Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Mickey11

Příběh dobrý, ale někdy až moc pohátkové příhody. Myslím si že skřet Azog nesvetitel moc nepřipadá že je skřet, ale spíš nějaký člověk který má bílého koně a poškrábanný obličej a bílou barvu pleti. Hezké natočení hlavně povedenný záběr s orli a samozřejmě nadhernné spracovaní gluma. Radagast jako by byl nejhorší a nejpitomělejší z čarodějů (z filmu) četl jsem knihu a myslím že pro fanoušky Pána Prstenů a Hobita to je velmi povedenné. Já milovník Hobita a Pána rstenů se mi líbilo a nevadilo že to trvalo přes 3 hodiny. Dávám kolem 90 %. ()

bosch02

Bol som unesený ! Tá krása sveta stredozeme je v Jacksonovom spracovaní úžasná. Spojenie Shoreho hudobného doprovodu s obrazom, to je príjemný nostalgický pocit ktorý ma prenesie o desať rokov spať a ja ako veľký fanúšik filmovej trilógie LOTR krochtám blahom. Keby bolo možné tak bozkávam zem po ktorej chodi Peter Jackson a ďakujem mu za to že je tak schopný režisér a zvláda tak obrovský filmový projekt. Samozrejme na jednotku ! Jasne, je pravda že Hobbit nieje tak košatým príbehom akým je LOTR a chýba mu to nehmataťeľné zlo ktoré LOTR má, ale povedzme si pravdu. Hobbit nieje zlý film. Niesom z neho sklamaný. Nič ma neťaží, že sa to dalo urobiť lepšie a podobné kecy. Je to všetko krásne a ja som veľmi rád že možem byť toho súčasťou ešte dva krát. Skor mi je ľúto tých mladších ktorý nezažiju a neprecítia to čo prežijem ja. Už teraz odkladám ťažko zarobené euráče do škáry za skriňou aby som si mohol kúpiť, lebo čorka v tomto prípade nieje vhodná, špeciál edišn. Ďakujem Peťo. ()

souleman odpad!

Lidi přečtěte si knížku. 169 minut čumění do mísi je lepší než na tenhle film. Chudák Tolkien se obrací v hrobě. ()

Michael08

Kdyby v Hobitovi nehrál Gandalf, Gloom a Bilbo a nešlo by tam o prsten tak bych si myslel že to je úplně jinej film než pán prstenů..Naprosto jiný druh vyprávění příběhu, akce, a děj jel..a to světelnou rychlostí..Boje byli nádherně graficky doladěný a ta krajina no wow..:D Jediný co bych tomuhle filmu vitknul je hrozně pomalej záčátek a zpěv trpaslíků..;) ()

Lucpro

Ve 3D zážitek. Vytknula bych jen velmi zdlouhavé scény (hádanky, "večeře u Pytlíka...) bez nich mohl mít film o 30min méně. Jinak jsem, jako fanynka, fantasy a Petera Jacksona velmi spokojená a moc se těším na další díl. ()

Gridd

Hobit, to je klenot, který přišel na konci loňského roku do kin. Já osobně jsem v roce 2012 neviděl lepší film než byl tento snímek. Jedinou chybou je, že tuhle krajinu známe z Pána Prstenů a proto to může být pro některé diváky nezáživné, neboť příběh Hobita není akční, ale dobrodružný, respektive pohádkový. Pokud by nejdříve natočili Hobita a potom Pána Prstenů( nemusela by být tak obrovská mezera jako tomu bylo u knižních předloch), valná většina amatérských kritiků by si "ustříklo do textilu" z úžasného příběhu, který je zasazen do fantasy světa. ()

marcelita

Málo keců,hodně akce,ač jsem na něj šla hodně pozdě,unavená ba dokonce možná připravená na spánek v kině,tak jsem ani na chvilku nazadřímla....................a proč?No protože mě to bavilo a moc!!! ()

Mordechai

Pěkné efekty,pěkná hudba,pěkné efekty , pěkná hudba.... atd,ale jinak z toho udělali komerční paskvil.. proto dvě hvězdičky film mohl mít klidně hodinu a půl a kino mohlo být levnější. ()

Swampy

Pri citani som bol za 3 hodiny v polke knihy. Nejak mi to nesadlo, prilis strojene. Moje detske alter-ego v polovici zaspalo. ()

onevoice

Nie je to také dobré ako trilogia Pána Prstenov, ale opäť to má kvalitnú výpravu, skvelé efekty a napínavý dej. Scéna s glumom sa mi páčila. Užil som si aj bláznivého čarodejníka Radagasta Hnedého. Milá postavička taký ekočarodej. Takisto musím vyzdvihnúť scénu so zlobrami, ktorí boli fakt tupí a smiešni. Hlavný hrdina Thorin je vodca na svojom mieste a s Ezega išla fakto hrôza. Takže taká dobrá 4. ()

Profík

Je hezké vidět Nový Zéland ve 3D, jinak se tam těžko podívám. Odchylky od knihy nejsou špatné, většinou při vší úctě k autorovi jsou ku prospěchu věci. Vizuál je pochopitelně vymazlený a důležité postavy jsoupěkně vykreslené, hlavně Bilbo a Thorin. České znění ujde, délka jen tak tak, trochu bych asi stříhal. Ale těžko z v podstatě nenáročné pohádky uděláte opus srovnatelný s žánrově jiným Pánem prstenů. 80%. ()

patko7777

po vizuálnej stránke hobbitovy nie je čo vytknúť ale čo sa týka dejovej línie bolo to také všetko stlačené dokopy - strašne veľa nasekanej akcie až to škodí a vlastné pocity postáv boli ako keby zanedbané a jednalo sa vlastne len o neustály beh po horách alebo boj - potešila najmä scéna s tými orlami ale aj grafické spracovanie skřetov a oblúd, naozaj klobúk dole - ale viac ako 70% si unexpected journey nezaslúži... ()

xladik

Na LOTRA to nemá ani náhodou....uplynulo to tak nějak a já si ani nepamatuju nic úžasného....spousta scén zbytečných, které jen protahovaly film.Já Fakt nevím no....každopádně na Bray to bude pastva pro oči. Zvuk - obraz 110%, film 70%. ()

The M

Jednoducho úžasné. Hlavne po tej vizuálnej stránke, avšak ani príbeh nie je zlý. Občas bohužiaľ akosi zaostáva, ale rozhodne sa dá aj tých pár nepotrebných, "naťahovacích" záberov prežiť. Hádanky v tme, ale bez debaty vedú... Na tretie pozretie mám pocit, že si to zaslúži aj tu poslednú hviezdu. Takže, napokon predsa len 5. :) ()

Exanima

K tomuhle filmu se dá říct jedna věta, která ho vystihne: "Peter Jackson nevybočil". Natočil pohádku přesně tak, jak se dnes pohádky za velkou louží konstruují. Takže. Vezme se klasická pohádka, třeba Sněhule, Karkule nebo Jenda s Mařkou vykonstruuje se šílený děj, přidá se cisterna kečupu, bodné, sečné, střelné a dokonce palné zbraně. Scénárista si dá pár brček a jde se psát... No co vypadne, to už víme, takže se vrátím k nebohému Bilbo Pytlíkovi. Začátek filmu mě nadchl, sice pár postav, a to platí pro celý film, tam je navíc, ale vezmu v úvahu i více než pravděpodobnou možnost, že Jackson knihu nikdy nečetl a tak, když už měl tak hezké kostýmy, je tam šoupl. No, výrazně to děj nepošramotí, takže se nad tím dá mávnout rukou. Někdo mi řekl, že ve filmu je málo akce, no ano, je pravda, že asi půl hodiny (ze 169minut) se tam opravdu téměř nic neděje, jen se odehrává, více méně, děj knihy. Zbytek je taková lehce bezduchá šermovačka rubačka hlavosekačka která sice hezky plyne, ale někdy v minutě stodvacáte jsem měl neodolatelnou touhu vykřiknout na celé kino parafrázi na jeden z povedených vtípků animáku Herkules (1997) "Můžete laskavě přestat s tím nudným zabíjením skřetů?" Nu což, nedá se svítit Peter Jackson to zase jednou zvoral. Hobit má být pohádka pro děti. Hobit má být něco jako naše Pyšná princezna. Krásný příběh který můžete vyprávět, no ano číst, dětem předškolního věku a ony se vám nevzbudí zalité potem s tím, že je pronásleduje Bílý skřet na bílém vrkovi... Cpát tam odkazy na Pána prstenů a dělat z toho první tři díly Hvězdných válek kde se Bilbo nazve třeba skrytou hrozbou, to byl výstřel mimo a mohu jen nechápavě kroutit hlavou jak dokonale se dá zničit tak úžasný příběh...3/5 za ten kousek co zbyl po lobotomii Hobita a z úcty k panu Tolkienovi. ()

bee.el

Všem co kritizují bych ráda poradila, aby si přečetli knížku. Protože knižní Hobit je přesně takový, jako je ten na plátně - NENÍ to Pán Prstenů, jediná spojitost je lokalita, Bilbo a Gandalf s tím to hasne. Knižní Hobit je pohádka, mírně parodická, jemně vtipná a svižná pohádka. A to přesně pro mě byl i Hobit filmový. Obzvláště mě potěšil vzhled Thorina, který vypadá tak, jak jsem si ho představovala v knížkách. "Hádanky ve tmě" se staly jednou z mých nejoblíbenějších filmových scén vůbec, protože je to i moje nejmilovanější část knížky a protože se jim to prostě strašně povedlo, takže za mě dobrý, hodně dobrý:) ()

Hippi

Nesrovnávejte s LOTR, protože toto snesení Hobit nesnese. Oproti LOTR je horší ve všech ohledech - je to zbytečně roztahanější, hudba není tak monumentální, ale hlavně charaktery postav nejsou na úrovni LOTR. Z Hobita se dá vypíchnout Gandalf (ale ani ten není, co býval), Bilbo (Frodo byl ovšem lepší) a Thorin. Zbylí členové výpravy Vám splynou v jedno. Když se na plátně na 10 minut objeví Elrond nebo Galadriel, strčí celou trpasličí kompanii herecky hravě do kapsy. Když se ale oprostím od srovnání s LOTR, jen Hobit zatraceně dobrý a pod 5 hvězd prostě nemůžu jít. Od druhé poloviny nabírá Hobit na spádu a od Hádanek ve tmě je to totální nářez, je to monumentální a skvěle to graduje. Takže bravo, pane Jacksone. Opět jste to dokázal! ()

Ariano

Kdyby z celé knížky udělali jen jeden film, udělali by líp. Teď to zase roztrhli, a ty díly samy o sobě jsou o ničem. A budou to vydávat po roce, rok čekat? Prostě komerčně provedení. Tímto naprosto zhanobili dokonalý příběh, jaký se odehrává v knize. Ale i přesto si nemohu pomoc, ale Pán prstenů a Hobit má místo v mém žebříčku oblíbených filmů hodně vysoko. ()

Neo77

Film má spád, je vtipný. Škoda jen připomínky na Pána prstenů a příliš dlouhých scén. Rozdělení na tři části je bohužel pouze business, přitom právě ruka střihače by filmu přispěla nejvíce. ()

folkos

Nemohu říci že je film špatný, ale zároveň není ani nejlepší. Film je docela propracovaný, ale po hodině a půl se už začínáte nudit. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021