Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

AIMÉE

Průměrná fantasy podívaná za neprůměrný peníz. Informace mluví jasně o kasovním trháku vzhledem k číslům, které vykazují tržby vs. rozpočet a málem se mi protočily panenky, jelikož tento blockbuster totálně minul mé smyslové ústrojí. Bohužel jsem se tou nudou, resp. čekáním na konec téměř ukousala. Existuje více druhů sci-fi a tato patří do překypujících efekty, avšak prázdných co se týče kvalitního námětu, komentáře ke scénáři se raději zdržím, nemělo by to většího významu. Jediné, co mě dokázalo trochu vlákat do děje, byla realizace a projevy duhového mostu nebo sympatické zosobnění Thora alias Chris Hemsworth, který připomíná teleportovaného vikinga. ()

somebody.l

Docela me prekvapilo, ze zrovna Thor ma lepsi hodnoceni nez Captain America, ale budiz. Asi nikdy nepochopim hodnocenich nekterych filmu. Na tomto filmu je asi nejlepsi to, jak hezke efekty to ma, hlavne v Asgardu a jak je Thor jako obycejny clovek vtipny a galantni. No, jak je na te Zemi, tak to jsem se nasmala dost:D ()

Yardie

Po tom, co jsem viděl Avengers, čekal jsem něco v podobném stylu. Nedočkal jsem se. Moc akce tam nebylo, spíše se mluvilo. Ale ani to nebylo na škodu - alespoň jsem se dozvěděl nějaké věci a souvislosti, ze kterých vycházeli Avengers. Celkově to nebylo špatné, jen to chtělo více akce. Nemuselo ji být zase tolik, kolik v Avengers, protože ta mystika je taky fajn, ale mělo jí být více. Místy vtipné, místy úsměvné a místy zajímavé. Akce pomálu... Takže tohle takový lepší průměr. Na jedno podívání a odreagování. Howgh! ()

ADIO45

Akce se mi ve filmu vcelku líbil. Někdy bych ji uvítal možná i více, ale Thorovo poznávání našeho světa spolu s Natalií Portman v roli Jane bylo často vtipné a zároveň vhodné jako klidnější proklad rychlých akcí. Na druhou stranu je pravda, že z prvních okamžiků, kdy byl Thor seslán na Zem, šlo vytvořit mnohem více humorných scén. ()

Martin_W

Thora jsem poprvé zahlédl v Avengers a musím říct, že mi ze všech postav prišel nejslabší.. Po více stránkách. Očekáváni tudíš velké nebylo. Thor nezklamal, ale ani nepotěšil. Lepší průměr, stejně jako Incredible Hulk. 65% ()

tomik99

Po shlédnutí traileru jsem si říkal, že by Thor mohl dopadnout nejlépe z filmů o Iron-manovi, Hulkovi a Kapitánu Amerikovi a mohl by je až o hlavu převyšovat. Měl k tomu totiž hodně předpokladů. Příběh Thora se neodehrává jen na naší planetě, ale i v jiných zákoutích vesmíru a tam Thor mohl zabodovat nejvíce. Zčásti se mu to dokonce i povedlo, protože první 40-minutovka se mi líbila z celého filmu nejvíc. Perfektně sehraná herecky, příběhově a také (konečně u komiksových filmů) i hudebně – film nabízí opravdu silné a skvělé hudební motivy. Když se ale nabouchaný Thor dostane na Zemi, začíná se nám náš skvělý film rozpadat. Najednou jsem měl pocit, že sleduju mnohem horší film až moc s tuctovým příběhem. Když už to dopadlo takhle, tak aspoň z příletu Thora na Zem, mohli tvůrci po stránce humoru z neomaleného Thora vyšťavit více. Film má klesající tendenci až skoro do konce, závěr filmu to trošku napravuje, ale i tak jsem měl podivný pocit po závěrečných titulkách. Je to škoda, zvlášť když se i povedlo dostat do komiksového filmu tak pestré herecké obsazení. Přesto jsem si Thora užil a těším se na další díly. ()

gurmanik

Škoda těch pár trapných chvil, kdy jsem se ptal, zda-li je vůbec možné tyto scény do tohodle jinak skvělýho akčního bijáku vložit. Těch pár scén, trapných dialogů a srdcervoucích pohledů, rozhodlo o tom, že jinak velice zdařilému filmu, který nenudil, napínal a krásně vyprávěl, dám 4*. ()

jarmik

Skvělé. Nejradši mám tyhle bojovníky, kteří dokonce i vypadají jako bojovníci. Takto je správně, tak to má byt! Natalie je krásná... Škoda jen, že jsem to viděl až po Avengers, ale i tak jsem maximálně spokojen. ()

kamigava

Thora si pamatuji z jednoho komiksového čísla, kde bojoval proti Spideymu. Ch. Hemsworth mi velice padnul do oka, i když je ve filmu tak ješitnej. První polovina filmu byla opravdu dobře načatá :) Bavila mě až na úvodní akční scénu, kde jsem skoro nic neviděl asi proto, že jsem na to koukal ve dne a zatemnit už více nešlo :D. Docela povedné vtipné scénky, které se sem tam objeví, vás udrží na vlně filmu. SPOILER: Docela mě ale zklamalo, že Thor po prvním pokusu to jeho kladivo nevytáhl. Jaká škoda, hrozně to film zpomalilo a pak se to jen nějak vyvíjelo. SPOILER: Také jsem čekal, že uvidím Thora ve více akčních kreacích. Chtěl bych vidět, co to jeho kladivo opravdu dokáže! Už jsem také pochopil Avangers, které jsem viděl dříve. Thor je jediný božsky mytologický hrdina od Marvelu a to se mi zamlouvá. Líbí se mi vyprávění příběhu na Zemi a pak zase na Asgardu. To vytváří další a další zápletky. Dal bych 4 hvězdy, ale kvůli nedostatečnému výkonu Thorova kladiva zůstávám na stejném hodnocení jako Kapitán Amerika. Zase na Avengers nebo X-men: První třída to nemá. ()

