Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

skrblik007

Tenhle seriál sází vše na hlášky, proto se zde hláškuje o sto šest. A vychází jim to. Samozřejmě je hodně gagů slabších, ale i tak jsou úsměvné a také je tam dost hodně povedených vtipů a narážek. Je to doslova injekce dobré nálady ve všedních dnech. A díky krátké délce dílů si to člověk může pustit opravdu kdykoliv. Sitcomy mě nebaví, ale tenhle fakt žeru. Jim Parsons alias Sheldon Cooper je senzační a jeho Bazinga! zabijácká. ()

flawi.f

Je toho tak strašně moc, co bych k tomuto seriálu mohla napsat, že nevím, kde začít :-) Takže myslím, že když napíšu pouze dvě slova a to "Sheldon Cooper!" , tak kdo seriál sleduje, tak mě pochopí :-) ()

hallelluja

Najlepšia postava?? VŠETKY!! Od najmenej zaujímavej (rozumej - príliš normálnej) Penny po naprosto dokonalú BOŽÍ Howardovu matku!! ()

viperDavid

Jeden z nejlepších sitcom seriálů dnešní doby. Nevím jestli jeho kvalita vydrží tak jak je to u friends, ale i kdyby ne, vždy mi tahle partička zůstane v srdci. Po shlédnutí poslední série a posleních mimořádných dvou dílů musím říct, že BBT překonal i přátelé. Pro seriálového maiaka to neznamená málo, protože filmaři umí zkurvit kde co, podívejte se na poslední díl Game Of Thrones a dáte mi za pravdu. BBT ne, byl jsem dojatý, rozesmátý, šťastný a smutný. Moc díky za vše. ()

Helmutek

Narozdíl od HIMYM si seriál udržel (až na občasný a pochopitelný výkyvy) kvalitu a i poslední díl se celkem vyved, jinak ale i tady za mě platí, že skončit se mělo o několik let dřív - třeba přehrávající Sheldon posledních sérií byl smutnou karikaturou skvělý postavy první poloviny seriálu. Big Bang je sice celkově nakonec docela fajn, ale přesto slouží jako exemplární připomínka toho, jak moc se zatim nikdo neumí odlepit ze stínu Přátel - a jak moc v porovnání s nima tyhle seriály propadaj. ()

Ryuuhei

Jelikož jsem měl tu čest vidět (čistě náhodou) úplně poslední díl a seriál jsem si poslední dobou pouštěl v rámci nočního vysílání bloku sitcomů musím konstatovat, že jde o zábavnou, kreativně vtipnou, jen v pozdějších sériích mírně oplzlou podívanou, kde se mísí chytrý humor s tím absolutně hloupým. Nikdy jsem neviděl všechny díly, vždycky chytnu nějaký náhodně a povětšinou je pro mě novinkou. ()

trpaslixx

Dva spolubydlici-fyzici, kteri maji dohromady IQ neco silne pres tri sta, jeden vice odtrzeny od reality nez druhy, prebijejici se odborne ladenymi hlaskami v takove frekvenci, ze si clovek casto musi az stopnout obraz, aby ten tok myslenek vubec pochopil. I prestoze nevynika zadnou originalitou, presto je to naprosto vyborna odpocinkova zalezitost. Jak si vyrobit lampicku ze svitici akvarijni rybky? Jak se co nejoriginalneji prevleknout na haloweenskou party? Jak nechat nepriteli vybouchnout hlavu pouhym pohledem? Co vsechno lze udelat, abyste nezemreli prisernou kreci behem muzikaloveho vystoupeni vasi sousedky? ()

Chasm

Od začátku nasazená vysoká kvalita vydržela jen prvních osm dílů a po scénáristické stávce seriál bohužel upadl do průměru... Snad se to nebude ještě zhoršovat... Update: 2. série opravdu je ještě horší... ()

kurcatovium

Jakýsi hybrid mezi US seriály typu Přátelé či HIMYM a britským stylem humoru jako třeba IT Crowd. Vzájemně neporovnatelné, přesto se tahle kombinace jeví jako zábavná. Samozřejmě nechybí spousta "trendy" odkazů dnešní doby (EMO, různé technické/technologické fičůry, online hry, ...), což dnes působí víc než vtipně. Je jen otázkou jak tomu bude za X let. ()

Elementál

Zajímavý seriál o lidech, kteří jsou mi svou sci-fistickou povahou velmi známí a blízcí. Nejsem si jist, nakolik je seriál schopen ocenit ne-sci-fista, ale mě to přijde geniální - převlek za Froda, BSG kombinéza, světelné meče, uniformy z originálního ST, MMORPG...prostě všechno co k takovým lidem patří a ještě vyhnáno do extrému. Bohužel kvantita převýšila nad kvalitou...co na tom, že 1. sezóna má 17 (či 18? ani nevím...) dílů, když např. u IT se nasmějte mnohem víc při mnohem menším počtu epizod. Nebo u Black Books. Dobrý nápad, často taky parádní fóry, ale na mety vytyčené IT a BB nestíhá ani omylem... ()

T-pack

Víte, co? Bejvaly časy, kdy jsem na TBBT pěl chválu a měl u něj pět hvězdiček. Chci zůstat alespoň částečně objektivní a přiznat se, že jsem na seriál přestal koukat někdy okolo třetí série. Původně jsem to ani neplánoval, prostě jenom přišlo léto a klasická seriálová odmlka. A zatímco můj vždy narůstající seznam momentálně sledovaných seriálů začal dosahovat takových rozměrů, že bylo i fyzicky velmi náročné se všemi držet krok, po prázdninách jsem byl odhodlán všechny dříve nebo později dokoukat - všechny, kromě tohodle. Najednou jsem zjistil, že nemám důvod ani chuť se k němu vrátit. Byla to ze začátku sranda a aby taky ne: pop-kulturní odkazy a banda inteligentních antisociálů, kterou vychovaly videohry a komixy. Co chce člověk víc? No, najednou jsem si uvědomil, že člověk toho chce od seriálu přece jen ždibíček navíc - minimálně nějakou citovou vazbu k postavám a možnost jejich vývoje, aniž by ten sloužil jen jako nástroj komiky. Tyhle dvě věci mě vždycky donutily vrátit se a dozvědět se, co se stalo s lidma z ostrova v Lostech, co asi teď vymejšlej postavy v South Parku, díky absenci těchhle dvou věcí je mi dokonale u prdele, co teď dělá Leonard nebo Sheldon. K postavám z tohodle seriálu si nelze vytvořit absolutně žádný pouto, jelikož jsou tak astronomicky vzdálený realitě. Chodící továrničky na gagy, charaktery poslepovaný ze všeho, co by mohlo působit komicky. Srazím na 4 hvězdičky a níž nepudu, jelikož jsem si seriál kdysi užíval a hlavně jsem ho už přes půlku neviděl. Jenže jestli má Sheldon, antisociál s nadprůměrnou inteligencí, teďka holku a vlastní hlášku, pak už ho vidět ani nechci. Bazinga my ass. ()

July

Pro scifistu a fanouška vědy prostě lahůdka :-))). Update z roku 2015: Komentář jsem psala po prvních dvou sériích. Teď běží osmá a pořád je to přiměřeně zábavné a koukatelné, ale zhruba ve čtvrté sérií se už vytratilo původní kouzlo a originalita. Jelikož jde o zábavnou dvacetiminutovku, na odreagování pokračuji ve sledování, ale vynechání mi nijak nevadí. ()

radeko

Tento klenot ma dlho obchádzal, ale jedného oroseného dňa sme sa konečne spoznali. Už prvé letmé dotyky so Sheldonom a Leonardom mi naznačovali vidinu krásneho vzťahu. Ako čas plynul, stretávali sme sa častejšie a častejšie a div sa svete neomrzelo nás to doteraz. Vyšperkované vedecké monológy obsahujúce šokujúce množstvo informácií v polminúte vytvorené géniom Sheldonom vždy skvele dopĺňa trefná poznámka od Leonarda. Hlavnú seriálovú dvojicu fantasticky dopĺňajú ich kolegovia a pohľadná susedka. Ešte som tak zábavne prezentované fyzikálne teórie veru nevidel. ()

Playman

Dokonalé naplnění konceptu situační komedie. Seriál je výborně napsaný - co se týče děje, vtipů, situací a jednotlivých postav + Sheldon je kapitola sama pro sebe. Pro mě jedno z nejmilejších překvapení roku 2008. Seriál jsem si oblíbil minimálně už jen kvůli tomu, že k těmto lidem mám i trochu blízko :-D. A v pár směrech je naprosto obdivuji. Ale zase naopak v pár směrech jsem rád sám sebou a jen na tuhle partičku tak trochu sentimentálně nahlížím, každopádně se jedná asi o nejlepší sitcom, který jsem měl (prozatím) za svůj divácký život možnost shlédnout a doufám, že ve své výtečné kvalitě bude pokračovat! ()

sallyann

Když jsem si pouštěla první díl, říkala jsem si, že to je zas jeden z těch méně podařených seriálů. ALE po pár minutách jsem nestačila zírat. Paráda!!! ()

_DAVE_

Tady se jednoznačně rýsuje Americká konkurence k "IT crowd", a myslím že se tento seriál ani nesnaží skrývat dost evidentní inspiraci. Myslím že Američané na "ajeťáky" nestačí, ale garantuju vám, že se i tak budete místy válet smíchy. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění