Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

IEO10

Ke zhodnocení tohoto díla nemám slov ,po skončení projekce sem zůstal v kamenné poloze a nevěřícně sledoval titulky.Strhující pravdivý přiběh o neskutečné bytosti,která neodhadla sílu a nevyzpitatelnost přírody...100% ()

Doomer

Zdlouhave a chvilema nudne, diky tomu ze je dej vypraven na preskacku je to casto navic zmatene, jinak je to o osudu snilka (humanitne vzdelaneho) ktery si mysli ze na Aljasce bez lidi mu bude lepe - pak zjisti ze to zase takova sranda neni a to ze se z Aljasky uz nevrati nemuze nikoho prekvapit kdyz si na aljasku bral knizky na poznavani rostlin k jidlu - kdyby se alespon chystal jinak nez ze mluvil s hipikama a nekde se flakal tak se mu to mohlo podarit (nebo by se mohl mininalne vratit). Na druhou stranu film ma svoje kouzlo a jsem rad ze sem to videl - 2* ()

JonasJonas

Jsem fascinován. Takové přesvědčení o svém životě má jen málokdo z nás. Splněná touha po svobodě, po splynutí s přírodou si však může vybrat i tu nějkrutší daň. Tento film má pro mě obrovské poslání. Žij život tak, abys umřel šťastný. I když v tomto případě hlavní hrdina na sklonku svého života narazí na další velmi překvapivé zjištění. ()

Neuge

Je to divné. Dát plný počet, i když člověku na tom filmu něco vyloženě vadí. Miluju přírodu, mám rád dobrodružné filmy a vyprávení dojemných osudů neobyčejných lidí. Zajisté, že hlavní hrdina byl neobyčejný chlapík. Jisteže díky jeho činům a postojům s ním každý sympatizuje a přiroste mu k srdci. U mě tomu nebylo jinak, jenže přirostla mi k srdci i většina vedlejších postav...tudíž, vzhledem k jeho konci a tomu, co všechno po sobě zanechal. Ho bohužel musím nazvat kreténem...a další dvě a půl hodiny mu už neobětuju asi nikdy. ()

aa12

Sean Penn je záruka kvality a s tímto fantastickým námětem z toho vznikl fantastický film. Největší doménou tohoto filmu je určitě velice silný příběh, který vás vtáhne do děje a vy najednou začnete chápat chování Chrise McCandlesse, který chtěl žít svobodně a dosahovat svých vysněných cílů. Ale hlavně mě dostal strašně silný konec, který se mi vryl do paměti. Podobně silné konce mám nejradši a myslím si že film bez pořádnýho konce je jako Sahara bez Afriky ()

vojtik

Alexander Supertramp. Štěstí je skutečné, jen když ho s někým sdílíme. Křehkost křišťálu není jeho slabostí, ale krásou. Raději než lásku, peníze, víru, slávu... dejte mi pravdu. Pokud v životě chcete něčeho dosáhnout, tak se musíte postavit a vzít si to. Aljaška, Aljaška, Aljaška. Chrisi v mém srdci budeš žít už do konce mého života. A pro všechny tuláky jako jsem já - je tady píseň, kterou posílam Chrisovi do nebe. S lehkýma nohama, lehký je sen... ()

lumi3r3

Často sa vedú múdre reči proti materializmu a konzumnému životu. Od slov k skutkom je však ďaleko. Chrisova mierumilovná revolta mu priniesla odmenu splneného sna a divákovi oku lahodiace scény Aljašky. Tvrdá realita, kontrastujúca s dokonalou prírodou, snímke našťastie napriek tomu nechýba. ()

Judy24

Na první pohled se mi zdálo, že se v tom filmu vlastně nic moc neděje, ale pak mi došlo, že se tam toho naopak děje strašne moc. Ale je to všechno schované, pečlivě ukryté a zabalené v emocích, které postupně vypouští naprosto magický Emile Hirsch a pomáhá mu okolní scenerie. Film, který je zároveň prázdný a plný, tak jako byl její hlavní hrdina. Sean Penn si s filmem nesnažil hrát tak, aby zničil půvab celého příběhu (osudu) a udělal to přesně tak, jak měl. Měla jsem pocit, že se v těch emocích a Aljašce utopím (slastí). Úžasné. ()

odvedle

k filmu je už toľko komentárov, že už snáď bolo povedané úplne všetko, tak len myšlienku (jednu z mnoha, ktoré diváka nútia zamyslieť sa): "Ak v živote niečo chceš, siahni a zober si to!" no keby to tak fungovalo :) ... film ma dostal, jeho spracovanie, obrazy, lyrika, všetko výborné, i keď osobne nesúhlasím s izoláciou, veď aj život v civilizačnom prúde môže byť veľmi príjemný a pekný. ()

movemat

Myšlienka filmu bola výborná, zvlášť keď hovoríme o filme podľa skutočnej udalosti. Herecké výkony taktiež. Občasný humor vo filmoch milujem a aj tu mi veľmi lahodil. Jediná negatívna vec, ktorú však nemôžem nazvať detailom, lebo mi pokazila celkový dojem z filmu sú tie časové presuny z "čarovného autobusu" do minulosti a späť. Ja by som rozhodne volil klasickú cestu t.j. jednoduchý a plynulý dej filmu. Takto mi totiž ten záver vôbec nepripadal až tak dojímavý, čo by však za normálneho priebehu filmu bolo zrejme inak. ()

marvod

Nepřišla vám po tomto filmu myšlenka, od všeho uniknout a toulat se, mnohem více přitažlivá? Mě určitě. :-) ()

jancidobso

Okrem dobrého filmu super záberov, zaujímavej myšlienky, ktorá je aj pravdivá (veľa ľudí uteká do divočiny) je tu vynikajúca hudba. ()

odbornicka

Veľké očakávanie = veľké sklamanie. Rozmaznaný „pubertiak“ je nahnevaný na celý svet. Rieši to tým, že ubližuje svojej rodine, ktorá ho má rada. Nič svojím činom nevyriešil, nikomu na svojej ceste výrazne nepomohol, neovplyvnil nikoho myslenie. Jeho cesta bola úplne bezvýznamná, a tak aj na ňu doplatil. ()

UncleSam

Zajímavý příběh neméně zajímavého hlavní hrdiny. Skvělí herci a krásná příroda jako doplněk. Velmi povedený film podle skvělé knižní předlohy, kterou doufám, alespoň někdo četl. ()

Ronee

Chlapec musel dva roky utekať z domu, aby zistil, že šťastie je šťastím, len keď ho máme s kým zdieľať. A to si predtým myslel, že šťastie nepramení len z medziľudských vzťahov. Súhlasím a keď sa naštvem, aj ja utečiem do lesa, ale nikdy nie na tak dlho. ()

Beaten

Rád si vyslechnu radu, jak si tento film alespoň na nějaký čas odstranit z mysli. Shlédnut před dávnou dobou, ale střípky z této dokonalosti jsou ve mně zaryty hluboko .... a na nějakou pomíjivou chvíli bych rád byl oním utečencem a vnímal tu krásu stejně jako on. ()

VvV14

Vážně jsem dojat. K filmu nemám nejmenší výhrady. Skládám poklonu všem, kteří se podíleli. Zejména musím vychválit skvělý herecký výkon Emilea Hirsche. Ten mě do shlédnutí tohoto filmu příliš neuchvacoval. Co se týče příběhu, mám opravdu rád filmy podle skutečných událostí a můžu směle říci, že toto je nejlepší, který jsem kdy ve svém životě viděl. Nejde o děj samotný, jde o tu myšlenku kterou on proměnil v činy. Snad každého jednou v životě napadlo něco podobného. Jen se sbalit a prostě odejít. ()

Shredder

Zaciatok na mna zapososobil dost negativne, hovorim si, super, dalsi mlady premudrely asocial, ktory bude kazdeho poucovat. Ako sa vsak pribeh rozvija a rozpriada nitky tajomstiev, vsetko postupne dostava zmysel. Clovek si okrem nadhernych kamerovych zaberov prirody, doprevadzanych prijemnou hudbou, moze vychutnavat aj poeticky pribeh cloveka, ktory sa vydal na cestu za svojim snom, pri ktorej nielen vyliecil svoju vnutornu bolest, ale aj prisiel k dolezitemu poznaniu. Skoda, ze zatial co cely film je nabity pozitivnou energiou zaver je smutny a zavladne defetizmus, pricom to vsak Penn aj tak dokazal nadherne ukoncit. O filme som si nic dopredu nezistoval, takze ked som po skonceni zistil, ze je natoceny podla skutocnej udalosti, iba to moje emocie posilnilo. Jeden z najlepsich filmovych zazitkov v poslednej dobe. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook