Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Joe16210

Byl jsem nadšený. Skvělé "pokračování" Pána prstenů, skvělí herci, grafika, příběh, dabing, hudba, prostě všechno... Těším se na další dva díly... A jak jsem se bál toho, že 3 hodiny dlouhý film bude příliš, tak mi to tak vůbec nepřipadalo. :) ()

Asdas

Na konci filmu a pri záverečných titulkoch som bol rád , že dobrodružstvo bude pokračovať a ako prológ k ďalším dvom filmom , tento funguje fantasticky. Možno zo začiatku nuda ale kto čítal nebude prekvapený , predpokladám ,že tento film bude s celej "novej trilógie" považovaný za kvázi "najnudnejší“. ()

Eilem

Zo začiatku som sa trocha bál , pomalší začiatok by ani tak moc nevadil , vadilo troška to že potom naopak niektore veci boli moc prirýchle a možno by si zaslúžili rozvinúť v rozšírenej verzii. Konečný zážitok to však našťastie neovplyvnilo. Gradovalo to úplne super, a zábava sa striedala s hypnotickými scénami plnými vážnosti a nadväznosti na predošlé filmy zo Stredozeme. Tá nostalgia dala filmu veľmi veľa. Kto chcel sa zabavil a dali sa aj slzy uroniť. Hudba tak ako ju poznáme aj ked troška menej typických chytlavých melodií ale predsa. Martin Freeman vynikajúca voľba. Jackson troška preháňal tak ako ho poznáme z väčšsej minulosti. Nová technológia priniesla menší pokrok, minimálne v tom , že ma neboleli oči :) . Charaktery trpaslíkov neboli rovnaké a ich povahy pre dej znamenali veľa. Bola to Stredozem aj keď tam rozdiely sú , trošku vyše vážnosti a hypnotiky by neuškodilo. Neostáva nič iné ako dúfať v nejakú rozšírenú verziu ktorá by pridala nejaké tie najvyšie percentá a taktiež sa tešiť na budúci rok. 9/10 ()

AndyMagika

Začátek trošku unylej, pak už se to rozjelo a mlácení všeho možného bylo epické, až jsem se divila, že všech třináct trpaslíků, Bilbo a Gandalf všechno přežili:DD 3D ušlo a efekty každopádně epesní, Jackson se nebál zobrazit detailní záběry a nejvíc na mě zapůsobili Glum a hnusní vrci... Překvapivě jsem přežila, že to muselo být s dabingem, ale i ten byl veskrze kvalitní... Přesto mi k té velkoleposti cosi chybělo, ale že se to točí kolem LOTR, nemůžu jinak, každopádně na Pána prstenů to pochopitelně nemá, ale to se není čemu divit, to je trochu obsáhlejší knížka:D ()

