Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Ještěřák

Hlína sezóny, no to mě poser na holý kýty ¦-) Tak předně, kdybych spadl tolikrát do ďury jako Bilbo Pytlík, neidentifikoval by mé rachitické tělíčko ani specialista na tělesné pozůstatky, a kdyby měl ten maník kaskadéra, za každý zbývající zub bych mu věnoval jedno ze svých zánovních červených Ferrari co mám v garáži, pardon vlastně na polici. A to jsem prosím udatný cyp částečně dělnického původu, pocházející z poddolovaného kraje a štíří krajiny! Digitální vesjolyje kartinki z Roklinky jsou sice tuze pěkné, a celá mytologie Středozemě stejně tak; víc než co jiného je film ale okázalý kýč, taková bezzubá pohádka pro prťata, kde všichni všechno přežijou a tak! 50% a Glum s tím schizofrenním brbláním a abstraktníma hádankama fakt rokenroluje. ()

PetkaW.

Typický Jackson v celé své velkoleposti a epičnosti. Hobit je zkrátka stejně výborně propracovaný a pojatý tak, jak jsme na to u tohoto režiséra zvyklí a jak to máme rádi. Výborné triky, efekty, kamera, střih, dialogy... po technické stránce prostě není co filmu vytknout. Herecké obsazení se také povedlo na jedničku. Osobně jsem měla trochu problém s tím, vytvořit si bližší vztah k nějaké postavě. Krom již známých postav, "nového" Bilba a Thorina nebyl žádný trpaslík pořádně blíž představen a to mi trochu chybělo. U LOTRa jsme u každé z hlavních postav znali jejich životní příběhy a tak bylo mnohem snazší, utvořit si o nich nějaký náhled a vztah. Místo dlouhých scén v Kotli a s Glumem, bych tu tříhodinovou stopáž trochu rozčlenila a dala víc prostoru právě představení postav. Snad se toho dočkám v dalším dílu. Každopádně příroda, celé provedení a také dechberoucí hudba, se vyvedly na jedničku. Líbila se mi i odlehčená atmosféra, udržovaná díky jasným i méně nápadným vtípkům. Jsem ráda, že se P. J. do Hobita pustil a umožnil nám tak strávit další úžasné roky ve Středozemi. ()

vander19

Rozporuplné hodnotenia tu na CSFD mi dávali jasne na javo, že zrejme Hobit nebude taká pecka ako LoR 1,2,3. Takže moje očakávania boli dosť nízke a zrejme som spravil dobre. Pretože v balíku od Petera Jacksona som dostal skvelý film. Miestami sa mi to páčilo ešte viac ako LoR...Krásna hudba, super atmosféra, výborná kamera a krásne prostredia do ktorého bol film zasadený z neho spravili luxusný príbeh. Akčné scény vyvážené s tými diallógovými, ako aj dobrodružnými. Opäť raz som sa mohol pobaviť na schizofrénní Glocha. Už teraz sa teším na pokračovanie. ()

Foxhound#1

Prozatím se držím při zemi, nicméně film je stejně okouzlující jako série LOTR, jen "pohádkovější" s o něco uvolněnějším dějem. ()

Marrty3

Zhlédnuto v originálním znění s anglickými titulky. HD. Knižní předlohu jsem nečetl a tak jsem byl hodně zvědavý, co si na nás Peter opět připravil. A bylo to zhruba to co jsem očekával. Skvělá snímek, který se zařadí mezi ty nejlepší filmy. Bohužel, pro mě mu do toho absolutního výslunní něco chybí. V určitém pohledu, je to dost podobné jako Společenstvo. V některých pasážích chybí lepší vysvětlení proč a jak se zrovna tohle děje (mám tím na mysli hlavně boj kamenných obrů). Jsou to opravdu jen detaily a prkotiny, přesto když se spojí v jeden celek, filmu to dost uškodí. Přesto, je to bomba, která se do kin jen tak často nedostane. Výborná výpravná podívaná, precizní digitální triky, herecký balet, hudební orgasmus a v neposlední řadě opět jedinečný a nezapomenutelný Glum, který je čím dál tím lepší. Nevím kdo by hobita zvládl lépe. Asi jsem hodně náročný, ale opět mi do té dokonalosti něco malinko chybí. Nicméně, už teď jsem napumpovaný chtíčem a zvědavostí na nadcházející The Desolation Of Smaug & There And Back Again. 90% ()

Kejt.lin

Asi jsem čekala, že mi to odhalí trochu víc, že se dozvim víc, že se mi rozsvítí..a jako bohužel..ale to je jen asi moje taková sugesce, s kterou jsem se na to šla dívat..v podstatě tomu filmu moc nechybí, je to dobrodružné a fascinující, napínavé..jen prostě nemám ráda sci-fi, skřeti, mluvící monstra, slizký bůhví co, to neni zrovna můj šálek čaje, tímhle si mě Pán Prstenů a Hobit jako většinu z nadšenců naopak nezískal..u mě jde o silný příběh, charaktery, statečnost, dobrosrdečnost a napětí, toho je tam spousty :) ()

G_I_S_M_O

Všechno to vypadá tak pěkně. Efekty fungujou a člověk se od půlky filmu i slušně baví. No, lámal jsem se dlouho, zda-li dát slabé 4 nebo silnější 3. Tak volím druhou variantu. Film nepovažuji za ztrátu času i přes jeho délku, avšak příběhově mě to nijak neoslovilo. Především první půlka byla dosti o ničem. Samozřejmě je v tak dlouhém, třídílném, filmu třeba diváka seznámit s postavami a příběhem, avšak na mě to bylo až moc mdlé a nezáživné. Uvidíme co přinesou další díly, které si rozhodně pustím a o to jde především. To, že tento film nebudu už nikdy muset vidět znovu nikoho ani tak trápit nemusí :) ()

Perverz

Byl jsem nadšený. Živý příběh, představující nové postavy,jak lidské tak skřety a plno jiných zvěrstev, plný překrásných scenérií krajiny Nového Zélandu a překvapivě dost humoru. A ten občas hraničil s v tipy béčkových komedií-pro mě plus. POZOR MALÝ SPOILER!!! Hlavně postava Radagasta-Hnědého čaroděje co by hipíka který žere houbičky. Masakr. KONEC SPOILERU!!! Digitální efekty jsou zvládnuty na jedničku, odkazy na Pána prstenu které se ve filmu vyskytují jsou naprosto znatelné a tak vás více spojí s dějem. Já jsem se nasytil 169 minutami nádherné podívané temné fantasy, a pokračování si nenechám ujít. Tak Miláškové jestli váháte zda hodit čumendu na Hobita, malého krpatého Bilba s chlupatýma nohama, tak vám povídám jděte na to. ()

TERRORDROME

Tak už aj ja mám toho Hobita za sebou. Aký bol? Nuž, hlavne dlhý predlhý, dlhší než môj vyplazený jazyk po 12 hodinovej smene v práci. Hneď na začiatku to bolo fajn. úvodná legenda o trpaslíkoch a zničenie ich mesta drakom Vajglom, respektíve Špakom bolo veľmi pekné. Dokonca aj predstavovačka trpaslíkov čo sa všetci nasrali k Bilbovi sa mi páčila. Potom sa už ale začalo prejavovať že sa film vôbec nemá kam ponáhľať a dáva si so všetkým pekne na čas. Než napokon výprava opustí Hobitín prejde trištvrte hodina a to už pozornosť pekne otupuje. A nervydrásajúce naťahovanie pokračuje, scéna s pažravými zlobrami bola skvelou ukážkou úplnej zbytočnosti a infantilného šaškovania. Jackson sa síce snaží tú rozprávku uhnať pomocou Gandalfových vážnych pohľadov na serióznu predLOTRovskú variáciu, ale ako hovoria češi - Fotr je LOTR a tak sa mu to príliš nedarí. Ono je to ťažké byť epicky vážny keď sú hlavný hrdinovia taká banda trpasličích paznechtov čo len žerú a kúpu sa v elfskej fontáne. Najhoršie bolo keď na scénu pritancoval machom obrastený čarodejník a liečiteľ ježkov Radagast hnedý. Prídomok Hnedý zrejme poukazuje na jeho diagnózu že keď sa poriadne nacecá tak nedokáže udržať obsah čriev a vyfarbí si ním spodky. Skrátka ďalšia "výhra". Každopádne celá tá Neočakávaná Cesta spočíva hlavne v tom že naša partia ide-ide a furt naráža na rôzne pokrútených kriplov čo si na nich brúsia zuby. Osobne mi to prišlo na tri hodiny dosť jednotvárne Trpaslíci, hobiti, orkovia, trollovia, zlobri, škreti a pod. sú vlastne všetko jedna a tá istá háveď, akurát rôzne veľká. Spomedzi nich vytŕča jedine ten albín s vidličkou miesto ruky čo je tu za hlavného záporáka. Toho bumbaja s obrovským lalokom na brade beriem potom skôr ako vtip, zvlášť keď vystrihne to svoje muzikálové číslo pripomínajúce staré Disneyovky ( a ten jeho hlod pred smrťou je vyložený trapas, Arnold mal v Komande lepšie hlášky ). Čo zamrzí je fakt že taký obludný projekt je scenáristicky rovnako nemohúci ako ľubovolná Seagalovka. Načo si namáhať hlavy, keď sa družina ocitne v srabe odniekiaľ sa proste vynorí Gandalf, mávne bakulou a všetkých zahráni. Sralo ma aj to stupídne recyklovanie Pána Prsteňov, trebárs ako Gandalf zasa pošepká motýľovi aby priviedol na pomoc orlov. Nielen u Jacksona platí že čím viac digitálnych efektov, tým menej samotnej fantázie. Ale náju sa aj nejaké klady, potešila ma scéna ktorá bola paradoxne tá najsamoúčelnejšia zo všetkých, áno bitka kamenných obrov. Aj mela v podzemí kde sa márovali zástupy postavičiek bola dobrá a vizuálne nápaditá. Aby som nezabudol, plesnivý kanibalský santusák s deviatimi zubami Gloch/Glum tiež potešil, niektore jeho ksichty by sa dali zarámovať. Nie som žiadny fanúšik LOTRA a toto ma už vôbec netento, ale predovšetkým vzhľadom na celkovo mizernú úroveň Hollywoodskych fantasy filmov je Hobit slušná voľba. Len neviem čo je to možné označiť za pochvalu. ()

lucijelucije

Hobit je Hobit, Pán Prstenů je Pán prstenů a P. Jackson je P. Jackson..Jak snadné je všechno skloubit a jak těžké je se srovnat s tím, že to vlastně není a nemusí být tak úplně pravda. Já jsem Tolkiena nikdy nečetla, takže srovnávat Jacksonovu adaptací s Tolkienovou knihou není u mě možné. Pán prstenů, má spoustu hrdinů, takže není těžké aby si každý z nás nějakého vybral a fandil mu..A takový Tolkienovi hrdinové jsou, májí svůj příběh, proto je i příběh Froda plný dobrodružství, strastí a úsilí. Ovšem příběh Bilba je mnohem hlubší, protože aby mohl mít Frodo cestu plnou nástrah, musel Bilbo, udělat něco, co Frodovi změní posléze jeho život..Mě se tohle výpravné a dobrodružné fantasy líbí..Prostředí je nezaměnitelné, nestrádáte, a příběh tohoto hobita vás zase zavede o nějaký ten krok dopředu, nikoliv dozadu, na to pozor. Jak už tady bylo řečeno u kolegy Stilgara1, Hobbita pojal P. Jackson vyspěleji..A troufám si říct, že se ještě máme na co těšit, protože všechno, co Jackson pochytil při natáčení Pána Prstenů, může až nespočetněkrát využít a prodat (obecně řečeno) právě do Bilbové cesty za dobrodružstvím. ()

Honzeek95

Od filmu jsem prakticky nic neočekával hlavně díky předloze - knize, která má 300 stran. Toto má vystačit na 3 trojhodinové filmy? Myslel jsem si, že zde bude málo akce a prakticky nic se nestane. Opak byl však pravdou a byl jsem mile překvapen. Ale uznávám, že pokud bych šel do kina s tím, že uvidím dalšího Pána Prstenů, tak bych dal o jednu až dvě hvězdy méně.. ()

