Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

Murrro

Tá voľnosť! Fantastický hudobný sprievod Eddieho Veddera povýšený na súčasť scenára, vynikajúco obsadené vedľajšie úlohy (Hal Halbrook, Catherine Keener, Vince Vaughn, Kristen Stewart), nevyrovnaná, no svieža réžia Seana Penna v rozhodne nie dokonale vyrozprávanom príbehu o túžbe po slobode, o láske k prírode a neschopnosti žiť. "On bended knee is no way to be free..." ()

Toshiro

Místy zidealizovaná, ale zakončením velice pravdivá cesta úniku z civilizace. Film mě donutil se trochu zamyslet nad životem. ()

reqiuem

Tak po tomto filmu bych se nejdradši sbalil a sel do knihkupectvi pro knižku..neuveritelne silny zazitek na tema, ktere je vzdycky tak tezky zachytit a tím je svoboda...souhlasil bych s Sean Pennem, protože na hlavní roli se mi zdá DiCaprio jako vyšitej, ale i tak Hirschi klobouk dolů.. ()

Aiax

Ano, je to příběh Honzy, který vyrazil do světa na zkušenou, v podání pseudonezávislého Hollywoodu 21. století, zahuštěný postmoderní New Age filozofií a řádnou dávkou patosu a nevkusně polepený útržky poezie jak zavazadlo náruživého turisty. Kdyby to byla konstrukce, asi bych obracel oči v sloup tak silně, že bych si teď zblízka prohlížel vlastní zanesené mozkové závity. Jenže McCandlessův příběh je skutečný. Chrisova idealistická naivita, která může někomu třeba připadat otravně pitomá (možná i právem), ve mě vzbuzuje hluboké sympatie a soucit. Konec Útěku do divočiny mi smázl blazeovaný výraz z tváře a opravdu mě dostal. Škoda jen, že film má nebezpečný potenciál nabádat kluky s nyvou, leč drsnou duší k následování McCandlessova příkladu, místo aby se snažil o opak. ()

FilmFan24

"Ta svoboda a prostá nádhera jsou k nezaplacení..."slova, která pronese hlavní hrdina snímku Chris McCandless alias Alex Supertramp (výtečný Emile Hirsch) se vám vryjí hluboko do srdce. Smutná existencionální road movie o mladíkovi, který se snaží radikálně vzepřít nefungující rodině a potažmo systému, se zadře pod kůži. Snímek klade na pozadí nádherných záběrů přírody spousty otázek prostřednictvím Chrisových vlastních poznámek a oblíbených citátů významných literárních autorů. A k tomu výtečné písně Eddieho Veddera, které dotváří náladu příběhu. Pomalu putoucí mladíkovo putování Amerikou do Mexika a poté na vysněnou Aljašku se spoustou odboček i krátkému návratu do civilizace a to do "Města andělů", které nám režisér filmu Sean Penn ukazuje poněkud jinak, než jsme zvyklí, spěje po více než dvou příjemně strávených hodinách, ke grandioznímu smutnému finále...Po skončení filmu si nejeden z nás určitě položí spousty otázek spojenými s bytím a žitím na této planetě. Odpovědi jsou na každém z nás...Takto radikálně utéct od všeho jako Supertramp bych já, byť chuť kolikrát je, osobně nedokázal. ()

Mr.Pumpkin

Malé upozornění na úvod, tento komentář obsahuje SPOILER. Jak už moje hodnocení napovídá, tak naprosto nesdílím nazor většiny zdejších uživatelů. Což o to, ve filmu je spousta hezkých obrázků. na které se hezky kouká, ale to je tak asi vše, co se mi na filmu líbilo. Můj zásadní problém s tímto snímkem tkví v tom, že hlavní postava rebelujícího antikonzumního tuláka mi byla hrubě nesympatická. Iritoval mě vším, co řekl i udělal. Asi není úplně v pořádku, když na konci, kdy "hrdina" umírá, bylo slovo KONEČNĚ to jediné, co mi přišlo na mysl. A vůbec mi celkově nepřijde, že by film držel nějak hezky pohormadě. Zkrátka jsem rád, že jsem tento film už viděl a nebudu se na něj muset už nikdy podívat :) 45% ()