Mugs

Fascinují mě zdejší kritiky."Nudný začátek, zdržování v Roklince, nevýrazná půlka trpaslíků, s Pánem prstenů to nemá nic společnýho" a podobně. Základ asi bude, že jediný co by měl mít Hobit s PP společnýho je Středozem, což taky má. Většina šla na Hobita asi s plenkama, v domnění, že se z toho posere. Snad každýmu muselo být jasný, že se celý film musí trošku roztáhnout, pokud má být natočený na tři filmy. A byli by jste spokojenější, kdyby byl o hodinu kratší, a tu hodinu by si schovali až pro rozšířené verze? Já ne. Celkové srovnávání s PP, mi přijde trošku scestný. A když už se do něj pouštíte, tak aspoň ať je to fér. Kdy se začalo něco dít ve Společenstvu? Asi po hodině, do té doby čistě představovačka a ukázka krás Nového Zélandu .Z toho jste byli všichni vystříkaní, ale běda, jak to vidíte ještě jednou. Nebudu se vyjadřovat ke komentování kvality 3D a dabingu, za to že na to tu není technika, a za příšerný dabing tvůrci nemůžou. Dovedu si totíž představit, jak ty přelety a virtuální kamery museli v 3D vypadat. Podle mě to Peter zvládl bravurně. První půl hodinka se pravda trošku vleče, ale i tak je za chvilku pryč a potom už se šlape do plnejch. Po celý film je poznat, že pár scén je tak trošku na víc a opravdu by se více hodili do rozšířené verze, ale aspoň pak přijdou nové scény. Že je půlka trpaslíků nevýrazná? Ano je, ale postav je tam tolik, a jsme teprve v 1/3 příběhu, takže si myslím že prostor ještě dostanou. Že si přidali do scénáře něco svýho, například skřeta "albína" se mi zdá být v pořádku. Už to není co to bývalo, digitální triky nepůsobí až s takovou hrůzu, především u skřetů, ale taková je doba a jiný to už asi nebude. Na druhou stranu Glum v podání Serkise je geniální, stejně tak scéna s hádankama. Záporně hodnotím jenom to, že chudák neví co točí. Jestli pohádku o hobitovi, nebo prequel k Lotru. Hobit má své scény při kterých mi srdce poskakuje blahem. Pokud by mi bylo 13 a já v kině viděl tento film a o Lotru neměl ani páru, byla by to pro mě brána do tohoto světa. Už tak jsem zvonu oprášil knížku a začal číst. ()

gicous

První Hobit hravě strčí do kapsy všechny fantasy kousky, které tady vznikly od doby, kdy Pán prstenů dokončil svoji pouť. Tohle asi není žádné překvapeníl.Otázka ovšem zní, jestli se Hobit vyrovná zmíněné trilogii. Tady je potřeba vzít Hobita trochu ze širší perspektivy. Podobně jako George Lucas se svými Hvězdnými válkami i Peter Jackson stvořil fantaskní svět, který jako byl nějakou alternativní vizí našeho vlastního světa. Dokázal tomuto světu a jeho obyvatelům vdechnout opravdový život a duši. Díky tomu se Středozemě stala opravdovým světem a ne pouze přehlídkou skvělým trikových záběrů. A podobně jako Lucas se i Jackson do tohoto pohadkového vesmíru vydal znova. Nejlepší proto bude hodnotit Hobita jako součást celé trilogie a dále v rámci všech šesti dílů. Hobit už svým začátkem jasně říká: "Hlásím se k Pánu prstenů a tady je začátek všeho". Nadherná krajina Nového Zélandu, uchvatná hudba Howarda Shora, při které běhá mráz po zádech, dlouhé kamerové přejezdy nad krajinou, po nichž kráčí společenství a staré známé postavy zajišťují kontinuitu příběhu i výrazových prostředků. Nejvíce ze všeho oceňuju právě dialogy, kterými se sděluje, že jsou v pohybu temné síly a něco velmi nebezpečného je na vzestupu. Vrcholem celého filmu není závěrečná bitva, ale naopak mnohem intimnější momenty souboje Bilba a Gluma. Hadanka za hadanku je skvěle natočená a vygradovaná scéna, která dává vzpomenout na to nejlepší z Pána prstenů. V tomto ohledu je tedy Hobit stoprocentní. Pokud se ovšem rozhodnete brát Hobita jako samostatnou fantasy, potom vyplavou na povrch menší výtky. Některé scény jsou příliš dlouhé a některé zbytečné (souboj kamenných obrů). Film má pomalejší rozjezd a finální souboj se zdaleka nevyrovná konci prvního Pána prstenů. Jen těžko se mohou srovnávat motivy Společenstva prstenů a skupiny trpaslíku. Jejich cesta je přece jenom trochu pochybná a bezvýznamná ve srovnání s cestou za záchranu celé Středozemě. Tak tedy záleži na každém, jak tuto výpravu pojme. Já jsem si ji užil a těším se na druhý díl. ()

