Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

playboy_05

Srovnání s předešlými Avengery se tu přímo nabízí. Thor je sice filmařsky lepší než Hulk, ale zdaleka ne tak dobrý jako Iron Man...sice sem se relativně bavil (Hemsworth je sympatický nemotorný hromotluk, Natalie a Anthony Hopkins tradičně dobří, efekty pěkný), ale stejně pro mě zatím nejslabší Avenger co se příběhu týká...čekám na nějakou opravdovou pecku která se vyrovná prvnímu Iron Manovi, snad Captain America ()

Marfab

Takže Jack O'Neil z hvězdné brány a Artuš z Kamelotu teď sedí společně u jednoho kulatého stolu jo-zajímavé.Natočené to bylo pěkně ale tvůrci si spíš z toho udělali takovou srandu a trochu tu mythologii obešli.Thorovo kladivo vypadá spíš jako palička na maso.a Heimdall? co je to za bubáka. ztvárnění Valhally se mi moc líbilo, bylo to spíš víc sci-fi než mythologie ale cip s tím, mě se to líbilo ()

Majzlík

Teda Kenníku ty riskuješ, že si tě najde nějaký pubescentní neo-viking a podomácku vyrobeným mečíkem ti upižlá hlavu! ;) Že je mocný Heimdall černoch (i když setsakramentsky vyfešákovaný) a jeden z elitního vikingteamu je asiat ti ještě možná odpustí. Ale že drsný bůh hromu Thor vypadá jak kdyby právě zdrhnul z průvodu Gay Pride, to už ti tak snadno neprojde. Pan vyrýsovaný bezchlup zůstává naprosto chladný k vlhkým pohledům, které po něm neustále vrhá zoufalá Natálka a radši honí vodu před ostatními kočičáky. V teamu schází už jen Kocour z Červeného Trpaslíka a jeho klasická hláška: "vypadat líp, tak mě zakážou!". Já naštěstí nejsem pubescentní neo-viking, takže ti to Kenníku nemám za zlé. Thor mě bavil a neurazilo mě ani to, že jsi ze severských bohů udělal víceméně ufouny. Protože ti to ty kluku ušatá všechno dokonale funguje. Scény ze Země jsou sice slabší, ale kdykoliv se na plátně vynořil pompézní Asgard tak jsem nestačil valit bulvy. Hranice mezi uměním a kýčem je někdy velmi tenká. Ale ty jsi ji naštěstí nepřekročil, i když občas jsi jí líznul. Thor je naprostým triumfem formy nad obsahem. ()

e.Boďo

V prvom rade musím povedať, že som od Thora nič moc neočakával (už len ten fakt,že jeden z bohov v severskej mytológii je komiksový hrdina-nejak mi to nepasovalo ale budiš) ale celkom príjemne ma prekvapil,no zároveň mu musím vytknúť pár vecí..Film je svižný, vtipný ( Mjamja? What´s Mjamja?),..príjemné hlavné aj vedľajšie postavy avšak mám na mysli len tie pozemské..Thorova družina z Asgarthu je absurdná a ani som nemal chuť ich vidieť..(bradato- nosatý trpaslík zo Stredozeme,samuraj z ďalekého východu, jeden z mušketierov WTF?!--absolútne mizerné-vôbec teda nevyzerali božsky;))...Ďalšia vec: Všetko vyzeralo tak strašne umelo-od Asgarthu po kostýmy , no a Mjollnir ako kladivko z hračkárne od Mattela,pravdepodobne je to tak spravené náročky,no mojim očiam to vôbec nelahodilo..Napriek týmto negatívam,(dajú sa prehltnúť) ,je to príjemné dielko, hodnotím ho veľmi dobre ako jeden z ďalších podarených komiksov :) ()

datos

Tak MARVEL opět nezklamal. Filmy podle komiksů mi dělají čím dál tim větší a větší radost. Jsme fanouškem MARVEL, protože tenhle styl se mi prostě líbí a vždy mě uchvati. Thor nebyl vyjímkou. Byl pěkně natočený se skvělýma efektama a trikama a příběh byl jako vždy parádně provedený. Těším mě že se to mezi lidma chytlo a má to takové hodnocení. PS: Havního hrdinu jsem spočátku neměl rád (byl mi nepříjemný), ale pak se proměnil na příjemnýho sympatáka. ()

JohnZ87

Efektní podívaná, dobře zpracované, místy i docela vtipné. Jen jsem měl malinko pocit, že film jel tak trochu na půl plynu a mohl vzhledem ke stopáži nabídnout o něco víc akce... i když v případě Thora platí, že kvalita převyšuje kvantitu. Těším se na dvojku, která už se nebude po většinu stopáže zabývat "zrozením, prozřením a zmoudřením hrdiny". 75% ()

TommyDiamond

Na prvním díle jsem v kině nebyl,ale datum premiéry druhého dílu si vyryji hluboko do kalendáře. Naprosto užasná podívaná. Chris Hemsworth jako Thor nezklamal,Anthony Hopkins jako hrdý vládce bohů Odin byl opravdu věrohodný a Natalie Portman jako vědkyně byla neskutečně sexy. Až neuvěřitelné,že se s Odina stal takový pacifista a věřitel věčného míru. Jeho syn Thor byl ovšem jiný,krvechtivý,hnal by se hned do války. Jednoho dne se vydá na planetu obru i proti zákazu Odina vyráží se svým kladivem na zteč. Odinův hněv je obrovský a vyžene syna na planetu zemi.....atd.atd.....Prostě úžasné, co se dá vytvořit z jedné severské báje (povídačky). Kdo neviděl jako by nebyl. Tento film byl určitě vyvedenější než poslední díl X-Mena a Ironmana. Celkově 95% ()

jos_sep

1.Jelikož mám severskou mytologii rád, pravděpodobně se na tenhle výtvor asi nikdy nepodívám. 2.Politická korektnost je "krásná" věc, ale aby severské bohy hráli černoch, asiat a kdovíco ještě, to už je i na mě dost silná káva. Teď bych prosil pokračování Bohové musejí být šílení s Dolphem Lundgrenem v roli XiXaa :) ()

Uter123

Výborne natočený komiks, s výbornými hercami a slušnými efektami, ktoré mohli byť lepšie ale uskromním sa. Popravde čakal som little bit viac akcie aj efektnejší koniec ktorý by ma presvedčil, že som sa naozaj pozeral na boha hromu a tým pádom by sa aj tento komix zaradil úplne niekde inde.7,5 ()

john.h

Solidně odvedená práce. Scény typu Návštěvníci dokázaly pobavit vtipem a na tomto filmu mě to asi bavilo nejvíc. Akční scény však byly velkolepé a dokázaly pobavit také. Jen mi během akce citelně chyběla krev. ()

LudkovaLevaRuka

Při scéně, kde se asgardští válečníci procházejí po americkém městečku mi to došlo: Strážci vesmíru našroubovaní na Severskou mytologii. Červený strážce je naštvaný na Zordona, protože mu nedovolí vyhladit Formelíny. Zeleného strážce nemá nikdo rád a tak žárlí na červeného. A všichni ostatní jsou kvůli nim biti. Filmaři neznámo proč potřebují aby Thor morálně dospěl dřív, než se začnou natáčet Avengers a tak chudáka Lokiho vehnali do zmateného spiknutí vůči jeho nejbližším. ()

M4rkl4r

Pěkně stylizovaná adaptace komiksu neboli terminator meets diablo2. Thor je paladin level 60, který dostal od tatínka kladivo a je celý natěšený do boje, avšak jako každému druhému paladinovi mu chybí moudrost a zodpovědnost hrdiny, proto ho otec pošle na zem, aby vše potřebné získál mezi smrtelníky. Je to dobře podadané klišé se zábavnými momenty a slušnými hereckými výkony. Doteď nechápu, jak se mohl vrátit po tom šíleným polibku od Natalie... :)) Trochu mi vadil hollywodský konec ve stylu: ,,Gentlemen we can have sequels..." 70 % ()

Dantte..

Film táhne dopředu charismem Chris Hemsworth a Anthony Hopkins, herecky zaperlí Tom Hiddleston (spoiler!! scéna na mostě s Hopkinsem a Hemsworthem mě od Toma herecky dostala do kolen. spoiler!!), ale absolutním králem je Patrick Doyle a jeho fantasticky unikátní soundtrack, který pozvedne film o několik tříd výš. 60 % ()

Jack333

Komiks jsem nečetl, takže mohu jen soudit z filmového jedinečného hlediska. Příběh o světě Asghard, který žije vlastním životem, ale zasahuje i do našeho reálného, je docela záživnou podívanou, ač občas drhne, ale ne tolik, aby Vás nějak nudil, spíš naopak :-). Jelikož mám rád filmy z fantasy prostředí, tak tento film doporučuji, především pro nádherný svět, který byl animací vytvořen, hudba vše doplňuje :-). Příjemná podívaná, uvidíme, jak dopadne pokračování :-). ()

beso74

Severská mytológia v tom naj cool hyper modernom prevedení, škandinávskí bohovia majú tie isté charakterové vlastnosti ako ich starobilí predchodcovia, akurát že ich skutky a boje sú zasadené do inej, modernejšej reality, ktorá viac ako všetkým ostatným vyhovuje Lokimu. Ale na každého raz dojde, veď aj Loki je len "boh"... ()

sethi

Nemůžu se rozhodnout! Kdyby tu byla stupnice do 10, bylo by to jednodušší.Dala bych asi 6.Takhle pořád váhám.Na jednu stranu mě to oslovilo, na druhou to byla pohádka. Mytologie všeobecně mě velmi zajímá,ale tou severskou jsem nepolíbená.Škoda, pak bych mohla být objektivnější. Teatrálnost Asgardu je krásná, dobře promyšlená, zajímavá.Část na Zemi není zlá, ale postavy tady jsou absolutně ploché.Další škoda.To, že je hlavní hrdina veliký sympaťák ale nezmění nelogičnost v jeho proměně z floutka na správňáka.Taky škoda.Takže ano, je to škoda, ale nakonec jenom 3*. ()

LakiyL

Štylizácia Thorovho sveta bola pre mňa zaujímo vykreslená, dej, postavy...všetko bolo na mieru ušité. Oddychovka ako sa patrí, som nadmieru spokojný. ()

štófy

Velice originální pojetí mytologie...Ale proč ne?Zajímavě graficky propracovaný Asgard a vůbec kostýmy válečníků.Hemsworth má dost svalů na Thora a i herecky nakonec nezaostává,což je skvělá zpráva.Hopkins maličko ztracený - neměl dost prostoru,ale Natalie Portman byla skvělá.Milé překvapení s velice napínavým příběhem.Už se těším na pokračování. ()

Don82

Příběhově poměrně plytké, naopak vizuálně zajímavé. Thor se myslím uvedl celkem obstojně, i když některé scény byli vyloženě natahovací a naopak řežby bylo pomálu. Celkově, ale jako úvod k The Avengers, na které jsem opravdu zvědav. dobré. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)