JohnMiller

Dve tri silnejšie scény a to je všetko. Pokiaľ to malo byť naturalistické nezaškodilo by použiť trocha komornejšieho minimalizmu a do deja v prírode zapojiť trocha reality. Pretože kto sa brodí v zime v snehu si z hlavy čiapku nikdy nedá dole aby si označil cestu späť... NIKDY !. A takisto nepôjde do divočiny v teniskách a rifliach ale to sú iba detaily za ktoré by sa dalo chytať za slovo. Som chlapec s dediny ktorý vyrastal v náručí prírody a verte mi že zo sáčkom ryže v divočine neprežijete. tak isto nezastrelíte veveričku odstreľovačkou na voľnom priestranstve a žiadny sob sa k vám nepriblíži ani na 20 metrov. Hlásanie proti konzumnému a komerčnému životu ľudí mi prišlo sympatické a ani myšlienka nebola úplne zlá docieliť efekt hercom ktorý vyzerá ako Justin Bieber a prechádza mestom ako bezdomovec, vágus mi teda neprišlo moc podarené. S tejto snímky som necítil žiadnu slobodu skôr beznádej a mizériu mladého chlapca ktorý totálne nerozumie prírode. Chápem že sa snaží a učí sa zo svojich chýb, ale nie... so mnou to ani nepohlo. ani soundtrack nestál za veľa. Ludom ktorý pochádzajú veľkomesta si tieto nedostatky nevšimnú a tak sa ani nečudujem tak veľkému hodnoteniu. Ešte že sa s poslednej chyby hlavný hrdina už nepoučil. Posledný klinec do rakvy zabil koniec keď sa snímka vytasila tým že ide o skutočný príbeh.... ()

runner85

Tento útek od bežného kolobehu života ľudí sa teda vôbec nepodaril. Tiež som rojko ohľadom odpútania sa od materiálneho spôsobu života, ale i to má svoje hranice a tu sa mi to teda moc nezdalo. Navyše dlhé a dosť často prázdne miesta. Každopádne úloha rozprávačky sa mi veľmi páčila a hudba bola tiež skvelá. Navyše ma do istej miery odradili od mojej túžby úteku na Aljašku! :D a ešte jedna vec, mali vo filme Kristen Stewart a dali jej málo priestoru :( ()

Derek

Alex Supertramp a jeho pribeh navratu k prirode ma nechal vacsinou chladnym, teda az na pasaz s vynikajucim Halom Holbrookom. co mi prislo zaujimavejsie bola rezia Seana Penna (jeho Prisaha bola vynikajuca) a tu akoby sa inspiroval v spolocnej praci s Oliverom Stoneom na U-turn. nejde do takeho extremu ako Stone, ale tiez pouziva rozne filtre, split-screen, videoklipove spomalovacky co podla mna ide proti posolstvu filmu... ()

