Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

Oralfabet

MCU REWATCH 2024: Uf, ty začátky byly pro MCU krušné. Až se člověk musí divit, kam to postupně dotáhli. První Thor je docela nudná, vizuálně převážně ošklivá podívaná se spoustou úplně nadbytečných postav, kterou zachraňuje pár povedených scén (všechno okolo kladiva) a chemie mezi Hemsworthem a Portman. Začátek na Asgardu je fakt za trest, po přesunu na Zem začne být příběh zábavnější (i když jde jen o takovou tu stokrát viděnou klasiku). Zdejší hodnocení mě zase trochu překvapuje, a fakt mě nepotěšilo, když jsem si pročítal komentáře, a zjistil jsem, že většina stejně hodnotících uživatelů jsou rasisti, kterým hlavně vadil černý Heimdal. Mě spíš vadilo to blond obočí. Jo a proč je proboha každej třetí záběr dutch angle? 4/10 ()

Simgal

Ze 16 kopií v multikinech PalaceCinemas je jen jedna jediná v originálním znění a sice ve Slovanském domě v Praze. Teda pardon, ale když už uvádíte film s tak zmrveným dabingem (trailery mi prostě rvou uši), tak dejte lidem aspoň na výběr. Spousta mých známých na Thora kvůli tomuto důvodu do kina ani nepůjde a ani já bych nešel. Naštěstí ve středu jedu do Prahy na hokej, tak si do toho kina rovnou zajdu a pořádně si to užiju v originále. Hold středa bude fajn. Snad nakopeme zadek Kanadě a užiju si Thora bez toho aby zněl jako 17ti letý spratek. Viděno v Praze v originálním znění a je to solidní jízda. Velké plus patří především představiteli hlavní role Chrisi Hemsworthovi, který se v průběhu filmu změní z mytologické verze Tonyho Starka až pomalu v Mirka Dušina. Thor sám o sobě je každopádně jiný hrdina než jeho ostatní Marveláčtí kolegové. Koneckonců, je to Bůh hromu a proto je hodně silný (možná až moc), ale to je jen takový můj osobní problémek. ()

LuccinyFilmy

Vizuálně je to trochu zbytečně megalomanské - svět severských bohů je vzhledem ke škále svého využití možná až moc. Jinak mě tento film bavil hlavně díky postavám Thora a Lokiho, jejichž rozdílnost a rivalita žene příběh dopředu. Natalie Portman nemá ve filmu co dělat, její pohodovější kamarádka a ten Skarsgardův vědec by bohatě stačili. Kromě několika dobrých vtipů pak Thor nabízí už jen klasické sci-fi stereotypy typu zlí a ignorantští "federálové" a zlá planeta plná zlých ošklivých zlobrů, jejichž celá existence spočívá v tom, že čekají, až budou s někým bojovat. Jo, a málem bych zapomněla na úsměvnou snahu rasově vyrovnat složení severského panteonu. ()

Lachvos

Taková fantasy pohádka, což je škoda, ptž severské mytologii celkem fandím , tudíž i na tento film jsem se velmi těšil. Rozmýšlel jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami, a jen z úcty k režísérovi, velkému rozpočtu a charizmatu hlavního hrdiny jsem se rozhodl pro příznivější hodnocení. Ale je to škoda, snímek jehož děj jde jednodušše vysvětlit v pár větách, diváka nikdy tak neosloví, ať už je námět jakkoliv známý a v předchozích letech či verzích úspěšný. Nápad není vše...S tím samozřejmě pak i úzce souvisejí herecké výkony. Když vám nepasuje celý film, ani herci ať už se snaží seč mohou, toho nenadělají mnoho. Ale výběr rolí se povedl, to se musí nechat. A to současné propojování jednotlivých celovečeráků s comicsových námětem (Iron Man, Hulk, Captain America atd.), kde se jednotlivý hrdinové mihnou jako cameo jinde, mě docela baví. Taky už se těším na finále, Avengers... ()

Rekpet

Zdigitalizovaní Návštěvnící, takový byl můj dojem z "první" části filmu, v druhé se to začalo zároveň přiostřovat, ale i sladit a nakonec se z toho málem stalo i romantické klišé, naštěstí tento náběh nebyl doveden do konce a já si z filmu odnáším výsledný dojem za 4*. Vyzvednout musím soundtrack, který mě opravdu zaujal a také dobré herecké výkony. A úplým závěre bych dodal, že v přehledu žánrů jistojistě chybí komedie, takových scén, pro které se toto zařazení hodí je mnoho. ()

cskomando

4 hvězdy kvůli nepovedené 3D kvalitě, protože tento film vůbec nemusel být v 3D provení... kvůli dvěma efektům to za tu cenu opravdu nestálo ! Navíc ti co se těšili na nějakej akční fantasy biják... možná budete zklamáni, ale je to spíš takový film s humorným dějem, a nikoliv žádný MEGA bitvy. ()

Nexík

Sakra to bylo hloupoučké a místy až dokonce stupidní. Nechápu, jak se jim podařilo přemluvit Natálku, ale už jen za to mají jednu hvězdu k dobru. Ta další je za hudbu, která se mi fakt líbila (ikdyž mi občas do děje moc neseděla) a film samotný dostane tu poslední hvězdu. Opravdu jsem čekal mnohem víc. Zvlášť po čtení zdejších názorů... ()

Brylin

Výpravný film pro celou rodinu - a to v tom nejlepším slova smyslu, kde si každý najde to svoje. Neotřelý příběh s mytologicko-pohádkovou příměsí, krásnou a křehkou (byť jako vědkyní ne zcela uvěřitelnou) Natálku, ztepilého Chrise Hemswortha a jeho pýchu, prozření a pokání, nevyrovnanou a nejednoznačnou postavu Lokiho nebo třeba zajímavé zamyšlení nad událostmi, jež mohou být v závislosti na úhlu pohledu mytologií, magií, prostou skutečností či vědou. Kenneth Branagh precizní režií drží tempo tohoto souboje dobra a zla, jež musí potěšit každého milovníka poctivé filmové podívané. Čtyři hvězdy jako vyšité. ()

Murphy722

Pro vyznavače pohanství, který mě neustále ubíjeli svými nudnými historkami a pravdami o tom jak by Thor, Odin, či ostatní bohové vypadat a jak to všechno bylo, mě milí přáteli už neuvěřitelně s**li!! Já vím svoje o tom co od comicsové adaptace mám čekat a o tom, že comics je jen inspiračka toho celého eposu. Když se dostanu k jádru věci tak jsem byl nadmíru spokojen, ale stále mi tam něco chybělo. Možná po několikátém shlédnutí přijdu na to, co? Výtvarné zpracování celé věci mě nesmírně nadchlo, když byla krásně provázána moderna se starýmy zvyky a ikonografií severu!! Hemsworth splnil svoje a do role Thora se mi velmi hodil!! Sympaťák jak cip!! ()

punk_zero

Krásna Portman, nezabudnuteľná princezná z Hviezdných vojen a stále šarmantný Anthony Hopkins. Škoda že ma viac toho vo filme nezaujalo. Ale to bude asi tým, že je to fantasy :) ()

Thehellion

Je to tak na pomezí tří až čtyř hvězdiček, nicméně já mám severskou mytologii rád..Film je zábavný, akční a uteče velmi rychle, obsazení je luxusní..dobrá věc, ale zase žádná bomba..:-) ()

Strike

Vše co se odehrává mimo Zemi je perfektní - příběh, herci, efekty a kulisy. Bohužel na Zemi to je horší a , zejména proto, že herci zde nemají moc co hrát, v čele s herecky ,,zabitou" Portman. I přesto je film velmi dobrý a příjemný. Představitelé hlavního tria Asgardu (Thor, Odin, Loki) jsou bez výjimky velmi dobří. Na tom má jistě zásluhu i velmi dobrá,,divadelní" Branaghova režie a jejich společné konverzační scény mají tu správnou šťávu. 7/10 P.S.Trochu mě překvapilo, že se ale z Thora stal takovej správňák, protože tuším, že v komiksech to byl stále supersebevědomý až drzý opilec. Doufejmě, že v Avengers se dá trochu do latě:-))) ()

Anakinekcz

Neobyčejné vyprávění obyčejného příběhu o božském synovi Thorovy. Zde se vybízí rčení " na každém šprochu pravdy trochu". Co jsou jinde dětské povídačky, báchorky a mýty jinde se tyto neskutečné příběhy skutečně udály... Film je skvělou symbiózou mezi hereckými výkony a efekty, kterých si ve filmu užijeme dosytosti. ()

Furmi

Po Iron Manovi a posledných X-Menoch hádam najlepšie spracovanie marveláckeho komiksu. Pekná výbušná akcia zabalené v oku lahodiacom šate s dobrými hercami. Nenudí to a nieje to zbytočné zložité na rozmýšlanie. Toto je pri Marveláckych filmoch najdôležitejšie. Počkám si ešte na Kapitána Ameriku na ktorého sú už tiež veľké ohlasy a uvidím či sa už konečne nájde komiksové spracovanie hodne plného hodnotenia. Tieto moderné marvelácke spracovania v posledných 2. rokoch stoja vážne zato. Taký Hulk by sa od nich mal teda čo učiť. 72% ()

fixaman

Děj má spád, herci jsou výborní, scénář bez větších výhrad...... Snad jen vizuální efekty (hlavně celý Asgard) by zasloužily větší rozpočet.. Měl jsem pocit, že se dívám (kvalitativně) na Star Wars: Epizoda 1.. Ačkoliv to tak podle promofotek nevypadá.. ()

Blue.Shark

Ničím neurazí, ničím nenadchne. Když prohlédnu skrz digitální efekty, máme tu takový klasický superhrdinský příběh, ve kterém je dopředu jasné, jak to všechno skončí. Líbilo se mi vizuální zpracování Asgardu. Ch. Hemsworth mi ve své roli připadl docela sympatický a vlastně obecně se mi obsazení líbilo. Nezdálo se mi, že by někdo nějak extra přehrával, nebo naopak svými schopnostmi nestačil. V příběhu lze narazit jeden zásadní kopanec - SPOILER poslední scéna s Thorem, Odinem a Lokim...a tím jejich rozbitým strojem na cestování. Něco opravit nebo znovu postavit jim asi nic neříká. Nechal bych to být, jenže ten konec byl takový hrozně definitivní. KONEC SPOILERU. Do plného počtu filmu chyběla určitá epičnost a něco, za co by stálo si snímek zapamatovat. Já to tam prostě neviděl, tak hodnotím lehce nadprůměrnými čtyřmi hvězdami, protože Thor do této kategorie určitě spadá alespoň po té výtvarné a herecké stránce. ()

Domec

A kdo se netesil? Natalie, Anthony a Chris - skvela kombinace. Thor splnil moje ocekavani, Asgard me moc nebavil a nelibilo se mi moc to prelesteny brneny a honosny palace + super technika (portal, strazce) se mi tam nehodila. Pak se ale Thor dostal na zem a film dostal jinej naboj, akcni sceny bez kladiva co rozmlati vsechno byly mnohem zabavnejsi, postavy byly vtipnejsi, vztahy zajimavejsi a tim se to pro me dostalo na lepsi uroven. A kdyz k tomu prictu efekty, kameru, hercky vykony a hudbu tak mame 4**** slusny. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)