Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

Plastík

Film jsem dokoukal, a jsem nadšený, smutný, veselý i zklamaný. Dojatý.... všechny možné pocity ve mě se derou na povrch. Výborná hudba, skvělý příběh. Více se neodvažuji napsat. Příroda je krásná. A ty lidi byly taky užasný, se kterými se potkal. Měl absolutně čistou mysl a úplně to z něho čišelo, že si ho lity lidi zamilovali. Skvělé dobové prolínačky ve filmu nádherně dokreslovali život Christophera McCandlesse, který jistě podnítí mnoho lidí aspoň k víkendu strávenému jako Supertramp. ()

MarkHoppus

Emile Hirsch je bez jakýchkoliv pochyb jeden z nejtalentovanějších herců, kteří mají to nejlepší ještě před sebou, ale v Into the Wild předvedl výborný výkon. Tenhle film asi někomu nesedne, ale jestli si chcete tenhle film vychutnat naplno zkuste se vcítit do role Chrise a třeba si i představte sebe na jeho místě. Kamera během filmu a během Chrisových cest zábírá nádhernou přírodu Severní Ameriky , která dostane snad i zaryté odpůrce. Chris McCandless sice žil jen do nějakých 25 let, ale jak skutečné události napovídají - zemřel šťastný. ()

Mes-siah

Prvá polovica filmu bola priemerná, no už sa dalo vytušiť aký potenciál sa vňom skýva. To sa v poslednej polhodinke naplno otvorí a už len žasnete nad genialitou hereckých a režiserových schopností. Scená keď sa Chris lúčil s Ronom ma dojala a to tak hlboko ako som bol len 3x pri filme. Takže to pokladám za obrovský úspech. Toto dielo sa jednoynačne zaradilo do mojej TOP 10. Je to taký mini návod ako najsť sam seba. Životný príbeh. ()

Zadri

Je to snad v každém z nás. V každém z nás je kousek tužby najít tu pravou esenci života i pravdy a v tomto filmu prostřednictvím Christophera McCandlesse hledáme život v dobrodružství, v přirozenosti a v plném vnímání světa kolem nás. Díky tomuto filmu se určitě spousta lidí zamyslí nad svým životem, pokusí se žít plněji a intenzivněji, a to je jistě dobře. Každému filmu, který mě přinutí se zamyslet, připomeneme mi dávno zapomenuté pocity, dá mi pocítit pocity nové a nebo umožní pocity známé prožit intenzivněji dávám pět hvězdiček. Tento film se zažral pod kůži a má nárok na pět hvězdiček. K plnému popsání tohoto skutečného příběhu doporučuji k přečtení stejnomenou knihou. ()

Maxmilian

Neskutečné. Pokud máš svůj sen, tak za ním běž. To vše splňuje daný příběh. No a pokud si vezmeme do paměti, že film je dle skutečné události, není co dodat. 148 minut a na konci jsem si říkal: " to už je konec?" Zvládl bych ještě jednou tolik. Lze zde pozorovat pravou americkou svobodu. Takový "malý" výlet přes celou Severní Ameriku. Jak běží film, tak se postupně seznamujeme s hlavní postavou, která je vlastně ve filmu jen jedna. Velký obdiv patří Seanu Pennovi, ne jen za strhujcí režiji, ale také za herecké obsazení. Emile Hirsch odvedl výbornou práci. Lze vidět, jak se s postavou úplně ztotožnil a zžil, jakoby celý život trávil cestou na vysněnou Aljašku. Dlouho jsem neviděl film, kterému bych dal i více než 5* a nějaký čas asi zase neuvidím. Film prostě diváka vtáhne, sám jsem šel sněhem, sam jsme sjižděl řeku, no prostě úžasné. ()

LaValse

Už je to dlouho, co jsem film viděla, a já jsem z něho pořád unešena. To zřejmě svědčí o jeho velkoleposti, měl by to být cíl každého filmu. Zůstat v divákovi dlouho. Zatímco některé z nich mnou jen proletí, Útěk do divočiny je ve mně pořád a neustále. Všechno je v souladu, herci, skvělá hudba, prostředí, příběh a.. musím to vidět znovu. ()

