Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Velké zklamání. Vlastně nevím, za co mu dávám ty tři hvězdičky, snad za nádherné scenérie a to, jak se snaží "doslovně" držet předlohy, možná za novinky z dalších Tolkinových děl. Ale ta roztahanost, ten americký a dnes snad vyžadovaný styl "akční komedie" totálně zabil. A to, 6e v3echno vykecaly a vykšlali se na náznaky a tajemno, co bylo v knize, to tomu nepřidalo :( ()

dank011

Prostě srovnání s Pánem prstenů se neubráním, i kdybych se rozkrájel, nejde to a nejde. Koneckonců srovnávání je zde plně legitimní, protože zde nejde o nějaký "nový přístup ke stejnému tématu", nýbrž o identické pojetí rozdílného námětu ( a že je už ve vnitřní struktuře předlohy, myšleno Hobit a LOTR , rozdíl pořádný ! ) a jako takové by si jej měli tvůrci sakramentsky umět obhájit. Je to na mě celé takové sterilní"...byť velmi dobře koukatelné. Tak třebas za vydělané penízky spatří světlo světa něco zajímavějšího, vlastně už Truffaut přiznával doinelovské pentalogii motivaci nejinou než k výdělku pro témata pro něj zásadnější. Potud tedy nic nového pod sluncem. P.S.: a zrovna teď čtu úplně náhodně v jisté knize tenhle odstavec : " ..B.věděl, že to, co světu dává jsou sr...Příliš srozumitelné, příliš čisté. Potíž byla v exaktnosti, dokonalosti, potíž byla v digitalizaci, která vysávala život ze všeho, co prošlo její mikroskopickou siťkou. Všude bylo mrtvo. Estetický holocaust !, naříkal B. v duchu, ale protože měl rozum, nechával si to pro sebe..." ()

Tempest

Krásný film. Kdo ostatně mohl zfilmovat další Tolkienovu knihu než Jackson. Hobit začíná v postatě na stejném místě jako Pán prstenů tj. v hobití noře. Gandalf si vyhlédne jednoho mladého hobita Bilbo Pytlíka a aniž mu něco řekne, začlení ho do výpravy, která má za cíl Osamělou horu. Jde vlastně o výpravu 13 trpaslíků v čele s jejich princem Thorinem do jejich bývalého království, které nejdříve zničil drak Šmak a pak i vojsko skřetů. Trpaslíci sice skřety dokázali porazit, ale měli takové ztráty, že nakonec museli odejít. Thorin od té doby nemá rád elfy, kteří odmítli trpaslíkům pomoci. Bilbo nejdříve připadá Thorinovi jako přítěž, které by se nejraději při první příležitosti zbavil, ale v závěru zjistí, jak hluboce se mýlil. Dojde i na moji oblíbenou hádankářskou soutěž s Glumem. Jediné, co se mi moc nelíbilo, byli digitální skřeti v dolech, ostatně i útěk z dolů vypadal spíš jak z PC hry. Už se těším na pokračování. ()

Hvězdář

Mně tento film příliš nepotěšil. Abych začal od pozitiv, celá scéna s Glumem byla opravdu skvělá, možná jediná scéna, kdy divák děj opravdu prožívá, a ne jen tupě kouká nebo se jen nechává unést hudbou a pohybem kamery. Krásné bylo taky prostředí, opět se podařilo Dno pytle i Roklinka, opět byl Gandalf Gandalfem. Hudba taky překvapila, protože nakonec nebyla tak špatná, byť je to kopie LotRa. Co mi ale na filmu opravdu vadí, jsou trpaslíci (mám z nich pocit pouhé tupé sebranky, vedené zakrslou zakomplexovanou karikaturou Aragorna), celá ta smyšlenost s Azogem, zveličení kamenných obrů, všechny scény s Radagastem a vůbec jeho postava (to už bylo opravdu příliš) a hlavně to, že se film často až naivně snaží být vtipný úplně zbytečně (to se týká především trpaslíků), což ho degraduje na úroveň jednoduchého diváka. Taky to už není příběh v Tolkienově stylu - plný dobra a naděje, tento je plný nenávisti, pomsty, ... nelíbí se mi to tak. Pořád je to nějak hezký film, on ani LotR není přesný a dokonalý, ale tady se prostě nemůžu zbavit dojmu, že přesto, že se snaží vytáhnout z knihy co nejvíc, tak se paradoxněTolkienovu příběhu spíše vzdaluje. Některé změny jsou tam, myslím, jen proto (to se týká Azoga), aby se látka natáhla na tři filmy, a při tom v prvním bylo vůbec něco záporného. Prostě tenhle příběh není materiál na tři filmy, maximálně na dva a to ještě kdoví jestli. Ostatně reklamní a obchodní šílenství, doprovázející premiéru prvního dílu, mluví za vše. ()

MiniRecenze

No tak tedy,jak to jenom říci.Je to prostě úžasný film.Sice má delší rozjezd,ale to k tomu prostě už patří . P.Jackcon vyždímal celý rozpočet (cca 180 mil.dol.) a je to teda hodně poznat.Herci,masky,výprava,kamery ,hodně mě potěšil i hudební doprovod a efektní orgie ,které se budou před Vámi odehrávat,nemají snad v tomhle fantasy žánru konkurence.A občasná "pohádkovost" Vám nebude vadit.Váhal jsem nad plným počtem,ale nakonec jej nedám za ten pomalejší začátek.Musím pochválit i herecký výkon M.Freemana,který v této roli zastínil E.Wooda. Líto peněz Vám nebude a rozhodně si na tento film zajděte.Určitě jsem zvědavý na další díl. NADŠENÍ!!! ()

Marchellonzo

Pominu-li již ostatními komentáři mnohokrát zmiňovanou nostalgii se Společenstvem prstenu (která, to se musí nechat, funguje bezvadně) a podívám se na film očima bez zkušeností se třemi díly Pána prstenu, je tento film jednou skvělou výpravou, kdy se téměř pořád něco děje a dialogy nenudí(až na moje poměry příliš zdlouhavou scénu s Glumem). Když už bych měl Hobita porovnávat s Pánem prstenů, můžu říct, že Hobit je co se týče příběhu méně složitý a určený spíše pro mladší fanoušky, ale svým zpracováním určitě neurazí. Peter Jackson tedy odvedl výbornou práci a já už se těším na jeho další vyprávění Hobitího příběhu. ()

benqsiemens

Trapný dávat takhe vyšperkovanýmu filmu jen tři hvězdy, je to fakt ostuda, stálo to tolik peněz, takový množství. Navíc je to tak rozumně dlouhý, vždyť právě kvůli těmto dlouhohrajícím deskám dělaj do kin tak měkce usínací kanapátka. Pěkně pauzička, vysypat kapsy za žrádlo v kýbli tvaru Pytlíkova bágliku nebo něco na ten způsob a zpátky do svýho ďůlku. Konec je začátek ještě mnohem většího a tím i úžasnějšího alotria a my odcházíme šťastni čekajíc na to, jak to s těmi milými brachy dopadne. Pak se deska otočí na druhou stranu a jede se dál. Ach jo, je to hrozná nuda, musim říct, že mě Hobbit skoro vůbec nebavil, ale určitě se v něm najdou i světlý momeny, třeba zaječí spřežení, to je fakt bomba. ()

pan_ponozka

Dávám 4, lepší 4. Mám oproti většině místních komentátorů výhodu, že jsem trilogii LOTRu viděl poprvé až vloni. Proto se mi to spojuje nejpíš jinak, než jim. Takže u mě dobrý. Velkolepá výprava, nachystaná, (promiňte mi to slovo) vymazlená a do posledního kousku zužitkovaná scenérie. Co se průběhu týče, nemám větších výhrad. Je tam pár věcí, které bych vytknul, ale pro pokračování jsou nezbytné a v celistvosti pochopitelné. Já se na další díly těším. ()

fritol34

Diky bohu moje oblibena knizka z detstvi zustava zachovana a v kine jsem vrnel blahem, trosicku nastavovani od Petera mi az tak nevadilo a sceny z bile rady a Thorinova prezdivka fakt zeru, proste fajn, moje ocekavani splneno a musim sehnat blueray se vsema bonusama :] ()

PenelopaW

Hobit byl pro mne jedním velikým zklamáním. Měl mne varovat začátek, který dělá reklamu trilogii, zatímco Hobita i jako literární dílo vnímám jako uzavřený a samostatný celek. Proč Peter Jackson nemohl alespoň jednou respektovat předlohu a odpustit si všechen ten balast okolo? Herci, krajina, výprava, ... to všechno mělo potenciál na Tolkienova Hobita. Výsledkem byl ale jen rozvkleklý a rozmělněný opus na vytřískání prachů, obsahující oproti knize bílého skřeta, Radagasta Hnědého a kupu dalších věcí, které šly vypustit... A to všechno se stopáží, během které by s přehledem šlo stihnout zrežírovat celou knihu. ()

Bornd

Po druhém zhlédnutí musím hodnocení upravit na 5*. Jednalo se o můj nejočekávanější film za posledních x let. Hobbit je oproti pánovi prstenů úplně jiný žánr. Nejedná se tu o zkázu středozemě, kdy v sázce je všechno, ale jde o věc poměrně menšího významu jako je o záchranu trpasličího království "Erebor". Takže se ani nedalo čekat, že by to nějako překonalo pána prstenů aspoň co se týče epičnosti. Ale Peter nezklamal a vytvořil novým stylem začátek epické triologie. Už se nemůžu dočkat na další pokračování. ()

Chase

Arkáda. Aragornův, Legolasův a Gimliho hon na Skurut-hai protažený na dvě hodiny a dvacet minut v roklince, kde se na chvíli děje něco zajímavého. Bez hloubky, bez napětí, bez nápadu, bez opravdového hrdiny. ()

bureman

Hobit zraje jako dobré víno. Nestačí jedno shédnutí, abyste si ho plně vychutnali. Zahoďte předsudky a srovnání s Lotr trilogií. Knížky i filmy jsou rozdílné, ale zároveň toho mají mnoho společného. Filmu nejvíce uškodila velká očekávání, a tak nezbývá, než si dát odstup a plně snad většina z vás docení, že je to vynikající film! ()

Keytt

Začátek filmu je trošku rozpačitý. Od příběhu mě neustále rozptylovaly myšlenky na známé tváře herců a pomyšlení na to jak se Frodův představitel změnil, ačkoliv se tvůrci jeho věk snažili zamaskovat. Prvních několik minut jsme měla pocit, že se celý děj omezí jen na dno pytle a jeho neočekávanou návštěvu a měla jsem strach z trpasličího tlachání o ničem, ale od okamžiku, kdy mladý Bilbo vyrazí za trpaslíky na výpravu jsem si mohla úlevně oddychnout. To, co vidíme v následujících dvou hodinách je smrž Jacksonovské Středozemě se vším všudy! Ať si každý říká, co chce, ale ten pocit nostalgie je prostě k nezaplacení. ()

VideoTuti

K vyššímu ohodnocení tohoto filmu musí člověk většinou projít cestou vícenásobného shlédnutí tak jako já. 1. shlédnutí – Hodnocení : Film je mnohem horší než Pán prstenů. Ve filmu je přetrpaslíkováno a jména si nemohu zapamatovat. Herec Martin Freeman hrající roli Bilbo Pytlíka je horší než Elijah Wood hrající Froda Pytlíka. Děj nemá tu pravou dynamiku. Za tři hvězdičky. 2. shlédnutí – Hodnocení : Film není tak špatný. Už si pamatuji jména některých trpaslíků. Gandalf sice trochu zestárnul od natáčení filmu Pána prstenu, ale stále je výborný. Očekávání příchodu herců z Pana prstenů mě již přešlo. Docela se mi líbí vtipné dialogy. Za čtyři hvězdičky. 3. shlédnutí – Výborně zpracovaný JRR Tolkien. Trpaslíci Thorin, Kili a Fili jsou moji favorité. S Radagastem Hnědým je legrace. Velkolepé scény v podzemí včetně útěk z podzemí plných skřetů a bitvy s vrrky, To vše a mnoho dalšího člověka okouzlí. Pro každého kdo má rád JRR Tolkiena úchvatná podívaná, svět Středozemě tě pohltí a vstřebá přímo do děje, který je možná více pohádkou než fantasy filmem. Za pět hvězdiček.. ()

XI-XAO

Svět fantasy je pro mě vždy skvělým útěkem, kde se rád zasním a snad i uvěřím na svět kouzel a magie. Hobit mě proto potěšil, ale chybělo mi v něm "něco", čím by na mě zapůsobil tak silně jako LOTR. Filmu asi nejvíce škodí právě neustálé srovnávání se s pánem prstenů. Nicméně mu nemohu nic moc vytknout, až na pár scén, které byly přehnané i pro říši fantasy (méně je hold někdy více). ()

krt7236826

ked mi naskočil na začiatku názov hobbit a začala hrať hudba fajny podmaz naskočili mi zimomriavky komplet všade po tele a prvý krát aj na čele :D Vážne ... hned som pochopil o čom to bude a nesklamal som sa... krásny príbeh vizuálne pútavé dielo ktoré mi nedovolilo ani ísť si po pitie a tak som bol smädný druhú polku filmu a áno pozeral som to doma kde som si to mohol jednoducho stopnúť ale viete... nemohol som nebolo by to už ono :) ()

Pillinho

Ťažko je objektívne hodnotiť film, ktorého predošlá trilógia zožala obrovský úspech. Hobit je ladený na inú nôtu. Z môjho pohľadu ide o jednorázový večerný film, s množstvom obkecávačiek, jednoduchým dejom a hordou vizuálnych efektov, kde sa P. Jackson riadne vyšantil. Ak by som to mal pozerať druhýkrát, tak ma to bude nudiť. Na prvé pozretie sa mi však páčilo, že dialógy boli pre diváka zaujimavé a dej ho držal v napätí. Človek sa dokázal uvoľniť a odpútať od reality. Taktiež už spomenuté vizuálne efekty boli takmer na každom kroku, niekedy pripomínajúc skôr počítačovú grafiku pri hrách ako realitu. A možno sa režisér mohol namiesto toho venovať viac postavám a vzťahom. Hodnotím na 85 %, ale po druhom pozretí by hodnotenie bolo určite nižšie. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021