Hrdina americké komedie Jackie Moon se vrací do rodného města, kde chce trénovat svůj basketbalový tým. Jenže Flint Michigan Tropics jsou nejhorší v lize a pokud chtějí přežít, musí zvítězit.
V roce 1976 se Americká basketbalová asociace ABA ocitá na pokraji kolapsu. A právě tehdy se vrací do rodného města Jackie Moon, který se prosadil díky úspěšnému hitu Love Me Sexy. Nyní chce naplnit svůj dávný sen a koučovat basketbalový tým. Jenže ten, na který získal licenci - Flint Michigan Tropics - je nejhorší tým v lize a hrozí mu vypadnutí, zvláště když ABA ohlásí plánované spojení s konkurenční NBA. Pokud chtějí přežít, Jackie a Tropics musí dokázat zdánlivě nemožné - zvítězit. V hlavních rolích americké komedie režiséra Kenta Altermana hrají Will Ferrell, Woody Harrelson, Will Arnett, André Benjamin ad. (oficiální text distributora)

Dever

Soundtrack Theodore Shapiro: 1. Love Me Sexy - Jackie Moon (Will Ferrell) ,2. Get The Funk Out Ma' Face - (Brothers Johnson) ,3. Lady Marmalade - (LaBelle) ,4. The World Is A Ghetto - (War) ,5. Tell Me Something Good - (Ronnie Laws) ,6. Mr. Big Stuff - (Jean Knight) ,7. Give Me Just A Little More Time - (Chairman Of The Board) ,8. Why Canâ TMt We Be Friends - (War) ,9. Walking In Rhythm - (The Blackbyrds) ,10. Dance To The Music - (Sly & the Family Stone) ,11. Love Rollercoaster - (Ohio Players) ,12. Que Sera, Sera (Whatever Will Be, Will Be) - (Sly & the Family Stone) ,13. Move On Up - (Curtis Mayfield) ,14. Shining Star - (Elijah Kelley) , ()

P1tr

Klasicka Ferrellovka, která ničím výrazným nepřekvapí. Drží se v zajetých kolejích jeho posledních výtvorů, což znamená sportovní ztřeštěná komedie. Ovšem jak ukazují Box Office čísla, takto už ho lidé nechtějí, takže by měl raději změnit téma. Nicméně i přesto jsem se dobře bavil, pár výborných scén, ale nic třeskutého. Ovšem po celou dobu filmu mi na rtech zůstal mírný úsměv a dobrá nálada byla patrná. To mi na 4* komedii stačí. Hlavní podíl na tom má atmosféra, Ferrell a Harrelson. Shlédnutím nic nezkazíte. ()

Pumiiix

Zklamání, hodně velká zklamání, podle mého názoru je Farrell dobrý komik, který může utáhnout všelijakou blbost, ale sem tam se mu to prostě nemusí povést, dva příklady Ricky Bobby a Semi-Pro – škoda. Vyloženě trapný humor, story až příliš jednoduchá, naivní a nereálná, Farrella v pohodě z mého pohledu zastínil André Benjamin, přišel mi daleko více směšnější, druhá polovina bavila více…5/10* ()

Kryton

Čekal jsem na nový film s Ferrellem a očekavám oddychovou komedii s prostředí basketu. Dostal jsem ji a ještě něco více. Ferrel zde má nejvíce prostoru , protože jako majitel-trenér-hráč se musí ukazovat často. V jinych filmech toto zastaví 3 lidé :-D . Jeho ztřeštený humor je zde opět obsažen. Ferrel si oblibil mirně hloupé extravagantní postavy a tak Jackie Moon diky ukradene pisni je nabubrelým majiletem tymu ABA. V 70.letech se tedy slučují 4 týmy s NBA a zbytek jde do důchodu. To by to , ale nebyl Jackie , aby jeho sen o NBA se nevyplnila a tak tým looseru s vycnivajicím Coffem a sexy roztleskavačky najíma veterána , který vyhral NBA ze střidačky. Příběh je plný kliše , ale narozdíl od tucty jinych podobně laděných filmů jsou tu komediální osobnosti a ten krásný retro nádech a jeste onen mirny historický podtext. Originální zabava mezi poločasy jako třeba bitka s medvědem nebo přeskok roztleskávaček s pomocí kolečkových bruslí. Sice to u mě nemá na Vybijenou , která je u mě co se týče sportovních komedii nejvýše, tak jsem se dobře bavil a prijemne oddychl. Kdo ví , třeba by jsme nyni četly o Michigan Flint Tropicacs místo třeba San Antonia Spurs ? :-D ()

JohnnyD

Holy cocksucker! Will Ferrell sa vrátil ... a je stále tým istým Willom Ferrellom. Je vulgárny, nadržaný, sprostý, primitívny, hlúpy, machistický, narscistický a arogantný ... proste je stále takým, ako ho milujeme. Celý film dopĺňa množstvom bombových gagov s nádherne dementným dejom (MEGABOWL!) a jeho hlášky v sekunde kultovejú! Kvôli tomuto Boh stvoril komédiu! BLBÝ A BLBŠÍ 21. STOROČIA!!! "It's like Titanic ... with bears!" ()

• Will Ferrell se nechal slyšet, že toto bude jeho poslední komedie se sportovní tématikou. (Caszidy)
  • Michael Westphal, jeden z náhradníků Tropics, je syn bývalého hráče a trenéra NBA Paula Westphala. (Caszidy)
  • Coffee Black má vo finálovom zápase dva rozdielne typy topánok. Spočiatku má oranžové topánky adidas s modrými pásikmi, neskôr má ten istý muž obuté oranžové topánky Puma. (Arsenal83)

Kolty a magie

Kolty a magie

02.04.2009

Kulku ze šestiraňáku by si zasloužil člověk, který vypustil na internet sice nedokončené, ale obrazově velmi kvalitní X-Men Origins: Wolverine, a magii zase studio Fox, aby se mu povedlo odčarovat z… (více)