Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

sedlak16

Cakal som nieco podobne ako v Panovi prstenov, ale NIECO tomu chybalo. Mozno vypustit niektore pasaze (zbytocne dlhy uvod), nevykradat uspesnu trilogiu (ci zbytocne vopchatymi hercami, obrazmi alebo hudbou) a ine. Mam pocit, ze Andy Serkis bol ako Glum horsi ako predtym. Kto si precital knihu, bude si len lamat hlavu nad tym, preco tam niektore veci (mozno nasilu alebo pre dlhsiu stopaz) Peter Jackson vopchal (Saruman, Galadriel, atd.). Samozrejme nie je nad to namastit si vrecko peniazmi a rozdelit tenku knihu na tri 2,5 hodinove filmy (a dalsie minuty urcite pribudnu v specialnych, rozsirenych, reziserskych a neviem akych ediciach). Dr. Watson ako Bilbo fajn, Gandalf je sivy nielen menom a trpaslici.. Tam ani po 3 prezretiach neviem, ako vyzeraju ti "menej doleziti". Ocakavam, ze dalsie dva diely budu v podobnom duchu, ale nechajme sa prekvapkat.. (dufam, ze maju v zalohe aj iny motiv ako Misty mountain a nebudu z neho tazit v celej trilogii - raz ano, potom uz stacilo) ()

Filipaldi

MOC DLOUHÉ. Knížka:200 stran 1/3 filmů:3 hodiny . 60 stránek = 1 film. Bylo to docela nudné, jak to bylo dlouhé. 4ekal bych to od Pána prstenů, ale od pohádky jako je tato. Spíš za knížku tedy za příběh 4 hvězdy. ()

MarryW

Byl to krásný návrat do Středozemě, do hobitích nor, hvozdů, zlobrů a odporných vrků. Srovnání s trilogiií se bohužel u Hobita nelze ubránit. Hobit je roztahanější, v tempu pomalejší a taky více pohádkový. Ale mě se to líbilo. Opět chválím úžasnou hudbu Howarda Shora, hlavně Misty Mountains mě opravdu chytly za srdce. Zatím ale pouze 4*, uvidíme co další díl. ()

Hejmy

I když je to jen natahování pána prstenů, tak na podívání to bohatě stačí i do kina bych na to šel. Žádné veledílo ani naprostý nesmysl. A ten poslední uník před zlejma skřetama, to mi přijde jako klasický hollywoodský konec, přece se musí natočit ještě 2 filmy. ()

wray

Lord of the Ring je kult, proste dostojne spracovanie Tolkiena ktoreho som sice nikdy necital, a nie som ani velkym fanusikom filmu, ale - objektivne - ako film to bolo proste super. Hobita som cital (lahsie citanie :) a aj od filmu som cakal ze to bude lahsie pozeranie. Peter Jackson si vsak povedal ze klasickych 90 minut nestaci. Ani 169 minut ze nestaci a - planuje to spravit ako trojfilm??? (to som zistil az po tych 169 minutach v kine) Rozhodne sa na dalsie dva diely nechystam. Preco? Lebo Hobit neprinasa absolutne nic nove. Je to presne to iste putovanie ako v panovi prstenov, a aj ked je to cele prepracovane do najmensich detailov tak - od Pana prstenov preslo uz 10 rokov, cakal by som cosi prelomovejsie minimalne na urovni Avatara :) Ano - vraj to bolo natocene v high fps, ale ani tuto lahodku som si v nasom kine neuzil a trhalo to rovnako ako ostatne filmy. Mozno keby ziaden pan prstenov nikdy nebol Jacksnom nikdy natoceny, tak by som to vnimal inak, a mozno som neobjektivny (stale trochu nasrdeny na to ze - to myslia vazne ze im na ten pribeh, na tu knizku co som precital za poobedie, nestacilo 90 minut???), ale mna Hobit celkom dost sklamal, takze asi nefer ale u mna len 2 (mozno ak o par rokov zmenim nazor a pozrem celu trilogiu zmenim nazor. mozno) ()

RomanT

Filmové zpracování jsem chtěl původně vynechat. Hobita si v porovnání s Pánem prstenů pamatuji spíše jako jednodušší pohádkový příběh určený dětskému čtenáři a odrazovalo mě také, že méně než třetinovou předlohu roztáhli na plochu Pána prstenů. Byla to chyba! Film je zcela srovnatelný s LotR, žádných hluchých momentů jsem si nevšiml. Jediné, co mi vadilo, bylo až příliš božích (Gandalfových) zásahů, ty ale musel Jackson samozřejmě ctít. Celkově je jeho přínos nesmazatelný, z mého pohledu se mu podařilo posunout Tolkienovu představivost o úroveň výše. Jackson točí tak, že další remake za 20,30 let nebude potřeba. ()

Texxa

Aneb jak 20 minut natáhnout do tří hodin prázdné vaty (až na pár momentů, které jsou pečlivě dávkovány tak, aby divák přeci jen neusnul)... Návrat do Středozemě je fajn, ale nemůžu se zbavit pocitu zbytečného filmu, jehož hlavním úkolem je vydělat prachy. Duše se jaksi vytratila. Škoda. ()