Cement73

Fantasy tak ako má byť s úžasnými efektami a dokonca aj s dejom, ktorý nebol totál slaboduchý. Takže zaslúžené 4* ()

simply

Vizuálně působivé zpracování Asgardu se mi líbilo a Chris Hemsworth byl taky celkem sympatický. Nicméně chyběly mi tam hlubší emoce nebo vztahy mezi postavami....Z Avengers u mě pořád nezkonkurenčně vede Iron Man. ()

TheKiw

V rámci příprav na dvojku zhlédnuto asi potřetí a říkám, že Thor šlape naprosto výborně. Fakt slabých nebo nudných momentů se prakticky nedostává a akce je chvílemi opravdu výborná (!). Málem mě to láká k pěti hvězdám, věřte, či nikolvěk. ()

f7r

Pár akčních scén na mně působilo trochu nedotaženě a "plastová" zbroj společně s "gumovým" kladivem Thora vypadají příšerně. Kladně ale hodnotím "tajemno" kolem Lokiho, kdy mi pořád není tak nějak jasné, jak to celé vlastně myslel... A samozřejmě také + za Natalie Portman. ()

H4ku11

Jedna z mojich najobľúbenejších komiksových adaptácií. Aj keď Thor nie je ten typický vtipný z partičky od Marvel, tu o vtipné scény nie je núdza. K tomu napomáha šarmantná, krásna Natalie, čoby jeho láska pozemská. Najlepším z celého filmu je však záporák Loki, ktorý si túto rolu náramne užíva a lepšieho predstaviteľa by sme asi ťažko našli, chvalabohu, že nedostal rolu Thora. ()

Rufete

"I need a horse!" - "We don't have horses. Just dogs, cats, birds." - "Then give me one of those large enough to ride." Komentář může obsahovat spoilery. Tak Thor je zase superhrdina z trošku jiného soudku, dokonce z jiného světa, ale vůbec mi to nevadí. Docela dobře ztvárněno, ale v dalších pokračováních bych si přál větší záběr na Asgard. Jinak umístění příběhu do malého městečka nebylo na škodu, nemusí být přece vždycky rozbouraný New York. Postavy v pořádku, žádná nezklamala, snad jen Anthony Hopkins se na roli krále Asgardu moc nehodí a to říkám s veškerou úctou. Loki je výtečný záporák, z komiksů patří rozhodně mezi mé tři nejoblíbenější. On je na oko tak neškodný, nikdo neví, co chystá a přesto se vše špatné děje jen kvůli němu. Což je způsobeno stínem jeho bratra a posléze i zjištěnou "adopcí". Thorovo poznávání našeho světa je rozebíráno v hodně scénách a filmu to neškodí. S chutí se dívám na scénu ve zverimexu, kde si chce sehnat koně, v restauraci, kde tříská hrníčky o zem a vyžaduje další pití a tak. Je trochu na hlavu, že celý film se odehrává jen v pár dnech, ale stihne se toho tolik stát, jako například nenadálý odchod krále do spánku bohů, proměna nadutého Thora prahnoucího po válce v moudrého válečníka a další události. Postava, kterou bych vychválil až do nebes, je strážce Bifrostu Heimdall. Co na tom, že v mytologii je to ten nejbělejší albín, Idris Elba ho ztvárnil neskutečně. Když už jsme u té mytologie, je jasné, že vše ve filmu nebude zrovna stejné, ale určitý základ to má. Líbí se mi Thorovo vyprávění jeho milované Jane u ohně o světech v kouzelném stromu Yggdrasilu. A hrozně rád se učím všechny názvy, abych před přáteli vypadal jako sečtělý komiksák. Ještě jsem nezmínil Mjöllnir, tak teda: super létající kladívko. Parádní scéna, když ho Thor položil na Lokiho a on nemohl vstát. ()

filipvrbik

Pecka ve 3D. Přiznám se,že jsem čekal (dřív než byl film v povědomí), že to bude film o severské mythologii v severském provedení, místo toho dostaneme akční nářez v čele s Thorem a Jane. Viděno v kině ve 3D 90% ()

Ukko

Moc hezký vizuál, nicméně celkově je film takový průměrný. Chris sice hláškuje, Natalie "pěkní" kdejaký záběr, ale celkově jim to tak nějak nežerete. I když s porovnáním s jinými marvelovsko-komiksovými sračkami celkem dobrý. Tři hvězdy. ()

Jimmy15

Na Marvelovky jsem se začal dívat se zpožděním a můj první zkouklý film byl až Iron man. Po shlédnutí Thora mohu říct, že je to pro mě zatím nejlepší film od společnosti Marvel. Výborně zvolené a uchopené téma. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)