salalala

Pokud se divák k filmu dostane až po přečtení knihy, chybí mu možné překvapení v podobě pointy, na druhou stranu může srovnávat. Sean Penn se bohužel drží nelineárního vyprávění, které v knize obstojí, protože do něj vstupuje autor se svými poznatky, ve filmu pak působí zbytečně zmateně a z hlavní postavy možná dělá ještě trochu víc nesympatickou. Roli vypravěčky tady přebírá hrdinova sestra. I díky ní se divák víc dozvídá o motivaci hlavní postavy, která je ale odhalována postupně a hledat si k ní cestu je trochu složité. Penn má oproti předloze výhodu v tom, že má možnost nádherně nasnímat nekonečnou americkou krajinu, což se mu povedlo, protože kamera je fascinující a skoro každý obraz by mohl jít jako obraz na stěnu nebo jako wallpaper na počítač. Druhou výhodou je obohacení o hudbu Eddieho Veddera, jejíž podání a texty snímek posouvají na zcela jinou úroveň. Obou těchto výhod využívá na maximum a z filmu dělá až meditativní záležitost. V hlavní roli exceluje Emile Hirsch, který je hodně civilní, nicméně výrazný a zastíní úplně všechny snad s výjimkou Hala Holbrooka, který si prostor vedle něj dokáže pohlídat a vytvořit zajímavou postavu. Jen škoda, že Penn neprokázal soudnost u stopáže a notně ji přepálil, protože sto padesát minut je opravdu hodně a zpomalených záběrů v kombinaci s pomalým tempem je v ní přespříliš. Čtenáře pak může mrzet i to, že emocionální vrchol knihy (SPOILER), v němž se rodiče dostanou k autobusu, kde se se synovou smrtí vyrovnají (KONEC SPOILERU), tu není zachycen. Into the Wild je hodně zajímavý film o lidských hodnotách, kterému chybí jen větší sevřenost a vypravěčská celistvost. 70 % ()

Kuzlo

Vôbec som netušil na čo ma kamarátka do kina zavolala. Jediné čo som stihol zistiť bolo % hodnotenia filmu. Keďže bolo vysoké celkom som sa tešil. Je po filme, ja som dorazil domov a...a nemám slov. Postavičky, scenérie, hudba, kamera....to všetko bolo úchvatné. Na myšlienky či posolstvo, ktoré do mňa film nasadil si musím ešte chvíľu počkať, kým sa usadia a dozrejú. S odstupom času sa k filmu určite ešte vrátim. ()

grogodil

Nikdy som tak úplne nechápal mentalitu ľudí typu Chrisa "Supertrampa" a nikdy asi nebudem cítiť pri pohľade z nejakého zdolaného kopca to rozčarovanie nad krásou okolitej prírody, nejakú slobodu a tie ďalšie pocity, ktoré by sa mali asi dostaviť, no toto bol aj pre takého antitrampa ako ja proste príjemný, dva a pol hodinový únik do prírody, ktorý mi nechce vyfučať z hlavy. ()

Vědma

Takže krásná hudba, překrásná příroda, výborný Emile Hirsch. (Podle fotky v knize vybrán opravdu kongeniálně.) Ale. Snad největší pravdu filmu vysloví Vince Vaughn, nejsympatičtější postava filmu. Až tam dojdeš, co tam budeš dělat? Až do očí bijící je, jak sympatické jsou vlastně všechny postavy, se kterými se během své cesty Chris setkává. O to nesmyslnější je jeho pohrdání lidmi a touha po samotě. Idolem Christophera byl Jack London, ale ten by nad ním asi vrtěl hlavou. Postavy Jacka Londona prochází Aljaškou, zažívají dobrodružství a také umírají, ale vždy to má nějaký smysl a účel. To co podnikl Christopher bylo zcela bezúčelné. Kdyby něco takového udělal můj bratr nebo syn, nenáviděla bych jej, sebe, i tu Aljašku, která za nic nemůže. Závěrečné zmoudření přišlo pozdě a nezkušenost a přecenění vlastních sil stálo mladý život a stálo hodně moc bolesti. Toto ovšem není problém filmu. Ten je natočený dobře. ()

Eldrick

Film o hledání smyslu života. Nejsmutnější na tom je konec, kdy si Alex uvědomí, že život stojí za hovno, když ho nemá s kým sdílet. Bohužel si to uvědomil příliš pozdě. Christopher McCandless se podle mě narodil do špatný doby, nebo nebyl zcela duševně v pořádku, protože jeho chování mi přišlo dost infantilní, nato jak to byl chytrý člověk. Pokud si myslel, že tim, co dělá, změní svět, tak se šeredně mýlil, a proto dopadl tak, jak dopadl. Možná pro něj byla smrt vykoupením, protože si uvědomoval, že v tomhle konzumním světě nebude nikdy šťastný, těžko říct. Ani mi ho nebylo tolik líto. Za to, jak dopadl, si mohl vpodstatě sám. Podmanivý film s krásně natočenými scenériemi, ale jeho poselství se mě příliš nedotklo. Bohužel jsem se zcivilizoval. ()