bloodcountes

Tak po roce jsem si to pustila znova a jsem ráda, že před rokem po návštěvě kina jsem komentář nenapsala. Býval by byl poměrně nevlídný. Místy značně nevlídný. Díky Desolation jsem si ale už nějak na ty trpajzlíky zvykla, takže mě tam nezaskočili a musím říct, že nejsou tak marný. Při některých Thorinových scénách mi dokonce padala čelist v němém obdivu. A ještě víc jsem si vychutnala neskutečnýho, ale skutečně neskutečnýho Martina Freemana, to je prostě nádhera. Hudba fantastická, titulková píseň přkekrásná. . Dokonce už mě ani neiritoval Radagast s králíkama a bitva hromových obrů mi tentokrát přišla úžasná. Je to prostě Jackson, nadšenec a blázen a taky už si na jeho styl zvykám a dokážu ho víc ocenit, než dřív. Když si teď spojím nedávno viděný druhý díl s tímhle, vyjdou z toho oba o mnoho líp, než původně. Sakra, jak se to stalo, to musí bejt nějaká magie nebo co? Gandalfe? ()

Hadriel

Ze všech tří dílů se asi nejvíc přibližuje PP a hlavně prvnímu Společenstvu. Jsou tu velmi solidní pasáže. Hlavně s Glumem a pak úplně epická část s orly. Takové solidní oťukávání a seznamování s příběhem a postavami. HDR zpracování a odporná evidentnost digitálních triků je k zeblití. Herecké obsazení dobré. Hudba vyniká, závěrečný song pěkný a přechod k mužským zpěvákům tomu dodává novou šťávu. S rozšířenou edicí jde o celkem pohodový film i když už nenaplňující očekávání z PP. ()

IvoB

Hobit nabízí oproti Pánovi prstenů zajímavý obrat. Nesledujeme adaptaci knihy, která musela okleštit několik událostí, nýbrž adaptaci, jež přidává ke knize více materiálu. A to ve velkém množství. Kolikrát se vám toto poštěstí vidět? Hlavně, když je to tak hravé, zábavné a fungující jako v tomto případě. Ač je svět velmi známý a nostalgickým pomrkáváním směrem k divákům nešetří, drží si svůj odlehčenější, pohádkovější styl. Tedy takový, kterým knižní Hobit je. Proto tedy nepovažuji spřežení zajíců za takový přešlap. Ač je toto opět přidaná hodnota (její adekvátnost ať každý posoudí sám), drží se toho kouzelného, pohádkového ražení (jen si vezměte postavy samotných trpaslíků – nakolik jsou odlišné od postav v Pánovi prstenů). Nesledujeme několik skupinek postav, nemáme zde politickou linku a tolik rozmáchlou podívanou – ale velmi příjemnou cestu několika sympatických (ač karikaturních) postav. Ukažte mi kromě Pána prstenů další fantasy posledních let, které je tak dobře natočené, působivé a zábavné… 9/10 ()

vodafone

Za nesmyslné natahování některých pasáží musela jedna dolů...ale pak zas přibila protože tohle je nejlepší díl trilogie a ostatní jen padaji dolů. ()

jasiska

Po zhliadnutí všetkých troch Hobitov hodnotím Neočakávanú cestu ako najlepšiu z trilógie. Veľmi dobré uvedenie do deja, predstavenie postáv, príjemná atmosféra, sem-tam aj vtipná scénka. ()

ClimbVibe

Byl jsem dost skeptický k faktu, že se studio rozhodlo udělat z tenké pohádky epickou trilogii a vyždímat z peněženek lidí co se dá. První díl Hobita je ale nesmírně povedená věc, která nás, infantilní lidi, baví v každém záběru. Nádherná příroda, zábavné postavy, dobrodružství. Peter Jackson je klasik filmové fantasy. ()

Asmodin

No dobrá, tak zas tak strašný to nebylo Martin Freeman to zachránil. Jediné, co se mi příliš na filmu nelíbilo bylo to, že tvůrci nevím proč dávali vlídný a přátelský vzhled (výraz v tváři) zlým a záludným postavám viz od skřetů jsem očekávala, že se slitují a propustí trpaslíky apod. Je to docela matoucí a potom jsou trpaslíci ti zlí, kteří zabíjejí skřety. Chyběli mi tu ty odporné zrůdy z Pána prstenů, které měl asi nahrazovat bílý skřet. :o\ ()

derryl

Peter Jackson ví jak na to. Jen tak může být film takový skvost. Je mimořádně krasné sledovat vývoj postav a rozvinutí děje, které vede k trilogii, která snese srovnání s Pánem prstenů ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021