Valkýra

• USA Valkyrie (více)
USA / Německo / Itálie / Španělsko / Francie / Japonsko / Velká Británie, 2008, 121 min

Plukovník Stauffenberg bojuje v severní Africe, ale už má Hitlera plné zuby. Poslední kapkou pro něj je, když utrpí vážná zranění v boji, a přijde tak o oko, část pravé ruky a dva prsty na levé ruce. Stauffenberg se kvůli svému zranění vrací do Berlína, kde již existuje skupina důstojníků, která se chce Hitlera zbavit. Žádný z dosud uskutečněných atentátů na Hitlera nebyl úspěšný. Stauffenberg je přizván do protinacistického hnutí a brzy přichází s plánem na převzetí moci. Hitler musí být zabit a pak se musí spustit operace Valkýra, což je povolání záložních vojsk na ochranu Berlína. Stauffenberg přepíše plán operace tak, aby to vyhovovalo jejich spiknutí. Hitler nový plán podepíše a Stauffenbergovi věří. Spiknutí potřebuje nové členy, ale ne každý je pro věc tak nadšený. Stauffenberg spolupracuje hlavně se svým pobočníkem, dále s Olbrichtem, Beckem a dalšími. Všichni jsou to muži na vysokých postech. Do spiknutí se odmítne přidat Fromm, který velí záložním vojskům, ale za Fromma může jednat Olbricht. Ve spiknutí jsou dvě frakce – vojenská a politická. Politická frakce dělá problémy a požaduje, aby s Hitlerem zemřel i Himmler. Kvůli tomu musí Stauffenberg se zabitím Hitlera počkat, i když už měl jednou skvělou příležitost. Stauffenberg nakonec získává volnou ruku a při další příležitosti spáchá atentát. Toho dne ale nejde nic tak, jak by mělo. Stauffenberg bohužel nemůže nastražit obě dvě nálože a schůzka probíhá na jiném místě, takže výbuch nemá takovou sílu. Stauffenberg i tak věří, že uspěl a že je Hitler mrtev. Valkýra je tedy spuštěna... (TV Prima)

Orisi

Dost jsem se tohohle filmu bal, protoze jsem na nej cetl spatne recenze a navic jsem zvykly, ze americke filmy z byt i blizke historie jsou katastrofalne ahistoricke ( viz treb U-571 )......no kazdopadne me Valkyrie ale mile prekvapil. Film neni nijak prikraslen, nijak historicky pozmenen a nechybi mu sila, poutavost ani emotivni zaver. Oslava tech nemcu, kteri meli kuraz na to, zkusit neco zmenit. ()

frenkie

Film, ve kterém se to akcemi příliš nehemží(ale ne že by tu nebyly vůbec), německými herci také ne(ale ne, že by tu nebyli vůbec), mluví se zde suveréně britskou angličtinou(ve filmu o Němcích dost blbé), ale stejně to byl velice slušný filmový zážitek, kde držíte spiklencům palce, i když víte, že dopadnou blbě, vlastně úplně nejblběji, jak je to jen možné. Moc se mi líbilo, jak měli fašouni zmáklej ten systém rozesílání rozkazů :-). Doufám, že na evropském DVD bude i německé znění s cz titulky, to bych si ňamnul. Film mě dost bavil, nezklamal, ale na plné hodnocení to není. Za 4*. ()

JaySpartan

Singer dokazuje, že má na najvyššiu režisérsku ligu. Precízne a veľmi citlivo, aj dôrazne vykresľuje atmosféru v duši atentátnikov. Cruise nie je dokonalý – s tým je potrebné sa zmieriť – ale v rámci svojich možností ide naplno a hudba Johna Ottmana vyráža dych. Po pričítaní slušne vygradovaného scenára, dobrej kamery a skutočného príbehu pár hrdinov, ktorý sa zaryje pod kožu, nám vychádza film s jedinou chybou a síce už od prvej minúty jasným koncom. Teda aspoň u každého človeka s troškou dejepisnej rozhľadenosti. ()

Vital

Pěkná atmosféra,zajímavý a hlavně lehce pochopitelný děj,který nám zase ukázal malý prostor minulosti. ()

Flopps

Naprosto strhující historický thriller, který se navíc drží dějinných souvislotí mnohem více, než je pro americký film typické. Valkýra není filmem, v němž se Singer snaží světu oznámit, že všichni v Německu nebyli stejní. Je to prostě dokonalý popis jedné mýty opředené události. Tom Cruise je skutečné postavě opravdu podobný, navíc ji dokázal zahrát překvapivě velmi dobře. Divák samozřejmě ví, jak celý film dopadne - pokud však nemá načteno, tvůrci mu ukáží, že opravdu nešlo o ledabylý plán, ale o precizně připravenou akci, která za splnění určitých podmínek měla i šanci na úspěch. ()

R-Fitch

Poslední známý atentát na Vůdce, operace Valkýra, skončil neúspěchem a popravou všech účastníků. V tomto směru se jedná o výborné dílo, které ovšem docela paradoxně kazí Tom Cruise. Ne, že by postavu plukovníka Stauffenberga hrál nějak blbě, ale prostě se na tu roli nehodí. Je prostě pořád takovej svůj a do toho ho dabuje po letech zase Gustav Bubník...no a člověk si představí Top Gun a podobný filmy a hned je problém na světě. Cruise nemůže hrát nacistu. ()

VanThomass

Výborně natočený snímek, nechybí mu napětí ani akce a Tom Cruise opět potvrzuje, že patří mezi top herce. Menší nevýhodou je, že již od začátku víme, jak to dopadne a tudíž i když si Clause von Stauffenerg získá naše sympatie, čím více se film blíží ke konci, tím se více si budeme klást otázku: "Sakra proč tohle nevyšlo a mohlo být po 2.světové válce?" ()

shinlove

Moc pěkně zpracované válečné téma...Dobře zahráno od Cruise a atmosféra vážně jedinečně ostražitá, jen jsem čekal, že mezi bandou odpůrců Hitlera bude nějaký zrádce, co bude donášet...přesto pěkná podívaná. 4* ()

croftak

Velmi mě překvapilo , že průběh filmu a celá dějová linie, akočliv byl znamý neúspěch Valkýry, byl úžasně natočený a dle mého názoru to lépe natočit nešlo. Po shlédnutí filmu si musíte prostě říci , ano i v té době byli v německu rozumní lidé, ale bohužel těch svíní bylo více. ()

tomma

Přišlo mi to takové "černobílé". Spiklenci jsou až moc dobří, charakterní, bez jakékoli poskvrny, kdežto ostatní jsou zobrazováni jako fanatičtí magoři s šíleným výrazem v očích. Výkon hereckého dřeva Toma Cruiseho není třeba ani komentovat. Celkem obyčejný průměr. ()

Mangus

Skvelý film o tom, že nie celé Nemecko bolo ,,zlé´´ a našli sa ľudia, ktorí mali odvahu ohroziť vlastné životy za ideály, ktorým verili. Napínavé až do konca a aj keď som poznal výsledky atentátov na Hitlera, držal som palce do poslednej chvíle. Veľa nechýbalo poviem Vám. :-) 9/10 ()

agent00074

Inu nebudu zapírat od chvíle, kdy jsem viděl Toma Cruise v nacistické uniformě jsem věděl, že tento film musím vidět. I přesto že zrovna neoplývá akcí je film dle mého názoru velice dobrý. Rekonstrukce pokusu o atentát na Hitlera a následném převzetí moci v Německu je zajímavý příběh a musím říci že spoustu věcí zde zmíněných jsem opravdu netušil. Například jak obrovská akce to byla, tedy kolik lidí v ní bylo zapleteno a v neposlední řadě mobilizace celé jedné říšské armády (operace valkýra – armáda zdržující se pouze v Berlíně připravena zabránit státnímu převratu). Cruise nezklamal a předvedl vynikající výkon hodný jeho mistrovství. Film příjemně plyne a i když každý ví jak to dopadne nudit se nebudete. Dávám 4* ()

Joneleth

Pojmout Valkýru jako prequel k Der Untergang (včetně natočení německy + Bruno Ganz) a vyhnout se obsazení komicky působícího skrčka Cruise (von Stauffenberg byl opravdu dost vysoký), bylo by to za 5*. ()

pavont

V podstate dokonaly historicky pohlad na udalosti nedavnych rokov . Dalo by sa polemizovat ci nechyba viac napatia, alebo viac vojnovej atmosfery, ci povysit z komorneho dialogoveho stylu na akcny velkofilm, ale myslim, ze styl, ktori Bryan zvolil je tak akurat a vsetko je ako ma byt. ()

zekon

Zvláštní, že divák ví jak to dopadne, ví co se bude dít a přesto je tam napětí a děj naprosto vtáhne. Bravurně zpracované historické téma, plno skvělých herců a výkonů. Souhlasím ale že Cruise jako Němec nějak nepřesvědčil. ()

Zemřel herec Bernard Hill

30.12.2023

Mission: Impossible nabírá posilu

Mission: Impossible nabírá posilu

07.09.2019

Režisér a scenárista Christopher McQuarrie a herec Tom Cruise v sobě našli společnou zálibu už během práce na snímku Valkýra. Od té doby spolu pracovali na několika dalších projektech, až tahle… (více)

Tom Cruise opět akční

Tom Cruise opět akční

17.06.2011

V Mission Impossible: Ghost Protocol se podle všeho rozloučí s postavou Ethana Hunta. Má ale šanci na další akční sérii. Studio Paramount totiž Toma oslovilo s nabídkou na roli Jacka Reachera. Ten je… (více)