Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

drackula

Odkedy som videl Podfu(c)k, stal sa pre mňa skoro až kultom. Preto je určite príjemné vidieť film, ktorý je natočený presne v intenciách svojho predchodcu. Rovnaké postupy, rovnaké tipy hrdinov a antihrdinov, opäť sa všetko točí okolo jedného predmetu /diamant – obraz/ a aj postupné rozuzľovanie mi spôsobilo malé dejavú. Napriek tomu som ale nebol dokonale spokojný, keďže RocknRolla nepriniesla nič nové. Nič čo by ma odzbrojilo tak, ako ma odzbrojil svojho času Podfu(c)k. Je to ale určite podarená akčno-zábavná jazda, plná skvelých vtipov a neopakovateľných situácií – Rusi boli neskutočný a nezastaviteľný ! 80 % ()

Marrdaa

Be my, be my, be my rock'n'roll Queen. Všechny aspekty tohodle filmu (podivné existence, rychlý spád, hudba, drogy) mě baví. 90% ()

vyfuk

Moje první zkušenosti s Ritchiem téměř nikdy nedopadají dobře. Tento film nebyl vyjímkou. Trochu jiný příběh stejného kalibru, který se opět točí kolem jedné jediné věci, která zničí nebo převrátí, ale i potěší mnoha životů. RocknRolla je mnohem slabší článek než v porovnání s Podfu(c)kem, Sbal prachy a vypadni a taky Sherlockem Holmesem. Nyní výkony: výkon Guye byl samozřejmě pěti-hvězdičkový, moje první zkušenost s Butlerem dopadla dobře - není to sice po tomto filmu přímo můj favorit, ale doufám, že se mu povede dál. Byl jsem ohromen výkonem Toma Wilkinsona, kterého jsem výdaval jen letmo. Byl jsem silně potěšen že Ritchi do role ruského milionáře obsadil naší domácí hvězdu Karla Rodena, jehož výkon mě opět potěšil. Herecké výkony byli dobré až výborné, o režii samozřejmě nemluvím, jen ten scénář už byl trochu mimo mísu, než kterou znám, ale určitě vám neuškodí, když si jednoho krésného sobotního večera vemete kofolu, chipsy, zasnete světla a díváte se jak rusové odolávají kulkám a tekoucí krvy. ()

Kosmik 1

No, musím napsat, že po třech projekcích filmů od Guye Ritchieho ve velmi krátké době, jsou pro mě všechny na jeden způsob. Což už může působit dost stereotypně a člověk už ví, co od toho čekat a může předvídat. Na druhou stranu, pořád mě tenhle styl baví. Ale tady mi už přeci jen něco chybělo a kdyby tu nehrál Karel Roden, asi bych dal možná jen dvě hvězdičky. Na to, že zde válí takové hvězdy jako Gerard Butler a Tom Hardy, tak jsem čekal trochu větší odvaz. Bohužel se místy dostavovala i nuda. A co mě nasralo nejvíc, že doteď nevím, co bylo na tom obraze. :-) 60% (bez Karla 50%). ()

Killda

Anglická obdoba Pulp Fictionu... a taky v mých očích mnohem povedenější. Ať už je to výtečnými herci, hudbou, nádhernou kamerou nebo skvělými režijními nápady. ()

P1tr

Guy Richie je zpět vě formě a RocknRolla potěší nejen jeho příznivce. Přestože na majstrštik v podobě Podfucku RocknRolla pár bodů ztrácí, dá se u ní velice slušně pobavit, obzvláště díky hercům a rozpoznatelnému Ritchieho rukopisu. Všechny role jsou pečlivě obsazeny a jediný, kdo působí divně a nepřirozeně, je náš Karel Roden, který je velice nezajímavý a nudný. RocknRolla je chutná jednohubka, která vrací Ritchieho tvorbu na ČSFD zpět do červeného. ()

Kangaxx

Humorom zostáva Podfuck neprekonaný, avšak opisom a hĺbkou charakterov si ma tento film získal. Dej mohol byť svižnejší, no vzhľadom na to, že ide o jedinú výhradu, ktorú mám, dávam 90%. ()

BuryGol

Londýn, podsvětí, bristkej akcent, Guy Ritchie. Tak tohle vážně můžu. Nicméně na level Podfu(c)ku a Lock, Stock and Two Smoking Barrells to trošku ztrácelo. Jinak dost mě tam překvapil Karel Roden. Takže celkově 4 hvězdy. Přesně v těhle okamžicích mě štve, že se tady nedá hodnotit na procenta. Páč bych dal 85% a byl bych v klidu. ()

rubik1

Teda priznám sa že od tejto "Ritchieovky" som teda rozhodne čakal viac. Dej bol miestami až príliš neprehľadný a v podstate aj dosť suchý. Akcia takmer žiadna, hlášky tu tiež neboli bohvie aké takže tu u mňa zavláda menšie sklamanie. Keby sa ma niekto opýtal o čom Rocknrolla je asi by som odpovedal že ani neviem. Naozaj by som rád niečo na tomto snímku pochválil ale nič mi nenapadá. Možnože keď si pozriem tento film druhý krát tak zmením názor ale nevidím dôvod prečo by som ho mal druhý krát pozerať... ()

Richard_Ba

RocknRolla znamená prer tých, čo nemajú dostatočné znalosti z angličtiny Rockenroller, slúži ako označenie "hl.hrdinu" (dávam názov hl. hrdina do úvodzoviek , lebo ťažko určit hl. hrdinu, lebo to by najprv snímok musel mať aj dej...) , ktorý bol inšpirovaný svetoznámym feťákom Petom Dohertym. Guy Ritchie na začiatku snímku nadiktoval tempo, ktoré bolo veľmi čerstvé a upútalo pozornosť, ale o ktorom som presvedčený, že ho dokonca neudrží, a mal som pravdu... Zdalo sa mi, že tento film sa svojimi ťažkými rozhovormi hrá na niečo čím nie je...Nesympatické mi bolo vykrádanie jednak Taraninovských gansterských rozhovorov a repertoira bratov Cohenovcov. Hľadanie obrazu počas celého snímku až notoricky pripomínal cestu Duda Lebowského za jeho "tepichem". A to boli len niektoré odcudzené nápady, ktoré som si na prvé zhliadnutie všimol. Karel Roden prekvapil, jednak v tom zmysle, že rusa hrá konečne slovan, korý má na to patričný prízvuk a prekvapil aj skvelým výkonom. Herecké výkony a skvelý soundtrack ma nakoniec prinútili zostať na úrovni 3hviezd. Očakával som cool "podívanú" a dostal som zlátaninu sprostostí. Odporúčané filmy podobného žánru(, ktoré sú ale kvalitnejšie): The Big Lebowski, Burn after reading, Snatch ()

spikey1

Daddy is back home. Všechno co se kdy Guy kdy naučil a vyzkoušel si v jakémkoliv filmu zde zúročuje. Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě dostává do kolen. Guy si s námi hraje a zápletka je neuvěřitelně komplikovaná, přesně tak jak to máme rádi. Absolutně mě překvapila a pak i rozesmála milostná scéna ve filmu svým provedením, ale nechci Vám to hatit. podívejte se a zjistíte samy:) ()

zolo23

Zbaľ prachy a vypadni? Podfuck?Nie. Rocknrolla je najlepším snímkom Guya Ritchieho. Náramne som sa bavil. Scéna keď dvaja idioti kradnú auto mi zostane v pamäti ešte hodne dlho :-) ()

Philoun1

Tady se samo nabízí srovnání s Podfu(c)kem, který byl prostě vtipnější, Rocknrolla je jen vážnější verze, posuďte sami jestli to byl účel. ()

Beer Ceps

Typický Ritchieho film, nudný od začátku až dokonce. Za každou cenu se snažil zakrýt jednoduchou zápletku množstvím postav, které jsou nevýrazné a úmyslným zkomplikováním děje. Bohužel, právě to je ten důvod, proč jeho filmy nemusím. U Sbal prachy a vypadni jsem to ještě překousnout, ale tady už to nejde. Pro mě nadhodnocený snímek. ()

milancecil

Tak tohle je od Guye Ritchieho další pořádná porce drsné zábavy, opravdu skvělá akční komedie s početnou řadou cynických hlášek a často až s morbidní nadsázkou, poněkud zvláštně zamotaný a nepřehledný příběh zaplétající se kolem ambiciózních investičních plánů ruského multimilionáře Uriho Omovicha, jež hodlá v londýnských realitách utratit část ze svých sta milionů, ale pokud se chce on jako cizinec vyhnout zbytečným administrativním průtahům, musí nezbytně přistoupit na partnerství s místním vlivným mužem Lennym Colem, právě ten má totiž ty tak pro Uriho záměry důležité konexe, uzavře tedy s ním dohodu a na znamení důvěry v bezproblémový průběh spolupráce mu symbolicky zapůjčí svůj velmi cenný obraz, právě od tohoto momentu se vše začne vyvíjet úplně naopak, než si všichni zúčastnění představovali, obraz je Lennymu záhy z kanceláře ukraden a začíná být i jemu, sebejistému a neohroženému pánu londýnského podsvětí hodně úzko, rozhněvat si Uriho nemůže dovolit totiž ani on, opravdu skvělá podívaná pro spíše otrlejší diváky. ()

venca163

V předchozích kouscích, kde se děj motal kolem víceméně malých gangster bandiček, byl scénář uvěřitelnej a fakt pěkně to šlapalo. Tady se Guy Ritchie přesouvá do big league a já jsem celou dobu viděl - pro mě docela zásadní - nesrovnalosti. [SPOILERY] Jestli je k uplacení radního a jeho poskoků k získání stavebního povolení potřeba 7 milionů eur nevim, ale nějak mi neštimuje, že takovej obnos převáží dva obyčejný kravaťáci - patrně ekonomové firmy. Že se k tý práci pak dostane banda hospodskejch povalečů by se sice zkousnout dalo, ale co po úspěšně vykonaný prácičce? Zůstatne jim 5,5 mil. € (mínus nějaký drobný co dlužili) a oni nedělaj nic? Za ty prachy by se mohli válet do konce života, koupit barák, auta, děvky. Ale né, mládenci pořád jen choděj na kulečník a pivo, jako trhani. Ještě horší je postava práskače - toho jako dělá šéf Londýnskýho podsvětí? To je naopak člověk, o kterýho fízlové nejvíc stojí, kvůli kterýmu se nasazujou tajný. (A jak rychle ztratil loajalitu svejch lidí =)). No, dost těch keců, mně se to vlastně líbilo, na druhou stranu to bylo pořád vtipný a svižný a tentokrát i vizuálně vymazlený. A to se počítá! (85%) ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)