Foma

Úžasný, ano, ano. Řek´bych, že dílo pokračuje v takovej tej sympatickej, duchovní tradici USA, která sahá k transcendentalistům, zejména Emersonovi a Thoreauovi, jde přes Whitmana, a pak se samozřejmě silně projeví s beatnikama a částí hippies, v kruhu kolem Keseyho, atd. Je to hluboký, jak jen může bejt, silný, opravdový, jdoucí až na dřeň, stejně jako šel sám McCandless. V něčem to vzdáleně připomíná Two-lane Blacktop, či jiný road movies ze začátku 70. let, ale už v tom neni tolik rozčarování a beznaděje, naopak krásně to vtáhne do atmosféry na cestě, že by člověk zase nejraději sbalil batoh a někam se s nadějí rozjel. Sean Penn musí mít velice citlivou duši. ()

Aleee89

Film jsem měla v hledáčku dlouho, zhruba od doby, co se o něm začalo mluvit v souvislosti s Oscary. Nějak jsem se k němu ale nedostala. Až teď. A hlavním impulsem, abych se podívala, byla především pozice snímku v imdb top 250. Začnu u hlavního hrdiny. Pro mě takoví dobrodruzi nejsou hrdinové, necítím k lidem, kteří riskují svůj život, nijakou náklonnost. Spíše je vnímám jako ty, co si neváží toho, že se vůbec narodili. Proto jsem si k hlavní postavě cestu nenašla. Také bych film alespoň o půl hodiny zkrátila. Ale tím výčet mých negativních připomínek více méně končí. Vnímám, že je film místy moc lartpourlartistický, jenže mi to až tak nevadilo. Spousta lidí kritizuje přemíru záběrů krajiny a jímavou a snad až prvoplánovou hudbu, jenže mi to rovněž nevadilo. Právě hudbu hodnotím velice pozitivně, když si odmyslím film, je to přesně můj styl. Takže když to vezmu kolem a kolem, dokonalý film to rozhodně není. Není to bomba, ale je to příjemné dílko, kterému ty filozofické kecy a výše zmíněné odpouštím. ()

Dont

Přestože rozhodně nesdílím všechny názory hlavního hrdiny, jeho útěk do divočiny a hledání skutečného naplnění života jsem si hodně užil. Velmi k tomu dopomohly dobře vybrané vedlejší postavy (Kristen Stewart, Vince Vaughn, Hal Holbrook, William Hurt, Catherine Keener), které výrazně oživily jinak mírně jednotvárný děj, a především pak naprosto úžasná hudba, která fantasticky podtrhovala dějovou linii, zejména smutné chvíle byly doprovázeny přiléhavými a krásnými tóny. Režie Seana Penna byla dobrá, kamera vynikající, i když dost těžila z nádherných scenérií. Christopher McCandless se rozhodl žít podle svého a myslím, že mu to za to stálo. ()

Hamaradža

(Ne)ľudsky prekrásna pieseň slobody, ktorá ma zahriala, rozplakala a nechala v nemom úžase. Tá hudba, tie miesta, tie myšlienky, tie pomrkávania do kamery (ktoré by v inom filme pôsobili rušivo ale tu to bol široký úsmev na diváka), tie pocity, skrátka a jasne, Into the Wild presahuje hranice filmu a stáva sa majstrovským dielom a duchovnou očistou. Jedinečné. Dokonalé. ()

Skip

Jeden z těch filmů, u kterých ani nevnímáte jejich dlouhou stopáž. Výborně natočené...až jsem byl překvapený, protože dosud jsem viděl nějaké dva filmy, které režíroval Sean Penn a byla to taková rozvleklá nuda. Nic takového se tentokrát nekonalo. Tenhle útěk do divočiny má opravdu slušné grády. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook