V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). Shazam s dokonalým tělem s vyrýsovanými svaly si však uchovává duši dítěte a v dospělé verzi se pouští do všeho, co by dělal každý teenager, kdyby byl obdařen superschopnostmi: užíval si je! Umí létat? Má rentgenové vidění? Dokáže rukama vrhat blesky? Dokáže se vyhnout zkoušce ze sociologie? Shazam se vydává otestovat hranice svých schopností s radostnou bezstarostností dítěte. Ale své schopnosti bude muset zvládnout rychle, aby mohl bojovat se smrtícími silami zla ovládanými Dr. Thaddeusem Sivanou (Mark Strong). (Vertical Entertainment)

Diskuze

Sigebert

Sigebert (hodnocení, recenze)

Ratemus

Všude takovej hype a pak, no tohle. Ironie, že ten tzv. pomalej rozjezd, jak se uvádí u kritiků, se mi z toho asi líbil nejvíce. 3* asi no :D

Lares4

Adam je skvělej ale bojím se bum bác souboje, prostě tohle se mi nelíbí takové to jak mu dá pěstovat a on leží brutálně rychle skrze baráky stovky metrů a takhle pořád dokola...třeba u MoS to bylo relativně pěkné ale u Shazama je to fakt hrozný... celkově i to létání tam, hlavně Sivany je na špatné úrovni...ale to je můj pohled na věc.. jak říkám, u Cpt Marvel to létání vypadalo skutečně

Ratemus

Tak to budu jedině rád. A rád bych viděl kvalitní souboj mezi nimi. Ale je dobré že bude mít Black Adam solo film je to zajímavá postava která by se neměla odbit v dvaceti minutách

na příspěvěk reagoval Ratemus, Ratemus

Lares4

Black Adam se má natáčet v březnu 2020 prý..takže určitě bude před dvojkou, která jistě také vznikne

Yoshitsune

Tak mně se taky líbily trailery i když ne tolik ale líbily...jontonja se taky na pár filmů těšil a pak jsem byl zklamanej...to tak je, snad to nebude případ Hellboye

Ratemus

Souhlasím teď je důležité jak si povede Shazam finančně a jestli to povede ke dvojce. I když nejdříve bych rád viděl sólo Black Adama nebo mu dát ve dvojce Shazama dostatek prostoru.

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Lares4

tak mně se Shazam líbil už od začátku, takže snad to nedopadne špatně. Už sem zažil (Alita) kdy sem se na film těšil, hltal všechno a byl prostě natěšený a pak sem z toho byl zklamaný, smutný a štvalo mně to.

Yoshitsune

Pojďme se věnovat Shazamovi, na téma Ligy se mi fakt nechce vést diskuze, ještě přijde ten schizofrenik a půjde to zase do prdele

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

nebo vůbec mohli vynechat chlupatého Supermana a víc se soustředit na ostatní postavy, a udělat i nějaké to halo okolo tancující hlíny. Ono celkově se na JL by dalo hodně změnit a by to nebylo, jako když vám někdo strká žhavý pohrabáč, do místa, do kterého by se určitě neměl strkat.

Ratemus

No ne tak samozřejmě by to muselo být upraveno digitálně takže by to nevypadalo jak Superman po plastice když ho digitálně vymazali ale myslím že digitálně upravený plnovous by nebyl tak hnusný.

Ratemus

Měli spíš udělat plnovous jak to mělo být původně a klidně Superman v černém a nemusel by se pak řešit digi Superman. Alespoň tak to vidím já ale to už je jedno.

Lares4

No uvidíš, podle mě to úspěšné bude protože děti z toho budou hotoví a rodiny se poženou, u dospělých už záleží na přístupu a jak jim sedne humor protože podle mě když ti nesedne humor, tak celý film jde do kopru potom a to je můj případ

Ratemus

Já bych hlavně nerad aby to byl propadák myslím po stránce kritiků, protože po finanční stránce to má jednodušší díky malým nákladům. Jen se bojím aby zase DC a Warneři neprehodnotilo plány a nevymysleli zase blbosti.

Lares4

Tak hlavně cpt Marvel neukázala vše už v traileru, vlastně z humorné části a Furyho vůbec nic a to vše tě překvapí ve filmu přímo...navíc v Cpt Marvel není humor vyloženě puberťácký protože to není cilovka, nejsou tam žádné CGI příšery, létání působí skutečně jako létání, finále není úmorně zdlouhavé, jsem navíc přesvědčen že humor mě bude bavit i napodruhé...fakt s tím nemá nic společného značka. Jako cpt Marvel není žádná pecka ale já se i toho bavil a Fury to táhnul a mělo to zajímavý příběh.. Shazam hraje hlavně na humor, který mi nesedl...jinak příběh k tomu všemu je naprosto klasický plný klišé, což vůbec nevadí protože to má kde co ale když k tomu všemu nefunguje humor, je to prostě špatná kombinace..no a ten Cavill, to bych blil...to není spojler, fakt nic nečekej

na příspěvěk reagoval tomas.malo

Ratemus

Ok díky za názor....já byl jen překvapen, že si Captain Marvel hodnotil lépe jak Shazama. Mě se sice Captain Marvel docela líbil ale zas, že by to bylo tak dobrý jak to někteří vychvalujou to bych neřekl. Spíš takový průměr. Deadpool se mi líbila teda více jednička. Na toho Shazama se fakt těším. Tak uvidím. Každopádně zítra budu vědět.

Lares4

To zase ne, tady je plno vyloženě pubertálního humoru který čekáš např od Spidermana... Deadpool byl spíš plný hlášek..ale v obojím se snažili o tvoření humoru který mě nebavil...potom ty efekty byly fakt hrozné, snad všechny scény kde Sivana létá a bojuje se Shazamem vypadají divně, Sedm hříchů vypadá hůře než Gremlims, čekal bych že je bude hrát všechny jeden herec který bude vypadat jinak pro každý individuální hřích ale oni vypadají hůře než Doomsday, Pixelwolf a incubus, většina humoru byla v traileru, scény s Billim jsou nudné, Shazam se chová zcela jinak než charakter billiho, konečný souboj v Parku je úmorně dlouhý a Hříchy zapomínají že mají schopnosti... obrovské zklamání...ale věřím že se to líbí, já prostě nejsem cilovka stejně jako dp 2...

na příspěvěk reagoval Lares4

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (více)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (více)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (více)