Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Ray.Eery

Viděla jsem všechny díly LoTR a těšila jsem se na Hobita čím mě překvapí a celkově triologii LoTR "okoření" nebo doplní. Myslím že tímhle filmem nikoho neurazili ale ani nikoho moc nenadchli, aspoň mě osobně jen trochu. Otevřený konec byl tak předvídatelný jako to, že v noci bude tma a ve dne světlo. Ale určitě je zajímavé se podívat na celou triologii z jiného úhlu pohledu. Doufám že další díly Hobita budou lepší. ()

Medvjet

Epicka podivana. Vubec nevadi pomalejsi dej, protoze to co se odehrava na platne je uzasne, nadherne, dokonale. Mezi hlavnima postavama (oproti LOTR) je pouze crvrtina hobitu a vic nez 10x vic trpasliku ;-) :-D Takze same plusy :-) Uz se nemohu dockat pokracovani. ()

Horazius

Slabší rozjezd, ale zbytek filmu super. Jediný z čeho mám strach je, že Jackson vytváří komerční sérii, než jaký byl Pán Prstenů ()

Anime2

Tak tenhle film mě fakt dostal.Od doby co jsem se díval na pána prstenů mě nic nedostalo jak tohle.Od tohohle filmu jsem čekal hodně a když čekám hodně tak se mi to většinou nelíbí ale tohle,tohle bylo fakt super.Vůbec mě to nezklamalo dokonce mě to překvapilo hodně mě to překvapilo.Super efekty,super jména trpaslíků prostě nevím co říct tohle bylo dokonalí.Vtipní trpaslíci a zároveň hustí bojovníci.To co předvedli v té skřetí hoře bylo fakt hustý.Moc se těším na dvojku. ()

Allein4

Vykradený LOTR. To samo o sobě by problémem nebylo, koneckonců dost se s Hobbitem prolíná, využívá stejného prostředí a spousty stejných postav, ale přecejen by to chtělo posun dále, protože LOTR je legendou, a tak to automaticky svádí ke srovnávání. A zároveň LOTR viděl každý, a ne pouze jednou, takže do toho vstupuje i jakási "ohranost". A upřímně - hobbit na LOTR (zatím) nemá. I tak ale asi nelze hodnotit nějak špatně. ()

Lokitre

Tenhle Hobit se Jacksonovi povedl, ale myslím, že konkurovat Pánu prstenů asi nemůže. Knihu o zhruba 200 stranách (alespoň ta moje verze) jde jen velmi obtížně roztáhnou do dvou (částečně tří) filmů, aniž by obsah utrpěl a fanoušci nebyli rozhořčeni. Tohle je vlastně polovina knihy obohacená o pád honiček a bitek navíc. V některých případech i doslova citovali obsah knihy, což ve mě vyvolávalo dojem, že si asi moc nevěděli rady se scénářem (pravděpodobně ale citovali, protože nikdo nedokáže popsat Středozemi lépe než Tolkien :)). Příroda Nového Zélandu je sice krásná, ale tenhle film by snesl méně pohledů do krajiny. Hodnocení pohledem kritika - 4 hvězdy, hodnocení očima fanouška - nekonečno hvězdiček. Takže zaokrouhleno 5 hv :) ()

Kinderr

Pán prstenů mě moc neoslovil, ale Hobit mě oslovil a hodně:-D Není to zdlouhavé jak Pán prstenů je tám stále nějaká akce a prostředí Nového Zélandu je prostě bezkonkurenční. Určitě je dobré se na to podívat pokud jste viděli Pán prstenů tak lépe pochopíte děj (Hobit se odehrává před PP).Knihu jsem nečetla tak nemohu srovnávat s předlohou, ale film úžasnej. Skvěle strávený čas. ()

marhy1992

Obrovské sklamanie. Ten kto nečítal knihu je tento film určite pekným pokračovaním Lotr. Ja som však knihu čítal, bol som na film v kine a musím priznať, že viac vecí mi tam prekážalo ako páčilo. Najviac mi tam prekážal Frodo, je síce príjemné zaspomínať si na predstaviteľov Pána Prsteňov ale v knihe Frodo nie je, tak ani vo filme nemá čo robiť. Veď prvú polhodinu z celého filmu sa pozeráme na jeho chlpaté nohy. Filmu ako takovému chýba napätie a tajomnosť, všetko je síce esteticky veľmi pekne spracované ale až príliš rozprávkové. Tak to vyzerá ked jednu knihu sa snažíte natrepať do 3 filmov. Som veľký fanúšik LOTR ale tento film určite nepatrí ani medzi moje top 100 filmy. Určite si pozriem celú trilógiu ale po prvej časti mám predstavu čo nás čaká. Hodnotenie : 50% ()

Hrabenka7

Natáčené pro peníze? Protože filmové zpracování jedné knížky má tří díly? Pravý fanoušek Tolkienovy říše by jásal, i kdyby byl Hobit rozdělený na dílů deset, nebo ještě lépe, kdyby nikdy neskončil. Takhle mám jistotu, že po tři roky bude v kině film, na který si bez váhání koupím lístek a nebudou mě zajímat recenze ani tady, ani jinde. Protože mně Jackson rozumí. ()

Mackro

Ech. Kým sa Jackson drží knihy, je všetko verné a v najlepšom poriadku. V momente, keď sa vydá na tenký ľad a niečo pridá tu a tam... sa Hobbit občas stáva nie príliš príjemným filmom. Napríklad diplomatická scéna u Elronda - bez problémov. Radagast zaváňa samoúčelným humorom. Akcia v jaskyniach... načo. Myslím, že by Hobbitovi sadla väčšia rozprávkovosť, viac sa sústrediť na trpaslíkov, ktorí sú spracovaní úplne čarovne. A aby som nezabudol - Bilba v podaní Martina Freemana je radosť sledovať. ()

veere

Já nevim co se Jacksonovi nelíbilo na knižní předloze, proč tam proboha sere nějaký svoje vylepšováky příběhu, 3 dílný je to fakt asi jen kvůli penězům. Zatím bída po všech stránkách, uvidíme dále... ()

iL3gAl

Hobit je příjemná vzpomínka na LOTRA ale na samotnou trilogii to bohužel nemá. Už mi vadí jen samotné rozpartování které v současné době tak strašně frčí. Je to přeci jen pro diváka aby měl větší filmový zážitek a vůbec to není proto aby si všichni nahrabali víc peněz a divák na konci filmu vůbec nemá pocit jako by s ním vyjebali. Nemluvě o tom že to má přepálenou stopáž. Ale ok, to bych ještě pochopil, přeci jen kdo nemá rád peníze že :) Ale co mi vadí nejvíc je že z filmu zmizela ta vizuální krása. Všechno působí strašně uměle a nepřirozeně, krajina vám chvílemi připomíná sladkou zahrádku s čokoládovým vodopádem Willyho Wonky a skřeti... No skřeti už prostě nejsou ty drsně vypadající zrůdy ale animovaný zrůdičky k pomazlení. Nicméně kniha je fajn a té se film taky drží, takže po stránce scénáře nemám co vytknout a faktem zůstává že Martin Freeman je jediný hobit, kterého jsem si opravdu oblíbil. Ta hvězda dolů je snad jen za vizuál, nemůžu si prostě pomoct... ()

Johnny22

První polovinu neuvěřitelná nuda. Po příchodu Radagasta alespoň trochu legrace. Jinak dost velké zklamání, což je samozřejmě jen následek velkého očekávání. A taky mě dorazila ta hromada písniček. ()

maradonaa

Velké zklamání. Někdy se holt stává, že když chce někdo udělat z dokonalé věci věc ještě dokonalejší, tak to akorát všecko p*sere. Počítačově dodělávané masky a obecně celková grafika filmu byla příšerně umělá. Blbostí které by se neměly v takovém filmu vůbec objevit, jsem zaznamenal skutečně mnoho. Golf, vůdce skřetů(v podzemí): Tak to potom jo..., hejno králíků, trolové, kteří mluví a berou si rukojmí... proč? oni jsou vlastně slabí a jinak by na trpajzlíky neměli, trapné dialogy mezi trpajzlíkama, dokonalé házení s talířky, někteří trpajzlíci mají hnusné obličeje s velkým nosem a někteří, jako např. vůdce, mají obličej jako normální lidi. Zkrátka film byl plný nedostatků a vůbec mě nebavil... Od hHobita bych čekal víc... další díl už snad raději ne! ()

doogiemus

Toto je jeden z tých filmov, pri ktorom chcem byť opäť dieťa a zažívať svoje imaginárne zápasy s nepriateľmi pre vznešený cieľ, byť hrdinom a mať dôležité miesto v boji či poslaní. Nádherné spracovanie, ktoré nepozorovateľne vtiahne do deja a vyzýva k prežívaniu celej cesty s hlavnými postavami. Všetko je to umocnené vznešenými hodnotami, úžasnými myšlienkami a životnými situáciami, ktoré majú čo dať každému človeku. Dúfam, že pokračovanie bude podobne veľkolepé. ()

Gretel13

Nemohla jsem se dočkat, až to příjde do kin. Nezklamalo. Je to jeden z nejlepších filmů našeho věku. Perfektní herecké obsazení, děj i soundtracky. Je to jeden z mála filmů, který dorovnal, ba dokonce, který předčil svou knižní předlohu. Ovšem, srovnávat Hobbita s nadčasovým Pánem Prstenů nelze! Troufám si říci, že je to každý příběh sám pro sebe. Ani jednomu z filmů nemůžu nic vytknout, ač byl Hobbit kritiky celkem převálcován. Dokonale jsou tam grafické efekty, třeba Glum a král skřetů z Mlžných hor. Azogova bílého Vrrka jsem si zamilovala a kdyby to šlo, hned bych si ho zasadila mezi peřiny. Celkově si myslím, že Hobbit je film, na který se člověk může podívat i za 20 let a ikdyž jej uvidí z jiného úhlu pohledu, bude se mu stále líbit. ()

Pixu

Tenhle film mě upřímně poměrně zklamal. Né že by byl vyloženě špatnej, to ani náhodou, ale vzhledem k tomu, jak byl Hobit očekávanej a snad každým vyzdvihován do nebe ještě před uvedením do kin a pak ještě víc... řekněme že jsem čekal něco víc jak film, co prostě vykrádá atmosféru deset let starý kult. Film naprosto regulérně rezignoval na snahu se jakkoli přiblížit adaptaci. Jediné, co předlohu připomíná je Radagast, který v knize ani není! To by ještě tak nevadilo, ale film není zrovna oslňující ani sám o sobě. Nemyslím si, že z dobrého filmu udělá film vynikající pouze pár známých postav. Ale u Hobita mám dojem, že na nic jiného nevsází. Nové postavy si stejně asi nikdy pořádně neoblíbím. Nehledě na to, že 170 minut je zbytečně moc. Hobit tu stopáž prostě nemůže utáhnout a člověk už ve finále vyloženě zíve.... Takže bohužel slabý průměr... možná příště ()

WilWallace

Nejvíce mi vadila zničená scéna hádanek ve tmě, které se vůbec neodehrávají ve tmě a naprosto tato scéna zrušila krásně temnou atmosféru čišící z knížky. Film je také zbytečně dlouhý - 70% ()

jigsaw44

Pri pozeraní tohto filmu je si doležité uvedomit, že to Tolkienova prvotina a nikdy nič predtým nepísal, preto je dej taký celkom nudný. Trojhodinový dej by sa dal zhrnút aj takto: Gandal a skupina trpaslíkov navštívi Bilba a ukecajú ho aby s nimi išiel na neočakávanú cestu, pritom sa tri krát dostanú do nebezpečenstva, ale Gandalf ich stále zachráni. Ku koncu nájde Bilbo prsten o ktorom sa vlastne svojím sposobom celá šestilogia točí.. Je tam aj slabúnká prednávaznost na LoTR. Nebyt tam ten krásnej prírody a občasných audio-vizuálnych efektov, tak by som zaspal. Snád dvojka bude lepšia, lebo z tejto jednotky som nebol nadšený. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021