Cherry_Bomb

Na tento film netrpezlivo čakalo veľa ľudí a bola som medzi nimi aj ja. S Pánom prsteňov to zrovnávať nejdem pretože Hobit je trošku rozprávkovejší a nemôžem čakať od filmu niečo čo nie je ani v príbehu. Napriek tomu, keď som si prečítala knihu sa mi Hobit veľmi páčil. K sklamaniu nedošlo ani po vzhliadnutí filmu. Nádherné kraje v ktorých sa film odohráva, vtipní trpaslíci, krásna hudba...Najviac z celého filmu sa mi, ale páčila scéna s Glumom. Možno bol film miestami naťahovaný, ale ak je vám všetko v ňom blízke možno aj vďaka Pánovi prsteňov a dlho ste na to čakali plus ste v kine so skvelými ľudmi tak vám to vadiť nebude. ()

Unka

Sto pro souhlasím s Limou! Přesně moje slova... LOTRofilové nemohou odejít z kina zklamáni, je to bezchybné navázání na předchozí trilogii, prostě jako byste je včera opustili a dneska se zase shledali... Bála jsem se, že jak říkaly recenze, bude to nuda, a hlavně že se krom Gandalfa s nikým neztotožním... Ale Martin Freeman je jako Bilbo bezvadný a kdo mne totálně dostal, je charismatik Richard Armitage, který si v ničem nezadá s Aragornem... a myslím, že jej dokonce v šarmu a charismatu předčí. Je to Společenstvo přes kopírák /dá se stejně jako tehdy říct, že pořád jenom někam jdou a celá cesta je snaha o přežití naplněná boji se všemi myslitelnými příšerami/... ale jak jsme z něj tehdy byli všichni totálně paf, že? Jedni říkají, že rejža natočil každou čárku, tečku a pomlčku knihy, druzí, že je to teda nuda a jen přehlídka digi efektů. Kdo nečetl knihu, nudit se rozhodně nebude, a právě naopak... Ani jednu výtku neberu. Dlouhá expozice? Já jsem ráda, že se tu znovu objevil jak starý Bilbo, tak Frodo... a určitě to tak cítí každý LOTRofil!!! Ohledně délky... Jak řekl sám Armitage ohledně rozdělení filmu na 3 díly... ty postavy si prostě zaslouží více než jeden film... a já jsem jen ráda, že se můžu těšit na další pokračování... protože už teď se mi po té partičce stýská!!! Místy bych taky sice použila nůžky (bitka se třemi zlobry), ale ve výsledném efektu to je naprosto nicotná výtka... Podle mě prostě kdo filmu něco vytýká, není správný LOTR fanoušek, tudíž jeho názory vlastně ani neuznávám... :-) Moderní odkazy (golf, dlouhodobý vklad atd.) beru jako úlitbu mladé generaci, jsou to detaily, které mi vůbec nevadí. Zcela jiný je typ závěru - který jasně ukazuje na to, že bude pokračování, což u LOTR 1 a 2 vlastně takto typicky hollywoodsky podáno nebylo - taky beru prostě jako způsob inovace, která se asi dala čekat... Taky mi to nevadí! --- Jako vždy smekám před Howardem Shorem, jehož trpasličí motiv je stejně geniální jako všechny motivy Hobitína, Společenstva, Gondoru, Edorasu, Prstenu nebo Isengardu... Výtka, že se opakuje... sakra a to má jako skládat nové motivy pro národy, ke kterým ta hudba tak neomyslitelně patří? Všechny návraty a odkazy na LOTRa beru jako bonus, který potěší, a ne jako mínus!!! --- Jak říkám, podle mě může zásadní výhrady ke kvalitě a atmosféře filmu mít člověk, který LOTRovi tak nepropadl jako třeba já... a i když jsem skalní fanda a hoodně jsem se bála poklesu kvalit, upřímně se raduju... --- Pro mě bez jakéhokoli váhání 5 hvězd... Zážitek roku a první a poslední film, na který jdu během jednoho týdne dvakrát!!! (naposledy jsem tak udělala u LOTRa) --- Taky ráda vyzdvihnu nej scény: hádanky v jeskyni Bilbo vs Glum (na těch jeho očích se prostě všichni klucí vyřádili, je to slast...), extra napínavé finále se skřety a orly, retrospektivní bitvy, vtipný Radegast Hnědý s pokálenými vlasy a všechny ty průlety interiéry, které jsou naprosto ohromující... A samozřejmě země jménem Nový Zéland, kde bych chtěla bydlet. ()

kiros179

Peter Jackson to zase dokázal. Do děje jsem byl vtažen hned v prvních minutách a do konce mě to nepustilo. Ano, přiznávám bez mučení, nejsem objektivní a ani se nesnažím brát Hobita nestraně, nenechám si to ničím přeci kazit :) Takže jen zkrátka z pohledu prvního shlédnutí. Jelikož jsem knížkám znalý, nebudu tady vůbec srovnávat nesrovnatelné, tzn. dějovou linii Pána prstenů a Hobita. Abych řekl pravdu filmy, filmy jsou sobě blíže než původní knížky, to jen pro ty kteří tady brečí nad tím, jak je filmový Pán prstenů vůči Hobitovi úplně někde jinde. Viděno v 3D s dabingem, 3D zbytečný, cz dabing (světe div se) až tak moc neotravoval - musím ale určitě vidět v originálu s titulema. Až na scénu s hromovýma trolama, která mě přišla naprosto zbytečná, nenacházím ani žádný výrazný problém s upravováním děje (vůči knížce) nebo s "vycpávkami" vzhledem k dalším dvěma dílům. Martin Freeman, Richard Armitage pro mě příjemné překvapení, zvládli na své role na jedničku (to že jí stejně zvládli herci jako Ian McKellen, asi netřeba zmiňovat), mihne se tam i éterická Cate Blanchett - v tu chvíli jsem bezbranný, přiznávám. Být zpět ve Středozemi je prostě a jednoduše super. 85% Po roce euforie trochu upadla, ale stále silné 4* ()

Vocoun

Začátek (první hodina) se hodně táhl a celé tempo filmu bylo velmi pomalé. Což se ostatně dalo čekat, když chcete přetvořit jednu knihu na 3 filmy. Ovšem poslední hodina byla pro mě paráda, takže solidní 4* (75%). ()

Echoes

Ve zkratce: 65% za film, 5% za "Misty Mountains". Celkově 70% film, který nepotřebuju vidět znova. LOTR byl zábavný, zajímavý a nový. Hobbit není... Prakticky to samé, co před jedenácti lety akurát s novým questem a s velice starým panem Lee. ()

skalicky

Pravovlaslaní fandové hobita možná budou trošku zklamání,pro nezasvěcené to bude moc zdlouhavé! pro mě který sem sem četl knihu tento rok,to bylo lepší než četba...třeba že děj neodpovídal místy popisu knihy,třebaže některé pasáže byly pozměněny třebaže to někdy připadá trošku nastavovaně!mě to nevadí užil jsem si to a ponořil jsem se do knihy kterou jsem četl , za rok na shledanou................90%.......Dobrodružství nesmírné..těš se Šmaku.. ()

Ravic

První čtvrthodina je excelentní. V dalším průběhu je děj trochu ve stínu "Pána prstenů". Je to mnohem více pohádka, která je pro děti poněkud drsná, ale film musí přinést pořádný balík a tak kina navštíví celé rodiny. 3D je průměrné a kvalitou se s Avatarem vůbec nemůže srovnávat (nejen s Avatarem). ()

vinc_vega

K jednotlivým postavám je ťažké si vytvoriť taký blízky vzťah ako v pôvodnej trilógii. Príbeh je veľmi jednoduchý a detský (knižka je naozaj obsahovo veľmi malá), preto sa PJ snažil každú scénu natiahnuť, pohrať sa s ňou, čo v konečnom dôsledku pôsobí ako naťahovanie vaty. Ale komu by to vadilo?! Sme v opäť v Stredozemi, je tam Bilbo a Gandalf a Elrond a ohyzdi a prsteň a krásna krajina a efekty a... Mením hodnotenie. Po treťom zhliadnutí zdvíham zo štyroch na päť. Sorry ľudia, je to skvelý film ;) ()

Veniss

A máme tady po úspěšné, i když místy přeceňované (fanoušci prominou) trilogii Pána prstenů, Hobita. Protože mám knižní předlohu tolkienovského světa zažranou pod kůží jak silniční lišaj, musím srovnávat. A kupodivu první díl filmového Hobita z toho vychází ve vzácné remíze. Ano, první třetina filmu byla poměrně zbytečně zdlouhavá, až nudná, místy děsně patetická (škoda), ale jakmile se příběh vrátil blíž k předloze, začal dobře odsýpat. Líbilo se mi, že film je daleko dospělejší a tím i vyzrálejší než kniha, která je spíš pro děti. Moje top scény: chycení Bilba zlobry, hádanky ve tmě (setkání s Glumem), a co se mi vůbec nejvíc líbilo, je růst Bilba z usedlého pohodlí zvyklého hobita na hobita lupiče, hodného uznání. Těším se na pokračování, i když proč třídílný fim? I na dva je toho až až. ()

Mabfred

Film na který se vyplatilo jít do pořádného kina. Překvapilo mě, jak jsem si ho užíval - už hodinu jsem seděl v kině a s blaženým pocitem, že se ještě zdaleka neblíží konci jsem se nechal vtahovat. A v tom je možná síla/slabina filmu - dynamiku filmu je literární. Běží zvolna jako když čtete knihu (v tomto případě docela dobrou dobrodružnou fantasy). Zarážející na tom je, že se přitom jedná o adaptaci, která se místy od svého vzoru dost vzdaluje, aby o pár scén dále doslovně citovala knihu. Nevím jestli mému zážitku z kina prospělo nebo uškodilo, že jsem knihu nedávno opět četl. Některé scény zpracoval Jackson velmi dobře - například setkání se zlobry aktualizoval velmi vhodně. Ale například u zapojení Radagasta nebo Azoga si tak jistý nejsem. Krátce řečeno - je to dobrý epický fantasy dobrodružný film. Místy epičtejší než LOTR! Ale jako adaptace knihy to moc nefunguje. A je mi trochu smutno z toho, jak se Středozem mění v další značku vedle Hvězdných válek atp. Co bude za 10 let - Pád Gondolinu? ()

MrMir

Veškeré výtky na tomto fóru jsou zcela nepodstatné. Hobbit vás plnohodně vrátí zpět do Středozemě, všechny pasáže, které Jakckson přidal oproti knize zapadjí bez rušení. Ano, není to takový WTF zážitek jako u LOTRa, ale PJ mi dal vše co jsem od Hobbita čekal a už se nemůžu dočkat soubojů se Šmakem :o) Ten, komu se tento film nelíbil, tak šel do kina snad na artové drama či dětskou pohádku....pak tomu rozčarování rozumím. Jinak nechápu..... Viděno 2D. ()

Everwin

Bohužel, velké zklamání. Prostoduchý, kýčový, plný klišé a přitom dějově prázdný a neslaný. Díky nekonečnému "běhu" skrz dobrodružství, která jsou podána zcela uměle, megalomansky a okázale, jsou postavy prázdné a hlavně neuvěřitelné. V knižní předloze si člověk užívá ten kontakt mezi pohádkou a reálným příběhem, drsné prostředí ve spojení s jemnou magií postav a detailů. Tady zbude jen naprostá slátanina efektů v kontrastu s protahujícími dějovými nadplátinami. Ps.: Kam se poděl jakýkoliv charakter a originální masky skřetů? Vypadají jako počítačová prasátka. Z hrůzy, kterou budili v LOTRu nezbylo vůbec nic - nejhůře "bledý" skřetí vůdce, který vypadá jako pokřivená postava ze Scottova Promethea... ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021