Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (Cinemart)

Mistickzz

Neviem, na tento film som sa dosť tešil a nebolo to zlé, to ani náhodou, Matthew McConaughey sa postupne ale isto zbavuje nálepky romantického herca a strieda jednú skvelú rolu za druhou a comeback Jareda Leta je tiež príjemným prekvapením, ale čo mi na filme asi najviac vadilo bola jeho dlžka, ktorá nebola rovnomerne vyplnená a všetky tie podivné charaktery mi až kazili chuť do jedla. Keby môžem dať 3 a pol hviezdičky tak určite dám. ()

Seti

Letošní oscarová sezóna se nese ve znamení civilně střízlivého přístupu k závažným tématům. Na rozdíl od Twelve Years a Slave mě ale tento přístup oslovil v Dallas Buyers Club daleko více. Největší zásluhu na tom má bezpochyby Matthew McConaughey, který hlavnímu hrdinovi vtiskl takové charisma, že přestože si jeho Rona Woodroofa zřejmě spousta diváků za celou dobu neoblíbí, tak mu budou muset na konci fandit. Na počátku své cesty je Ron jen texaský vidlák, nezmar a homofob, který si od jedné sfetované štětky přinese nechtěný dárek a pod tíhou situace je nucen svůj životní přístup radikálně změnit. Značnou zásluhu na této proměně má krom závažné diagnózy také jeho obchodní partner a transexuál Rayon, v jehož roli exceluje nepoznatelný Jared Leto. Společně rozjedou "neschválený" podnik, který je poslední nadějí pro HIV pozitivní, a zároveň se stává bojem proti byrokracii a předsudkům. Na Dallas Buyers Club je opět sympatické, že Ronova proměna probíhá zcela bez zbytečných patetických nánosů a nezvrhne se v žádnou ubulenou limonádu. Tvůrci se jakoby drží v mantinelech Ronovy osobnosti, který se, řečeno jeho slovy, nikdy nestal žádnou charitou, a proto se křehkost života, za nějž celou dobu bojuje, objeví jen v několika emocionálně silných momentech. Možná bude tímto přístupem někdo zklamán, ovšem Dallas Buers Club není Philadelphia, a právě o to opravdověji působí. V neposlední řadě je třeba vyzdvihnout herecké výkony, jelikož se jedná o herecký koncert obou hlavních představitelů a mám velké dilema, zda přeji plešouna za hlavní roli více Matthewovi a nebo Leonardovi. Jared je podle mě jasná volba. ()

DavidS.

Boj o život s AIDS, dobou a úřady, který není slzopudný, ale má feeling poctivé krimi nebo gangsterky...Ono by bylo stejně nemožné naplno soucítít s jižanskou rodeovou homofobní troskou, která přebíjí všechny rednecky, co kdy McConaughey ztvárnil...Ale odmyslíme-li si fyzické metamorfózy, vůli k životu a make-up Leta, zbývá přepálená stopáž motající se v kruhu bez výraznějších dramatických momentů...70% ()

charlie_ando

Sex a drogy zničili Ronu Woodroofovi život a my máme možnost na plátně sledovat jeho přerod z nesnášenlivého a arogantního jezdce rodea v odhodlaného bojovníka nejen se smrtelnou nemocí, ale i s mocnou FDA. Režisér Jean-Marc Vallée nám servíruje komorní a působivé drama, které je v některých scénách mrazivě dokonalé a v jiných dojemně tklivé. Díky kvalitnímu scénáři od dvojice Craig Borten a Melisa Wallack tu máme v každém filmovém okénku poctivou minimalistickou filmařinu. Většinu pozornosti na sebe strhává představitel hlavního hrdiny Matthew McConaughey svým mistrovským hereckým výkonem, ale i Jared Leto předvádí přesvědčivé herectví a hlavně smekám před oběma za to, co do svých rolí dali za maximální úsilí. Ve vedlejších rolích nešlo přehlédnout Jennifer Garner jako doktorku Eve a hodného policistu Tuckera v podání Steva Zahna. Působivý film o boji se zákeřnou nemocí a předsudky, který ve mě zanechal hlubokou stopu a spoustu emoci. ()

sQelle

O můj bože! Pro mě je teda nejvíc obdivuhodné to hubnutí (hlavně u Jareda). Když si vzpomenu jak vypadal v Zavraždění Johna Lennona a tady. To nemůže být stejný člověk! Člověk v nejhorším zjistí, že i, s prominutím, buzny jsou lidi a že to zrovna nemají jednoduché. Tahle nemoc je hrozná a je potřeba s ní bojovat a ne se jí snažit utajit a léčit jí i přes to že to nepomáhá. Jarede? Matthew? Díky! ()

