Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Kidomil

Hobit vděčí úspěchu hlavně nezapomenutelné trilogii Pána prstenů, která mu předpověděla spoustu peněz, ještě předtím než se vůbec začal natáčet. Jinak je 1. díl nové trilogie o Bilbově dobrodružství vlastně jen úvodem do celého příběhu. Pár zábavných a důležitých scén pro pokračování děje se zde najde, ale většinou se jen konverzuje a cestuje a zápletky jsou spíš volně vložené a neovlivňují celkový děj trilogie. Ale ovšem nesmím zapomenout na to, jak moc je na snímku vidět to množství peněz, které do něj bylo vloženo. Díky nim Neočekávaná cesta vypadá opravdu krásně a i když je ve filmu akce málo, vždy když na ní dojde, tak je provedena naprosto dokonale. Moje oblíbená scéna je, když trpaslíci v čele s Gandalfem prchají ze skřetí jeskyně a v cestě jim stojí stovky skřetů, ale ti skoro až groteskně umírají po desítkách a nepředstavují pro trpasličí výpravu žádné nebezpečí. Hobit : Neočekávaná cesta je opravdu velmi hezky vyhlížející film, ale když ho sledujete podruhé (nebo doma), ztratí úplně celé své kouzlo. [6/10] ()

subic

Nemůžu si pomoct, mě se to líbí víc než trilogie Pán Prstenů. J.R.R. Tolkien zřejmě celkem věrně napsal jihofrancouzké Okcitánské legendy a i tento film se jich celkem věrně drží, i když místy celkem zdlouhavě. Tam v tom hobitím domku s oblými stěnami a stropem a kulatými okny, kde začala a končí trilogie Pán Prstenů, začne i trilogie Hobit. ()

Brano

Nemôžem si pomôcť, ale toto je tak zbytočne rozťahaný a dlhý film, ktorý už vo viacerých scénach sprevádzala veľká nuda. S LOTR sa to zrovnávať ani v najmenšom nedá. Hudba, efekty, masky, výborné a aj herecké obsadenie je dobré, ale chýbalo tomu viac akcií. Chcelo to výraznejšie akčné scény, viac súbojov so škretmi, pretože viac než polovicu filmu sa skôr kecalo ako jednalo. /55%/ ()

brzozin

Komentářů, pod které bych se podepsal, tady bylo napsáno už tolik, že snad není třeba cokoliv dalšího dodávat. Snad jen, že se tu potvrzuje stará známá skutečnost. A to, že forma definitivně zvítězila nad obsahem. Ono co byste chtěli po filmu, který z knížky zvící 250 stran včetně obsahu, která byla určena spíše pro děti, udělá epochální fantasy trilogii. Vaty je tu tolik, že by stačila na vousy celého trpasličího klanu, efekty jsou bombastické doslova v byzantském stylu. Ale všechno ostatní je špatně. Ta atmosféra, kterou jsem cítil, když jsem Hobita poprvé četl, ta tu prostě není. ()

nula87

Já naprosto chápu všechny ty nejčastější výtky, které na Hobita ve srovnání s LOTRem padají - a mnohé z nich bych taky podepsal: hlavně to, že je Hobit zbytečně roztahaný, a že mu chybí to ultimátní zlo, které táhne celého LOTRa. Ale přes to všechno - pořád je to velmi dobrá fantasy, která nemá skvělé hodnocení jenom proto, že je porovnávána právě s LOTRem, který dosáhl na dokonalost. 80% ()

donnovann

Jasně na původní trilogii to nemá a mít nebude ale i tak brilantní! Film se od knižní předlohy nijak zvlášť neliší a ty menší změny sem jedině uvítal. Nádherně zpracovaná středozemě tak, jak jí mám rád. Triky na téměř bezchybné úrovni, příběh vynikající. Nemůžu se dočkat na další díl. Jackson je pán a jeho filmy bych hltal pořád a pořád dokola. ()

Borknagar

Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. I zde se toto pravidlo potvrdilo. Hobit nedosahuje kvalit Pána prstenů, je to však velmi kvalitně natočený fantasy film, plný humoru, epických scén, menších soubojů střídající větší šarvátky. Film, plný hlášek, zpěvu, jídla a nakonec i láska bude. Já jsem spokojen, mohlo to dopadnout o mnoho hůř..... ()

Guran

Po trošku zdlouhavém a né moc zajímavém začátku se z filmu vyklubala fascinující podívaná! Nejlepší filmové triky co jsem doposud kdy viděl! U nich si říkáte, jak se to jen natočilo a jestli se to opravdu natočilo digitálně a ne doopravdy. Peter Jackson je génius ve svém oboru. ()

Ivoman

Tak jsem konečně viděl režisérskou verzi ve 3D. Šikovné pokračování, teda předchozí děj, než přišel Pán prstenů. U pár triků se mi zdálo, že šetřili, ale mega akce jsou vymazlené, to se musí nechat. ()

ac1976

No tak najviac ma zaujala teória vzniku golfu podľa Gandalfa. Bez urážky, ale je to stále o tom istom! Krásne, profesionálne natočené, úžasný NZ... Naj trapas jednoznačne tanček v kuchyni, ak chcú takú neveľkú knihu ako Hobit roztiahnuť na 9 hodín tak tam podobných blbostí asi bude kopa. Na záver niečo veľké priletí na pomoc...to už tu predsa bolo! V kine by som buď zaspal, alebo by mi odumrel sedací sval! ()

AshT

Velké zklamání samozřejmě skvělé efekty a animace, ale po příběhové stránce je to hodně slabé rozhodnutí rozložit jednu tenkou knížku na 3 filmy bylo určitě špatné a proto se ve filmu značnou část nic neděje a 40 minut se utíká z místa na místo. Ale největší chyba Hobbita je, že je točený tzv. kvantitně místo toho aby byl natočen kvalitně. ()

Mykhaluu

Hobit je i jako kniha předehra k Pánu Prstenů... a první díl extra natánuté trilogie to má ve vínku tuplem... -_- ()

maoc

Hobbit ve mně od počátku vyvolával pochyby rozdělením na 3 předlouhé části - jasný pozitivní tlak na prachy a negativní na únosnost předlohy. Pán prstenů asi v Hollywoodu líp natočit nešel, proto jsem se rozhodl, že dám jeho mladšímu-staršímu bratříčkovi šanci. První díl propadák není. Pro neznalé asi nuda, ale pro mne, jakožto milovníka Tolkiena, pouť poměrně věrně se držící předlohy. Snad až na jednu zásadní věc. Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky má v našich končinách, mimo jiné díky překladu a úpravě raných vydání, punc dětské knihy. Autor adekvátně tomu přistupuje také k popisu násilí a utrpení, zla a ošklivosti. Film na to jde až naturalisticky - blocbusterově. Když vás neutáhneme na sladkobolné elfí xichtíky a krásnou přírodu, dostanou vás skřetí držky a akční scény. U Pána prstenů to bylo podobné, ale přece jen ne tak výrazně vyhraněné. U Hobita to ale bolí. V prvním díle to ještě nebylo tak strašné, v dalších to tahalo za oči. Tohle nejsou filmy pro děti, přitom kniha je na ně cílená velmi výrazně. Šestiletý syn nevydržel koukat ani do prvního objevení se draka, skřety by nedal ani za prase. I to o něčem svědčí. Daň za megaprodukci, ale daň krutá. ()

Sssiksseilor

All good stories deserve embellishment. ~ Překrásný začátek trojdílné předmluvy k původní trilogii. Martin Freeman pasuje do role naprosto ideálně. Vše opět promakané do posledního detailu; produkce je kvalitou stále vysoko ve hvězdách. Bylo by jistě zajímavé sledovat reakce veřejnosti, kdyby tento film přišel úplně první. ()

Merlinousek

Kdo se NEpovažuje za fanouška série LOTR, nevěřte výslednému hodnocení, to je zaujaté fanoušky za hrob a neodpovídá skutečné kvalitě filmu. A to ani jeden díl z této hobití ságy. ||***|| Dlouho jsem se vědomě nechtěl na Hobita podívat, neboť jsem se obával čisté digitální onanie. Ehm. Mé obavy se naplnily. Onanuje se nejen s efekty, ale i s dějem, dialogy, výkonem herců. Škoda slov. Děj je natahovaný, mnoho scén by patosem zabilo i vola, který by radši pukl vejpůl. Často jsem si ťukal na čelo nelogičností. ||***|| Pokud bych měl vyzdvihnout cokoliv pozitivního, tak jednu hvězdu bych dal za Martina Freemana, který podal opravdu dobrý výkon, bohužel to celkový dojem nezachrání. Půl druhé hvězdičky je za Gluma, který též stojí za to. Jeho schizofrenie je perfektní. A druhou půl-hvězdu z milosti, protože Tauriel je až v druhém díle :). ()

ACDCKL

Dlouho očekáváná fantasy dopadla z mého hlediska výborně, návrat starších postav i zjevení nových (hlavně Thórin) dalo filmu nový náboj. Jediné, co celé sérii škodilo, bylo přílišné používání zeleného plátna. Z lásky ke Středozemi, tak za mě 5 hvězd. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 64%, Audience Score - 83% | FDb.cz - 85,4 % | Nechápeme proč nejprve neudělalali Hobita a až potom LOTRa, tak jak to má být. Nicméně kostýmy, výprava i efekty jsou skvělé, je to docela právem velkofilm s opět skvělou hudbou. Freeman taky není špatný a nám se začátek této triologie líbil :) 80% ()

Gamekeeper77

Tak tu zase máme vikend a druhý Jacksonovský maraton před sebou. Uvedení do příběhu opět skvělé, film má až na pár pomalejších chvilek také svižné tempo a rozhodně nenudí. Trošku zbytečná se mi zdá jen celá podzemní pasáž se zpívajícím skřetem a škoda taky těch přehnaných pádů z dvacetimetrových výšek bez zranění. Obsazení skvělé, ale Thorin?! Thorin Pavéza, tenhle drsňák každým coulem, to je teda něco! A když jsem viděl poslední řežbu se starými dobrými skřety (ne jako ti směšní z podzemí) s Azogem v čele a jeho final fight s Thorinem, ooch, ochotně zapomínám na těch pár přešlapů během filmu a sázím pět. 90%. ()

DeDanu

"...já přišel na něco jiného, ...zjistil jsem, že spíše drobné, všední činy obyčejných lidí mohou zastavit temnotu. Obyčejné projevy laskavosti a lásky..." ()

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

04.09.2024

Po oznámení toho, že se skrze film opět vrátíme do Středozemě, se na internetu hojně spekulovalo o tom, jakou kapitolu Tolkienových dějin bude snímek adaptovat. Dnes už nemáme tak kusé informace, neb… (více)

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele