Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Hackthor

Jakožto milovník rozšířené verze Pána Prstenů nemůžu dát jinak, než 5 *. Výjimečné dílo by mělo být co nejvěrněji prezentováno i ve filmové podobě. Kniha Hobit si to zasloužila a naštěstí to tak vidíl i Peter Jackson ;-) Už se těším na další díly a hlavně na to víkendové odpoledne, kdy si to s přítelkyní pustíme od příběhu "neočekávané cesty" až po návrat "zase zpátky" :) ()

Honzeechec

Čim víc se Jackson vzdaluje od předlohy, tim líp pro film. V IMAXu v 48 fps fakt slušná podívaná, bohužel se strašně přepálenou stopáží. Když už má teda film 3 hodiny tak musí celou dobu bavit, což tady bohužel ne. Scény s Pytlíkova domu nebo Roklinky si měl režisér nechat do speciální sběratelský edice pro fanatiky. ()

Spaziergang

Nejlepší main song ever ! Parádní Richard Armitage a hlavně konečně zase nějaké fantasy ze kterého se mi nechtělo zvracet. ()

Doski

Jóó! Prsten je zpět! Nostalgie jak sviň. Návrat atmosféry nejlepší trilogie je tu. Jsem spokojen. Herci výborní, hudba od Shora je samozřejmě legendární a vrací právě tu atmosféru. Čekal jsem na Hobbita už dlouho, ale nechtěl jsem si dělat velké vyhlídky a očekávat moc a to se taky vyplatilo. Žádné zklamání nepřišlo, nicméňě na 5***** to ještě není. To se musí vidět všechny díly, popř. tenhle znova. Uvidím při dalším shlédnutí, zda to bude mít stejný efekt jako u LoTR. Děkuju, Petere Jacksone, že jsi se ujal mého nejoblíbenějšího příběhu ještě jednou a dáváš si práci s těmi Trpaslíky, Kouzelníkem a Hobbitem a zkrásluješ svět. Prozatím 85% ()

KANZASHI

Digitální super pouť, ale s obřím zrecyklovaným kolotočem natřeným na růžovo a trapně vtipným prodavačem lístků. Nahórů a dólů, nahórů a dólů, nahórů a dólů, nahórů a dólů a nahórů? Dolů! Přijďte zas. Uf. Tak laciný děj může natočit jen ....... chytrý to muž. Pro prachy.bych tam těch bitev a umělých ježků vymyslela ještě víc! ()

Dartdevil

Tak jsem se obával, jestli náhodou nebude devítihodinový film z 250-ti stránkové knihy trochu moc. Bál jsem se nudných dlouhých pasáží. A ony nepřišly. Pán prstenů to sice není, ale to asi nikdo nečekal. I tak výborný první díl. ()

Kofolacik

Uz to nieje "ono", to LOTRovske uzastne-nezabudnutelne. Hobbit sa zbytocne vlecie 170min, ked by pritom stacilo aby mal tak 130... Ono to nieje Jacksonova chyba ze Hobbit tak neputa, pretoze predloha ho proste nepusti, a postavy z Hobbita sa jednoducho na LOTRa nechytaju. Skladam mu respekt ze z knihy pre deti sa mu podarilo natocit stale zaujimavy a vizualne fascinujuci film aj pre dospelych, ale to dakedy nestaci :) Fantasticka uvodna scena, Gollum a par dalsich vtipnych momentiek. Jeto nice feeling byt back in Middle Earth! 8/10 ()

Shaleman

Nejsem znalý knižní podoby a ani vzhledem ke kinoripu (jo, kamenujte mě) se nemohu vznášet v eufórii z 48fps, přesto se musím přiklonit ke straně těch, kteří dávají palec vzhůru a s čistým svědomím zasadím 4* a to nejsem příznivcem Pána prstenů - ani knižního ani filmového. Hobit na rozdíl od svého "předchůdce" rychle utíká. Kecavé scény rychle střídá svižná akce a tak nebyl čas se nějako nudit či odfrkávat při pohledu na hodinky. Vše podryto epickými přelety nad údolím, bitvou a tak nad vším, jak jsme již od Pána prstenů zvyklý. A to je možná trochu zádrhel, protože první co mě napadlo při prvním přeletu bylo "a hele, další Pán prstenů". Z části jsem měl pravdu, z části se mýlil. Každopádně zde jsem to tak nějak skousl, i když pravda, ruku na srdce, být o několik epických průletů méně, nebylo by to tak dlouhé. Představa, že budu dva roky čekat na další tříhodinový průlet... hold z vášně se stala kasička na peníze. Bohužel, i to k tomuto řemeslu patří. Zde bylo na štěstí na rozdíl od jiných projektů investován dobře (a divím se, že tak málo)... ()