Chmur

Film samotný považuji za průměr. Nenudil, ale také nijak neoslovil či nevyvolal nadšení. Z průměru ho v mých očích vytáhl neuvěřitelný Matthew McConaughey. Protože nechat své tělo dojít do takového stavu, budí obdiv a respekt. Při pohledu na něj mi bylo nedobře, ale v tomhle případě se jedná o kompliment. ()

korndaddy

Tenhle film není tak ani o nemoci. Je to především o rozhodnutí žít a udělat pro to cokoliv. Matthew předvádí životní výkon a Jared nezaostává, nicméně mi v tom něco chybělo, ale nedokážu přesně říct co. Letos je to každopádně rok McConaugheyovo. ()

DonQ

No celkem nechutný. Především první půlhodina. Každopádně hvězda navíc za to, že někdo dokázal mé ženě znechutit dva její sex-idoly jediným filmem ! :) ()

velkyvezir

McConaughey a Leto jsou v tomto filmu bezkonkurenční. Pátou hvězdu nedávám za nedovážený konec, přišel mi velmi unáhlený bez katarze. ()

noby

Oceňuji střízlivý přístup k příběhu, který si nechce na nic hrát, a vůbec realisticky mířenou filmovou řeč. I když to už udělali všichni, musím vyzdvihnout herecký výkon v obou hlavních rolích podnikavých nakažených - zejména Matthew McConaughey je fenomenální. Přesto, i když o málo, celkový dojem na čtyřku nedosáhl. ()

Hanys_

Ron a jeho boj s větrnými mlýny (FDA). Hodně silný příběh a hlavně herecký koncert dua McConaughey & Leto. Tento rok jsou ty herecké nominace fakt našlapané. 8/10 ()

malinaT

Postava Rona Woodroofa je skvěle napsaná a McConaughey ji zahrál parádně - myslím, že je to jeho životní role, která by na sošku mohla dosáhnout. Zpočátku jsem se i bála dvouhodinové stopáže, ale překvapivě film odsýpá ve velmi slušném tempu bez nudných průtahů. Tento žánr s tímto tématem se podle mě nedá natočit lépe. A Jared Leto by byl docela pěkná ženská s hezkýma nohama... ()

farfalla

Poslední dobou, když vidím poznámku - podle skutečnosti - nečekám nic světoborného. Ale protože jsem si letos dala závazek shlédnout všechny filmy navrženy na Oscara jako "nejlepší film", podívala jsem se i na "Klub poslední naděje". A tento film mě mile překvapoval od první scény. Matthewa McConaugheye jsem viděla dávno v pár filmech a jeho jméno jsem pak přecházela jako nezajímavé. Na první pohled nemocný muž, který dělá a říká to, co si myslí on, že je správné. Macho, který peníze útrácí za prostitutky a drogy. Jde si po té své nasupené linii až do chvíle, kdy se dozví, že je HIV pozitivní. Je zajímavé vidět, jak v těch začátcích, kdy informace o této nemoci nebyly tak rozšířené, reagoval nemocný a lidé v jeho okolí na takovou zprávu. Byla to urážka, výsměch, nálepka, pochybnosti o charakteru toho člověka? Zmatek v hlavě a žádné informace. A žádná efektivní pomoc. Maximálně tak pohovor s psychologem. Úžasný a zárověň hrozný je pohled na Ronovo vyzáblé tělo bez tuku a svalů, jak se snaží udržet při životě, jak se svíjí, aby mu pak hlava zavelela, a on se oblékne a odejde. Pokornější člověk by to už asi nedokázal, ale Ronova životní spupnost - ale já to takhle nechci - brala energii z hněvu. Jde jako robot, dostane se do nemocnice, nelegálně k lékům, do Mexika. Vždy zavrě na chvíli oči, načerpá trochu sil, uleví se mu a znovu. A když už si zařídí svůj život, přijdou druzí, kteří ho žádají o pomoc. Pomůže, ale jeho machovství si musí zdůvodnit, proč je to dobré i pro něho. Jared Leto, další vyzáblina. Hodný k druhým, neúprosný k sobě. Matthew a Jared jako trosky, ztratili svůj herecký půvab, přestali být sami sebou a stali se postavami v příběhu. Víte, že to nedopadne dobře, ale díváte se na ten boj s vlastní povahou, s lidmi kolem, se společností, se státem. Někdo to vzdá dřív, někdo vydrží déle. ()

Tessie

Jak ten lišák dokázal zhubnout za krátkou dobu na 60kg je mi záhadou. Ovšem nebýt toho totálně vyčerpaného a nemocného vzhledu, spousta lidí by to nebrala vážně. Tohle drama, malinko podobné tomu z Philadelphie, je vážně ale trefa do černého. Nejen s farmaceutickými hnusy a businessem, ale celkově i přístupu lidí ve špitálech. Možná v tom vidím až moc, mě tento příběh dostal, no.. ()

kukuuuc10

Matthew to celou dobu táhne. Každým dalším jeho kouskem je mi víc a víc sympatický. Je to také důvod, proč jsem přepisoval oblíbené herce. Začátek mě hnedka chytl, ale budu se na něj muset podívat znovu a udělat si v něm jasno. Ve finále působí dobrosrdečně a pravdivě! Jsem rád, že mě seznámil s takovou událostí. **** ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm