Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

Silence

Wall-E je úžasný. Geniálně natočený, originální a zábavný. Proč se ale musel tak neskutečně rychle vypařit z mé hlavy? Možná za to může zrychlený a a trošku mdlý závěr, který neumožní, převalovat si dlouho v myšlenkách dojmovou dochuť, může za to určitě, alespoň v mém případě, absence těch krásných prvoplánových dojímacích scén, kterými mě Pixar vždycky dostane. Na druhou stranu je Wall-E film, kterým Pixar opět nic nezkazil. Ani obávaná zelená agitka, před kterou tu tolik lidí naléhavě varuje, se nedostaví. Naopak. Místo polemizování o vlivu člověka na globální oteplováním, postavili scénáristé zápletku a pointu chytře a vtipně na dvou faktech, které snad nikdo nezpochybňuje... Jak často vynášíte odpadky? A zadýcháváte se u toho? 8/10 ()

Beast

Milé, krásné a silné. Není to již bláznivá komedie pro děti, ale silný film. Podle mého názoru je to naopak nejlepší film Pixaru, který mě opravdu dojal. ()

BigDeal

Budúcnosť, kde sa po Zemi, ktorá je celá pokrytá odpadom (ekologické výkričníky mi nevadili ani trochu) preháňa hrdzavý robot popiskujúci si piesne z muzikálu Hello Dolly a snaží sa zaujať iného robota (či radšej robotice) je taká zvláštna, až nebudete chcieť veriť, že ide o detský animák. Uveríte, keď sa na scénu dostane spomínaný robot Wall-e, rozhodne ten najsympatickejší a najroztomilejší robot vo filmovej histórii. Jeho zážitky na Zemi sú vtipné i dojemné zároveň, nikdy ale nie násilne dojemné. Aj keď sa dostane medzi ľudí je stále sa na čo pozerať a nechýbajú ani pamätné scény ako lietanie pomocou hasiaceho prístroja. Lenže po dopozeraní som mal zmiešané pocity. Na jednej strane som chcel dať v momente plné hodnotenie, keď som si spomenul na Wall-eho ako tancuje na Hello Dolly, no potom som sa chcel posunúť ďalej a zistil som, že druhá polovica trochu zíva prázdnotou. Stále je to výborné, ale akoby sem a tam behajúce roboty zakrývali, že príbeh je slabší. Preto dávam zatiaľ 4*, uvidíme, či sa to zmení po druhom pozretí. ()

bouncer

Pixar prostě umí. V dnešní záplavě podprůměrných 3D animáků přichází s milým filmem, který potěší příběhem i krásnou animací. ()

murakamigirl

Na úvod nevyhnutná otázka: čo môže vyjsť z hlavy scenáristu a režiséra Hľadá sa Nemo? Iste už máte vlastnú odpoveď, ja odpovedám: všetko, len nie zlý nápad..... Jedna z najúžasnejších vecí na Pixare je to, že produkuje animáky, pri ktorých sledovaní si veľmi často neuvedomujete, že pozeráte animák a ešte častejšie totálne zabúdate, že vôbec niečo pozeráte. To, ako dokážu od prvých minút ovládnuť svojho diváka a preniesť ho do fantastických sfér, čo sa rozpínajú pred jeho očami..... it`s a kind of magic.......... Odpad, zodpovednosť a láska..... O tom pojednáva najnovšia pixarovka. Kulisami nevídaného príbehu sa stala vyľudnená Zem, na ktorej ako kedysi huby po daždi vyrastajú mrakodrapy z odpadkov (na margo- pekne desivá futuristická vízia). Zdraviu škodlivý a rozpínajúci sa odpad vytlačil civilizáciu do vesmíru..... Ústrednými postavami sú dva roboty (Wall-E, Eve) vyjadrujúce sa pípaním, hovorí sa tu menej. Pixar vie (majstrovsky) poľudštiť stolné lampy, a tak snáď nikto nepochyboval, ako nám naservírujú dušu pípajúcich robotov. Nikto by však ani netušil, že roboty môžu byť také empatické stvorenia a že na nich možno zobraziť toľko emócií a s takou ľudskou prirodzenosťou. Tendenciu k vyvaľovaniu očí okúsite ešte väčšmi pri Eve, pretože u nej mohli tvorcovia pracovať iba s výrečnosťou očí. (Vám sa to zdá ako prekážka?) ....."Príliš roztomilý a mravokárny....." (imf) Ide teda len o subjektívny dojem, ale nesúhlasím. Podľa mňa bol roztomilý i príbeh Ratatouille, vyčítal to tomu niekto??? Remy rozhodne nebol menej roztomilá postava ako Wall-E (podobne ako celý príbeh krysieho kuchára a tento príbeh). Tu máme akurát navyše robotskú lásku, ale nič sa nepresladilo, vzťah Wall-E a Eve sa vyvíja pozvoľna a ich prehlbujúca sa náklonnosť je stvárnená veselo a veľmi sympaticky. S "mravokárnosťou" je tiež všetko v poriadku. Wall-E totiž nenapomína, nekára, skôr by som povedala, že upozorňuje. A ďalej- ponecháva priestor na zamyslenie a nevnucuje žiadne poučenia, doslova moralizovanie ja necítim..... Je to citlivý príbeh s úžasnou zápletkou a vlastne s božským celým scenárom (môj obdiv: A. Stanton, J. Reardon, P. Docter), s dvomi krásne napísanými charaktermi, akurátnou stopážou a dôvtipne zvolenou hudbou. Navyše zábavný- štedrý najmä na situačné fórky. Ako tu tak sedím a uvažujem, vidím, že nevidím žiadnu slabinu v Stantonovom filme. Mám akurát feeling, že nejde o číru dokonalosť ako v prípade Hľadá sa Nemo. Možno to bude záverom, namiesto prostého a veselého pohľadu na budúcnosť (poľnohospodárske a pizza rastliny:)) by som ocenila o niečo vyčerpávajúcejšiu variantu, výrečnejší pohľad... Tak predsa jeden mínus:). Po naskočení záverečných tituliek sa Wall-E okamžite sám tituloval za "historicky" 1. sci-fi, pri ktorom som každú jednu minútu zažívala eufóriu, počas ktorého moja duša získala krídla a spolu s hlavnými protagonistami šantila po vesmírnych poliach. Jasné, Wall-E nie je sci-fi, ale je aj sci-fi, tak mi prosím nekazte tento dojem a tento vzácny moment!..:) Nech je tu čo najskôr 14. august a ten najlepší triedič a spracúvač odpadu v príslušnej kvalite obrazu i zvuku!!!!! () (méně) (více)

Johny_fork

Nikdy by mě nenapadlo jak dojemný může být příběh dvou robůtků, Pixar opět nezklamal, rozhodně se nejedná o povrchní dětskou zábavu, to poselství a varování bije do očí a navíc je to roztomilé, že i morous se usměje, ke konci už je film trošku natažený, přeci jen to není nápad na hodinu a půl, přesto jsem opět nadšen. ()

Terva

Mám rád sci - fi a ještě krásně animované, dobrodružné, dramatické a se spoustou bonusů navíc. BURN-E je toho příkladem, chudáček svařovací robot. ()

moviesfan

Na Wall-Eho (nechápu proč u nás to musí být Vall-I) jsem se těšil. Popravdě více než hodně. Ukázky slibovaly úžasnou zábavu. Jenže to by film musel být dlouhý maximálně 40, 50 minut. Ale abych začal od začátku. Při uklízení naší planety je Wall-E roztomilý a vtipný. Nemám co bych vytknul. Po příletu Evy se nic nemění. Stále zábavný snímek. Jenže po tom, co robůtek odletí pryč ze Země, nastává nuda. Není to záživný, nic moc se neděje a humor se ztrácí. Více jak hodina a půl je na takovýto film moc. To je největší zklámání na tomto dílku. Wall-Eho si ale každý zamiluje. Zvuky, které vydává jsou skvělý. Ve finále je to určité zklamání, které zachrání vtipné situace a samozřejmě roboti. Hodnocení: 65% ()

Gazy

Pokaždé, když jde do kin nová pixarovka, mluví se o blížícím se nejlepším animáku historie atd. (Princezna Mononoke může být stále ve velkém klidu), nicméně pokrok většinou zůstává jen u stránky animační, která je ohromující a s každým dalším filmem pomyslnou příčku posouvá vzhůru, naopak na čem by ještě chtělo zapracovat je jeden poměrně důležitý aspekt a tím je děj. U VALL-Iho mám takový pocit, že dosti okatě recykluje věci na plátně už dávno viděné. Nemám teď na mysli to, že robůtek je zmenšená verze Čísla 5 a jeho družka EVE vypadá jako iPod s destrukčními choutkami a rozmetává všechno co ji příjde pod ruku v terminátorském stylu. Jako jednorázová rodinná podívaná to bezezbytku svůj účel plní a děti si jistě odnesou i nějaké to ponaučení, např.: Pokud se budeme vyhýbat zdravému pohybu budeme obézní, nebo také fakt, že robotí láska nikdy nerezaví. ()

corpsy

Už rok pred premiérou trailery naznačovali, že to bude jeden z TÝCH Pixarovských filmov, ktoré budú túto produkčnú stajňu definovať aj v budúcnosti. A tak sa aj stalo. Najvydarenejší pixarovský hrdina v dobrodružstve, aké tu ešte nebolo. ()

OndwaK

Jeden z nejlepších animáků od Pixaru. Úžasná výprava ze zničené planety do co možná nejvíce usnadněného života budoucích lidí… a zpět? Velmi působivý vizuál, vývoj postav, vyšší poslání i vtípky a to vše zabalené ve zmačkané, avšak přesto úhledně vypadající kostce, kterou bez problémů stráví i předškolák. Další, prosím! 90% ()

M.Macho

Výborný animák! Možná nejlepší animák! On je to film apokalyptický úplně celý... Začátek je totální... Město bez života, hory odpadků... Nesmrtelný šváb a wíííí....wall-íííí. Roztomilé malé pípátko..., které se setká, s dle mého názoru apokalypsou, která stále probíhá od poloviny 50 let 20. století...a to s vysněmým světem lidstva, v němž je vše možné a hříšné zakázané... Milý apokalyptický film... ()

jahol

Skutečně velmi milé, krásně nakreslené, napěchované vtípky a vychytávkami, které vám dají zapomenout na velmi jednoduchou dějovou osnovu. WALL-E je opravdu k sežrání a když jsem tak sledoval jeho dychtivé pokusy dvořit se "krásné" Eve, uvědomil jsem si, že má s čerstvým padesátníkem Jaholem mnohem víc společného, než bych očekával. Až na úplný závěr, který byl odbytý nečekaně nenápaditou, stokrát viděnou klasikou (teda zfilmovanou samozřejmě o lidech a ne o rozpadajícím se robůtkovi) téměř za pět. ()

Marek1991

Prosím vás nevnímajte to ako ekologickú agitku, to je hlúposť, je to pekný film z postapokalyptickej doby, ktorý v mnohom preháňa. Ale keď to tam chce vidieť dobre, lebo ono to agitka zrejme aj mala byť, len chcem upozorniť, že film treba vnímať aj realisticky. Napríklad ten počet satelitov a elektroodpadu v atmosfére, ktoré si tam 700 rokov obiehajú, či schopnosť života ľudí, ktorí sa nepohybujú alebo pohybujú minimálne, sú obézni, či ľudské vlastnosti u robotov, ako sú láska, proste nie je to skvelé. Navyše to má triviálny príbeh veľmi roztiahnutý, je to veľmi emocionálne dielo, ktoré niekedy priam vydiera tými očami robota, či opäť romantickým príbehom, ktorý je popri snahe vrátiť ľudí na Zem druhou dejovou líniou. Pre deti pekný príbeh, aj keď im asi treba, čo to povysvetľovať, rodinný film to však je. Prvýkrát som to pozeral veľmi nepozorne, mal som to skoro ako pozadie k inému filmu a chcel som tomu napariť zlé hodnotenie, ale dal som tomu ešte raz šancu a celkom milo ma to prekvapilo. Hudobne a animačne to pre mňa nie je žiadna sláva, aj keď je to moderný film, tak myslím, že to išlo aj inak a opäť je to naťahované zbytočnosťami, skrátka kým sa dostanú k veci, tak to vždy obalia všeličím zbytočným, až to môže človeka omrzieť. Z tohto mohol byť krásny krátkometrážny film s posolstvom, no takto je to opäť síce kvalitný, ale poriadne komerčný film, ktorý súperí s Disneyovkami. Aspoň, že robota zaujímala skôr využiteľnosť vecí pred drahokamami, to ma utvrdilo už na začiatku, že je to premyslené, no ako sa ukázalo, nie úplne do detailov. ()

Crazer

Ani jsem nepotřeboval titulky :)) vše bylo rozumnět .. alespoň prvních 45 minut, které mě neskutečně bavily. Jakmile přišli na řadu lidi, začal jsem je potřebovat, ale děj už byl trochu slabší. Zase po dlouhé době jeden snímek, který může hodně silně konkurovat filmu Hledá se Nemo. Celkově jsem spokojen, hlavně s tím, jak se tvůrci dokázali tímto projektem poprat. Moc hezky se na to koukalo. ()

Ajinka126

Jsem paf z animáčů. A tenhle kousek (spolu s The Up) u mě jasně vede:) Doporučuji všem se stejnou úchylkou jakou mám já. Wall-E nabízí vskutku zajímavý pohled na budoucnost. Sledujeme komický i citově vypjatý vývoj osamělého robota a jeho hmyzího kamaráda. Když ve mě dokáže vyvolat emoce pohádka, tak to asi vážně stojí za to ;) ()

ConanVJ

Nádherný animák plný emocí. Příběh je hodně povedený a grafika do detailu propracovaná. Hlavní robůtek je roztomilý a i hodně vtipný. Za mě 100% :) ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky