Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

AlThorKremser

Dlouho trvalo než jsem se na tento film podíval. A upřímně jsem ho chtěl vidět jen díky toho že měl skvělé obsazení, ale hrál v něm Tom Hardy. Ze začátku mně film moc nebavil. Jenže když jsem sledoval dál tak jsem se do toho dostal a vyvinulo se z toho 75%. ()

kaylin

S Guyem Ritchiem jsem se poprvé seznámil až při "Sherlockovi Holmesovi", ale to setkání stálo za to. Říkal jsem si, že mu dám ještě šanci i s jeho předchozí tvorbou a volba padla na "RocknRolla", už jenom proto, že tam je neskutečně silné osazenstvo. Nakonec, Guy Ritchie měl vždycky štěstí na skvělé herce. Holt si umí vybrat, navíc kdo by nechtěl natáčet s úspěšným a osobitým režisérem? "RocknRolla" je moderním gangsterským filmem, který těží na lásce k Londýnu, skvělých hereckých výkonech, ale také na dialozích, které nejsou jen prázdným tlacháním, ale skutečně smysluplnými a sem tam i docela hlubokými rozhovory nebo monology. Má to správný drive, je to správně sprosté, násilné a ne zase tak drsné. Ritchie tomu dává potřebnou dávku humoru. Asi se nebudete řezat, ale usmějete se. Pořád říkám, že Gerard Butler má skvělé předpoklady pro komedii, překvapivě i Mark Strong, jež si drží svou chladnou pózu, ale přesto má komické schopnosti. Skvěle vyrovnaný snímek, navíc doplněný o výtečnou vizuální stránku, která se hodí k londýnskému podsvětí. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/bruce-clint-simon-david-zbouchnuta-v.html ()

IllIlIlIIl

Jedna velká blamáž. Guy Ritchi natočil film, který je vlastně novější parafrází jeho Podfucku. Podfuck se mi moc nelíbil, ale celkově se to ještě dalo, ale toto už bohužel ne. Příběh nás opět zavádí do stejných kast jako již zmiňovaný Podfuck. Opět nás příběhem provází někdo, kdo kometuje veškerý chod událostí. Dalším stejným prvkem jsou ,,komické,, vsuvky - amatérské přepadení - sprej do očí komplice, atd. Co mi asi nejvíce vadilo na RocknRolla byl velmi zamotaný děj, nebo spíše ani ne tak zamotaný jako velmi nepřehledný, špatně podán divákovi. Tento jakýsi obsah filmu doplňovaly prázdné dialogy a scény. Celkově dávám jednu hvězdičku, a to za to, že film aspoň nepůsobil amatérsky a za ucházející herecké výkony. ()

Kaluž

Bod za honičku s nemrtvými Rusy. Jinak, kde nic není, ani smrt nebere. Ritchie vaří z vody a tentokrát zapomněl i na koření. ()

suicide

Asi tak do poloviny filmu jsem si říkal, že snad mám i tu čest s nejúžasnějším filmem za poslední dobu. Navíc v lukrativní roli s českým Karlem Rodenem - no nádhera! Určitá britská nadutost, uhlazenost či ruská brutálnost a nezdolnost vás prostě baví. Jenomže pokud režisér začne před chvilkou zavedená schémata překopávat, tak kam se to dostáváme? Stejnak jako neustálé zamotávání a komplikování příběhu vás těší také jen do určité míry. Ale co RocknRollu nakonec definitivně skoplo z trůnu? Sám pan režisér a jeho závěrečnej spěch. Asi měl pocit, jakoby už to měl všechno nějak ukončit - vzniknul mu nerozpletitelný gordický uzel, který prachsprostě rozseknul a přitom se mu podařilo sprovodit ze světa pár postav, další nevzít do úvahy a v závěrečném nelogickém vysvětlení opět porušit základní pravidla v tom, kdo je největší a nejbrutálnější boss, na kterýho si nikdo nedovolí šáhnout. ()

movieband

Neříkám, že se mi to úplně trefilo do vkusu, ale můžu bez problémů říct, že to byl nářez. Od černého humoru, přes kvalitní herce, až po kurevsky nadupaný soundtrack. Guy Ritchie, trocha černého humoru, jeden obraz, hromada mafiánů, dvě ruské gorily a jeden podrazák. O solidní zábavu má člověk postaráno. 75% ()

Remedy

První půlka je na čistých 5*, protože je to čirá esence skvělých hlášek, výborně napsaných postav a absolutního vrcholu v subžánru ritchieovské krimikomedie. Ve druhé půli se už ale ta tvůrčí dravost pozvolna vytrácí, aby „vyvrcholila“ ve finále, které je přinejmenším nemastné-neslané. Dokud Ritchie představuje, uvádí do děje a rozehrává zápletky, tak je vynikající a takřka bezkonkurenční. Po určité době mu ale jakoby dochází dech a pokračuje v duchu rutinní kriminálky z podsvětí. Občas sice ještě zaperlí nějakou pekelnou hláškou, ale postupně ztrácí (a divák s ním) zájem o postavy. Je to škoda, protože z toho mohla být klasika jako Snatch nebo Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Slabší 4*. ()

Desperado

Nie je to best of Ritchie, ale poctivá gangsterská zábava, viac konverzačná, než akčná. Je tu mnoho postáv, z ktorých si každý môže vybrať, komu môže fandiť. Herecky je to zvládnuté na výbornú, škoda však menšieho priestoru niektorých charakterov a naopak, niektoré dostávali priestoru až neúmerne veľa, čím chcem napísať, že mi boli nesympatické. No, vec názoru. Ale do necelých dvoch hodiniek natlačiť toľko minipríbehov, ktoré všetky spolu súvisia, si logicky vyžiada svoju daň. Charizmatický Mark Strong. 70% ()

YURAyura

2/10 Jako od Sex Pistols Great Rock 'n' Roll Šwindl - nafouknuta nudna bublina. Mnoho zbytecnych a nesympatickych postav, co diky ubohemu scenari nedokaze nic zahrat. ()

katuska138

Aneb jaká zábava může být s jedním obrazem. Dokonale vykreslené postavy a jedna zábavnější než druhá. Hlášky, které mi vydají minimálně do dalších vánoc a skvělá nálada, která vydrží snad podobně dlouho. Tohle je Guy, kterýho miluju. ()

MATADOR

Ritchie vrací úder a dorovnává svou další parádou po vzoru "Sbal prachy a vypadni". Výborní herci, soundtrack a hlavně vtip, který v podobných gangsterkách chybí! Nice job! ()

Aiax

Něco jako Coeni - v jednotlivostech senzační, celek jedna prázdná, pozérská nuda. O milimetr lepší než Snatch. Slabounké tři hvězdy. ()

FilmFan24

Cool! Má to šmrnc, má to grády a je to zatraceně sexy. Po divně překombinovaném "Revolveru" je tady další Ritchieho film, který je poctou Londýnu jako takovému. Místní samovládce velkoměsta Lenny Cole (Tom Wilkinson) a jeho přicmrdávač Archy (Mark Strong) vstupují do velkého obchodu s ruským multimilionářem Urim (další z ruských kreací Karla Rodena). Tomu ale dvakrát ukradne ne právě malé množství peněz "Timur" One Two (Gerald Butler) a jeho kumpáni. Partě tip dala znuděná účetní Stella (Thandie Newton), která nejenom pro One Two je žena osudová. Že nic není ale tak jak se zdá je vesměs u Ritchieho podfukářských gangsterek zvykem. Tady navíc okořeněné zhulenými filozofickými žvásty Lennyho nevlastního syna Johnnyho Quida (Toby Kebbell), který nakonec není až tak blbý jak se zdá. Holt Londýn se mění a my s ním, jenom ten Ritchie se nám díkybohu vrátil takový, jak ho máme rádi... ()

reqiuem

ač to říkám dost nerad, tak Shadwell mi vykrad všechny postřehy a ještě jich haldu přidal..každopádně proti ostrýmu britskýmu sarkastickýmu smyslu pro humor nemám očkování..honička Butlera s rusákama je naprosto dokonalá..spousta dobrej nápadů a monologů, zdánlivě skrytejch dějovejch uliček olemovanejch barákama s oknama a parapetama, na kterejch kvetou výborný herecký výkony.. ()

kajas

Sakra, tak tenhle film mě svou tématikou nějak minul. Ztrácela jsem se v ději i ve jménech, nevybavuji si jediný zábavný okamžik a vlastně ani nejsem schopná vybavit si cokoli jiného z tohoto příběhu. Tak tedy za Rodena a Hardyho.. ()

JohnMiller

Guya Ritchieho som pred touto snímkou nepoznal ani len po mene... Nepoznal som dokonca ani kultový Snatch a keďže spomínaní Snatch aj RocknRolla sú gangestrky presne podľa mojej chuti, dokážete si predstaviť tú radosť, ktorú som počas sledovania prežíval. Veľmi štýloví, doslova chytľavý, príbeh zasadený medzi extrémne dobre napísané a zahrané charaktery, sú ingrediencie ktoré si v takýchto snímkach vážim najviac a tu toho bolo požehnane. Páči sa mi hlavne štýl ktorým je príbeh vyrozprávaný. Má to svoj autorský rukopis. ()

Eldrick

Vypravěčsky a strukturou nejvyspělejší film Guye Ritchieho. Docení jej však pouze filmoví geekové, kteří dokaží číst filmovým jazykem. Stále doufám, že jednoho dne spatří světlo světa pokračování v podobě The Real Rocknrolla, protože tohle svébytné gangsterské universum si ho zaslouží. ()

grogodil

Trošku zbabelý ťah na istotu od Guya Ritchiho. Po technickej stránke nie je čo vytknúť, no scenár až príliš pripomína len nejaký jemne pozmenený mix Podfuc(c)ku a Zbaľ prachy a vypadni - zas a znova nesmrteľní Rusáci a partička menších zlodejíčkov, ktorá musí splatiť dlh veľkému hlavounovi, ktorý sa tentokrát nenaháňa za dvoma mušketami, alebo vzácnym šutrom, ale za obrazom. Akurát toho humoru je tu podstatne poskromnejšie. ()

Dexter1

Po divnom Revolveri sa Guy vrátil k tomu, čo vie najlepšie, k drsným londýnskym gangsterkám. Film nadupaný skvelým soundtrackom, hustými hláškami, skvelou akciou, čiernym humorom a tou najlepšou posteľovou scénou akú som za posledné obdobie videl si naozaj zaslúži 5*. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)