Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

Terva

Jak pohodářské, koupím si vybavení u Fish a Fox a jedu do přírody. Tam mě čeká autobus, kamna a postel...jak jednoduché. Moc divočiny jsem si neužil, akorát docela dost využíval dary civilizace. A gril a hod dog v přírodě, mně velice rozesmálo. Dle mého to nebyl Útěk do divočiny, ale obyčejná potulka. Každý má na svobodu jiný názor. A když šlo do tuhého, tak začal brečet, chudáček Supertrampíček. ()

JohnCZ

Happiness is only real when shared. Po dlouhé době film, kde mi dlouhá stopáž v kombinaci s pomalým tempem nevadila. Spíše naopak. Kdo by nechtěl jednou za čas prostě vypadnout? Alespoň na malou chvíli? Ačkoli mi Chrisovo jednání připadalo přehnaně radikální, celé dvě a půl hodiny jsem s nim žil a fandil mu v jeho cestě, která byla chvílemi smutná, chvílemi naopak vtipná až radostná, jednoduše cesta sebepoznání. Ale nebyl to jen Emile Hirsch v roli Chrise, kdo mě překvapil. Na scénu se dostává celá řada vedlejších, ale neméně sympatických postav - za zmínku stojí zejména dvojice hipíků či posmutnělý stařec. A Vince Vaughn ve vážné roli? No way! Škoda jen, že nedostal více prostoru, protože i za tu chvilku ukázal, že hrát opravdu umí. Do toho hromada čistě estetických záběrů na přírodu - pro někoho zbytečné natahování stopáže, pro mě velmi zručné umocnění atmosféry a možnosti se ještě více vcítit do hlavní postavy. Into the Wild je rozhodně jeden z filmů, které si časem určitě pustím znova a tentokrát snad překousnu lehce přestřelenou náboženskou agitku v závěru. ()

Gazy

Skutečný příběh neobyčejného mladíka, nenapravitelného snílka, dobrodruha a rebela, který zahodil veškeré pohodlí a komfort v němž žil, výměnou za krásnou, ale nebezpečnou divočinu. Snímek Seana Penna, s bravurním Emilem Hirschem se rychle zaryje pod kůži a člověk na něj jen stěží přestane myslet. Tohle není "jen" vynikající film, tohle je výjimečný film a druhé shlédnutí mě v tom jen podpořilo. ()

moviesfan

Prostě nádhera. Takto musím vystihnout Útěk do divočiny. Kamera a příběh jsou fantastický. Při sledování filmu jsem si několikrát bláhově řekl, že chci na Aljašku. Zobrazení přírody bylo nádherné. Vypravování sestry hlavního hrdiny bylo ,,lidské", a vůbec ne na škodu. Příběh hlavní postavy je opravdu fascinující. To co dokázal, to rozhodnutí odejít ze společnosti. Příběhy a setkání se s jinými lidmi mě taky kolikrát dostalo. Je to prostě ,,opravdový". Emile Hirsch hraje fakt dobře. Musím vyzvednout i hudební stránku. Nevím co víc bych k tomu dodal. ()

Xquick

Kolik lidí dokáže zahodit veškeré vzdělání a peníze a odhodlat se k něčemu takovému jako Chris v tomto filmu. Navíc přírodní záběry "ve stylu National Geographic" jsou úžasné a k filmu bych pomalu nepotřeboval ani slova. Hudba na konci na emocích neubírá a vám nezbyde než si pořád dokola opakovat kdo by něco takového dokázal udělat :) ()

MrCreosote

Moje cynická filmová duše zůstala netknuta, malý záchvěv emocí přinesla jenom postava Hala Holbrooka. Nicméně i tak musím složit kompliment Seanu Pennovi a Emilu Hirschovi - bylo vidět, že do toho vložili veškerý talent a energii. Ta Aljaška má něco do sebe... ()

corpsy

Možno sa v určitých okamihoch sledovania naskytne myšlienka ,,všade dobre, doma najlepšie,, ale to naozaj záleží od pohľadu na svet. V tomto prípade Penn, ako režisér, môže excelovať hlavne u určitej skupiny divákov, ktorý nehľadajú vo filmoch cielenú zábavu, ale niečo, čo ich obdarí a dá životu zmysel. ()

villon17

Tak já nevim. Chris mi přišel jako naprostej cvok, ale měl svůj sen a šel si za nim. Nemůžu posoudit, jestli to dělal pro dobrou věc, spíš prostě jenom pro sebe. Ať si o rodičích myslí, co chce, měl se k nim zachovat jinak, i když v průběhu příběhu sme se dozvěděli, proč co jak dělal a měli sme možnost to pochopit. Osobně nevim, zda ho mám obdivovat, nebo se mu smát, ale jako celek mě film oslovil a nesouhlas s hlavnim hrdinou přece neni důvod film shazovat. Rozhodně se mi zaryl do paměti a dlouho o něm budu přemejšlet. Snad jedinym slabym filmařskym okamžikem byl pohled Hirsche do kamery, což mě přímo při sledování filmu dost zklamalo. Herec by se měl držet svýho řemesla a neplíst se divákům do podívaný. ()

M.Macho

Zruším kontokorent. Spláchnu ISIC, kreditku i úvěrovku, studnetské jízdné a šalinkartu. Koupím si prut, pušku, potkám milý a divný lidi a nakonec umřu v nebeském obklopení lesa, divoké zvěře a dravců... Všem pak tak nějak zůstanou ústřižky mého putování... Jsem příliš pohodlný, ale tahle filosofie je mi sympatická svou neokázalostí... ()

Skrk

Po každém zhlédnutí mám silné nutkání vzít nohy na ramena a vypadnout pryč, do přírody, vykašlat se na okolní svět, problémy, cokoliv. Nejspolehlivější, skvěle natočené a nasnímané antidepresivum s tou nejlepší myšlenkou, kterou mohla dosavadní filmografie nabídnout, ale hateři se stejně našli. ()

Marek1991

Tento príbeh napísal sám život, toto je príbeh o hľadaní a nájdení slobody a ktorý urobil silnú črtu do mojej duše. Prvýkrát som sa o tomto človeku dozvedel na strednej škole pri angličtine, kde sme čítali príbeh o tomto supertrampovi alebo to bolo už na vysokej? Ani neviem. Každopádne až teraz som si ho mohol vychutnať tak, ako som ani netušil. Sám o sebe je dlhý, ale človek miestami chce, aby neskončil. Chalan sa vo filme nazval Alexandrom, to meno je späté aj so mnou, dal som si ho ako birmovné meno a už asi tušíte, že nie so všetkým jeho konaním súhlasím, navyše mám úctu k zvieratám aj keď nie som vegetarián, zrejme by som ich len tak nevedel zabiť, rozporciovať a zjesť. Ale tiež ktovie. Taktiež moje náboženstvo, ktoré vyznávam hovorí o každotýždennnej omši v nedeľu, čo pri živote v prírode pokiaľ, nie ste kňaz a neslúžite si ju pre seba, je takmer nemožné. Ale zas život v prírode je to pravé, samozrejme musí sa to vedieť a malo by byť zdieľané, šťastie je aj o láske. On bol sám a robil mnoho chýb, vedel by som mu veľa vyčítať, či už ohľadom sexu, ktorým dodal nádej dievčaťu, ktoré ešte nedospelo a potom ho zničil, či už ohľadom práce v rýchlom občerstvení, vzdanie sa nádeje o prekročenie rieky a svoju záchranu, proste bolo to len také neskúsené správanie, no slobodné. Peniaze sú ozaj nepotrebné, dobrodružstvo a krásy sveta sú to, čo by nás malo poháňať. Výdobytky techniky nezatracujem, ba naopak, bez nich by sme si ani ten oheň neurobili, lebo už škrtnutie kameňmi o seba považujem za kreativitu, vynaliezavosť, či tvorbu, no oni majú byť prostriedok k vyšším veciam a nie spôsob, ktorým sa budeme poháňať za nezmyslami. Na tomto filme ma mrzí, že nedopadol podľa mojich predstáv a snov, ale Christopher ukázal tej takzvanej západnej civilizácii, že život je aj o niečom inom a že sa dá prežiť šťastne. Toľko nádhery a pozitivizmu som už dávno nevidel, momentálne prežívam v rodine smutné časy ohľadom zdravia mojich blízkych, ktoré mi len doplnili také veci, čo prežíval aj on z odlúčenia a po psychickej stránke, no ja to mám opačne, keďže svoju rodinu mám rád a doprial by som im šťastný život. Ja som momentálne vo väzení zvanom Slovensko a západná civilizácia, no verím, že si tiež naplním svoje sny, život je o tom. Tento film bol skvelý aj po umeleckej stránke, mohol by som rozobrať veľa jeho častí, no tentokrát si úplné podrobnosti nechám pre seba, ale bol mi tento film blízky v mnohom, bol akoby z mojej duše, akoby som ho prežil. Všetkým jeho tvorcom zaň ďakujem. Toto bolo umenie, malo to hĺbku, bola to radosť, jednoducho prekrásne. ()

Crazer

Doclea "utahaný" snímek. Film by stál určitě za občasné prostřihání a tak za celkové zkrácení děje. Nesporně se jedná o myšlenkově bohatý film, ale některé scény byly zbytečné a nejspíš by zasloužily vyřadit. Je sice paráda, že zde bylo zfilmováno, jak člověk chtěl definitivní svobodu, ale osud měl jiné plány - ale právě samotná délka filmu ubírá z jeho kvality a z celkového dojmu. ()

Ajinka126

Absolutní a nekompromisní nálož pro mé smysly. Uh, musím se vrátit zpět do reality. Zaujalo mě, že se nebránili ztvárnit to zpočátku jako "legraci", která se postupem času přitvrzovala a nakonec to skončilo, jak to skočit asi mělo. Samotný Christopher toho za svůj život stihl, viděl, poznal a ozkoušel mnohem víc než kterýkoliv jiný člověk, který žije v konzumním světe. Jsem dojatá nad úplností tohoto příběhu. Je mi zároveň líto, že lidé se natolik vzdálili od přírody, že v ní už skutečně nejsme schopni přežít. A od takového snímku s podobným koncem bych čekala, že moje pocity na život v přírodě budou negativní a já se tomu budu chtít vyhnout, ale ba naopak. Jeho optimismus, který dokonale ztvárnil Emile, mě přiměl k mínění, že zemřít pro něco, čemu věříte a co vás doposud naplňovalo, není vždy tragédie. Jsem ráda, že jsem to díky skvělému Seanu Pennovi mohla prožít spolu s ním. ()

curunir

Talent Seana Penna je zrejmý. ,,Into the Wild" dodal zvláštnu poetiku, ktorá ho robí nezabudnuteľným a určite jedným z najpozoruhodnejších filmov za posledné obdobie. Útek do divočiny je krásnou oslavou úteku z divočiny civilizácie a návratom ku základným ľudským hodnotám a harmónii (pravda trocha drsnejšej) života človeka s prírodou a teda absolútnej slobody. Film je dotiahnutý do dokonalosti hlavne do technickej stránke - strih, zvuk a úžasná kamera prekrásne snímajúca hlavne prírodné scenérie, ale veľké čaro filmu dodáva aj bravúrna hudba. Takýto útek do slobody by som si so ,,SuperTrampom" okamžite vymenil, i keď to má určité úskalia, preto by som skôr ostal v priateľskom hippie campe a užíval si peknú Kristen Stewart. Prečo však moje hodnotenie nieje úplne čisté je fakt, že miestami je na filme naozaj cítiť trocha prehnanú dĺžku a možno sa mohol obísť bez absencie toho, prečo Chris odišiel od svojej rodiny a o všetkom sa dozvedáme od jeho sestry, rozprávačky príbehu. I tak mi však film dokonale uviazol v hlave ako aj iným užívateľom tu a pri ďalšom pozretí sa vytiahne do dokonalosti - zatiaľ 4.5*. ()

PauloZ

Tady není o čem diskutovat, jeden z nejleších filmů podle skutečnosti! Někdy jsem netušil, čeho všeho je člověk schopen. ()

F.man

Odkojen Jackem Londonem, zamilován do knih Jacka Kerouacka a romanticky fascinován kazanovskou Tichou dohodou, musím už jen hlavní myšlenku Útěku do divočiny kvitovat nejvyžším počtem hvězd. Naštěstí i Sean Penn, kterého paradoxně moc nemusím, mi při režii seděl. Jeho rozdělení příběhu do dvou linek, ve které se prolíná na jedné straně dobrodružný motiv Cesty na druhé Aljašké splynutí z Volání divočiny, to vše proložené vysvětlující motivací Christophera v podobě voiceoveru sestry, mi k tomuhle filmu vyloženě sedlo. I zmiňovaný Christopher McCandles alias Supertramp alias Hirsch je zvládnutý na jedničku a když k tomu přidám nádhernou kameru a ještě lepší hudbu Eddieho Veddera, mám naprosto čistou pětihvězdu a jeden z nejoblíbenějších filmů. Navíc musím dodat, že jako jeden z mála filmů na mě fungoval i napotřetí a znovu mi do následných několika hodin vnuknul příjemně romantický přesah... I'm going to paraphrase Thoreau here... rather than love, than money, than faith, than fame, than fairness... give me truth. ()

Marsik

Nádherně natočené drama, které navíc umocňuje fakt, že se tento příběh skutečně stal. Naprosto úžasná byla hudba a kamera. Pohledy na americko-kanadskou přírodu jsem si v HD rozlišení rozhodně užil. Všichni herci byli vynikající, Emile Hirsch se hlavní role zhostil na výbornou, stejně tak Sean Penn režie. Naprosto super film !! 90% ()

mihora odpad!

Obdivuji všechny, kteří dokázali Útěk do divočiny sledovat až do konce. Já nemám na moralistické kýče trpělivost. Kéž mi Christopher (nebo aspoň Ježíš) odpustí. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook