes

mandes (hodnocení, recenze)

Ten film je úplne neuveriteľný, neviem kde berie Penn tolko režisérskeho citu ale nech v tom pokračuje

Pawlinkaaa

Pawlinkaaa (hodnocení, recenze)

By mě celkem zajímalo, jakej film díky tomuhle vypadl z Top200... Nevíte někdo?

kancik

kancik (hodnocení, recenze)

Už bylo načase aby se film dostal do top200 jsem zvědav jestli ještě pokročí výš...protože by si to rozhodně zasloužil

CheGuevara

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Raději život prožít naplno a klidně jenom do dva a třiceti, než to jenom doklepat do konvenčních šedesáti...

Matty

Matty (hodnocení, recenze)

jj, Scanie jsou mrchy, ale muset si vybrat mezi nimi a pomalým vyhladověním v divočině, volím rychlejší variantu; teď budeš nejspíš oponovat s tím, že mě taková srážka může taky doživotně upoutat na vozík, mno, může, ale alespoň se tím zvýší šance, že o mně jednou natočí film (pokud mi zůstane pohyblivá nějaká neobvyklá část těla)... nedělám si iluze, tenhle cynismus se mi brzy vymstí

Davson

Davson (hodnocení, recenze)

No, dožil se víc, než kolik máš ty teď, takže bych zatím moc nemachroval, dokud ho aspoň nedoženeš. Pamatuj, vždycky je tu šance, že tě srazí Scania na přechodu ;)

Matty

Matty (hodnocení, recenze)

Davson: To je pravda, ale narozdíl od něj ještě žiju. :-)

Davson

Davson (hodnocení, recenze)

Každopádně to byl frajer jak cyp, kterému takový suchar jako je Matty nesahá ani po kotníky :)

Horác

Horác (hodnocení, recenze)

Vzpoury proti společnosti beru vždycky s rezervou, protože jim tak nějak nevěřím. A nevěřil jsem ani téhle, hlavně když borec utíká s flintou, bydlí v autobusu a vyrábí si sprchu, ten to teda tý společnosti ukázal...Nehledě na to, že se prostě nemůžeme všichni sebrat a jít bydlet do lesa - to by tam bylo zatraceně narváno. Na druhý straně věřím tomu, že se každý snaží najít štěstí, někdo i svobodu. Ale abych se dostal k hodnocení. Vlastně to bylo strašně dlouhý, rozvleklý (ještě, že se tam občas mihla nějaká zajímavá vedlejší postava, včetně pěkné slěčny) a nemohl jsem se ztotožnit s hlavním hrdinou. Ale věděl jsem, že na konci dojde k nějakému poznání a moudrosti. A tak jsem čekal, a dočkal se. Ta věta, ve které bylo poznání obsaženo, dala filmu skvělou pointu, a asi hlavně kvůli ní mi film zůstal intenzivně v hlavě. Další plus, skvělá hudba, jakkoli Veddera normálně moc nemusím. Takže hodnocení ve finále: "Ano, tohle byl zážitek"

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Shad: možná. A přece na konci zjistil, že ta jeho idea osamělého života v divočině, bez lidí, má tu trhlinu, že se nejedná o štěstí, pokud je sám. Takže se dá říct, že pomýlený byl vlastně celou tu dobu.

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Shad.: No uvážlivý zrovna moc nebyl. Naopak byl dost impulsivní a bez domýšlení důsledků. Z filmu to možná tak evidentní není, ale z předlohy ano. Jinak floutek rozhodně byl, namyšlený co se týká svých schopností také, ale rozhodně nebyl hloupý, magor či snad neschopný. Já ho beru jako naivu, který neměl moc představu o praktickýc stránkách svých rozhodnutí. kancik: A tys ho na základě jednoho filmu, který ve své podstatě není ani tak o Chrissovi jako o tom co si do jeho postavy promítá Pean, pochopil?

Philippa

Philippa (hodnocení, recenze)

Matty pochopila jsem stejně. Jak přijít na to ,že opravdové štestí je štěstí sdílené? Máme možnost volby.On si rozhodl pro tuto cestu a proto si myslím ,že oslovení magor si nezaslouží.

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook