Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Ondracius

Bohužel se Pítr Džeksn snaží udělat epický film z nádherné pohádky. Možná se mnou budou mnozí nesouhlasit, ale hobit je pro mne pohádka; relativně krátký příběh plný kouzel a úžasného, leč relativně jednoduchého, příběhu. Bohužel ve filmu se Džeksn snaží tomuto příběhu přidat na epičnosti. Těžko říct, jestli si snaží léčit komplex, kdy při LOTRovi musel vystříhat spoustu scén, každopádně Hobitovi přídavky, delší stopáž, přidělané scény apod. nesvědčí. Trošku se bojím, kam budou směřovat další kroky dějové linie, když po třech hodinách jsme stále na začátku... Třeba budu překvapen, ale zatím se ale bojím, že víc než kouzlo, hrají v tomto příběhu duležitou roli peníze...http://bit.ly/VKy4L3 PS: Martin Freeman je úžasnej! Zasloužil by deset bodů z deseti a zlatého bludišťáka k tomu:) ()

Landauer

Je to fantastická věc! Pokud někdo četl knížku, bude nadšen spoustou nových informací, které v ní nejsou, hromadou akčních scén, které Tolkien nijak nerozvíjel (např. boj skalních obrů) a postavami, které spisovatel do Hobita neobsadil, ale ve světě Pána prstenů své místo mají a my je tu se vší parádaou uvidíme (především jsem si užil svého oblíbeného čaroděje Radagasta hnědého). Vážně nevím, co bych filmu vytknul. Pomalejší začátek vyplývá z knihy a nešlo se mu zkrátka vyhnout, přesto tuto rozvleklost Jackson trochu sráží strhujícím úvodem o příletu draka na Osamělou horu. No a pak, stejně jako v předloze, už nastává legendární dobrodružná jízda s troly, skřety, přes Roklinku do Mlžných hor a pod nimi až k jistým borovicím a ohnivým šiškám. Ani na okamžik jsem se nenudil a celý ten splněný sen každého fantasy fandy si parádně užil. Jestli někdo vyčítá filmu řídký děj, nastavování kaše a podobně, tak nejspíš viděl úplně jiný film. Spíš si ale myslím, že haterství je zkrátka dneska v módě a šlapání po vyloženě kvalitním filmu, libování si ve "fuckcrackech" a hraní si na intelektuálního dandyho není nic víc, než sebestředná póza. Hobit je zkrátka vynikající film a doslova zhmotněnej sen všech, kterým se knižní předloha líbila. ()

shimpy(CZ)

Tento návrat do Středozemě bohužel kvalit Pána Prstenů nedosahuje, stále je to ale velkolepě vyprávěný příběh a jeden z nejlepších a nejkrásnějších letošních zážitků roku 2012. A přece jen, je to zkrátka opět ta stará známá Středozemě :-) ()

tterez

Hobit je nádherně barevnej stejně jako Pán prstenů (nejsem jeho fanda, ale zase nemám nic moc proti). V kině to bylo nádherné pokochání pro oči, ale musím říct, že posleních 45 minut jsem už pořád čučela na hodinky a nevěděla, jak si sednout. Bylo to únavně dlouhý, a spoustu scén bych proto úplně vypustila nebo značně zkrátila. Nj, ta dramatičnost! 75% ()

kwoky

Hodnotím nízko, možná až příliš nízko. Ale jak jinak můžu hodnotit film, který mě nevtáhl, urážel mou inteligenci a obsahoval kupu kliše a scén "deus ex machina", takže chování postav přestávalo dávat smysl? Výprava byla naprosto bombastická a hudba ušla. Zbytek se dle mého názoru nepovedl. Už není cítit ta atmosféra z předchozích LOTR filmů - možná dřív byly točené s větší láskou (a tím nemyslím lásku k penězům). Z Hobita jsem to za celou dlouhou stopáž nepocítil ani jednou - no možná prvních deset minut, kdy jsem to tam cítit chtěl. ()

angloumene

Hlavně ze začátku se objevují trochu hluchá nebo lépe řečeno nudná místa, ale když kluci vyrazí tím správným směrem začnou se dít věci! Nejlepší scény jsou ty v bouřce a nebo v oblacích :) Prvky vložené z ostatních Tolkienových děl mi nepřišly nijak na škodu, myslím, že v dalších dílech jich bude ještě větší množství. Btw nečekejte, že uvidíte draka Šmaka v celé své kráse, na to si budeme muset počkat (asi) až na trojku. Osobně to nějak zvládnu a na další díly se do kina podívat půjdu. ()

Bingos

Ka je kolo a historie se opakuje... Se snad ještě větším očekáváním, než s jakým nakráčelo do kin The Phantom Menace byl vyhlížen Hobbit. Byla rozjeta jedna z největších reklamních filmových kampaní a podle toho nakonec prachy zvítězily. Opět. Jackson jak utržený ze řetězu protahuje každou scénu téměř až do meze únosnosti, zahlcuje nás koulema o zeď mlátícím vizuálem a nebo si prostě jen sprostě vymýšlí. Každý fanda ze Středozemě si bude u půlky scén nevědomky hníst pyje o stehno (i mě do těch míst ruka nejednou zabloudila), ale ducha jak původní trilogie, tak knižní předlohy to docela silně postrádá. Kromě Gandalfa a Bilba, jsou všechny postavy ploché jak žehlící prkno a zoufalá snaha tvůrců o odlišení všech třinácti trpaslíků vede jen k tomu, že je nám naservírována tlupa sice bizarních, ale (s čestnou výjimkou Thorina Pavézy) bezcharakterních individuí, kteří snad dohromady ani nesehrají žádnou větší úlohu. Až uvidím placatou verzi v originálním znění, pravděpodobně hodnocení zvednu a rovněž věřím, že stejně jak u nových SW nebo u Nolanových Batmanů se skutečná povaha snímku vyloupne až s dalšími díly, ale zatím musím s mírným rozčarováním konstatovat, že lidi očekávající Hobita jako dalšího Pána prstenů rozhodně dalšího Pána prstenů nedostanou, stejně jak nedostanou Hobita jako dobrou adaptaci znalci knižní předlohy. Jedná se možná tak o místy zábavný a výpravný fantasy film, ale to je pro mě bohužel kurevsky málo... ()

Hanes88

Tak samozřejmě už to není Pán prstenů, ale jsem fanda knižní předlohy a děj se jí opravdu držel. Martin Freeman je pro hlavní roli jako stvořený a ostatní postavy byly taktéž zahrány bravůrně. O efektech a soundtracích se tady ani nebudu rozepisovat - jedním slovem PARÁDA! Asi bych normálně dal 4 hvězdy, ale jelikož scéna s Glumem, na kterou jsem se nejvíce těšil, byla dokonalá, dávám hvězd pět. 90%. ()

J*A*M*A*L

Better then trilogy!Je fakt skvělé, že Peter Jackson se rozhodl pro další díly ze série Pán prstenů a tentokrát přišel na něco originálního a natočil film o tom co se dělo před velkým dobrodružstvím Froda Pytlíka.Peter Jackson tentokrát natočil film fakt krásně, efekty neskutečné a celkově film mě už ani nemohl překvapit, protože od Jacksona jsem si snad oblíbil vše co ve svých božských rukou stvořil.Hobita jsem si už vážně ujít nenechal a bylo to dobře, protože mi i snad přišel že byl lepší než samotná původní trilogie.Pán prstenů zkrátka je a bude legenda filmu, kdyby byla napsána kniha 1001 filmů, které musíte vidět než zemřete 2, tak by tam Hobit byl na sto pro a objevoval by se určitě v první desítce, hlavně díky své kvalitě a úspěšnosti.///Hodnocení: 100%///.... viděno zatím jednou v kině ()

Prochy38

Na Pánu prstenů jsem dospíval a na Hobita se už léta těšil. Knihu jsem nikdy nečetl a po filmu mě to mrzí... Co ale film? Protože jsem nevěděl, o čem to vůbec je, bylo 50/50 jestli se mi líbit bude nebo ne. A? Nadšení a obrovské! Volba herců parádní. Hudba dokonalá. Kostýmy, efekty a choreo na jedničku. Příběh? Ten teprve začíná, ale už teď se mi to moc líbí a vyhlížím další díly. Je to akční, vtipné, zábavné, silné a fakt působící. Užil jsem si kino na 100%. Víc toho říkat není potřeba. ()

MatoFILM

Neviem prečo tu každý porovnáva Hobbita s Pánom Prsteňov. Veď Hobbit je predsa pred tým všetkým tak neviem prečo tu niekto chce mať silou mocou Pána Prsteňov a nie Hobbita. Hobbit je iba také predjedlo pred tým všetkým čo sa má stať v Pánovi Prsteňov. A teraz k samotnému filmu. Bol som jeden z tých, čo od traileru z Decembra 2011 odpočítavali dni do premiéry. Som obrovským fanúšikom Pána Prsteňov a na filmový návrat do Stredozeme som sa strašne tešil. Áno, je pravda, že niektoré scény mohli radšej ostať na podlahe strižne, pretože kazia rytmus filmu, ale určite to nie je taká nuda ako tu mnohí píšu. Jackson s prehľadom strieda konverzačné scény s akčnými. Atmosféra je výborná, vizuál dokonalý. Martin Freeman ako mladý Bilbo je skvelý... ()

barcaacrab

Věřím, že kdybych Hobbita viděla před Pánem prstenů, byla bych naprosto nadšená a nevšímala bych si ani chyb ve filmu, ani digitálních zkratů. Ale nestalo se tak. Nedokážu pochopit, proč film, který byl natočen před více než deseti lety, je oproti Hobbitu tak digitálně skvělý a nepřeplácaný. Nějaké scény se jim nepovedli a mě to mrzí. Naopak trpasličí města jsou tak neuvěřitelně zpracovaná, že jsem měla pocit, jako bych tam právě stála. Při prohlídce Ereboru, kdy kamera padá a točí se jako splašená, se mi zamotává hlava a právě to na Pánu prstenů miluji a jsem ráda, že se to objevilo i v Hobbitu. Myslím, že Jackson mohl ubrat na vtipných scénkách, které ve většině případů přecházejí do neodpustitelné trapnosti, a soustředit se na jiné důležitější aspekty filmu. A hlavně nemusel vykrádat sám sebe. Scéna, kdy si Bilbo poprvé nasadí prsten, je příšerná. Naštěstí Glum se svou slizkostí a vychytralostí opět nezklamal. Naopak herec ztvárňující Thorina mohl ubrat na pohledech skrze obočí... Bojím se, co nás čeká v pokračování. Nechci, aby to dopadlo ještě hůř. Ale přestože mi film trochu zklamal, když začala hrát hudba z Pána prstenů, uvědomila jsem si, že se do Středozemě můžu vrátit alespoň díky první trilogii, která pro mě zůstává nepřekonanou. ()

Mauric

3 hodiny jsou na první díl Hobita prostě moc. Navíc je sice film způli dokonalou temnou akční fantasy a způli neméně dokonalou výpravnou pohádkou plnou dechberoucích scenérií, ale moc to spolu neštymuje - kolikrát působilo roubování jednotlivých pasáží na sebe značně násilně. Taky jsem se po celý film nemohl zbavit pocitu, že Gandalfa měl hrát někdo jiný. Nic proti siru Ianu McKellenovi, jehož herecký výkon bych řadil k těm skvostným, ale stáří člověk neporučí a až si někdo pustí třetí díl Hobita a poté Společenstvo Prstenu, tak to odhaduji na pořádnou pěst na oko, když ten sympatický šedivý čaroděj po padesáti letech omládne o patnáct. :) Jinak je to samozřejmě pecka, které určitě věnuji nejedno další shlédnutí. [viděno 3D (48 fps) s titulky] ()

ondrula

Největší peckovice a mimořádný filmový zážitek. Skoro jsem v pokušení napsat, že Hobit překonal LOTRa. Trošku pomalej rozjezd s trpaslíkama a poněkud senilní Gandalf jsou v následujících třech hodinách více než vyváženy nádhernou podívanou. Hlavně tedy klobouk dolu před Peterem Jacksonem, kterej z pohádky o hobitovi dokázal udělat plnohodnotnou akční fantasy, aniž by knižní předlohu nějak zmrvil. Postava Gluma mě nikdy moc nebrala, takže hádanky mě malinko nudily a někteří trpaslíci mi přišli takoví nějaký natupírovaný, ale mých 5* nemůže zvrátit nic a nikdo. Už jen proto, že trpaslíka Balina hraje otec mojí přítelkyně, to jsem fakt čuměl. ()

marnold

Eszcze nie wiym, kiela gwiozdek mu dac. Je to dobry film, to ja. Rezyserowy wysoki poziom uz je klasykom. Nie nudziolzech sie, to bylo plus. Diejowie mie to moc zas nie nadchlo. Ale co se tycze grafickigo podanio, tym zech byl wielce zaskoczony. Dzisiejsze mozliwosci digitalnich trykow som nieskutecznie wysoko. Mimika Gluma a Skrzecigo bossa.... tam nima krziwego slowa. Czakom ynym, kiedy uz aji grafik bedzie umiol zrobic "iskre w oku" a potym uz hercow fakt nie bedzie trzeba. ()

Shimargh

Celý film jsem se usmíval pod fousy a cítil se v jejich společnosti naprosto kouzelně, byl jsem naprosto pohlcen a ke konci jsem uronil i pár slz, takhle má vypadat hrdinský epos podle mého gusta. Za mě to s přehledem překonalo na plné čáře Pána prstenů. ()

Lionheart

Už jen za tu atmosféru si to zaslouží zasypat hvězdami... něco takového se moc často nevidí, vlastně jen u Pána prstenů. Je to sice dost utahané a ukecané, ale bál jsem se, že mě to bude nudit, což se naštěstí díky hercům, hudbě a hlavně Peteru Jacksonovi nestalo. Chybí už ten wow efekt, který jsem zažil kdysi při Společenstvu, ale i tak je radost si s tímto dílem užít večer... a nejeden. Vlastně nejvíc mi vadily některé efekty, které při běžných nárocích na fantasy jsou krásné, ale ve srovnání s o dost (na CGI problematiku) starším LOTRem je to místy tragické (hlavně ti skřeti). ()

Smejky87

Mám pocit, že film se snaží být hybrid, snažící se zopakovat epické scény z LOTRa a zároveň převyprávět pohádku. Faktem je, že to nefunguje. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021