DJ Kritik

Slabé tri hviezdičky. Nejak ma nenadchlo ani posolstvo tohto filmu a ani putovanie na Aljašku. Čakal som od toho asi príliš veľa. Čo ale oceňujem je herecký výkon E. Hirscha. Ale i napriek tomu som to nedostal do seba. Prečo každý, kto ide do divočiny musí jesť len korienky to už mi začína brnkať na nervy. ()

ab.dul

Příběh se mi neskutečně líbil a určitě si zaslouží být mezi mými nejoblíbenějšími. Film mě tak dostal do atmosféry, že po shlédnutí filmu jsem o něm ještě dlouho přemýšlel a převíjel si ho v hlavě a říkal si, proč neudělat to samé?:-) ()

stainboy

Film jsem viděl v kině a při jeho sledování jsem možná nebyl správně naladěný, neboť na mě od začátku působil dost depresivně. Nicméně pointa mi dojem z filmu poněkud "ulehčila" a s odstupem času dávám pět hvězdiček. Je to nářez a hudba Eddieho Veddera je FANTASTICKÁ. Jedinou výtku mám k titulkům, které se snažily přeložit texty písniček tak, aby se to rýmovalo, a místy to vyznělo dost lacině. Vzhledem k tomu, že pod dramaturgií titulků je podepsaná naše špička (Anna Kareninová), mě to zklamalo. 30. 6. 2009: Viděno podruhé. Asi nejsilnější filmový zážitek mého života. :) ()

Mat32

Škoda, že ve filmu chybí obyčejné problémy, které se vyskytnou když nemate v kapse ani floka. Proč to vypadá, že projít Amerikou a stejně tak sjet divokou řeku je tak snadné jako dojet stopem k babičce? Sean Penn diváka prostě nechce unavovat obyčejnými problémy, problémy obyčejného přežití. To v mích očích film značně poškodilo. Takové putování připomíná spíš reklamu na cigarety. Chybí mu syrovost a reálnost. Aby toho nebylo málo tak v druhé pulce je supertramp tak uvědomělí, že se to dá jen těžko snášet. Ale toho si tu všímá kde kdo a tak o tom psát nebudu. Na druhou stranu, pěkná je ta část s autobusem a konec je vyloženě zdařilý. Z průměrnosti to supertrampovi u mě nestačí. ()

Bigfuckman

Velice poutavý příběh mladíka hledající svůj život, své místo, své štestí. Bohužel až ve chvíli kdy už si skoro myslí, že to vše má dojde mu jedna důležitá věc a to že ve dvou se to táhne lépe. Happiness is only real when shared. Jenže to už je trošku pozdě díky tomu že si spletl jedovatou rostlinu s divokou bramborou. Tento film je plný emocí , nastavuje zrcadlo dnešní "civilizované" společnosti. Mě osobně byl zprvu ten děda ten vojenský veterán nesympatický jak přesvědčoval Alexe a dával rady jak žít život. No a nakonec to byl on kdo lezl do kopce. Takže i starý pes se dá novým kouskům naučit, obzvláště po tom co mu Alex řekne o životě. Ve všem jsem se s hlavním hrdinou ztotožnil, tedy skoro. No asi bych neodolal té krásné 16tce nachystané na paradní jízdu v karavanu. :) Je to velice pěkná srdeční záležitost. Hodnotím 86%. ()

Hank

Vydat se na cestu, poznat sebe sama, svět a najít něco....smysl, pocit, důvod...cesta je cíl. Úžasně působové dílo....silný fimový zážitek, který se vryje hluboko svými emocemi a myšlenkami po kůži,...díky Seane za něj. ()

pekas

Dojemný konec měl vyloudit slzy na tváři divákově. Mezi tuto cílovou skupinu spadám poměrně často (já vždycky bulím a žena nic). Ale u tohoto filmu nic. Ani náznak. S hlavním hrdinou jsem se v myšlení rozcházel ale úplně diametrálně. To bude možná ten důvod. Zbytku nemám co vytknout, nádherná příroda, poctivé herecké výkony všech okolo i hlavního hrdiny. Ale na mě to nezafungovalo. ()

alpeew

Tak silný příběh, tak působově filmové zpracovaný mne už dlouho dlouho neoslovil, nebo spíš, zcela mne pohltil a ne a ne pustit, což není vůbec špatné... škoda, že hodocení je jen pětihvězdičkové, dala bych jich mnohem víc! Chris McCandless utekl ze světa jež ho obklopoval - americká (a nejen americká) krása - aby mohl být sám sebou, aby nepokračoval v pokrytecktví svých rodičů, společnosti, která jej (nás) obklopuje. opustil výdobytky civilizace - džungli společnosti 20. století, aby žil v divočině, kde platí naprosto jiné zákony a přestože za to zaplatil, přesto zůstal tím šťastnějším než zbytek světa. Dokázal by to málokdo, přestože jeho příběh je jistě hodně inspirující jeho rozhodnutí nebylo chvilkovourevoltou, tak obvyklou u puberťáků, Chris jakoby byl od jakživa dospělejší než všichni dospělí kolem něj, a především jeho rodiče. (I když jakožto rodič vím, že je jejich pozice taky pěkně těžká, ale vždy existuje východisko). ()

PjotrN

Kdo z nás alespoň jednou za život nechtěl utéct od všeho pryč, ať už kvuli rodině, nešťastné lásce a podobně. Chris McCandless to udělal, a udělal to způsobem, který mě učaroval. ()

vitac.

Úchvatný film, který na mě hluboce zapůsobil. Především po vizuální stránce - fantastické záběry na krajinu, "pokládání" člověka do mozaiky přírody v roli malé části celku (např. už při jedné z prvních scén - zastavení u konce cesty na Aljašce... nádhera). Vedderovo lehké americké country s nostalgickými melodiemi si také určitě občas rád poslechnu a k trampingu se dobře hodí. Líbilo se mi také až skoro dokumentární pojetí některých rozhovorů hlavního hrdiny s postavami, které potkal na své pouti. Líbily se mi Carine (scéna při slavnostní večeři po promoci) a Tracy (scény od její první písničky na kytaru postupně gradující až do druhé vystoupení, společné s Chrisem). Vlaky. Práce na kombajnu (pro kombajny mám slabost...;)). Přiznám se, že dopředu jsem moc netušil o co přesně jde a jak příběh dopadne, takže i to určitě mému zážitku přidalo. Protože závěr mě překvapil. Co se týče jaksi ideové roviny filmu, Chrisovy pocity chápu, ale do mého vlastního pohledu na toto téma film nic moc nového nepřidal, bral jsem ho prostě jako příběh. Stejně tak jako třeba Revolutionary Road nebo American Beauty. Ovšem zaujal mě (a v konečném důsledku vlastně i trpce rozesmál) komentář uživatel[e/ky] Kulmon: "...způsobu života jednoho mladíka, kterého omrzel normální život, spálil..." Spíš mi to přijde naopak - když člověk dospěje a dostane rozum, bývá většinou už v takové situaci, že jeho návrat k normálnímu životu (ke kterému více či méně inklinujeme) je prakticky nemožný nebo chce neuvěřitelně moc odvahy. A výdrže zlomit sobectví okolí, často jeho úplně nejbližších. Kariéra a majetek jsou fajn věci - při hře Monopolů, ale ne ve skutečném životě, kde díky nim už ani neznáme pocit pohlazení větru po tváři a vůni lesa... Nicméně v Chrisově podání to byl opravdu extrém. Nedělám to často, ale dávám pět. 21. 7. 2010 - Při druhém zhlédnutí na mě film působil trošku rozvláčně, ale za hodnocením si stojím. ()

hull

Příběh z potenciálem, ale zpracování bylo trochu sladkobolné. Také mi vadily detaily - typu pálení bankovek (a následné jejich vydělávání), setkání s medvědem a hlavně přirovnávání hlavního hrdiny k Ježíšovi již vyloženě zavánělo. Celkový dojem z filmu zůstává dobrý. Při sledování jsem si občas zavzpomínal na slavný román J. Kerouaca Na cestě. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook