Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Agent tajné americké služby, která se zabývá unášením a výzkumem dětí s výjimečnými psychickými schopnostmi, Ben Childress, unáší syna Robina svému bývalému kolegovi ze CIA Peterovi Sandzovi a při tomto únosu málem Petera zabije. Peterovou jedinou možností k nalezení syna je spojit se s ním pomocí mladé dívky Gillian Bellaver, která je obdařená stejnými schopnostmi jako Robin. Peter a Gillian spojují své síly, aby dostali Robina co nejdříve ze zajetí. (Chatterer)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (35)

Snorlax odpad!

všechny recenze uživatele

Jsem zřejmě jediný ateista, který může doložit existenci pekla, tedy minimálně toho diváckého. Pokud existuje i to všeobecné, je mi jasné, co se v něm děje. Nepřetržitě se musíte dívat na Zuřivost a Muže v kamiónu. Nějaká vyhřívaná lůžka pana Záhoře jsou proti tomu selanka. S hrůzou vzpomínám na Mechanický pomeranč a představuji si, jak je v něm promítáno toto. Klávesnice mi při spojení Zuřivost a film vyhlašuje stávku. Nedivím se jí, byla u toho, když jsem se snažila nevěřícně kroutit hlavou nad, čím vším je možné ublížit filmovému pásu. Pokud jsem někdy jen naznačila, že pánové Stern, Peterson a Berk poněkud přestřelili u filmu Target, hluboce se jim omlouvám. Navíc ty drobné nelogičnosti překryl svým umem Penn, De Palma svým neumem zvýraznil naprostou stupiditu scénáře, jeho totální vyprázdněnost a až fascinující nemohoucnost. Peter je typický agent americké agentury, neprůstřelný, neviditelný, dokonalý, geniální, svaly místo mozku a místo svalů mozek. Ti zlí si zakonspirují, použijí paranormální jevy i telepaty na každém rohu, ale stejně nemají proti Peterovi šanci. Na to je jich příliš málo, asi jen tisícovka. Celou dobu jsem čekala, kdy přistane ufo, vyskočí nějaký rozkošný mimozemšťan a Peter ho zmasakruje. Nebo sváže, což patří k jeho oblíbeným brutálním kouskům, které předvádí před senilními fanynkami. De Palma vše korunuje svou pošetilou představou o tom, jak má vypadat automobilová honička natáčená v sedmdesátých letech, u něj mě ta stupidní zadní projekce už ani nepřekvapila. Pravda ovšem je, že k tomu béčkovému, tedy spíše céčkovému scénáři se to snad i hodí. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Film poněkud zestárl, i tak se jedná o napínavý příběh se zajímavými nápady. Tři roky před Scanners (1981) D.Cronenberga rozvíjí De Palma námět, který už zpracovával v Carrie ( podle S.Kinga). Jedna scéna předčí i slavné hlavy ze Scanners. Kdysi mne jeho sledování způsobovalo mrazivé pocity, dnes zůstává svižný příběh s nádechem mystiky. Robinovy psychické schopnosti mohly způsobit doslova apokalypsu, ale to zřejmě rozpočet nedovoloval, a nebo De Palma upřednostnil vztahovou stránku postav... ()

Reklama

curunir 

všechny recenze uživatele

,,... KEBY CHCELI ABY SOM ZMIZOL, TAK ZMIZNETE SO MNOU AJ VY." __ De Palma si ide svoje, má svoj charakteristický štýl a réžijné postupy, ale nie všetko, čoho sa dotkne vyzerá podľa mojich predstáv. Predovšetkým tento zvláštny mix špionážneho a mysteriózneho thrilleru, cez svoju akúkoľvek lákavosť, nie je vôbec funkčný. Dve hodiny sa miestami až neskutočne vlečú a ak sa k tomu pridá nejaká spomalovačka (pri prepísknutom úteku z kliniky som začínam naberať podozrenie, či si náhodou De Palma nerobí žarty.), takto vytvorené nudné slimačie tempo nezachráni ani Kirk Douglas v pomerne vtipných prestrojeniach. (374. hodnotenie, 28. komentár k filmu) ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

De Palmova tvorba z druhej polovice 70. rokov mi je veľmi sympatická, Brian sa vtedy totiž dosť zaoberal mysterióznymi záležitosťami a paranormálnymi ľudkými schopnosťami, čo sú pre mňa osobne témy nanajvýš interesantné. Takýmto filmom je aj Zúrivosť z roku 1978, ktorý ukazuje, že Cronenbergov o tri roky mladší Scanners nebol až tak osobitý, ako by sa na prvý pohľad možno mohlo zdať. De Palma má v The Fury navyše k dispozícii Kirka Douglasa a to bol oldschoolový herec par excellence. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

De Palma se pokusil zopakovat úspěch Carrie a tak zde opět máme dívku (a kluka) s telekinetickými schopnostmi a nevyrovnanou osobností. Amy Irwing dokonce v Carrie hrála jednu ze spolužaček a jedinou přeživší, takže by se s trochou představivosti mohlo jednat o pokračování. Jenže scénář stojí za houby - Zuřivost je takový mix hororu a akčního thrileru, kde v jedné linii sledujeme dívku a v druhé linii ramboidního tátu (zestárlý Kirk Douglas), jak pátrá po synovi. Nejde to moc dohromady, chvílemi je to nuda k nepřežití a ve finále to skončí nejblbějším možným způsobem. Tři hvězdičky dávám hlavně za solidní dílčí nápady a scény - úvodní přestřelka je fantastická, stejně jako zpomalený útěk z ústavu nebo pár moc pěkných úmrtí na konci. A také za slušnou režii - je vidět že De Palma se zatím rozjížděl a jeho nejlepší kousky měly teprve přijít. ()

Galerie (96)

Zajímavosti (5)

  • Hudební kompozici k tomuto filmu měl mít původně na starosti velikán filmové hudby Bernard Herrmann, který s De Palmou spolupracoval již na snímcích Sisters a Obsession, ten ale bohužel v prosinci roku 1975 zemřel, a tak se režisér obrátil na Johna Williamse, který byl jedním z mála Herrmannových přátel. (Lavran)
  • John Williams se v hudebním doprovodu snažil v určitém směru odkázat na práci zesnulého Bernarda Herrmanna, takže vedle výskytu specificky herrmannovských orchestračních postupů můžeme zaregistrovat i legendární elektronický nástroj theremin. (Lavran)
  • Filmový debut Daryl Hannah a Laury Innes. (Chatterer)

Reklama

Reklama