Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

pichta

Dobrý príbeh, herecké obsadenie bolo dobre rovnako ako ich výkony. Bez nejakych logickým chýb. Nadchlo ma to prepojenie svetov a rás, teleport, vzťahy, ako to na seba pekne nadväzuje. Ukázal to ako si to predstavujem. Malo vtipu, no o to viac vážnosti, čo nebolo na škodu. Krásne efekty. ()

Xmarc

Docela příjemná pohádka pro ty už trošku starší, nicméně nijak silně se do paměti asi neotiskne. ()

Pythonator

Černoch jako asgardský bůh? To už si z nás ta rasistická multikulturní propaganda utiskující bílý lid dělá prdel??? No kdyby to nebyla tak neskutečně zábavná a svižná sexy (Natálka) podívaná, tak dám asi odpad. Ale jelikož je to prostě jeden z nejlepších komiksových hrdinů i filmů, tak musím odpustit i černé skandinávské bohy. Kenneth Branagh zjevně není žádný šejkspírový suchar, protože to celé ustál na jedničku a klidně bych mu svěřil režii i dalších sci-fi spektáklů. A vůbec... Thor je nejlepší komiksový hrdina, protože je to prostě bůh a ne například nějaký zasoplený zmutovaný puberťák, co si z nudy plete pavučinky. ()

Mistr119

Dost dobře přepsaná a parafrázovaná vikingská mytologie. :) Snad jen na to, že už v dobách Vikingů se o Lokim mluvilo jako padouchovi a nevyklubal se z něj až v roce 2011. Taky mě film donutil kouknout, co to vlastně je Yggdrasil, zaujala mě zvláštní podobnost mezi vigingskými světy a čakerním systémem ve východní tradici....to už je trošku sice mimo látku filmu, ale vlastně naplnil svůj smysl - rozšířit svůj zájem o znalost původních svých kořenů a dávné moudrosti předků... :) Co se týče filmu samotného, tak působivý příběh o zmoudření, moudrosti, ctižádosti, lásce i zajímavé charakterové zvraty v postavách Thora a Lokiho. :) ()

soukyd33

Začátek filmu je nuda, ale jakmile se Thor dostane na zemi, začnou se dít věci a to nejen na zemi. Příběh je dobrý, a má akční rychlost. Je asi zbytečné psát že herci podávají dobré výkony, Marvel je Marvel. Doporučuji. Hvězdiček 4**** ()

Skylwalker42

Sice malinko nechápu , proč si takový režisér vybral tuto látku. Ale budiž. Na první pohled se to zdá jako typický blockbuster, avšak scény na Asgardu jsou prototypem divadelní sféry - tvůrčí režiserský styl. Opět pěkně roztomilá Natalie a sympatický Chris. Ovšem nejvíce překvapil Hiddleston, jehož Loki se pro mě stane top postavou z tohoto Universa. Skladatel Patrick Doyle odvedl dobrou práci. ()

Stinger78

Marvel pokračoval v představování a vykreslování hlavních postav budoucích Avengers, jenže na rozdíl od IronMana, kde to svištělo od začátku do konce, to tady bylo tak trochu na neutrál. Scény na Asgardu pompézní a dobře podané, na Zemi se z toho ale dalo asi vytřískat víc. Stále pro mě platí, že první fáze MCU je nejslabší. ()

Bogrant

Až mi prišlo čudné že ''historik'' a Shakespearov fanatik Branagh sa rozhodol natočiť akčnú marvelovku s vysokým rozpočtom a veľkými ambiciámi, ktoré do toho vložil. Thor bol v úvode veľmi zaujímavý, no postupom času ma to prestalo baviť a čakal som už iba na predvídateľný koniec. Digitálne vyobrazenie Asgardu a iných vesmírnych lokalít mi prišlo mierne prepálené a ľahostajné voči nám, nezaujatým divákom. ()

maxELfilmy

Dneska si budeme povídat o tchořovi. Bohužel mě tenhle film moc k srdci nepřirostl. Loki jako záporák v tomhle filmu mě moc nezájímal. Akce je jako ok, ale z 1 fáze patří mezi slabší. Thora jsem si dkvakrát neoblíbil. Darci a doktora jsem si oblíbil víc. Herci nehrajou špatně, ale příběh je dost nudný. A pár vtipů nic nezmění. Celkově mě film moc nebavil, ale jedná se o dobře odvedený film. Jen né pro mě. 6 z 10 neboli 3 z 5. ()

Tom10000

Viděno již poněkolikáté, ale nyní se chystám na čtvrtý díl, a tak začínám od jedničky. Thor Odinson (Chris Hemsworth), syn Ódina, vládce Asgardu (Anthony Hopkins), jednoho z devíti existujících světů, má nastoupit na trůn. Asgardu však hrozí nebezpečí z Yotunhaimu, ledového světa, jehož vládce chce zabít Thorova otce jednou provždy. Dříve se totiž Ódin vydal na výpravu, aby zničil právě mocného ledového krále, jenž na svůj jinak teplý a příjemný svět přivedl zkázu v podobě nekonečného chladu. To se mu nepodařilo, a tak ukradl jen zdroj moci a dítě, jež pojmenoval Loki (Tom Hiddleston). Thor, namyšlený mladý muž, sice získal kladivo Mjolmir, s nímž může vrhat blesky, ale poruší také mír, jenž mezi sebou Ódin a Ledový král uzavřel. Za to je vyhnán na zem. Tam již mladá výzkumnice Jane Forsterová (Natalie Portman, známá ze Star Wars 1 - 3 jako Padmé Amidala) zkoumá fyzikální vlivy na zemi, zejména jev známý jako Einstein - Rossetův most. Když se střetnou, zaplane mezi nimi láska, ale hrozby se též blíží (...). Film se mi moc líbil i nyní, měl skvěle našlápnuto na další díly, ale nemůžu ho hodnotit tak kladně jako dvojku, stále se jednalo o počátek, a ten nebyl tak dobrý jako právě další díl. Natalie Portmann úžasná, Chris také. Anthony jako Ódin bylrovněž dobrý. Zde snad ani nemám výhrady k žádné postavě. 90 procent, 5 hvězd. ()

Kritickej

5/10 Nejslabší kousek z fáze I. Na můj vkus už to byla už moc pohádka. Hemsworth to charizmatem nedožene, takže solidní řemeslo ale nic víc. ()

Dusty56

Je to takový béčkový film o Avengerovi. Na filmy o Kapitánovi ani Iron Manovi to nemá. Chybí tomu lepší záporák (Lokimu spíš fandím), míň jednoduchý děj (na Zemi se prakticky nic neděje) a oproti například Thorovi 3 zde chybí například hlášky. Rozhodně to ale neurazí, trochu i pobaví a lepší tři hvězdy si to zaslouží. ()

Tongo

Docela dost fajnová podívaná u které jsem se i docela dost bavil , ale mám furt pár věcí . Myslím si že celkově všechny " světy " ve filmu byly docela fajn ale podle mě jich tam mohlo být trochu víc , protože příběh se v podstatě točí jenom ve  třech destinacích , a to je celkem škoda . Avšak to by bylo tak nějak všechno špatné co bych k filmu měl . A příběh byl docela zajímavý ale hlavně odlišný od jiných super hrdinských filmů , což je fajn , a Loki jakožto super padouch byl podle mě taky dost fajn . No tak uvidím co se stane dál :) 4 hvězdy 75%. ()

Incanus

Trailer k filmu Thor mě navnadil, a tak jsem šel do kina pln očekávání, která se zdá se naplnila. Film, kde nic není tím, čím se zdá být, kde ani ten, jež zdá se být "padouchem", jím není skrznaskrz. Co bych osobně uvítal, je o něco delší úvodní bitva na území Jotunheimu. I když původní mytologické předloze dává tento film poněkud na frak, jedná se o poměrně kvalitní zpracování, kterému v našem prostředí ubližuje jediné - dabing. Pokud máte pocit, že by vám dabované znění mohlo vadit, nechoďte do kina ani zadarmo - dabing je děsný. V čem? Některé věci vyznívají jinak než by měly - nepřekládají se zde doslovně některé názvy - kupř. Shield (nevidím důvod, proč neříkat Štít) - některé názvy jsou otrocky foneticky převáděny - dost možná že to jsou kosmetické chyby, ale můj dojem z filmu byl notně pokřiven tím, že byl dabovaný, proto se těším, až jej uvidím s titulky a v původním znění. Co se týče hereckého obsazení, tam nemám žádných námitek - Anthony Hopkins jako by se pro roli nejvyššího vládce bohů, Ódina přímo zrodil a na místě Thora bych si nedokázal představit nikoho jiného, nakonec i ten Heimdall byl skvělý. Byť je film poněkud předvídatelný, co se týká dějové struktury, přesto je příjemným osvěžením a je rozhodně z těch, na které vás to bude lákat znova se podívat, ač jste jej již předtím viděli. Je to pohádka, nic víc, neaspiruje na titul filmu století, ale dost možná, že právě v tom je její síla. Vzhůru do kina, nelitujte ceny za vstupenku, stojí to za to :) ()

Gazzellka

well well.... musim podotknut, ze velmi neobvykle je ten cesky dabing zvlast otrasny a neznesitelny. v anglictine je to mnamka, len mohli chrisika trocha viac povyzliekat :D miestami fakt trapne sceny zachranili vtipne hlasky.... najlepsia hlaska filmu bola prelozena v ceskych titulkoch akoze "potrebuju poradnou KRMI" na co som nasledne umrela v slzach smiechu.... :D mile. ()

BPetra

Pro mě naprostá spokojenost. Když jde člověk do kina na takový film, čeká akci, zábavu, dobré vtípky... však to známe už z jiných. A Thor všechno tohle nabízí a k tomu ještě s kapkou "něčeho" navíc. Je vidět, že Branagh i všichni herci do toho dali všechno, což je snad nejdůležitější známka kvality. Netušila jsem, že by to nakonec mohlo tak dobře fungovat (tohle provázání vážného tématu s odlehčeným humorem), ale kupodivu se podařilo Thora vyvážit přesně akorát podle gusta normálního diváka. Občas jsem měla nějaké pochyby - jako například výběr N. Portman, která mi prostě do takových rolí moc nesedí. Nakonec mě ale překvapila tím, že příliš "nevyčuhovala" a naopak to dokázala zahrát tak, aby zapadla mezi hereckou skvadru. Hemsworth byl jedním slovem ... skvělej. Jenom mě zamrzelo, že ta jeho proměna z namyšleného spratka proběhla tak rychle - ale přestože na ní měl krkolomně málo času, předvedl ji tak, že jsem mu ju i uvěřila. Nakonec jediné, co mě zamrzelo byly některé efekty, které mi vážně někdy přišly, jako by je dělalo dítě ze školky, ne profesionálové ze studia. Takže sečteno podtrženo, velmi kvalitních a zábavných 80% (a klidně bych snesla i delší stopáž :) ()

Fash

Pri shlednuti prvnich videi na strankach Marvelu, jsem se velmi obaval beckoveho filmu, ktery jestli se dostane do kin,...tak s velkymi obtizemi! Postupem casu, kdy byly zverejneny dalsi kousky mozaiky Marvel ujistil, ze se bude jednat o solidni naloz patrici do kategorie A. V tomto pripade je dle meho zcela jedno, zda jsem videl 3D ci 2D verzi, nic mene pribeh vcelku dobre odsypa, akcni sceny nejsou nikterak trapne,...ale taky nijak naboosteny. Vyber hlavnich postav snad nemohl byt lepsi a to se tyce i hudebniho doprovodu. Pravda, vynechal bych scenu s "vzkrisenim" Thora, ovsem to je ciste muj problem :-) Ohledne lidi co davaji 1-2 hvezdy s nechutnymi komenty,...nejsem ten typ, co by kazal jak ma film vypadat, nebo nekomu vymlouval jeho nazor,..bohuzel predpokladat, ze filmove zpracovani bude zcela totozne s komiksem je naprosto naivisticky, stejne jako nekdejsi vira, ze LOTR bude presne dle knizni predlohy. Samozrejme, zalezi na vkusu kazdeho soudruha :-) ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)