waska

Ne tak skvělé jako trilogie Pána Prstenů, ale i tak naprosto orgiální vizuální orgie ! Peter Jackson se překonává co se efektů týče, zbytečně ale natahuje jednoduchý, ale zároveň dokonalý příběh a tentokrát je to trochu na škodu. Richard Armitage jako princ Thorin je naprosto úchvatný! ()

PerToon

Já byl od začátku skeptický. Pána prstenů, Silmarilion, Nedokončený příběhy - to všechno jsem hltal, několikrát. Hobita jsem přečetl až napočtvrtý, a to jen proto že jsem na něj šel do kina. S filmem je to podobný. Samozřejmě jsem rád viděl víc Středozemě, ale proč nenatočit třeba ultrarozšířenou verzi Pána prstenů? Zkrátka mě znepokojuje, že v rámci Tolkienova univerza dostane nejvíc prostoru tahleta pohádka. Doufám, že další díly to napraví, ale zatím slabší 4* a vracím se k miliontýmu sledování rozšířenýho Pána prstenů. [2d kino, originál] ()

Mik_e

Tohle píšu asi tak dva měsíce po shlédnutí filmu v kině.To není zase tak dlouhá doba, a člověku by v hlavě i něco zůstalo, kdyby...inu, kdyby bylo co.Takhle vím, že tam byly dvě dobré scény - let na orlech a prvních pět minut.Obsazení titulní role byla rozumná volba, možná ještě pár dalších.Hezky se na to kouká, je vidět, že se na filmu nešetřilo.O negativech bych tu mohl napsat dvě stránky, zmíním jen dějovou plytkost, za absurdnost některých akčních sekvencí by se nestyděl ani Indy a Chrám zkázy, naprosto zbytečné odklony od literární předlohy, atd.3D bylo naprosto nevyužité.Prostě, koukat se na to dalo, za ty prachy taky aby ne, ale chudák Mistr Tolkien, ten se asi převrací v hrobě.Peter Jackson mu ne a ne dát pokoj. ()

Scharra

Člověk se na něco velice těší a pak je zklamán průměrností daného snímku. Film je točený stejným způsobem jako LOTR a možná je i to jeden z problémů. Kromě pohádkového námětu, který se musí hodně přifouknout, aby vydal na tři filmy, směřuje další má výtka k ději (nebo spíše neději). Přílišná akce shazuje celý film. Přiznávám, že jsme viděla českou verzi (proboha proč předabovali úplně vše), obávám se ale, že ani originál by mi nepomohl změnit názor. Celkem mne zarazilo, že někteří trpaslíci vypadali jako elfové a jeden z nich dokonce střílel z luku (nedělám si srandu!). Abych jen nekritizovala, vyzdvihla bych dvě nejlepší části filmu - 1. úvodní scéna o bitvě s orky a příchod draka 2. nezapomenutelnou hádankovou hrou Gluma s Bilbem. Bilbo je dle mého skvěle obsazen, Martin Freeman podle mne přesně vystihl svou postavu - škoda jen, že většinu času před něčím utíká než aby plně využil svého potenciálu. Cenu za nejlepšího herce by ale bezesporu vyhrál Glum alias Andy Serkis, který během několika minut co byl na plátně, odvedl mistrovský výkon. Pro mne se jedná o průměr obohacený líbivými efekty (ale když je toho moc, tak je toho moc), za dobře odvedenou práci na LOTROvi a s naději na lepší následující díly dávám tři hvězdy MALÝ DOTAZ: Když dal hobitům v LOTRovi meče Aragorn, jaktože je teď našel Bilbo? To je potom daroval Aragornovi, anebo je Aragorn poté také někde našel a nosil s sebou pro jistotu, neboť měl tušení, že je bude někdo potřebovat? Pane Jackson dám Vám dobrou radu - dávejte si pozor na návaznosti. ()

ktL

Peter Jackson je mazaný a ví, co si může dovolit. Na úvod nám totiž vypustil úžasně vymazlený spektákl jdoucí Neočekávaně nostalgickou cestou, která téměř každým záběrem umě připomíná prvního LOTRa. Pro mě proto takřka perfektní zážitek - jen ten příběh není žádné terno. 80% ()

bono22vox

100%... Kdo precetl Tolkiena a tim nemyslim jen Pana Prstenu a Hobita, ale i dalsi pribehy a predevsim Silmarillion, tak nemuze pochybovat o dokonalosti tohoto filmu... Nejde prirovnavat k Panu Prstenu, tohle je uplne jinej "LEVEL" Hobit je predevsim pro nejvetsi fans ctenare. A proto mé 100% hodnocení... ()

Franc1s

Ale ano, pěkná podívaná :) Rád jsem zase viděl staré známe i miláška, tu "krásnou" digi-přírodu, trpajzlíky jak chlastjí a skřety jak se valchují. Ale bohužel už mě to tak nedostalo jako trilogie LOTR, zde nic nového zatím, jen prodloužení příběhu a sry že to říkám,ale holt je potřeba si namastit kapsy.. 7/10 A až uvidím bitvu 5 armád, Šmaka, tak třeba změním názor :) ()

Veseldaa.!

Upřímně jsem už před projekcí tak nějak počítal s průměrným hodnocením, ale za vynikající Shorovu hudbu, scénu s Glumem a "finále" bych klidně přidal i pátou hvězdu. Prozatím ji ale pošetřím pro další díly, především pro ten poslední epičností nabitý. ()

ppetrnosek

Ano, Hobit je poměrně zdlouhavá záležitost, ale popravdě řečeno to byl i LOTR, a taky se u něj nikdo nenudil (i když je pravda, že byl mnohem akčněji založený). Na Hobita se divák většinou kouká jako "pokračování" Pána prstenů, ale pravda je taková, že co se týče úhlu pohledu na příběh, knížky sou také odlišné. Tím mám na mysli, že zatímco LOTR je opravdový akční boom s temnou atmosférou, Hobit je o trochu více pohádkovější a méně seriózní. Jackson (jakžtakž) pojmul knížku jako doslovný zdroj. Když tedy přehlídnu celou trilogii Pána prstenů a kouknu se trilogii Hobita jako kdyby LOTR nebyl nikdy natočen, je Hobit výborným filmem. Jediná větší vada na kráse je zpracování masek. Jde poznat, že všechno je upraveno hlavně až po natáčení počítačově, a to je pro mě celkem zklamání, jelikož v Pánovi prstenů byli skřeti, obři, zlobři atd. nebyli dovedeni k dokonalosti počítačem, nýbrž maskérem, a tudíž působili více živěji a méně digitálně. 85% ()

FerryCFC

Pro Tolkiena mám slabost a to samé platí pro P. Jacksona a když spojíte tyto dva umělce, tak vidíte opravdovou lásku k řemeslu od obou tvůrců. Tolkien připravil úžasný materiál za dob, kdy se v našem světě neděli žádné hezké věci a Jackson to dnes jen připomenul a pro mě osobně ještě vylepšil. Čekání od dob Lotrovské triologie, která je mimochodem to nejlepší co mé oči spatřily, bylo nesmírně dlouhé a já dostal přesně to co jsem si přál. Parádní zážitek, obohacený krásnou krajinou, maskami, úžasnými kostýmy a výborným hobitem a čarodějem. Nemohu se dočkat dne, kdy bude triologie kompletní a já si budu moc vychutnat Hobita jako celek. Jde vidět, že Jackson myslí na všechny typy diváků a snaží se jim vyhovět a podle mého soudu se mu to daří. Nemám výtky a těším se na rozšířenou verzi a opět na tu natěšenost na premiéře dalšího dílu. "Ufff", už aby to bylo, to čekání je děsné... ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021