Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

kiler1983

Pri poslednom diele -Pána prsteňov – návrat kráľa som bol osobne dost smutný že takáto vec konči a že sa nemám na čo ďalej tešit. Po určitom čase som sa dočítal že by malo prist niečo čo by malo “naviazať” na posledný diel pána prsteňov a tým mám na mysli HOBITa. Popravde som sa veľmi potešil. Moja radosť trvala aj keď som videl prvé fotky alebo ukážky z filmu. Na HOBIT Neočakávana cesta som bol v kine tri krát... poprvé som bol z manželkou na 3D a žena mi nakoniec poďakovala že si mohla pekne pospinkať a že ju ten film absolútne nebral. Druhý a tretí krát som bol so synom ktorý je ako ja a “žerie” takýto štýl filmu. Popravde boli sme obaja sklamaní obsahom filmu. Malo to síce dej a aj ťa to vtiahlo do toho deja ale chýbalo mi tam niečo čo mala trilógia pán prsteňov. Neviem presne popísať čo to bolo ale film som od vtedy uz nevidel a ani sa na to nechystám... a to som pána prsteňov videl asi šesť krát. Dal som 5* len preto že verím v znovuzrodenie toho čo mi vo filme chýbalo. Uvidíme další diel... :) ()

rationibus

Návrat do Stredozeme potešil. Pre LOTR fanúšikov ako ja povinnosť. Ale po zhliadnutí filmu vo mne zostali zmiešané pocity. Na jednej strane návrat do obľúbených miest, stretnutie s obľúbenými postavami, pôsobivá hudba napr. krásne Misty Mountains, pôsobivá vizuálna stránka - na druhej strane pod pôsobivou polevou akosi chýbala podstata - príbeh, postavy, ktoré možno milovať či nenávidieť. Tak, ako u pôvodnej trilógie veľmi prospela predĺžená verzia, tu by som naopak usilovne strihala. ()

006.Trevelyan

Veliké sklamání. Hlavně nechápu ty "gagy" typu: Přeze mě se nedostanete... Teda,... Vlastně asi jo.... To se k Pánu Prstenů nehodí ()

zeromen

Musím uznat že lepší než Pán prstenů. Docela jsem měl obavy jestli to tvůrci zvládnout udělat a překonat Pána prstenů, kupodivu to soudruzi s NDR zvládli na výbornou.:-) ()

lusst

Po prvom zhliadnutí trilógie som bol sklamaný. Predsa len - rozťahať útlu detskú knižku na cca 7 hodín filmu... Ale s odstupom času a niekoľko násobnom zhliadnutí som predsa len spokojný. A za možnosť návratu do Stredozeme - nemôžem inak ako 5* ()

Insomnia.k

Oproti knížce která byla tlustá pouze asi jako třetí díl pána prstenů mě zklamalo rozpitvání na tři díly a přídáním některých akčních prvků a postav pro film přijatelnějších. ale i přesto že jsem fanoušek Tolkiena a jeho knih které se výrazně liší mě tento film nezklamal, ačkoli je přeefektovanější než pán prstenů což se mi líbilo víc například uměle vytvoření skřeti, masky herců v pánovi prstenů mi teda přišly hezčí a sympatičtější. I přesto Ian McKellen v roli gandalfa neztratil nic ze svého kouzla z předchozí (budoucí) trilogie LOTR, i Martin Freeman v roli Bilba se do role Bilba skvěle hodí, jenom někteří trpaslíci mi přišly nevírazní a nezajímavý ()

medveed

Zklamání. Jedná se prakticky „pouze“ o horší remake prvního dílu pána prstenů, přičemž chybí napětí a atmosféra. 55% ()

ogheekapr

Celkově je to dost roztahané, stejně jako každý Pán Prstenů, přesto jsem se ale nezačal nudit. Nevím jaké to bude, až se na to podívám znovu, možná už to nebude úplně ono, protože tomu chybí nějaké napínavější momenty. Na Hobitovi mi také vadí, že to místy působí až skoro pohádkově a počítačově vytvořených efektů je místy možná až moc. Původní Pán Prstenů byl sice taky dost o efektech, ale měl jsem v něm pocit větší realističnosti. Možná mi tu také chyběla ta temná atmosféra jak už tu někdo přede mnou zmiňoval. I přes mnoho negativ se mi návrat do Středozemě líbil. Zkrátka film jako takový je kvalitní, zvlášť fanouškům se bude líbit. Něco tomu ale chybí. ()

Ginnidlo

Jak někdo mohl natáhnout tříhodinovou knížku do devítihodinové trilogie fakt nechápu. Lotra jsem trochu protrpěla, ale tohle musi Tolkiena vytáhnout z hrobu. Nové neknižní postavy a scény, které když se vymýšlely, tak chudák Tolkien měl chřipku a nebyl ve škole. Týpek na vrkovi tomu nasazuje korunu. ()

jan.moravec.

Čekal jsem na to opravdu dlouho a měl jsem opravdu veliké očekávání. Naštěstí Peter Jackson pořád umí udělat Středozem tak, abych hned dostal chuť se tam přestěhovat. Skvělé zpracování Hobita podle knihy i s dodatkama pro lepší atmosféru. Pro mne 5ti hvězdičková záležitost. ()

happy.lenulka

je to tak 50:50.... ale co mě přinutilo dát pouhé dvě hvězdy je to, že to byla strašně často strašná nuda.... a nezachránilo to ani výborné herecké obsazení, úžasná kamera, krásné prostředí a to že jsem milovníkem Pána prstenů.... ()

Ajfist

Viděl jsem to tehdy na netu ještě bez dabingu a super.Jackson opět nezklamal.Masky bezvadné,děj má spád a v mezích možností se drží předlohy. ()

pop.z.pop odpad!

Nudné, bezdějové, plouživé, zpomalené, užvatlané a hlavně je to animované (proč se to nikde neuvádí?), vypadá to jak nějaká předlouze dlouhá zdlouhavá upoutávka na počítačovou hru s několika přírodopisnými záběry natočenými z vrtulníku :/ V půlce filmu to vypínám. Kdyby aspoň ten starý fousatý děda nemluvil tak zpomaleně. Bože to je tak nudnééééééééééééééééééé ()

pavelpetr

Kdyz jsem uvidel jak je to dlouhe, hned jsem tipnul ze by se to dalo stihnout i za dve hodiny i s potleskem. Nema cenu srovnavat s LOTRem. Ani si ten film pak neuzije clovek. Proste je to jina saga. Libi se mi ze to tak nejak doplnuje info o trpaslicich o kterych vim z LOTR minimum. ()

Apofis28

Bohužel jsem trochu zklamaný. Výprava, triky, zvuk prostě supr, ale ten děj? nevím jak Vám ale mě to přijde jako LOTR jenom s obměněnými postavami, místo Froda je tam Bilbo, ale jinak celkově jde prakticky o to samé. Zase někam jdou a naráží přitom na více či méně podobné nepřátele. celkově mi to přijde jako naprosto zbytečný film, možná to chtělo pojmout z jiného hlediska, např. více psychologie a rozvoje vztahů. ()

J!b

Asi jebe každému, kdo kdy považoval Hobbita za něco víc, než jen slušnou, jen trochu delší pohádku pro malý caparty, bez jakýchkoliv reálných ambicí v rámci fantasy žánru, natož v jeho definování. Myslím, že začnu předčítat Hobbita dětem před spaním, protože po brutálních Grimmovcích už začínají mít noční můry a Alenka v říši divů se neujala. Ještě po letech vzpomínám, jakým ta ve všech literárních ohledech jednoduchá pohádka pro mne kdysi byla zklamáním po několikanásobném zhltnutí LOTRa. Tolik k předloze. Věčný dítě Tlustej Pete z do ní ale hodně důkladně začetl a domyslel i to, o čem se ani velkému JRR nezdálo. Takže se opět vracíme o pár let zpět, kdy se nám při opouštění temných sálů luxovaly čéšky a prosakovaly plíny po několikahodinových fantasy řežbách. Znovu v nezapomenmutelně hravém Petově stylu, nijak léty nepoznamenaném, projedeme Kraj, Roklinku, zjistíme, že božská Cate je (s možná trochu silnější vrstvou líčidel) stále božská a Kellen se možná dožije ještě dalšího prequelu, absoluvujeme několik zcela nerealistických bitek se skvělými vizuály, dočkáme se Toho, co vládne všem a začneme se těšit na pokračování...a na to, že nám někdo vysvětlí, vo co vlastně těm trpajzlíkum v čele s Gandalfem go. Bohužel jsou i slabší chvíle - nemůžu si pomoci, ale Radagast je prostě další verze JarJarBingse a trpajzlící jsou v podstatě nezničitelní ohněm, železem, drcením mezi kameny, čelistmi a kládami, pádem z méně než 100 m....Ale fajn...odpuštěno. ()

Xmarc

Začátek byl příliš utahaný a taky pár digitálních efektů na mě nezapůsobilo nejlíp, ale jina pěkná podívaná.. ()

Toxic

První část, než se plně vydají na cestu, byla pro mne minimálně za čtyři hvězdy. Málokdy jsem se ale nedokázal do něčeho vžít a plně si to užít, přestože bych si to moc přál, tak jako zde. Těch Narnií a animáků bylo na mě příliš, tak jako v druhém dílu. Tohle del Torovi a studiu nikdy nezapomenu. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021