Stuart6

Zatím jsem se prokousal k 1:30. Na dva pokusy. Pokaždé to skončilo tmou a probuzením na gauči. Asi to bude chtít sledovat z křesla :-). Jinak Martina Freemana mám rád ze "Stopaře" a "Lásky nebeské". Ale sem se vůbec, ale VŮBEC nehodí. Až dokoukám vcelku, možná to bude úplně jiné hodnocení. Bo Pána prstenů miluju :-). Takže po 2 shlédnutí přidávám *. ()

kishi_SO

s kazdym dalsim pozretim opadaju nadsenia. Nemyslim to zle, uzasny pribeh a sfilmovenie tak isto, ale trilogia Pana prstenov sa Jacksonovi vydarila viac. Trpaslicia banda uzasna, mozno len trochu viac priestoru jednotlivym clenom na to aby sa predstavili. Z 13 trpaslikov som vedel priradit mena k iba asi 6 (pritom mam knihu scitanu z predu zozadu). Tiez to neustale padanie niekam casom zacalo ist riadne na nervy. Ale treba pochvalit aj maskerov, ktory sa riadne vyblaznili a obcasne vtipny vsuvky. "Kto to je? Nemam sajna. Zbastime ho?" ()

brasek

Obľubujem dlhé filmy s pomalým dejom, kde je sa na čo dívať. Z môjho pohľadu veľmi príjemné fantasy, pútavý príbeh a skvelé vizuálne efekty, masky a výpravu. Ja ako divák som sa mohol kochať. Podvedome to však núti človeka porovnávať s LOTRom, toto je však iný príbeh... ()

Edgerton

Stejně super jako Pán prstenů. Opět krásná výprava, pěkná hudba, slušná sestava trpaslíků (napoprvé sem se ztrácel v tom, kdo je kdo, ale pak sem si jich většinu oblíbil, hlavně Dwalina a Kiliho). Gandalf stejnej mazák jako předtim, prostě je to paráda. ()

ZetDaElO

/+ veľkolepé výpravné dobrodružstvo, pri ktorom ma divák pocit, že investované peniaze boli aj náležite použité /+ fascinujúci rozprávkový svet Stredozeme s takmer všetkými známymi postavami /+ pútavejší a menej zdĺhavý príbeh ako v LOTR I /+ skvelá filmarina, od réžie, produkcie až po kameru a strih /+ po dlhom čase podmanivý soundtrack od Howarda Shorea / - až prílišné vnucovanie sa masovému diváckemu vkusu formou veľkého množstva akčných scén / - bez znalosti trilógie LOTR si divák Hobbita až tak neužije / - neuveriteľne otravná postava Radagasta pripomínajúca sfetovaného Mrázika / - zbytočne dlhá scéna s Glumom /HODNOTENIE: 9 b./ ()

Bruce_cz

Jsem rád, že jsem s komentářem k Hob(b)itovi počkal až po druhém zhlédnutí. Před skoro rokem se mi v kině mísily myšlenky, asi jako hodně dalším lidem, o zbytečném rozdělení na tři díly, které šustilo ziskem, až to nebylo pěkné a dále o pošlapání knižní předlohy, neboť "tohle v knize fakt nebylo". Teď tento pocit už tolik nemám. Hobit nabízí poutavý a i nadále epický příběh, který se svým pojetím a zpracováním snaží spojit s Pánem prstenů a to je dobře. Samotná předloha je krátká pohádková knížka (obdobně jako Eragon), někdo by nesouhlasil, ale je to tak a teprve Pán prstenů nabízí pravou vyspělou fantasy, načež v Silmarillionu dokonce přerůstá do velkolepého díla, které se odehrává ve skutečně živoucím a promyšleném světě. A ačkoliv mohl být Hobit udělán jako jeden díl o ději "jdeme, zabijeme draka a sebereme poklad", jsem již nesmírně rád, že se Jackson snaží rozehrát další velkolepou podívanou, která dějově přesahuje těch dvanáct trpaslíků, Gandalfa a chudáka Bilba. Doufám, že se mu to povede a časem nebude trilogie Pána prstenů a přívěšek Hobit, ale plnohodnotný šestidílný příběh o zrození zla a jeho pádu, které spojuje Prsten. V tomto směru Neočekávaná cesta vykročila správně. A celkově filmu není moc co vytknout, jede v zajetých kolejích a je pouze na divákovi, jestli na ně přistoupí. Jackson se nebál sáhnout po pohodovém tempu v úvodu, které postupně houstne, napínavé okamžiky střídají chvíle humoru, kterých ke konci ubývá na úkor gradace. Je opravdu dobře, že kniha je jen předloha, osobně jsem trpaslíky v Hobitovi vnímal stejně jako ty od Sněhurky, zde je cítit jejich odhodlání, touha po starém domově a rozpracovat příběh Thórina Pavézy, a dokonce mu vytvořit nemesis v podobě Azoga, je skvělý nápad. Uvidíme co další dvě části. Sám jsem byl z počátku po zhlédnutí Společenstva prstenů nejistý (ale nadšený) a teprve čím dál epičtější Dvě věže a Návrat krále ukázaly, že zde pouze někdo budovou ornou půdu, aby mohl sklízet neskutečnou podívanou. A právě proto, že Společenstvo prstenu považuji za nejlepší díl trilogie, byť jsou další dva mnohem dál, tak věřím, že Hobit obdobně vygraduje a ještě všichni Jacksonovi zlíbáme chlupaté nohy, že natočil tři části. Takže momentálně za čtyři, byť to cítím na pět, ale zhodnotím to až v rámci celé trilogie. ()

jungledmnc

Naprosto zbytečnej film o hromadě psychicky labilních individuí nižšího vzrůstu a jejich cestě z bodu A do bodu B, kde (spoiler alert!) když už jim příliš teče do bot, tak si zavolají obří ptáky a ti je do bodu B odnesou. Naskýtá se otázka, proč si je nezavolali rovnou, a taky proč se nenechali donést do bodu D, o čemž pravděpodobně bude 3. díl téhle ptákoviny. Pokud máte přebytek času a nudíte se, no proč ne, je to plný triků, obludiček, bojůvek, výbuchů... ale pokud máte cokoliv lepšího na práci, tak bych si tuhle skoro 3-hodinovou ztrátu času odpustil. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021