Pravěk útočí

• Velká Británie Primeval (více)
Velká Británie / Německo / Francie, (2007–2011), 27 h 10 min (Minutáž: 42–48 min)

Douglas Henshall, Lucy Brown, Andrew Lee Potts, Hannah Spearritt, Juliet Aubrey, James Murray, Ben Miller, Mark Wakeling, Laila Rouass, Jake Curran (více)

Osm let uplynulo od tajemného zmizení manželky profesora Nicka Cuttera. Helen Cutter měla provádět výzkum v lesích, který se týkal neznámého obrovského zvířete. Po 8 letech se její manžel dostává na stejné místo za stejným účelem, ale nečekaně objeví kromě obrovského dinosaura také zvláštní anomálie. Ta dovoluje procházet mezi dvěma obdobími v historii země. Mezi přítomností a velmi vzdálenou minulostí, obdobím Křídy. Po tomto obrovském objevu je profesor Cutter a jeho výzkumný tým nucen stát se tajným vyšetřovacím týmem vytvořeným Ministerstvem vnitra. Postupně začnou odkrývat tajemství existence a hlavně vzniku anomálií, které se začnou objevovat velmi často a na velmi zvláštních místech. K tomu všemu se ještě profesoru Cutterovi začíná zjevovat jeho pravděpodobně mrtvá manželka Helen... (Djkoma)

Reckon

První dvě série opravdu super a skoro i na 5 hvězdiček, ale ta třetí hodně pokulhává, hlavně kvůli tomu, že se zbavují hlavních hrdinů. Aspoň že Ben Miller zůstal, bez něho si to jde těžko představit. Podtrženo shrnuto není to úplně dokonalý seriál, hlavně efekty vypadají docela trapně, ale je to jediný nekomediální seriál, který mě pohltil, protože já rád prehistorické potvůrky. (7/10) ()

pavlikv

Tenhle seriál sem si oblíbil hned po prvním díle. 1.SÉRIE:Vydařený start seriálu které má v sobě hodně potenciálu. 85% 2.SÉRIE:Pokračování které se vydařilo a drží se na stejné úrovni jako první Série. 75% 3.SÉRIE:Velký spád dolů od této série sem čekal mnohem více.55% 4.SÉRIE:Po třetí sérii návrat k lepšímu.65% ()

Urukhaj98

S01-S05: Pro milovníky prehistorie je tohle povinnost! Aby si to však člověk užil, musí přistoupit na pravidla hry. Je to totiž hrozně cheesy, a to především v úvodních epizodách, nicméně seriál neustále šlape na plyn, výběr pravěkých potvor je rozmanitý (CGI se postupně zlepšuje) a krásně se tu pracuje se vývojem jednotlivých postav. Body count je celkem vysoký, což se dá čekat od seriálu o "příšerách". Navíc se v průběhu děje ukazuje, že nejen komparz, ale ani žádná z hlavních postav si nemůže být jistá svým přežitím. Kolem a kolem se jedná, navzdory prvotním dojmům, o minimálně výbornou sci-fi jednohubku, která toho ale nakonec nabízí mnohem víc, než se na první pohled zdá. PS: James Lester je motherf*cking badass. 8/10 ()

Zevon

Skvělé německo, hehe, nevím, jak tuto směs, kde je všechno, po čem duše televizního konzumenta baží, nazvat jednou větou, nejspíše by se hodilo "pohodová jurská sága" :-). dostal mě hlavně ten nápad, nacpat masožravým ještěrům do tlamy ty šavlozubé tesáky, co ti lidi fakt nevymyslí :-))). Ať se na mne nikdo nezlobí, ale hodnocení čtyři a pět mám pro naprosto jinou produkci... ()

Hapretor odpad!

Poslední dobou je stále míň dobrých filmů, na které bych měl chuť se podívat, takže nezbývalo než sem tam shlédnout nějaký seriál. "Pravěk útočí" mě zaujal podle názvu. Jako malý kluk jsem dinosaury zbožňoval. Tento seriál jsem si představoval tak, že nějakou náhodou se skupina lidí přenese do doby dávno minulé a budou společně bojovat o přežití. A uvidím obstojnou přehlídku (odpovídající době) tehdejších tvorů. Ne, že nějakou debilní bránou v čase budou pravidelně vylézat všelijaké stupidní potvory a hlavní postavy, které mi přišly dost jeté, se s tím vždy nějak vypořádají. Hrůza. Tohle má společné s pravěkem asi jako Ďábel s Bohem. ()

• Ve 4. epizodě 3. řady se objevuje v hostující roli světoznámí zoolog a dobrodruh Nigel Marven, který uvádí i řadu dokumentů o pravěku a cestování časem, jako například Putování s dinosaury (od r. 2003), Chased by Sea Monsters a Prehistorický park (od r. 2006), za kterými stojí stejná televizní stanice i stejný producent a režisér Tim Haines. V prvních třech řadách lze pak zpozorovat podobnost zvířat se zvířaty ve zmíněných dokumentech. (Pod)
  • Scény z období pozdního permu, do něhož se otevře anomálie v epizodách Leapin' Lizards (2007) a Future Foe (2007), se natáčely na Kanárských ostrovech. Zdejší porosty borovice kanárské rostoucí na vulkanickém substrátu se podle mnohých studií skutečně podobají ekosystémům z tohoto období mladších prvohor, jelikož tehdy probíhala na severní polokouli rozsáhlá sopečná činnost a navíc se i poprvé celosvětově rozšířily jehličnany. (Marasuchus17)
  • Čtvrté sérii předcházelo pět miniepizod, které byly zveřejněny na internetu. (jh666)