Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Xawerius

I když jsem byl trochu skeptický kolem tohoto filmu, byl jsem nakonec příjemně překvapen. Vizuálně je to prostě dokonalost a jediné co zkazí film je konec - zrovna, když mě to žačalo bavit, to skončí. Délka mi vůbec nevadila. ()

Sakya

Mnoho ludí na tento film nadávalo že nie je podla Knihy že tam niektore scény neboli v knihe a ja sa nad tým len tak pousmejem a sadám do sedačky v Kine s pocitom že sa vrátim do Stredozeme a pozriem si Nádhernu vizuálno fantasticku rozprávku a ono to fungovalo skvele . Peter Jackson to stále vie genialita nádhernej krajiny bola vybičovaná do posledného detailu . Charaktery mali svoju osobitu povahu a putavé rozpravanie pribehu ma dostalo na koniec . A teraz čakám na pokračovanie umna pecka 5 hviezdičiek . ()

MrLucky

Nejvíce jse mi na tomto filmu líbilo grafické spracováni.Výprava a hudba byla naprosto dokonalá. Byl jsem velmi spokojen. ()

AldaPalda

Jako velký fanoušek Tolkiena a všech jeho knih jsem byl po Pánu Prstenů až na pár drobných výhrad téměř u vytržení. Možná proto mé očekávání stran hobita bylo příliš velké, možná je jen kniha prosté lepší. V LOTR Jackson některé scény vynechal, nyní prakticky přepsal knihu na plátno.....I přesto je kniha lepší svým neotřelým pohádkovým vyprávěním, film musí zaujmout perfektním vizuálním zpracováním a efekty, aby vydřel prachy. Je to vidět....Možná místo těch blábolů stačilo napsat, že kniha je prostě lepší :o) 4,2 ()

Milabusek

Perfektní film co jiného dodat. Jackson to opět dokázal dokázal perfektně zpracovat užásný příběh od Johna Ronalda Reuela Tolkiena (když jsem psal toto jméno podíval jsem se do kihy pána prstenů jestly toto jméno píšu dobře abych milého autora neurazil i když je dávno mrtv :( ) Byla to opět užásná cesta do středozemně tentokrát v ještě (podle mně) lepším měřítku. Perfektní animace zlobrů pavouků atd.. prostě perfektní vizuální efekty . Možná tam najdete nějakou tu chybu která vznikla při střihu filmu ale podlě mně je tento film úžasný a zaslouží jsi 5 hvězd. ()

vera290

Neočekávané dobrodružství je zpět. S napětím jsem sledovala film až do konce. Sice to není jako Pán Prstenů - je to o trochu slabší - ale už se moc těším na pokračování. ()

Duston_Movie

Príjemný film, v ktorom robil Visual FX slovenský grafik - Hobit: Neočakávaná cesta. Film naozaj plný efektov od rôznych výbuchov, cez bitku skál, až po obrovské pavúky. Už len za efekty by si film zaslúžil 5 hviezd :) Potešila ma prekrásna krajina aj veľké královstvo, jediný úsek, ktorý mi vadil na filme bol koniec :)) Zaslúžených 5. ()

Tux.cz

Půlnoční premiéra, skvělá parta a návrat do Středozemě, co víc si člověk může přát? Diváka potěší příjemný návrát známých tváří a míst. Po seznámení s účastníky výpravy, vás připraví na cestu píseň " The Misty Mountains Cold" , která tomu dodá tu správnou šťávu.. V češtině je však strašná ... Celý Hobit je místy vláčný a má spoustu chluchých míst, což ale zachranují nečekané střety s nástrahami Středozemě. Je to nejspíše úhel pohledu, ale já o zklámání rozhodně mluvit nemůžu .. Peter Jackson se pořádně vyřádil a jelikož se pomerně stryktně držel knihy, můžeme se jen s napětím těšit co "vyšmakuje" příště. A přece jen na závěr něco vytknu a to 3D zpracování skřetů, které mi až tak nesedlo. ()

Reniii

Doufám, že mě tady za to neukamenujete, ale Hobbit se mi líbil o hodně víc než Pán prstenů. Trilogie pána prstenu mi prostě nepřirostla k srdci, možná to bylo tím že když to vyšlo bylo mi tak cca 10 let nic mi to neříkalo a to i do ted. Jenže tohle filmové zpracování mě okamžitě chytlo a připoutalo k židli, že jsem se nemohla odtrhnout (skoro). Ze začátku sice nic moc, kromě prologu od trpaslíků ale pak až se vydali na cestu necestu se to pěkně rozběhlo. Krásné epické scény vytvořeny v post produkci, hudba, barvy a HD. Tomuhle prostě musím dát 5 hvězdiček. ()

Edwin44

Tady zkrátka nemůžu jinak. Jsem velký fanda fantasy všeho druhu od knih po hry, takže u tohoto filmu jsem kapku neobjektivní ale všichni musí uznat, že kvalitní fantasy filmy se neobjevují každý den a proto, když se objeví zaslouží si maximální hodnocení !!!!!! ()

Pufintak

Z castu jsem měl obavy již od jeho ohlášení. A ty se rozhodně nenaplnily! Především strach, že odprostit se od Martina Freemana ve filmech jako Stopařův průvodce po galaxii, Hot Fuzz a v neposlední řadě z jeho ač epizodické, ale neméně (pro Hobita) nevhodné role v Love Actually, nebude vůbec jednoduché, opadl během prvních 5 minut filmu. Krom toho je jistě nesporné, že se jakožto mladý Bilbo zařadil mezi nejpříjemnější postavy celé tolkienovské (zatím) „tetralogie". Ti z nás, kteří během rozšířené verze Pána prstenů umírali nudou při každé nekonečně dlouhé scéně Froda a Sama navíc určitě uznají, že Bilbo je velmi zdařilou náhradou za Froda, jakožto hlavní hobití postavy. Stejně tak se relativně podařilo zprostit stoprocentního záporáka Richarda Armitage této nálepky. Cast je nakonec jednou z hlavních předností filmu, který je příjemnější, vtipnější a digitálně samozřejmě o mnoho (konkrétně o 13 let) zdařilejší než Pán prstenů. Kamera je bezesporu bezchybná, kostýmy oskarové. Tolkienovský skalní fanoušek si stále možná posteskne kvůli rozdělení na 3 díly, doplnění knižní předlohy scénami, které se nevešly do filmové verze Pána prstenů a vytváření umělého nebezpečí, které v knize není vůbec. Tah natočit 3 díly místo jednoho je jistě zlatokopeckým počinem, nicméně (minimálně nerozšířená verze filmu) je stále prvotřídní zábavou bez nudného natahování. Koneckonců stačí si vzpomenout jakou je klasikou Společenstvo prstenu, ač se s knižní předlohou pojící více méně jen určitým leitmotivem. Okořeněn (jako vždy) bezchybným Howardem Shorem, film nezaslouží nic jiného než plných 5*. ()

Pollini

Je mi líto, ale tento snímek je podprůměrem ve své kategorii. Scény jsou velmi zdlouhavé, často se tam nic neděje, prostoje jsou nepříjemné. Za tři hodiny jsme se dostali k Osamělé hoře a děj žádný. Pár předvídatelných událostí a rvaček. Zdá se, že skromný rozpočet udělal své. ()

koksak176

Tam kde LOTR skracuje knihu, tam Hobit naťahuje. Ako tu bolo nižšie povedané, chýbajú väčšie kontrasty a výrazné osobnosti. A nie je to len chyba filmu, aj kniha je vlastne len dobrodružný príbeh, príbeh o tom, ako Bilbo k prsteňu a Žihadlu prišiel a bohate by na to stačil jeden film. Martin Freeman a ostatní sa poctivo snažia, preto 3 hviezdy filmu, ktorý si inak zaslúži maximálne dve. Aj preto, že digitálne efekty sú omnoho viac "vidieť", čo je asi dôsledok 3D a HD, neviem. Ale tak, ako sú ohyzdi a uruk-haiovia uveriteľní v LOTR, sú tu už príliš podobní trollom z HP a iným podobným príšerám. Chýba im to temno a špina, tak charakteristická v LOTR. Uvidíme, čo bude ďalej, pre fanúšika LOTR je toto asi povinná jazda, ale nečakal by som od nej príliš veľa. ()

Cabotin

3 hodiny bych já, stařec, v biografu nedal a už vůbec ne ve 3D, které vydržím tak 40 minut a musí jít o dokument o lenochodech:) Na BR ve svém Home Cinema jsem to dal za dva večery a shledal to únosným. Je to dlouhé naprosto bezohledně, je to velkolepé až mě i ve 2D přecházely oči. Nejdojemnější jsou vyrenderovaná zvířátka čaroděje Hnědého a nejpůsobivější scény jsou pochopitelně ty s Glumem. Ale nějaký opravdový citový zásah se v mém případě nekonal. Nic víc než velkolepá podívaná. Což zase není tak velké mínus :) ()

JARDAHONDA

Pán prstenů ještě neřekl své poslední slovo... Co k tomuto dobrodružnému snímku dodat, který je překrásně natočený s nádhernou vizualizací - úchvatným příběhem a klasicky otevřeným koncem. U mě velká spokojenost. Jednu hvězdu ovšem odebírám za zbytečně dlouhou stopáž. ()

zimi

Je to opravdu příliš roztahaný, první hodina žvatlání je mi jasný, že se musíme seznámit z dějem a postavami, ale čeho je moc toho je moc a pak podstoupit dlouhou cestu s tím že chci něco vybojovat a pak vlastně jen zdrhat postavený na hlavu nebejt triků a sem tam akce je to slabé 2*, ale práci si s tim dali tak budu schovívavý, nevim jak se to bude vyvíjet, ale zatim je to o ničem!!! ()

Als.D

Hmmm. To je asi tak vše, co ze mne vypadlo po konci tohoto filmu. Nečekal jsem nic extra, ale mohli s tímto námětem podle mě naložit lépe. Ale jako podívaná je to hezké. Efekty ušly, a možná proto bych se na to být Vámi nedíval bez HD kvality. To je asi jediné, kvůli čemu stojí za to, to shlédnout. Doufám, že pokračování bude lepší. ()

kubyczech

Nemohu dát nic jiného než 5 hvězd, jsem velkým arci-fanouškem J.R.R. Tolkiena a i kdyby tenhle autor napsal předlohu ke Kameňáku 7, tak se na to rád kouknu a ohodnotím to podobně. Jediný co mi nesedí, je Martin Freeman, nevím sice proč, ale do role Bilba není, dle mého názoru ten pravý. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021